اینماد اجباری باعث مهاجرت نخبگان می شود / تمایل مردم به فعالیت زیر زمینی با ایجاد طرح اینماد اجباری

اینماد اجباری باعث مهاجرت نخبگان می شود / تمایل مردم به فعالیت زیر زمینی با ایجاد طرح اینماد اجباری

ایلنا: عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران aبا بیان اینکه سخت گیری بیش از اندازه در فضای کسب وکار سبب خروج نخبگان از کشور می شود،اذعان کرد: در حال...

به گزارش ایلنا، عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران و ريیس کمیسیون فین‌تک با بیان اینکه به نظر نمی رسد که اجرای اینماد اجباری حتی توانسته باشد به اهداف ابتدایی خود دست یابد،مطرح کرد:به طور مثل  اهداف اینماد می توان به  دفاع از حقوق مصرف کننده،مبارزه با پول شویی و قاچاق کالا اشاره کرد .

رضا قربانی با بیان این پرسش  اینماد تا کنون با چه مکانزیم هایی برای تحقق اهداف خود تلاش کرده است،مطرح کرد : نکته ای که وجود دارد این است که تصور همگان از اجرای اینماد این بوده که حلال مشکلات تجارت باشد اما در حال حاضر خود اینماد  اجباری سبب مشکلات زیادی شده است .

  وی اینماد در هر جای دنیا نماد اعتماد است که بخش خصوصی آن را صادر می‌کند. اما اگر دریافت آن را برای کسب‌وکارها اجباری کنیم، دیگر نماد اعتماد نیست بلکه مجوزدهی است. در چنین شرایطی کسب‌وکارها بعضا باید از نهاد متصدی مجوزی بگیرند که حتی اصلا تعریف نشده است. بنابراین یا از خیر کسب و کار می‌گذرند یا کشور را ترک می‌کنند.

عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران و ريیس کمیسیون فین‌تک وجود یک نماد که طرف سوم معامله است و بین خریدار و فروشنده قرار می گیرد قطعا مفید و اثر بخش خواهد بود ،گفت : اما زمانی که  گرفتن اینماد بر سازمان های تجاری اجباری می شود بخش زیادی از کاربرد و تاثیر آن بر تجارت از بین می رود و آنچنان که انتظار داریم اینماد تاثیر گذار نخواهد بود .

قربانی معتقد است: باید تمام تلاش  کنیم که تسهیل گرایی را جایگزین سحت گیری در فضای کسب و کار کنیم ،زمانی با مانع زایی های  بیهوده سبب  نه تنها سبب بهبود فضای کسب و کار نمی شود بلکه باعث فشار مضاعف بر بخش تجارت و اقتصادی خواهد شد .

 

وی با بیان اینکه  در حال حاضر اکثر کسب و کار اینترنتی در شرایط بد اقتصادی موفق شدند رشد کنند  ،مطرح کرد: با اجرای رویکرد های غلطی  همچون اینماد اجباری برای کسب و کار اینرنتی شاهد محدود شدن این نوع فعالیت ها و بیکاری بیشترجوانان خواهیم بود .

وی با بیان اینکه برای اینکه اینماد به توسعه تجارت دست یابد باید رویکرد خود را عوض کند،اذعان کند : هدف اصلی اینماد باید توسعه تجارت باشد و اهداف فرعی خود همچون نظارت و محدود کردن دست بردارد .

عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران و ريیس کمیسیون فین‌تک با بایتم اینکه اولویت امروز ما، باید تسهیل مضاعف فضای کسب‌وکار، ایجاد امید و حفظ نخبگان و کارآفرینان باشد.،اذعان کرد : در شرایطی که جنگ اقتصادی از هر سو کشورمان را فرا گرفته است، وظیفه‌ی ما تلاش تمام عیار برای توسعه‌ی فضای باز اقتصادی و ترسیم آینده‌ای روشن برای ایران در منطقه است.

 وی بیان کرد :در این میان هرگونه اقدام غیرکارشناسی که مانعی در شروع یا تداوم فعالیت‌ کسب‌وکارهای تحول آفرین باشد از دست دادن فرصت‌ها به رقبای منطقه‌ای و در نهایت تضعیف ایران در عرصه جهانی است.

قربانی معتقد است :اینماد بیشتر به کسب و کار کوچک و خرد آسیب زده است چرا که برخی از کسب و کار کلان آن قدر معروف هستند که دیگر نیاز به اینماد ندارند و خودشان مراکز اعتماد تبدیل شده اند .

وی با بیان اینماد اجباری باعث می شود افراد به سمت کسب و کار زیر زمینی و فرار از مالیات روی بیاوردند،تصریح کرد:زمانی که شرایط سخت می شود افراد از ابزار های مثل رمز ارز،کارت به کارت ،سامانه پل بانک ملی و غیره استفاده می کنند  

وی با بیان اینکه سخت گیری بیش از اندازه در فضای کسب وکار سبب خروج نخبگان از کشور می شود،اذعان کرد: در حال حاضر کشور های  همسایه به دنبال جذب نیرو جوان  و نخبه از کشور ما هستند  و زمانی که شرایط کار و فعالیت در کشور سخت شود نخبگان و استعداد های تشویق می شوند که به کشور های دیگر مهاجرت کنید.

این مقام مسيول در خاتمه ضمن اشاره به عدم استقبال از 70 درصد از فعالیت های اقتصاد از اینماد گفت: این امر به دلیل اتفاق می افتد که معمولا بنگاه تجاری و اقتصادی با یک نگاه اقتصادی ابزاری را انتخاب می کند که کمترین ضرر و بیش ترین سود را برای آنها به ارمغان بیاورد این معنی عدم مخالفت با قانون نیست و باید مشوق های برای این بنگاه ها در نظر گرفت

سکه 14 میلیون و 93 هزار تومان شد | جدیدترین قیمت‌ طلا و انواع سکه ؛ 29 اردیبهشت 1401 سامانه یکپارچه تخصیص خودرو بدون اختلال فعال است + شیوه ثبت‌نام برخورد با متخلفان افزایش بهای اجاره مسکن مدیرعامل دخانیات در تشریح چگونگی حمایت از کشاورزان تنباکو و توتون‌کار به مجلس‌ می‌رود رابطه بین طلا و دلار / قیمت طلا سقوط می کند؟ آخرین پیش‌بینی‌ها از قیمت فلز زرد/ چرا طلا زمین‌گیر شد؟ بازنشستگان منتظر این واریزی جدید باشند وعده جدید وزارت کار درباره اشتغال جوانان تراز تجاری مثبت 11میلیارددلاری مناطق آزادوویژه/سکوی واردات نیستیم این کشور با ارزان فروشی سود نجومی کرد! دلار چند شد؟ | جدیدترین قیمت دلار و یورو در بازار آزاد و صرافی‌ بانکی ؛ 29 اردیبهشت 1401 علت عدم واریز یارانه به این افراد / اعتراض ها بر... روسیه با ارزان فروشی کدام بازارها را تصاحب کرد؟ مجوز تاسیس اولین بانک فراساحل‌ کشور از بانک مرکزی اخذ شد ‌ محموله‌های نفتی ایران در انتظار تخلیه در بنادر چین مجوز تاسیس بانک آفشور در مناطق آزاد گرفته شد به عنوان سازنده مسکن ورود می‌کنیم اقدامات پذیرش سیمان زنجان در فرابورس انجام می‌شود چطور می‌توانید به یارانه همسر اضافه شوید؟ پیامد خرید و فروش غیر مجاز ارز در بازار خبر مهم برای جاماندگان دریافت سود سهام عدالت 83 هزار میلیارد تومان از اراضی به مناطق آزاد برگشت چطور می‌توانید به یارانه همسرتان اضافه شوید؟ نحوه ثبت نام یارانه برای یکی از زوجین قیمت طلا، سکه و ارز 1401.02.29/ سکه و ارز گران شد سرمایه‌گذاری 300 میلیارد یورویی اروپا برای حذف سوخت‌های روسیه مشکلات پخش و توزیع روغن خوراکی برطرف شد قیمت جدید طلا و سکه در بازار امروز + جدول ورود گسترده ایران و کوبا به بازارهای یکدیگر قیمت مصوب تخم مرغ بعد از هدفمندی یارانه ها گرانی عجیب در انتظار شوینده ها هشدار برای ریزش بیشتر/ تا پاییز انتظاری از رمزارزها نداشته باشید پیش بینی خطرناک درباره قیمت ارزهای دیجیتال تا پای... صدور سند 200 هزار هکتار از اراضی کشاورزی در سال جاری سایه سنگین جنگ اوکراین بر قیمت غذا در جهان حضور دوباره ایران در بازار نفت بدون نیاز به هیچ توافقی/2 میلیون نفت ایران در انتظار تخلیه در چین قیمت انواع خودرو در بازار آزاد امروز + جدول تصمیم جدید دولت برای حقوق کارگران | افزایش 10 درصدی حقوق کارگران صحت دارد؟ سقف افزایش اجاره بهای مسکن تعیین شد | برخورد سازمان تعزیرات با مشاورانی که سقف افزایش را رعایت نکنند انتشار صورت مالی 12 ماهه حسابرسی نشده "دلقما" در کدال این شهر‌ها رکورد گردشگری را در ایران جا به جا کردند! قیمت دلار ثابت شد! | قیمت دلار در بازار امروز نفت همچنان بالای 110 دلار ورود گسترده ایران و کوبا به بازارهای یکدیگر نرخ 24 ارز کاهش یافت | 29 اردیبهشت 1401 فروش میوه های نوبرانه به قیمت های لاکچری! چطور می‌توانید به یارانه همسر اضافه شوید؟ ساخت و بازسازی 400 قطعه تخصصی در نیروگاه بندرعباس توضیح وزیر نفت درباره قیمت بنزین | گاز پرمصرف‌ها غیریارانه‌ای می‌شود | شیوه وصول درآمدهای نفتی قیمت جدید دلار در بازار متشکل + جدول