آیا شوینده برنامه‌ای برای افزایش سرمایه دارد؟/ عرضه اولیه مروارید هامون و آلی شیمی قم به کجا رسید؟

آیا شوینده برنامه‌ای برای افزایش سرمایه دارد؟/ عرضه اولیه مروارید هامون و آلی شیمی قم به کجا رسید؟

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر با حضور 78.51 درصد سهامداران، نماینده سازمان بورس، نماینده موسسه حسابداری و بازرس قانونی و ناظرین به ریاست آقای ملکی، به صورت حضوری و آنلاین، برگزار گردید. نبض بورس از این مجمع گزارش می دهد.

به گزارش نبض بورس، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر با حضور 78.51 درصد سهامداران، نماینده سازمان بورس، نماینده موسسه حسابداری و بازرس قانونی و ناظرین به ریاست آقای ملکی، به صورت حضوری و آنلاین، برگزار گردید.

 

آقای نعمت الهی مدیرعامل شرکت گزارشی از فعالیت شرکت در خصوص سال مالی منتهی به 30 آذر 1399 به صورت زیر ارايه دادند:

جایگاه شرکت در صنعت:

درحال حاضر تعداد 220 واحد تولیدی در زمینه مواد شوینده در کشور فعال هستند و حدود 70 تا 85 درصد تولید داخلی این صنعت در اختیار 15 واحد صنعتی بزرگ است. در این خصوص طبق رتبه بندی انجام شده توسط سازمان مدیریت صنعتی در سال 1397 که بر اساس اطلاعات مالی سال 1396 انجام شده است این هلدینگ در گروه محصولات شیمیایی و بهداشتی رتبه اول و در میان 500 شرکت بزرگ ایران رتبه 124 را از نظر مبلغ فروش کسب کرده است؛ و در کل رتبه گروه در بین 10 واحد صنعتی بزرگ محصولات شوینده کشور قرار دارد.

دستاورد‌های شرکت در سال مالی مورد گزارش:
 • کسب رکورد فروش 25,292 میلیارد ریال در گروه.
 • افزایش 35 درصد‌ی خالص ارزش دارایی‌های شرکت در سال جا ری، نسبت به پایان سال مالی قبل.
 • صادرات ارزی محصولات شرکت‌های تابعه، با رعایت دستورالعمل بانک مرکزی و سیاست‌های کلان گروه.
عملکرد مالی و عملیاتی شرکت اصلی در سال مالی مورد گزارش:
 

همانطور که مشاهده می‌شود درآمد حاصل از سرمایه گذاری‌ها 21 درصد و درآمد حاصل از فروش سرمایه گذاری‌ها 84 درصد و هم چنین سود خالص به میزان 25 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته و به مبلغ 2.321.164 میلیون ریال افزایش داشته است.

 

درآمد حاصل از سرمایه گذاریه‌ها به تفکیک زیر مجموعه‌ها به تفکیک نشان داده شده است:

 
 
روند سودآوری و تقسیم سود شرکت به صورت زیر می‌باشد:
 
خالص ارزش دارایی‌های شرکت:

بر اساس محاسبه شرکت در خصوص خالص ارزش دارایی‌ها قیمت هر سهم شوینده 53.149 بوده و در حال حاضر با توجه به قیمت تابلو 30.010 حدود 56 درصد NAV معامله می‌شود.

 
برنامه‌های آینده شرکت شوینده:
 • افزایش بهره وری و بازده دارایی ها، واگذاری دارایی‌های غیرمولد، تکمیل زنجیره‌های صنعت توزیع و مدیریت برند و ارتقاء سطح انگیزه ها.
 • اهتمام به توسعه توانایی‌های مدیریتی در مجموعه از طریق به کارگیری مدیران توانمند، انتقال تجارب و برگزاری دوره‌های هدفمند در حوزه کلان و عملیاتی.
 • استفاده از مزایای حضور موثر در بازار سرمایه در کنار ارتقاء شفافیت فعالیت‌های شرکت از طریق اطلاع رسانی مناسب در بورس.
 • مدیریت بهینه دارایی‌ها و بدهی‌ها به منظور کسب حداکثر بازدهی و افزایش ثروت سهامداران.
  افزایش سهم بازار داخلی و خارجی.
 • توسعه صادرات و افزایش حضور در بازار‌های هدف.
 • اصلاح و افزایش ساختار سرمایه شرکت‌های زیر مجموعه (مروارید هامون و آلی شیمی قم).
 • ایجاد بستری سازی لازم جهت پذیرش و عرضه سهام شرکت مروارید هامون در فرابورس تولید گیلیسرین بهداشتی و دارویی با اخذ استاندارد‌های لازم مربوطه در شرکت آلی شیمی قم.


در ادامه گزارش حسابرس و بازرس قانونی توسط نماینده موسسه حسابرسی هشیار بهمند قرايت گردید و مواردی که دارای ابهام بود از جانب هیات ريیسه مجمع تشریح گردید:

در خصوص بند 5 در رابطه با مالیات عملکرد عنوان شد: این بند مربوط به شرکت‌های زیر مجموعه و به طور عمده مربوط به شرکت پاکسان می‌باشد. تکلیف لازم در مجمع شرکت پاکسان صورت گرفته است.

در خصوص بند 6 در رابطه با خرید از شرکت خارجی عین الخط به نمایندگی از آقای اسدی عنوان شد: این بند نیز مربوط به شرکت پاکسان نی باشد و تکلیف لازم در این خصوص صورت گرفته است.

در خصوص بند 7 در رابطه با مطالبات گروه از شرکت توسعه آرسین قشم، شرکت امرتات تیام پارس، شرکت پتروپالایش کارنیان و شرکت ویستا فرین دنا عنوان شد: پرونده پارسینه قشم تعیین تکلیف و حکم صدار شده است وثیقه لازم اخذ شده است. در خصوص شرکت یاران توسعه موضوع مطالبات این شرکت در حال پیگیری می‌باشد.

در خصوص بند 8 در رابطه با شرکت ایروان ارمنستان عنوان شد: تصمیم شرکت در خصوص این شرکت خرید 45 درصد سهام شرکت شریک بوده و اقدامات لازم نیز صورت گرفته است.

 

سوالات مطرح شده در مجمع:

برنامه شرکت برای عرضه مروارید هامون و آلی شیمی قم به بازار سرمایه چیست؟ مروارید هامون و آلی شیمی برنامه افزایش سرمایه داشته و پس از افزایش سرمایه به بورس عرضه خواهند شد.

آیا شرکت برنامه‌ای برای افزایش سرمایه دارد؟ بررسی‌های لازم در این خصوص صورت گرفته و پس از اخذ مجوزات لازم عملی خواهد شد.

 

در انتها به ازای هر سهم 1.900 ریال معادل 93 درصد کل سود تقسیم گردید و موسسه حسابرسی بهمند به عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت و موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت نواندیشان به عنوان بازرس علی البدل انتخاب شد.

11 شرکت در مرحله عرضه اولیه در سال 1400

11 شرکت در مرحله عرضه اولیه در سال 1400

مدیر پذیرش بورس و اوراق بهادار تهران گفت: برای سال 1400، 11 شرکت آماده عرضه اولیه و 19 شرکت در مرحله درج نماد هستند.

NabzeBourse.ir/
عرضه اولیه‌ ای با 692 درصد بازدهی!

عرضه اولیه‌ ای با 692 درصد بازدهی!

پرونده بورس تهران در سال 1399 در حالی با ثبت بازدهی 155درصدی بسته شد که در این میان عرضه‌های اولیه صورت گرفته در بازار نیز رکوردشکن بوده است. به طوریکه بازار سهام در این سال پذیرای 26شرکت جدید در بورس...

NabzeBourse.ir/

«اسنوا» یک قدم به عرضه اولیه نزدیک شد

تلگرام برای عرضه اولیه آماده می‌شود/ هر کاربر 50 دلار قیمت‌گذاری شد

رشد 5 برابری عرضه اولیه‌ ها/ صدور مجوز 250 افزایش سرمایه در سال 99

رشد 5 برابری عرضه اولیه‌ ها/ صدور مجوز 250 افزایش سرمایه در سال 99

مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: در سال گذشته تعداد مجوزهای صادره برای افزایش سرمایه ها نیز، 250 مجوز بوده که از حیث تعداد نیز نسبت به سال 98 رشد 72 درصدی داشته است. این...

NabzeBourse.ir/
سودآوری "شوینده" 25 درصد رشد کرد

سودآوری "شوینده" 25 درصد رشد کرد

درآمد سود سهام عمدتا از محل سود سهام دریافتی شرکت‌های پاکسان و گلتاش به ترتیب با 943 و 944 میلیارد ریال بالغ می‌شود.

BourseNews.ir/
خبر جدید درباره عرضه اولیه استقلال و پرسپولیس

خبر جدید درباره عرضه اولیه استقلال و پرسپولیس

با اظهارات امروز وزیر ورزش و جوانان به نظر می‌رسد تا پایان نیمه نخست امسال عرضه اولیه استقلال و پرسپولیس انجام شود. این برای چندمین بار است که این وعده داده می‌شود. قبلا قرار بود زمستان پارسال این اقد...

TejaratNews.com/
عرضه اولیه اخزاها از فروردین 1400

عرضه اولیه اخزاها از فروردین 1400

در حالی که به نظر می‌رسد برنامه عرضه اولیه‌ها با تاخیر همراه باشد اما اعلام شده که عرضه اولیه اخزاها از فروردین سال 1400 در برنامه خواهد بود.

TejaratNews.com/

مهمترین عرضه اولیه پارسال چه شد؟

عرضه اولیه های فروردین 1400

عرضه اولیه های فروردین 1400

با نزدیک شدن به روز گشایش بورس در روز شنبه 7 فروردین ماه سرمایه گذاران بورس نیز در انتظار اولین عرضه اولیه‌های فروردین ماه به سر می‌برند و این در حالیست که در میان گزینه ها، نام یک پالایشگاه بسیار بزر...

NabzeBourse.ir/

آخرین خبر در مورد عرضه اولیه های جدید

فروردین 1400 بدون عرضه اولیه ماند/ عرضه اولیه‌های احتمالی اردیبهشت 1400

این عرضه اولیه خریداری ندارد!

این عرضه اولیه خریداری ندارد!

بازدهی 692 درصدی گدنا در سال گذشته باعث شد تا این نماد به عنوان برترین نماد در اعطای بازدهی به سهامداران در بین عرضه اولیه‌های 99 شناخته شود. این پربازده ترین نماد عرضه اولیه شده اما مدت ها است که در ...

NabzeBourse.ir/
تله ای بنام عرضه اولیه

تله ای بنام عرضه اولیه

گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به ورود به چاه ویل با طناب مکتب ندیده ها و...

BourseNews.ir/
شاخص بورس به زیر یک میلیون واحد می‌رسد؟/ تاثیر احیای برجام بر بازار سرمایه پیش‌گشایش بورس امروز 19 اردیبهشت / خودرویی‌ها در صف فروش پیش‌بینی تعیین تکلیف معاملات بورس از هفته نخست خردادماه سود سهام عدالت شب عید فطر واریز می‌شود خصوصی‌سازی نافرجام؛ هفت‌تپه آزاد شد شرایط مشابه بازار امروز با روزهای گذشته فایل‌های رهن و اجاره مسکن آب رفت مسکن با دلار 30هزار تومانی یا 19هزار تومانی؟ سیگنال‌های مهم بورس امروز یکشنبه 19 اردیبهشت / اخبار احتمالا اثر گذار بر بازار سرمایه جشن کارگران هفت تپه به مناسبت خلع ید هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری صرافان تقلبی شرایط پیش‌فروش جدید محصولات سایپا اعلام شد نوسان قیمت‌ها در بازار خودرو 4 عامل رشد قیمت مسکن تامین 100 درصد نهاده دامی از بازار آزاد قیمت خودروهای کارکرده زیر 200 میلیون تومان جزيیات استخدام شرکت خودروسازی مدیران‌خودرو ارز دیجیتال شیبا اینو همچنان در حال صعود/ نقشه بازار ارزهای دیجیتالی چگونه بود؟ قیمت‌های بازار طلا و سکه در آغاز هفته / قیمت دلار و یورو امروز 1400/2/18 بازار خودرو در انتظار کاهش قیمت/شورای رقابت وکیل مدافع خودروسازان شد؟ مالیات‌ گرفته شده توسط دولت برای خود بورس خرج می‌شود؟ عرضه طلاهای خانگی به بازار/ سکه به هشت میلیون تومان می‌رسد؟ چند درصد شاغلان در بخش خصوصی فعالند؟ تلاش خودروسازان برای آزادسازی قیمت‌ها پرواز صفرها، معجزه ای دیگر در بازار سرمایه انتخابات مجامع استانی سهام عدالت باید ابطال شود کشف 277 ماینر از یک خانه عطش عجیب ایرانی‎‌ها برای خرید ملک در ترکیه/ خریداران 10 برابر شدند پیش‌بینی بورس یکشنبه 19 اردیبهشت 1400 / از بازار خروج کنیم یا نکنیم؟ قاچاق انبه با هواپیما؛ هر عدد 60هزار تومان شد! ظریف به دخالت میدان در دیپلماسی معترض است آگهی افزایش سرمایه این دو نماد بر روی کدال رفت! نرخ فروش مسکن در تهران / محلات ارزان تهران کجاست؟ عدم رضایت خودروسازان از تصمیمات شورای رقابت/ نامه‌نگاری برای آزادسازی قیمت‌‌‌ها سه نماد دست به افشای اطلاعات زدند/ یک نماد خودرویی از انعقاد قرارداد مهم خبر داد شاخص بورس افت کرد بانک ملت سود تسعیر ارز را چگونه محاسبه کرد؟ برنامه های آتی غگیلا چیست؟/ علت کاهش مبلغ افزایش سرمایه چه بود؟ پای سازمان مالیاتی به ماجرای اختلاف صندوق توسعه و بورس باز شد رونق تولید جز با نگاه جدی‌تر به بازار سرمایه ممکن نخواهد بود قیمت لحظه‌ای دلار امروز شنبه 18 اردیبهشت 1400/ نوسان دلار بازار آزاد در کانال 21 هزار تومان دلار به 18 هزار تومان می‌رسد؟ / تاثیر ریزش دلار بر سایر بازارها لزوم مراجعه گیرندگان چک‌ جدید به سامانه صیاد آغاز سوددهی "وبوعلی" 7 ماه پس از مجمع گردهمایی سهامداران "همراه" در سی‌ام ماه جاری "ارفع" از مردادماه دست به جیب می‌شود سهامداران "شزنگ" دور هم جمع می‌شوند جا به جایی 3 میلیارد برگه اوراق بهادار در تالار شیشه‌ای/ فلزات اساسی در راس معاملات ارزش سهام عدالت امروز 18 اردیبهشت «سبدگردان ایساتیس پویا کیش» مجوز «مشاور پذیرش» دریافت کرد

در حال بارگیری...