چه خبر از بزرگان بورس؟ | پای همسران واعظی و آخوندی به قراردادهای فولاد باز شد

چه خبر از بزرگان بورس؟ | پای همسران واعظی و آخوندی به قراردادهای فولاد باز شد

چهارمین روز معاملاتی این هفته در حالی به پایان رسید که شاخص کل با اندکی قرمزپوشی به کار خود پایان داد و شاخص کل هموزن هم سبزپوش معاملات امروز را به پایان رساند.

به گزارش نبض بورس، چهارمین روز معاملاتی این هفته در حالی به پایان رسید که شاخص کل با اندکی قرمزپوشی به کار خود پایان داد و شاخص کل هموزن هم سبزپوش معاملات امروز را به پایان رساند.

امروز شاخص کل با ریزش اندکی مواجه شد که در آن بزرگان بورس همچون فولاد، فملی، فارس، شپنا، کچاد، کگل و شتران نقش داشتند. تنها دو نماد وتجارت از گروه بانکی و به دلیل شرایط برجامی و اخابر با صف خرید شدن تاثیر مثبت بر شاخص کل گذاشتند.

امروز در نمادهای بزرگ بورس چه گذشت؟

1. فولاد: فولاد مبارکه اصفهان امروز بیشترین تاثیر را بر شاخص کل گذاشت و با ریزش 976 واحدی سهم بسزایی در قرمزپوشی شاخص کل داشت. فولاد در پایان معاملات امروز با افت 1.23 درصدی قیمت پایانی خود را به 560 تومان رساند. نکته مهم درباره فولاد این بود که امروز گزارش تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه در مجلس قرايت شد و پای واعظی و جهانگیری به دخالت در قرارداد‌های این نماد گروه فلزات اساسی باز شد. همچنین از همسران واعظی و آخوندی نیز در قرارداد فولاد مبارکه نام برده شد.

2. فملی: ملی مس صنایع ایران دومین نماد از گروه فلزات اساسی بود که بیشترین نقش را در ریزش و شاخص کل بازی کرد. میزان تاثیرگذاری فملی بر روی شاخص کل منفی 841 واحد بود. قیمت پایانی این نماد نیز با افت 1.44 درصد به 546 تومان کاهش یافت.

3. فارس: صنایع پتروشیمی خلیج فارس هم امروز 772 واحد در ریزش شاخص کل نقش داشت. این نماد گروه محصولات شیمیایی نیز با افت 0.72 درصدی قیمت پایانی ارزش هر سهم خود را به 831 تومان کاهش داد. البته میزان ریزش قیمت آخرین معامله بیشتر بود و قیمت آخرین معامله با افت 3.23 درصدی به 810 تومان کاهش یافت. همه منتظر انتشار گزارش صورت‌های مالی سالانه این نماد هستند و نکته مهم این روز‌ها برای نماد فارس شاید حاشیه‌های نماد زیرمجموعه آن یعنی شگویا است.

4. شپنا: پالایش نفت اصفهان نیز امروز تاثیر منفی بر روی شاخص کل داشت. این نماد نیز توانست شاخص کل را 749 واحد به سمت عقب هل دهد. نکته مهم درباره شپنا این بود که این نماد امروز در بین سه نماد برتر به لحاظ تقاضا قرار داشت و همچنین نام آن در بین بیشترین نماد‌ها به لحاظ خروج پول حقیقی دیده می‌شد. بهتر است بگوییم که حقیقی‌ها با بیرون کشیدن 36.7 میلیارد تومان پول خود از این نماد موجب شدند تا نام شپنا در صدر نماد‌ها با بیشترین خروج پول حقیقی قرار گیرد.

5. شبندر:دومین نماد پالایشی با بیشترین تاثیر منفی بر روی شاخص کل پالایش نفت بندرعباس بود. این نماد هم موجب ریزش 671 واحدی شاخص کل شد. شاید مهمترین خبر چند روز اخیر برای این نماد مربوط به فرمول و نحوه محاسبه کرک اسپرد بود.

6. کچاد: هر چند که این نماد گروه فلزات اساسی امروز منفی به کار خود پایان داد، اما نکته جالب درباره این نماد ورود پول حقیقی به آن به میزان 1.3 میلیارد تومان بود.

7. اخابر: مخابرات ایران امروز اولین نمادی بود که بر روی شاخص کل تاثیر مثبت داشت. این نماد 631 واحد تاثیر مثبت بر روی شاخص کل گذاشت. امروز این نماد حجم مشکوک خورد و میزبان 16 میلیارد تومان پول حقیقی بود و با صف خرید به کار خود پایان داد. ارزش صف خرید این نماد 791 میلیون تومان بود.

8. وتجارت:بانک تجارت دیگر نماد با تاثیر مثبت بر شاخص کل بود. میزان تاثیر مثبت این نماد بر شاخص کل 541 واحد بود. این نماد از گروه بانکی که این روز‌ها تحت تاثیر برجام هستند با صف خرید کار خود را آغاز کرد، اما عرضه‌های پیاپی موجب شد تا از صف خرید فاصله بگیرد و در نهایت قیمت پایانی آن با رشد 5.54 درصدی بر روی 175 تومان بسته شد. این نماد امروز همچنین حجم مشکوک خورد و میزبان ورود 7.4 میلیارد تومانی پول حقیقی بود.

9. کگل: دومین نماد از گروه استخراج کانه‌های فلزی بود که بر روی شاخص کل تاثیر منفی داشت. این نماد هم 526 واحد شاخص کل را پایین آورد. تنها نکته در این نماد ورود 472 میلیون تومان پول حقیقی بود.

10. شتران:شتران دیگر نماد گروه پالایشی بود که توانست 500 واحد به عقب راندن شاخص کل در روز جاری کمک کند! این نماد پالایشی که چند روزی شایعه خرید بلوک سهام شاراک از وبانک در آن داغ شده بود امروز از این خرید پا پس کشید. میزان خروج پول حقیقی در این نماد نیز حدود 7.7 میلیارد تومان بود. قیمت پایانی آن نیز با افت 2.17 درصدی به 504 تومان کاهش یافت.

آنچه باید درباره مجتمع صنعتی چادرملو (کچاد) بدانید

آنچه باید درباره مجتمع صنعتی چادرملو (کچاد) بدانید

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با نماد کچاد در بورس اوراق بهادار ثبت شده است، مشخصات و موضوع فعالیت و زیرمجموعه های این شرکت کدامند؟ در گزارش زیر به این سوالات پاسخ داده شده است.

NabzeBourse.com/
اخبار مهم کدال جمعه 17 تیر 1401 |پرداخت سود نقدی فولاد و فملی و برکت و ...

اخبار مهم کدال جمعه 17 تیر 1401 |پرداخت سود نقدی فولاد و فملی و بر...

امروز جمعه 17 تیر 1401 اطلاعیه‌های زیادی بر روی سایت کدال قرار گرفت که در این مطلب به بررسی مهمترین اطلاعیه‌ها خواهیم پرداخت.

NabzeBourse.com/
فارس من| شیوه محاسبه کمیسیون مشاوران املاک تغییر می‌کند

فارس من| شیوه محاسبه کمیسیون مشاوران املاک تغییر می‌کند

مدیرکل دفتر اقتصاد وزارت راه و شهرسازی گفت: سامانه‌های املاک و مستغلات مشاوران املاک به سامانه سازمان امور مالیاتی متصل می‌شود و بر اساس حق کمیسیونی که این سامانه تعیین می‌کند، طرفین معامله اعم از خری...

FarsNews.ir/
فولاد شفاف سازی کرد متوقف شد| تعدادی از فسادهای فولاد مبارکه

فولاد شفاف سازی کرد متوقف شد| تعدادی از فسادهای فولاد مبارکه

در گزارش تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از فولاد مبارکه اصفهان 90 عنوان تخلف مورد شناسایی قرار گرفت؛ که این روز‌ها در فضای مجازی منتشر گردیده است؛ در همین راستا و در خصوص قرايت گزارش تحقیق و تفحص در ص...

NabzeBourse.com/
تقسیم 1590 ریال سود هر سهم در مجمع عمومی عادی کچاد

تقسیم 1590 ریال سود هر سهم در مجمع عمومی عادی کچاد

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با حضور بیش از84 درصد از سهامداران روز شنبه 18 تیر ماه...

Gostaresh.news/

مجمع فملی 1401 | چقدر سود تقسیم شد؟

مجمع اخابر 1401 | برنامه شرکت برای افزایش سرمایه چیست؟

کشف رانت 91هزار میلیاردی در کارخانه فولاد مبارکه

کشف رانت 91هزار میلیاردی در کارخانه فولاد مبارکه

​در گزارش تحقیق و تفحص مجلس از فولاد مبارکه اصفهان 90 عنوان تخلف، انحراف و تحمیل خسارت و توزیع رانت بالغ بر 91 هزار...

Bartarinha.ir/
افزایش 3 تا 16 درصدی مصرف فولاد در کشور

افزایش 3 تا 16 درصدی مصرف فولاد در کشور

طبق آمار، در مجموع سه ماهه اول امسال، همگام با افزایش تولید فولاد،...

Isna.ir/
تحلیل وتجارت امروز 16 تیر 1401

تحلیل وتجارت امروز 16 تیر 1401

امروز قصد داریم تا به بررسی سهام وتجارت به لحاظ تکنیکالی بپردازیم. این تحلیل صرفا یک پیش بینی از روند احتمالی نماد وتجارت در روزهای آینده بورس است.

NabzeBourse.com/
تولید فولاد افزایش یافت/ مصرف داخلی فولاد بیشتر از صادرات

تولید فولاد افزایش یافت/ مصرف داخلی فولاد بیشتر از صادرات

بررسی‌های آمار مربوط به تولید و مصرف محصولات فولادی نشان می‌دهد که در 2 ماه نخست سال 1401، اگرچه تولید فولاد افزایش یافته اما بیشتر در داخل کشور مصرف شده است و صادرات سهم ناچیزی داشته است.

MehrNews.com/
اخبار مهم کدال دوشنبه 6 خرداد 1401 | شبندر برای هر سهم چقدر سود پرداخت می کند؟

اخبار مهم کدال دوشنبه 6 خرداد 1401 | شبندر برای هر سهم چقدر سود پر...

امروز دوشنبه 6 خرداد 1401 اطلاعیه‌های زیادی بر روی سایت کدال قرار گرفت که در این مطلب به بررسی مهمترین اطلاعیه‌ها خواهیم پرداخت.

NabzeBourse.com/
صدای سهامدار | میزان سود و زمان پرداخت سود سهامداران شبندر

صدای سهامدار | میزان سود و زمان پرداخت سود سهامداران شبندر

برخی از کاربران سایت نبض بورس در بخش صدای سهامدار درباره زمان سود شبندر و همچنین نحوه واریزی آن پرسیده بودند. در این مطلب به سيوالات آن ها پاسخ داده شده است.

NabzeBourse.com/
فارس من| مطالبه سهامدارن بورس بابت کاهش زمان واریز وجه فروش سهام

فارس من| مطالبه سهامدارن بورس بابت کاهش زمان واریز وجه فروش سهام

مخاطبان خبرگزاری فارس در بخش فارس من با ثبت پویشی با عنوان «کارگزاران بورس وجوه سهامدار را همان روز به حساب واریز کنند»، خواستار پیگیری در این‌باره شده‌اند.

FarsNews.ir/
اهداف صنعت فولاد به صورت جدی در این دولت دنبال می شود

اهداف صنعت فولاد به صورت جدی در این دولت دنبال می شود

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد گفت: هدفگذاری ما این است که بتوانیم اهداف صنعت فولاد را به صورت جدی در این دولت دنبال کنیم.

FarsNews.ir/
پاداش پایان خدمات بازنشستگان کی واریز می‌شود؟ بازنشستگان بخوانند/ پاداش پایان خدمات بازنشستگان چه... سرمایه‌ گذاری در رمزارز بهتر است یا مسکن؟ رسوایی‌های بزرگ صنعت خودرو که جهان را متحیر کرد/عکس چطور مصرف سوخت خودرو را کاهش دهیم؟ زمان راه اندازی متروی پرند اعلام شد این 8 خودروی چینی به ایران می‌آیند؟ هشدار تولیدکنندگان آلمانی نسبت به کمبود مواد غذایی دنا جهش کرد، کوییک ریخت/ آخرین قیمت تیبا، دنا، رانا... نتیجه آزمون حذف رانت خودرو چه بود؟/ دست دلالان از بازار خودرو کوتاه شد؟ اکنون زمان خریدن طلا و سکه است؟ زمان تعیین تکلیف وضعیت جاماندگان سهام عدالت رشد 55 درصدی پرداخت وام ازدواج در سال جاری رشد قابل توجه وام ازدواج+ جزيیات نرخ تورم در شهریورماه چقدر بود؟ لیر ترکیه در بازار تهران و جهان سقوط کرد لیر ترکیه در بازار تهران و جهان سقوط کرد رشد نرخ تورم در شهریورماه/ تورم خوراکی‌ها و دخانیات به 75 درصد رسید کلنگی های بازار مسکن چند؟ + جدول قیمت خبر خوب درباره پذیرش 6 کالا در بورس کالا جدیدترین قیمت کارخانه‌ای محصولات ایران خودرو دلیل کمیابی روغن موتور در بازار چیست؟/ افزایش حضور روغن های تقلبی اولین اتومبیل را چه کسی و چه سالی وارد ایران کرد؟ + تصاویر دلار یورو را زمین زد/ اتحادیه اروپا در حلقه عذاب عکس | شاهکار جدید مرسدس بنز؛ تلفیق زیبایی و قدرت زمان احتمالی واردات خودرو به کشور اعلام شد قانون‌گریزی با قراردادهای موقت کار / «قراردادهای دايم» احیا می‌شود؟ پیشتازی تورم شهریورماه در این اقلام شناور شدن قیمت تاکسی در تهران/ تغییر نرخ کرایه در زمان ترافیک بازگشت تورم به زیر 50 درصد پس از سه ماه عکس | جدیدیترین محدودیت برای اینستاگرام و واتساپ در ایران! پاسخ به ادعاهای وزارت نیرو پس از 3 ماه متوالی تورم به زیر 50 درصد رسید ثبت بیش از 3هزار میلیارد تومان درخواست وام در فاز آزمایشی زمان واریز پاداش پایان خدمت بازنشستگان کشف معدن سرشار از طلا و مس در مدینه افزایش 7 برابری قیمت گاز در یک کشور اروپایی زمان واریز پاداش پایان خدمت بازنشستگان اعلام شد ایران فرآورده‌های نفتی رایگان به لبنان نمی دهد توافق با ازبکستان برای افزایش تجارت فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی چقدر ارز در سامانه نیما فروخته شد؟ امسال باید 1.6 میلیون دستگاه خودرو تولید شود تولید «دنا» در روسیه با یک اسم جدید!/ همکاری ایرانخودرو با کمپانی معروف روسی سقوط 82 درصدی صادرات گاز روسیه به اروپا زايران پیاده امام رضا (ع) تحت پوشش بیمه سینا قرار می گیرند تاسیس نخستین صندوق املاک و مستغلات کشور چالش ارزی تولیدکنندگان پلی یورتان/ با نصف ظرفیت کار می کنیم سقوط لیر ادامه‌دار است؟ هشدار درباره ارزش پول ملی ترکیه/ سقوط لیر ادامه دار است؟ قیمت جدید مرغ اعلام شد/ کاهش 50 درصدی سرانه مصرف مرغ