اوراق اجاره سهام منبع جدیدی برای تامین مالی از بازار سرمایه

اوراق اجاره سهام منبع جدیدی برای تامین مالی از بازار سرمایه

مدیرعامل فرابورس ایران با اشاره به تصمیم جدید سازمان بورس مبنی بر ورود منابع جدید مالی به بازار سرمایه از طریق تزریق 24 هزار میلیارد تومان به این بازار گفت: تا کنون 7000 میلیارد تومان درخواست انتشار اوراق اختیار فروش تبعی در فرابورس ثبت شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، امیر هامونی مدیر عامل فرابورس ایران در گفت‌وگو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، با بیان اینکه این تصمیم از سوی سازمان بورس در جهت حمایت از بازار سرمایه و سهامداران و کاهش اثرات رفتار هیجانی برخی سهامداران و تعادل‌بخشی به این بازار گرفته شده است، عنوان کرد: اگر این منابع بی‌وقفه و سریع به بازار تزریق شود، اثر مثبتی بر نقدشوندگی سهام خواهد داشت و فرابورس به عنوان یکی از بورس‌های اوراق بهادار کشور برای انتشار این اوراق آمادگی کامل دارد.

مدیرعامل فرابورس ایران همچنین درباره ویژگی‌های اوراق اجاره سهام شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین گفت: اوراق اجاره سهام صبا تامین که با موضوع اجاره به شرط تملیک سهام «شرکت ملی مس ایران» از سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز گرفته است، از جمله اوراق بدون ضامن و با تکیه بر رتبه اعتباری منتشر شده و تا دوشنبه سی‌ام فروردین‌ماه پذیره‌نویسی آن در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس در جریان است.

وی در پاسخ به این پرسش که چه اقدامات مکمل دیگری لازم است تا طرح تزریق 24 هزار میلیارد تومان به بازار سرمایه با توفیق کامل مواجه شود، بیان کرد: به نظر می‌رسد، با تسهیل شرایط انتشار، ورود سریع و یکجای این منابع به بازار می‌تواند کاراتر باشد؛ چراکه ورود تدریجی این منابع به برخی از گروه‌ها، تنها باعث ایجاد قدرت نقدشوندگی بیشتریا بهتر بگویم فرصت فروش می‌شود، در حالی که هدف از این طرح نه تنها نقدشوندگی، بلکه حمایت از بازار است.

مدیرعامل فرابورس، پیگیری مسیر وجوه جمع‌آوری شده و گزارش آن به نهاد ناظر یا افشای منابع حمایتی در هر سهم را در توفیق این طرح مثمر ثمر عنوان کرد.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو با اشاره به مصوبات شب گذشته سازمان بورس در خصوص دامنه نوسان و قانون رفع گره معاملاتی که از اول اردیبهشت‌ماه اجرایی می‌شود، عنوان کرد: تغییر دامنه نوسان به منفی 3 تا مثبت 6 درصد شرایط را برای متقارن کردن تدریجی و افزایش دامنه نوسان مهیا می‌کند و به کمک قانون جدید در رفع گره معاملاتی این انتظار وجود دارد که هرچه سریعتر نمادهایی که طی چند روز متوالی در صف خرید یا صف فروش قرار گرفته‌اند، به تعادل برسند و نقدشوندگی آن‌ها افزایش پیدا کند.

هامونی در توضیح قانون جدید رفع گره معاملاتی توضیح داد: اگر نمادی طی 5 روز متوالی در صف خرید یا صف فروش بوده و مجموع حجم معاملات نماد در آن 5 روز کمتر از دو برابر حجم مبنا باشد، آن نماد مشمول گره معاملاتی می‌شود و روز ششم دامنه نوسان برای آن نماد معاملاتی منفی 6 و مثبت 6 درصد خواهد بود و نماد نیز در آن روز حجم مبنا ندارد.

انتهای پیام/ب

بهبود نقدشوندگی بازار سهام با ورود سریع منابع مالی

بهبود نقدشوندگی بازار سهام با ورود سریع منابع مالی

بورستهران- ایرنا- مدیرعامل فرابورس ایران درباره طرح تزریق 24 هزار میلیارد تومان به بازار سرمایه، گفت: اگر این منابع بی‌وقفه و سریع به بازار تزریق شود، اثر مثبتی بر نقدشوندگی سهام سهام خواهد داشت.

Irna.ir/
انتشار «3همت» اوراق اجاره سهام برای 2 بانک

انتشار «3همت» اوراق اجاره سهام برای 2 بانک

حجم اوراقی که برای دو مجموعه بانک ملی و بانک اقتصاد نوین منتشر خواهد شد، جمعا 3000 میلیارد تومان خواهد بود.

BourseNews.ir/
تجهیز 470هزار میلیارد تومان منابع مالی از بازار سرمایه ایران

تجهیز 470هزار میلیارد تومان منابع مالی از بازار سرمایه ایران

سخنگوی شورای عالی بورس در حاشیه برگزاری دویستمین جلسه شورای عالی بورس از تجهیز 470هزار میلیارد تومان منابع مالی از بستر بازار سرمایه در سال جاری خبرداد.

FarsNews.ir/
جزيیات دویستمین جلسه شورای عالی بورس / تجهیز منابع مالی 470 هزار میلیارد تومانی از بستر بازار سرمایه

جزيیات دویستمین جلسه شورای عالی بورس / تجهیز منابع مالی 470 هزار م...

دویستمین جلسه شورای عالی بورس، عصر روز گذشته دوم دی ماه با حضور اعضا برگزار شد که آمار تجهیز منابع مالی در بازار سرمایه و میزان انتشار ابزارهای تجهیز منابع مالی در این بازار از مهمترین محورهای این جلس...

TejaratNews.com/

تجهیز منابع مالی 470هزار میلیارد تومانی از بستر بازار سرمایه

هامونی، مدیر عامل فرابورس ایران باقی ماند

هامونی، مدیر عامل فرابورس ایران باقی ماند

بورستهران - ایرنا - با تصمیم هیات‌مدیره شرکت فرابورس ایران، امیر هامونی در سمت مدیرعاملی فرابورس ایران ابقا شد.‏

Irna.ir/
امیر هامونی دو سال در سمت مدیرعاملی فرابورس ایران ابقا شد

امیر هامونی دو سال در سمت مدیرعاملی فرابورس ایران ابقا شد

با تصمیم هیات‌مدیره شرکت فرابورس ایران، امیر هامونی در سمت مدیرعاملی فرابورس ایران ابقا شد.‏

EghtesadOnline.com/
حجم مبنا و دامنه قیمتی شرکت‌ها در بورس بازنگری می‌شود

حجم مبنا و دامنه قیمتی شرکت‌ها در بورس بازنگری می‌شود

معاون بازار شرکت فرابورس ایران گفت: پیشنهادهایی را به سازمان بورس برای بازنگری در قانون حجم مبنا و دامنه قیمت، ارايه داده‌ایم که در دست بررسی است.

TejaratNews.com/
آقای ناظر چرا "غنوش" حجم مبنا ندارد؟

آقای ناظر چرا "غنوش" حجم مبنا ندارد؟

در حالی که عرضه‌های اولیه به دلیل فرمول جدید حجم مبنا قفل شده‌اند، در نماد

BourseNews.ir/
"تغییر حجم مبنا " به ناچار باید اعمال می‌شد

"تغییر حجم مبنا " به ناچار باید اعمال می‌شد

اعمال هر گونه محدودیت به صورت کلی مناسب و به جا نیست مگر در شرایط خاص و فضایی که نقص‌های اقتصادی و نبود سایر بازار‌ها تمام توجهات را به بورس جلب کرده و با این شرایط به ناچار باید این تصمیمات اعمال می‌...

BourseNews.ir/
تغییر جدید در بورس از فردا / تغییر محاسبه حجم مبنا چه تاثیری بر بورس دارد؟

تغییر جدید در بورس از فردا / تغییر محاسبه حجم مبنا چه تاثیری بر بو...

از فردا نحوه محاسبه حجم مبنا در بازار سهام تغییر می‌کند، تغییری که احتمالا تاثیر آن در سهام فرابورس بیشتر از بورس خواهد بود.

TejaratNews.com/
حجم مبنا در شرکت فرابورس اعمال می‌شود

حجم مبنا در شرکت فرابورس اعمال می‌شود

حجم مبنا در شرکت فرابورس از فردا اعمال می‌شود.

BourseNews.ir/
«کرونا و حجم مبنا»

«کرونا و حجم مبنا»

«کرونا و حجم مبنا»

BourseNews.ir/
سلطه بیت‌کوین به پایین‌ترین سطح 3ساله رسید عرضه 347 میلیون دلار در سامانه نیما نگاهی به اخبار رمزارز‌ها 1400/02/27 پرونده میدان‌های مشترک‌ گازی بسته می‌شود دستگیری کارمند بانک ملی با اتهام 50میلیاردی 60 ثانیه 27 اردیبهشت 1400 امید بورس تهران به صندوق‌های مبتنی بر رمزارز آخرین خبر از تغییرات حقوقی کارکنان و بازنشسته‌ها تزریق 28هزار میلیارد ریال نقدینگی به بانک‌ها آیا تابستان امسال خاموشی در پیش داریم؟ چرا بیت کوین سقوط کرد؟ پیش‌بینی قیمت طلا در آستانه انتخابات/ بازگشت تقاضای هیجانی به بازار آخرین صورتحساب سهام عدالت 27 اردیبهشت / سهام عدالت هم قیمت سکه شد کتاب «داستان نظریه گن در بازارهای مالی» به کتابخانه سازمان بورس رفت جا به جایی بیش از میلیارد و 767 میلیون برگه اوراق بهادار در تالار شیشه‌ای سرمایه "دسبحا " افزایش می‌یابد "فباهنر" 5667 ریال سود ساخت "سیلام" سود ده شد قیمت روغن رسما افزایش یافت روند نزولی قیمت تخم مرغ ادامه دارد/ نگرانی از آینده بازار جزيیات افزایش سرمایه سه نماد/ افزایش سرمایه 516 درصدی یک نماد معدنی مجوز اعطای تسهیلات به کارگزاری‌ها و شرکت‌های سرمایه گذاری ابلاغ شد سهام عدالت، دستور جلسه فردای شورای عالی بورس بازار بدون مشتری خودرو در انتظار سرنوشت قیمت ارز آخرین وضعیت قیمت خودرو در بازار تحلیل تکنیکال و بنیادی وخارزم/ کف حمایتی جدی وخارزم کجاست؟ ممنوعیت ارايه تسهیلات به شرکت‌های کارگزاری پس از 17 سال لغو شد پرداخت مرحله تکمیلی سودهای سهام عدالت در خرداد 70 درصد بازار دخانیات کشور در اختیار دو شرکت خارجی وام ساخت انبوه‌سازان 450میلیونی شد تولید و عرضه خودروهای جدید در سایپا برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان بخشنامه اعطای تسهیلات به شرکت های کارگزاری ابلاغ شد خروج 130 هزار میلیارد تومان از بورس توسط 200 حقوقی‌ پیش‌‎بینی قیمت طلا در آستانه انتخابات 1400 آمار سامانه املاک و اسکان محرمانه است؟/ استقبال سرد مردم 70درصد بازار میلیاردی سیگار در اختیار خارجی‌ها روز پس از فردا بازداشت سینا استوی، فعال حوزه ارز‌های دیجیتال پیش‌بینی بورس 28 اردیبهشت / صف‌های فروش فردا جمع می‌شوند؟ وام ساخت انبوه‌سازان، 450 میلیون تومان کانون سهامداران حقیقی به دست چه کسی اداره می‌شود؟ زنگنه: باید روزی 12ساعت کار کنم تا زندگی بچرخد ماجرای خروج 130هزار میلیارد تومان از بورس جزيیات تزریق منابع جدید به بورس/ تداوم حمایت از بازار سرمایه سهام عدالتی که دارید اما از آن بی‌خبر هستید! پرونده مسکن مهر تا مرداد 1400 بسته می‌شود عزم جدی سازمان بورس برای حل مشکلات صنایع بورسی انتظار مشمولان سهام عدالت برای دریافت سود چه زمانی به پایان خواهد رسید؟ بیشترین ارزش معاملات سهام (27اردیبهشت) / خودرویی ها همچنان پیشتاز رقابت ارزش معاملات صف نشینی پالایشی ها / عملکرد پالایشی ها در روزی که گذشت

در حال بارگیری...