ریزش قیمت دلار ادامه دارد؟

ریزش قیمت دلار ادامه دارد؟

درحالی که فعالان بازار ارز معتقدند اخبار مثبت مذاکرات وین که در چند روز اخیر موجب شد دلار وارد کانال 21 هزار تومان شود ممکن است بتواند قیمت اسکناس آمریکایی را پایین‌تر هم بیاورد اما مردم کاهش نرخ دلار در چند روز اخیر را موقت و ناشی از نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری ارزیابی می‌کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، پایان هفته گذشته هر دلار آمریکا با نرخ 23 هزار و 700 تومان برای فروش در بازار آزاد معامله شد.

اولین قیمت هفته جاری برای دلار نیز در این بازار 23 هزار تومان بود. با این حال عصر روز یک‌شنبه قیمت دلار تحت تاثیر سیگنال‌های مثبت بین‌المللی و کاهش تقاضای تجاری و مسافری در پی تعطیلات کرونایی تا 21 هزار 800 تومان کاهش یافت.

با این حال قیمت دلار در کانال 21 هزار تومان دوامی نداشت و صبح روز دوشنبه نرخ اسکناس آمریکایی به کانال 22 هزارتومانی بازگشت.

البته تعدادی از کارشناسان اعلام کرده بودند سقوط دلار به کانال‌های قیمتی کمتر از 20 هزارتومان هم ممکن است اما این اتفاق به صورت موقت و تنها تحت تاثیر اخبار برجام، خواهد بود.

با این حال به نظر می‌رسد مردم کاهش قیمت دلار در چند روز اخیر را نه فقط حاصل اخبار برجام بلکه محصول فضای انتخاباتی دانسته و بعضا باور دارند ریزش دلار همزمان با اعلام نتایج انتخابات متوقف می‌شود.

اخبار برجامی یا تله‌‌ انتخاباتی؟

در ادامه تعدادی از نظرات مخاطبان تجارت‌نیوز درباره وضعیت روزهای اخیر بازار ارز و آینده آن آمده است:

« برید بفروشید تا ارزون‌تر نشده چون پول‌های بلوکه شده ایران رو دارن پس میدن»

« اونایی که دلار خانگی دارند دیروز برای فروش هجوم آوردند ولی خریدار نیست. بعضی از فروشندگان از ترس دلال‌ها بی خبر از آنها توی کوچه پس کوچه‌ها دلار را با التماس 20 تومن فروختند. آن هم خریدار که به ندرت پیدا می‌شد با شک وتردید 20 تومن خرید. دم انتخاباته دیگه…»

« نسبت به موادغذایی دلار قیمتش خیلی بیشتر از ایناست. به خاطر انتخابات مصنوعی قیمتو آوردن پایین که مردم برن رای بدن. روحانی این کارو کرده قیمت دلار رو مصنوعی کشیده پایین تا رییس جمهوریش که تمام شد بگه دوره من دلار پایین بود. بعد انتخابات دلار خیلی بالا میره شک نکنید. آمریکا تحریم‌ها رو برنمی داره، نمیذاره هیچ پولی به ایران برگرده، حتی فشار تحریم‌ها رو دو برابر می‌کنه شک نکنید»

« اینا همه فیلم انتخاباته میخوان قیمت‌ها بیاد پایین مردم برن رای بدن. بعد باز همه چی میکشه بالا»

«خیلی‌ها هستند که با رای شما می‌روند سر کسب‌وکار ومشغول کسب‌وکار میشوند ولی به‌جای حمایت از ملت می‌شوند کاسبان تحریم و دلار و حمایت خوبی از حفظ ارزش آقای دلار می‌کنند»

« باید نقدینگی رو به سمت تولید هدایت کنن که اونجوری میشه کنترل نقدینگی حداقل تا 50%. تازه اون موقع دلار 14،15 تومنی عقلانیه. ولی نمیخوان این کار رو بکنن ظاهرا»

« قیمت دلار دست خودشونه و دستوری هست یعنی هر وقت دلشون خواست می‌توننن به چهل تومن برسونن و هروقت خواستن میتونن به سه هزارتومن برسونن‌. به نظر بعضی از کارشناسانی که میگن امکانش نیست دلار قیمتش بیاد پایین اعتماد ندارم»

« کور خوندن! مردم دیگه با دو ماه پایین اومدن نرخ ارز اون هم دم انتخابات همچین تصوری نمی‌کنند که گشایش بوجود اومده و کاهش قیمت تاثیر برجام بوده. ما میدونم چرا قیمت رو آوردید پایین»

مطالعه بیشتر: در بازار ارز چه می‌گذرد؟ / چرا دلار 21 هزار تومانی نماند؟
ریزش قیمت دلار در بازار سرعت گرفت/ جدیدترین قیمت ارز در بازار امروز 12 اردیبهشت 1400/ سکه ارزان تر شد

ریزش قیمت دلار در بازار سرعت گرفت/ جدیدترین قیمت ارز در بازار امرو...

نرخ خرید و فروش دلار و سایر ارزها در بازار امروز با سرعت بیشتری همراه شده است. این در حالی است که سیگنال های برجامی و غیراقتصادی، از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر روند کنونی بازار است.

NabzeBourse.ir/
قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/2/17

قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/2/17

امروز جمعه، هفدهم اردیبهشت نرخ ارز در صرافی‌ ملی اعلام شد و بر این اساس قیمت دلار نسبت به آخرین نرخ دیروز تغییری نکرد و بهای دلار در رقم 20643 تومان ثابت ماند.

TejaratNews.com/
تاثیر مذاکرات جدید بر نرخ ارز / نرخ ایده‌آل دلار چقدر است؟

تاثیر مذاکرات جدید بر نرخ ارز / نرخ ایده‌آل دلار چقدر است؟

به اعتقاد مهدی سوری حتی اگر برجام بتواند تاثیر چشم‌گیری هم داشته باشد و نرخ ارز را دچار ریزش شدید کند، این ریزش اکنون به نفع اقتصاد نیست. او می‌گوید: نرخ ایده‌آل دلار اکنون 20 تا 22 هزار تومان است؛ بی...

TejaratNews.com/
قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 99/12/25

قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 99/12/2...

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف ثبات بهای طلای جهانی و ثبات افت نرخ ارز، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به ده میلیون و 760 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/

قیمت دلار و یورو امروز 14 فروردین 1400

آینده قیمت دلار از نگاه 5 کارشناس

آینده قیمت دلار از نگاه 5 کارشناس

دلار آمریکا سال 99 را با قیمت 14 هزار تومان آغاز کرد و با نرخی در کانال 24 هزار تومان به پایان رساند و حالا سال 1400 پر از ابهام و اما و اگر برای اقتصاد ایران در آستانه آغاز است اما کارشناسان اقتصاد د...

TejaratNews.com/

اولین نرخ ارز احتمالی در سال جدید/ قیمت دلار امروز 5 فروردین 1400

آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 24 فروردین 1400 چقدر بود؟

دلار به کانال 24هزار تومان بازگشت

5 وعده برباد رفته روحانی در بازار ارز سال 99 / دلار 15 هزار تومانی چه شد؟

5 وعده برباد رفته روحانی در بازار ارز سال 99 / دلار 15 هزار تومانی...

یک بار وعده دلار 11 هزار تومانی و بار دیگر 15 هزار تومانی داد، بارها از بازگشت ثبات به بازار ارز گفت و چندین بار بر بازگشت ارز به نرخ واقعی‌اش تاکید کرد. اما حالا 99 تمام شده بی‌آنکه هیچ یک از این وعد...

TejaratNews.com/
قیمت دلار در 12 فروردین 1400

قیمت دلار در 12 فروردین 1400

قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز پنجشنبه 12 فروردین 1400 در صرافی‌های بانکی به 25 هزار و 205 تومان رسید.

Bartarinha.ir/

دلار گران شد/ چهارمین نرخ ارز صرافی ملی 1400/1/16

قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/1/20

قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/1/20

امروز جمعه 20 فروردین نرخ ارز در صرافی‌ ملی اعلام شد و بر این اساس قیمت دلار نسبت به آخرین نرخ دیروز تغییری نداشت و بهای دلار در رقم 24288 ثابت ماند.

TejaratNews.com/
قیمت دلار تا پیش از امروز 9 فروردین

قیمت دلار تا پیش از امروز 9 فروردین

قیمت دلار تا پیش از امروز 9 فروردین در صرافی ملی روی نرخ 25 هزار و 229 تومان و در بازار آزاد با قیمت 25 هزار و 350 تومان خریدوفروش شده است، این شاخص بازار ارز روز گذشته را با افزایش قیمت همراه شد.

TejaratNews.com/
قیمت دلار و یورو اعلام شد / نرخ ارز صرافی ملی 1400/1/19

قیمت دلار و یورو اعلام شد / نرخ ارز صرافی ملی 1400/1/19

امروز پنجشنبه 19 فروردین نرخ ارز در صرافی‌ ملی اعلام شد و بر این اساس قیمت دلار نسبت به آخرین نرخ دیروز تغییری نداشت و بهای دلار در رقم 24467 ثابت ماند.

TejaratNews.com/
عرضه 347 میلیون دلار در سامانه نیما نگاهی به اخبار رمزارز‌ها 1400/02/27 پرونده میدان‌های مشترک‌ گازی بسته می‌شود دستگیری کارمند بانک ملی با اتهام 50میلیاردی 60 ثانیه 27 اردیبهشت 1400 امید بورس تهران به صندوق‌های مبتنی بر رمزارز آخرین خبر از تغییرات حقوقی کارکنان و بازنشسته‌ها تزریق 28هزار میلیارد ریال نقدینگی به بانک‌ها آیا تابستان امسال خاموشی در پیش داریم؟ چرا بیت کوین سقوط کرد؟ پیش‌بینی قیمت طلا در آستانه انتخابات/ بازگشت تقاضای هیجانی به بازار آخرین صورتحساب سهام عدالت 27 اردیبهشت / سهام عدالت هم قیمت سکه شد کتاب «داستان نظریه گن در بازارهای مالی» به کتابخانه سازمان بورس رفت جا به جایی بیش از میلیارد و 767 میلیون برگه اوراق بهادار در تالار شیشه‌ای سرمایه "دسبحا " افزایش می‌یابد "فباهنر" 5667 ریال سود ساخت "سیلام" سود ده شد قیمت روغن رسما افزایش یافت روند نزولی قیمت تخم مرغ ادامه دارد/ نگرانی از آینده بازار جزيیات افزایش سرمایه سه نماد/ افزایش سرمایه 516 درصدی یک نماد معدنی مجوز اعطای تسهیلات به کارگزاری‌ها و شرکت‌های سرمایه گذاری ابلاغ شد سهام عدالت، دستور جلسه فردای شورای عالی بورس بازار بدون مشتری خودرو در انتظار سرنوشت قیمت ارز آخرین وضعیت قیمت خودرو در بازار تحلیل تکنیکال و بنیادی وخارزم/ کف حمایتی جدی وخارزم کجاست؟ ممنوعیت ارايه تسهیلات به شرکت‌های کارگزاری پس از 17 سال لغو شد پرداخت مرحله تکمیلی سودهای سهام عدالت در خرداد 70 درصد بازار دخانیات کشور در اختیار دو شرکت خارجی وام ساخت انبوه‌سازان 450میلیونی شد تولید و عرضه خودروهای جدید در سایپا برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان بخشنامه اعطای تسهیلات به شرکت های کارگزاری ابلاغ شد خروج 130 هزار میلیارد تومان از بورس توسط 200 حقوقی‌ پیش‌‎بینی قیمت طلا در آستانه انتخابات 1400 آمار سامانه املاک و اسکان محرمانه است؟/ استقبال سرد مردم 70درصد بازار میلیاردی سیگار در اختیار خارجی‌ها روز پس از فردا بازداشت سینا استوی، فعال حوزه ارز‌های دیجیتال پیش‌بینی بورس 28 اردیبهشت / صف‌های فروش فردا جمع می‌شوند؟ وام ساخت انبوه‌سازان، 450 میلیون تومان کانون سهامداران حقیقی به دست چه کسی اداره می‌شود؟ زنگنه: باید روزی 12ساعت کار کنم تا زندگی بچرخد ماجرای خروج 130هزار میلیارد تومان از بورس جزيیات تزریق منابع جدید به بورس/ تداوم حمایت از بازار سرمایه سهام عدالتی که دارید اما از آن بی‌خبر هستید! پرونده مسکن مهر تا مرداد 1400 بسته می‌شود عزم جدی سازمان بورس برای حل مشکلات صنایع بورسی انتظار مشمولان سهام عدالت برای دریافت سود چه زمانی به پایان خواهد رسید؟ بیشترین ارزش معاملات سهام (27اردیبهشت) / خودرویی ها همچنان پیشتاز رقابت ارزش معاملات صف نشینی پالایشی ها / عملکرد پالایشی ها در روزی که گذشت عزم سازمان بورس برای حل مشکلات صنایع

در حال بارگیری...