فروش 23 خودرو با قیمت کارخانه‌ای آغاز شد

فروش 23 خودرو با قیمت کارخانه‌ای آغاز شد

متقاضیان می توانند تا چهارشنبه هفته آینده برای ثبت پنج اولویت خودرویی مورد نظر خود در سامانه یکپارچه خودروها ثبت نام کن...

اقتصاد 100: متقاضیان می توانند تا چهارشنبه هفته آینده برای ثبت پنج اولویت خودرویی مورد نظر خود در سامانه یکپارچه خودروها ثبت نام کنند.

مشارکت در مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها از صبح (چهارشنبه) برای متقاضیان واجد شرایط که در موعد مقرر حساب وکالتی تعریف و وجه لازم را مسدود کرده‌اند و به تایید بانک و سامانه رسیده باشد، آغاز شد؛ متقاضیان از امروز به مدت هشت روز (تا چهارشنبه هفته آینده) برای ثبت پنج اولویت خودرویی مورد نظر خود فرصت دارند.

پس از اجرای مرحله اول فروش یکپارچه خودروها و تایید نهایی خودروهای مورد تقاضای مشتریان (پس از ویرایش نوع خودروها)، برنامه‌ریزی برای اجرای مرحله دوم آغاز شد.

اولین گام از فرآیند ثبت‌نام برای شرکت در دومین مرحله فروش یکپارچه خودروها که افتتاح حساب وکالتی و واریز وجه است، از 20 اردیبهشت ماه آغاز شد و متقاضیان به مدت 10 روز (تا 29 اردیبهشت ماه) فرصت داشتند برای تعریف حساب وکالتی به نام سازمان حمایت اقدام کنند؛ پس از اتمام این مهلت، کار پایش و ارسال اطلاعات متقاضیان از بانک به سامانه آغاز شد.

بر این اساس، با ارسال اطلاعات متقاضیان واجد شرایط به سامانه، سایت سامانه از امروز (چهارشنبه سوم خرداد ماه) فعال شده تا مشتریان بتوانند برای انتخاب پنج اولویت خودرویی مورد نظر خود اقدام کنند، در این صورت آنها در لیست نوبت‌دهی یا حق تقدم خرید خودروهای داخلی بر مبنای لیست انتظار قرار خواهند گرفت.

همچنین سایت سامانه برای این منظور تا 10 خرداد ماه فعال خواهد بود.

این طرح در سه قالب طرح ویژه متقاضیان عادی، طرح قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و همچنین طرح جایگزینی خودروهای فرسوده اجرایی می‌شود.

در این مرحله از فروش خودروها 23 محصول از چهار شرکت سایپا، مدیران‌خودرو، کرمان‌موتور و فرداموتورز با قیمت کارخانه‌ای (مصوب شورای رقابت) عرضه شده است.

گروه خودروسازی سایپا 11 محصول (کوییک GX، کوییک GX R، ساینا GX، ساینا GX اتوماتیک، ساینا GX دوگانه‌سوز، شاهین اتوماتیک و اطلس که همگی آن‌ها با موعد تحویل شهریور 1402 به‌ بعد هستند و همچنین کوییک اتوماتک، ساینا S، ساینا S اتوماتیک و شاهین) در این مرحله عرضه کرده است.

گروه صنعتی مدیران‌خودرو شش محصول (آریزو 6 پرو، آریزو 5 توربو، تیگو 8 پرو، X55 پرو، X22 پرو و X22 پرو توربو)، کرمان‌موتور سه محصول (جک S3، جک J4 و KMC J7) و گروه فردا موتورز نیز سه محصول ( FMC SX5، FMC R5 و SUBA M4) را عرضه کرده‌اند.

گفتنی است که برای متقاضیان عادی همه شرایط عمومی نظیر عدم پلاک انتظامی فعال، گواهینامه معتبر، عدم خرید خودرو از خوردوسازان طی 48 ماه اخیر و... لحاظ می‌شود، اما برای متقاضیان مادر تنها شرط داشتن حداقل دو فرزند و مسدود داشتن وجه 100 میلیون تومانی در حساب وکالتی آن‌هاست.

در طرح ویژه جایگزینی خودروهای فرسوده نیز متقاضی شرکت در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده باید دارای خودروی فرسوده و طبیعتا پلاک انتظامی فعال باشد؛ بنابراین نداشتن پلاک انتظامی فعال در این طرح محدودیت نیست اما متقاضی بایستی با توجه به اولویت تخصیص یافته، مدت زمانی بالغ بر دو ماه را به عنوان حداقل زمان فرآیند اسقاط در نظر گیرد. البته که این متقاضیان در صف انتظار خودروهای طرح عادی قرار نمی‌گیرند و با متقاضیان عادی قرعه‌کشی نوبت‌دهی نمی‌شوند، بنابراین در زمان کوتاه‌تری می‌توانند محصول خود را دریافت کنند.

همانطور که اشاره شد متقاضیان از امروز (چهارشنبه) به مدت هشت روز (تا روز چهارشنبه هفته‌آینده سوم خرداد ماه) با مراجعه به سایت سامانه یکپارچه تخصیص خودروها به آدرس esalecar.ir برای ثبت پنج اولویت خودرویی خود اقدام کنند.

پ

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد