پیش‌بینی بازار طلا در هفته‌های پایانی سال

پیش‌بینی بازار طلا در هفته‌های پایانی سال

وضعیت بازار سکه و طلا داخلی طی هفته‌ای که گذشت، ناشی از کاهش به طور متوسط 25 دلاری قیمت هر اونس جهانی، نوسانات محدود ارز در داخل و کاهش تقاضا، روندی نزولی داشته، به گونه‌ای که کاهش 550 هزار تومانی تا 100 هزار تومانی در تمامی قطعات سکه دیده می‌شود.

فرارو: وضعیت بازار سکه و طلا داخلی طی هفته‌ای که گذشت، ناشی از کاهش به طور متوسط 25 دلاری قیمت هر اونس جهانی، نوسانات محدود ارز در داخل و کاهش تقاضا، روندی نزولی داشته، به گونه‌ای که کاهش 550 هزار تومانی تا 100 هزار تومانی در تمامی قطعات سکه دیده می‌شود.

فعالان بازار طلا معتقدند، این روز‌ها قیمت اونس جهانی به سبب بهبود اوضاع اقتصادی جهانی در حال کاهش است، در این رابطه شرایط اقتصادی دنیا باتوجه به واکسیناسیونی که در دنیا در حال انجام است، بیانگر نشانه‌های مثبت اقتصادی است و شاخص‌های اقتصادی دنیا نیز مثبت می‌شوند؛ بنابراین تقاضا برای خرید طلا در بازار‌های جهانی نیز به شدت کاهش یافته است و سبب شده طی چند ماه گذشته حدود 250 دلار هر اونس طلا کاهش قیمت داشته باشد.

در بازار‌های داخلی هم باتوجه به تثبیت نسبی نرخ ارز به دلیل مسايل هسته‌ای و مباحث FATF که مطرح است به عنوان عاملی داخلی در کنار افت قیمت اونس جهانی طلا، تاثیرگذار در کاهش قیمت طلا و سکه در بازار‌های داخلی بوده است. علاوه بر این دو عامل، از سوی دیگر کاهش تقاضا با توجه به کاهش قدرت خرید مردم نیز در افت قیمت‌ها بسیار تاثیرگذار بوده است.

با توجه به این موضوعات قیمت هر قطعه سکه تمام طرح جدید با 550 هزار تومان کاهش قیمت نسبت به ابتدای هفته، از 11 میلیون و 200 هزار تومان به 10 میلیون و 650 هزار در پایان هفته رسیده و هر قطعه سکه تمام طرح قدیم نیز با 400 هزار تومان کاهش از 10 میلیون و 900 هزار تومان در محدوده 10 میلیون و 500 هزار تومان قرار گرفت.

همچنین نیم سکه نیز نسبت به ابتدای هفته با کاهش 250 هزار تومانی شش میلیون و 150 هزار تومان، ربع سکه با کاهش 150 هزار تومانی سه میلیون و 950 هزار تومان و سکه‌های یک گرمی نیز با کاهش 100 هزار تومانی دو میلیون و 300 هزار تومان قیمت دارند. همچنین هر مثقال طلای 17 عیار نیز با کاهش حدودا 129 هزار تومانی و به چهار میلیون و 530 هزار تومان رسید و به همین ترتیب هر گرم طلای 18 عیار به طور متوسط 8500 تومان کاهش قیمت نسبت به اوایل هفته، یک میلیون و چهار هزار و 500 تومان قیمت دارند.

چرا قیمت‌ها نزولی شد؟

ابراهیم محمدولی ريیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به اینکه هفته گذشته قیمت‌ها در بازار سیر نزولی به خود گرفت، اظهار داشت: عدم تصویب قطعنامه توسط شورای حکام آژانس بین المللی بر علیه کشورمان بسیار مهم است، زیرا که نشان دهنده آن است که همچمنان باب گفتگو و مذاکره در مورد برجام و پرونده هسته‌ای باز خواهد ماند، از سویی این موضوع می‌توانند بر روی قیمت طلا، سکه و ارز در بازار بسیار تاثیرگذار باشد، با توجه به این موضوع به نظر می‌رسد در هفته جاری اگر این اخبار امیدوار کننده همچنان به قوت خود باقی بماند بازار کاهش بیشتری را نسبت به هفته گذشته تجربه خواهد کرد.

وی افزود: بازار سکه، طلا و ارز نسبت به اخبار سیاسی و بین المللی واکنش نشان می‌دهد، بنابراین در این رابطه این اخبار چه مثبت و چه منفی می‌تواند موثر باشد، از سویی اگر این اخبار استمرار داشته باشد می‌توان امیدوار بود که تا شب عید سیر نزولی خود را ادامه دهد، اما نکته مهم این است که شیب این روند کاهشی بسیار کند است و نمی‌توان انتظار داشت که نرخ‌ها کاهش قابل توجه‌ای داشته باشند، بلکه افت قیمت‌ها نهایتا در حدود 1، 2 درصد خواهد بود.

ريیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به اینکه تصویب FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز می‌تواند در کاهش قیمت در بازار سکه طلا و ارز اثرگذار باشد، گفت: طی روز‌های اخیر اخبار امیدوار کننده‌ای در مورد تصویب این معاهده به گوش می‌رسد، به طور قطع این موضوع میتواند زمینه کاهش قیمت سکه، طلا و ارز را در بازار فراهم کند، این در حالیست که در چنین صورتی مراودات بین المللی کشور نیز بسیار تسهیل می‌شود که این موضوع در نهایت باعث تقویت ارزش ریال خواهد شد.

محمدولی با اشاره به اینکه قیمت طلا در بازار‌های جهانی با افت روبرو شده است، اضافه کرد: بعد از آنکه اخبار مربوط به آغاز واکسیناسیون در مقابل ویروس کرونا در بسیاری از کشور‌ها آغاز شده این موضوع در بازار جهانی اثرگذار بود و باعث کاهش قیمت بود، به طوریکه طلای جهانی کانال عوض کردو از محدوده 1800 دلاری به 1700 دلار تغییر کانال داد، این موضوع نیز در بازار داخل نیز بسیار موثر بوده و قیمت‌ها را نزولی کرد.

تقاضا برای خرید وجود ندارد

وی با تاکید بر اینکه این روز‌ها قیمت‌ها در بازار سکه و طلا در آرامش نسبی بسر می‌برد، ادامه داد: با توجه به اینکه ارز تقریبا در کانال 24 تا 25 هزار تومانی تثبیت شده و قیمت طلای جهانی نیز کاهش پیدا کرده، قیمت‌ها در بازار سکه و طلا در ثبات قرار دارد، به طور نسبی، اما همچنان تقاضا برای خرید به خصوص مصنوعات طلا کاهش یافته، زیرا که از یک طرف قیمت‌ها طی دو سال اخیر با افزایش بسیار زیادی روبرو شده و از طرف دیگر نیز قدرت خرید مردم به دلیل افزایش تورم با افت قابل توجه‌ای روبرو بوده، بنابراین در چنین وضعیتی خرید مصنوعات طلا به کمترین میزان خود رسیده است.

وی تصریح کرد: قدر مسلم چنین اوضاعی به هیچ عنوان به نفع صنف ما نیز نیست، چرا که کاسبی کساد است، ما دوست داریم قیمت‌ها پایین آید، تا مردم نیز توان آن را داشته باشند، تا بتوانند خرید کنند، این در حالیست که به غیر از این موضوع، به دلیل اینکه به صورت سنتی خرید سکه برای حفظ ارزش دارایی‌ها صورت می‌گرفته از قدیم، خرید سکه رونق بیشتری به نسبت مصنوعات طلا دارد، از سوی دیگر خرید طلای آبشده نیز به دلیل اینکه حاشیه سود بیشتری نسبت به مصنوعات طلا دارد، اقبال بیشتری دارد.

محمدولی خاطر نشان کرد: طلای آبشده به خاطر اینکه اجرت، کارمزد و مالیات ارزش افزود ندارد، مورد اقبال مردم است، اما مردم باید به این نکته توجه کنند که هنگام خرید طلای آبشده کاغذ خرید رسمی ارايه نمی‌شود و به همین دلیل اگر در عیار یا وزن طلای آبشده مشکلی وجود داشته باشد، افراد ممکن است دچار ضرر و زیان شوند، بنابراین این کار نیاز به تجربه و مهارت و تخصص دارد و افراد عادی انجام این کار برایشان با ریسک همراه است.

local_offerبرچسب‌ها:
افزایش اندک نرخ سکه و طلا، سکه به کانال 11 میلیون تومانی رسید

افزایش اندک نرخ سکه و طلا، سکه به کانال 11 میلیون تومانی رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید بر اساس نرخ اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران 11 میلیون و 150 هزار تومان است.

TejaratNews.com/
2 سیگنال مهم برای بازار طلا / علت گرانی طلا و سکه چیست؟

2 سیگنال مهم برای بازار طلا / علت گرانی طلا و سکه چیست؟

کاهش قیمت جهانی طلا در آغاز هفته جدید میلادی و افزایش قیمت دلار در بازار داخلی، دو سیگنال مهم برای بازار طلا است که به نظر می‌رسد بازار طلا از دومی بیشتر تبعیت می‌کند.

TejaratNews.com/
اولین سیگنال منفی به بازار طلا در امسال / سکه برخلاف طلا، ارزان نشد

اولین سیگنال منفی به بازار طلا در امسال / سکه برخلاف طلا، ارزان نش...

افت قیمت طلای جهانی به 1730 دلار در هر اونس اولین سیگنال منفی به بازار داخلی طلا در نوروز 1400 است که باعث شد قیمت طلا در اولین روز کاری سال 1400 ارزان شود.

TejaratNews.com/
آخرین وضعیت بازار طلا / آغاز تعطیلی بازار تا 2 هفته دیگر

آخرین وضعیت بازار طلا / آغاز تعطیلی بازار تا 2 هفته دیگر

ريیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: این بازار و تمام اعضای صنفی این اتحادیه همزمان با مشاغل گروه‌های 2 به مدت دو هفته از (21 فروردین‌ماه) تعطیل خواهند بود.

TejaratNews.com/
بازار طلا ازشنبه به مدت 2هفته تعطیل است

بازار طلا ازشنبه به مدت 2هفته تعطیل است

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: این بازار و تمام اعضای صنفی این اتحادیه همزمان با مشاغل گروه‌های 2 به مدت دو هفته از روز شنبه (21 فروردین‌ماه) تعطیل خواهند بود.

Bartarinha.ir/
آخرین قیمت طلا تا پیش از تعطیلات / بازار طلا و سکه با چه نرخی بسته شد؟

آخرین قیمت طلا تا پیش از تعطیلات / بازار طلا و سکه با چه نرخی بسته...

آخرین قیمت طلا تا پیش از شروع تعطیلات نوروز چقدر بوده است؟ بازار طلا و سکه با چه نرخی بسته شدند؟

TejaratNews.com/
جزيیات قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 99/12/24

جزيیات قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 99/12/2...

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف ثبات بهای طلای جهانی و با پیروی از افت نرخ ارز، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به ده میلیون و 762 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/
بهبود روند معاملات در شرکت‌های بزرگ و اصلی کره‌ای‌ها پشت چراغ قرمز بازار لوازم خانگی ایران مردم نگران ثبت واحدهای مسکونی خود در سامانه املاک نباشند حداقل قیمت کولر گازی 12 میلیون تومان / واردات کولر آزاد است فروش اقساطی جک s3 اتوماتیک میزان فروش نفت ایران به کره چقدر است؟ قیمت زولبیا و بامیه ماه رمضان اعلام شد ارزش سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی چقدر است؟ نشانه‌های جدید بهبود بازار / بورس در فروردین مثبت می‌شود؟ نرخ معاینه فنی در سال 1400 چقدر است؟/ قیمت زولبیا و بامیه اعلام شد آخرین صورتحساب سهام عدالت / شیب ملایم نزول قیمت سهام عدالت قیمت مصوب هر کیلو میوه دستچین مشخص شد تحلیل تکنیکال برکت، برکت سقف تابستان را پس خواهد گرفت؟ امروز در بازار طلا و سکه چه گذشت؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400/1/23 تسهیل فرآیندهای ورود نقدینگی به بازار سرمایه تا 48 ساعت آینده تزریق 24 هزار میلیارد تومان به بازار پیش‌بینی قیمت طلا فردا 24 فروردین / قیمت واقعی ربع سکه چقدر است؟ توقف تولید پژو 206 صندوقدار و تیپ 5 در سال 1400 طرح تزریق 24 هزار میلیارد تومان به بازار سرمایه افزایش قیمت برق برای مشترکان پرمصرف وضعیت کالاهای اساسی در ماه رمضان افزایش حقوق ورودی چقدر موبایل را گران می‌کند؟ گزارش معاملات مربوط به عملیات بازار باز پیش‌بینی بورس فردا 24 فروردین / سیگنال امروز بازار به سرمایه‌گذاران شرکت دارویی ره‌آورد تامین"درهآور" :: هزینه مالی شرکت (117،975) میلیون ریال با رشد 157درصد سالانه | د... نام نویسی 1600 نفر در انتخابات هیات مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی مجمع "سقاین" در نیمه ماه آینده "خبر تزریق 24 هزار میلیارد تومان هلدینگ‌ها آمد" // مقرر شد طی 48 ساعت آینده 24 هزار میلیارد تومان به... جدیدترین قیمت دلار/ پنجمین نرخ ارز صرافی ملی 1400/1/23 نتیجه معاملات امروز بورس کالا 1400/01/23 هلدینگ‌ها 24 هزار میلیارد تومان به بازار تزریق می‌کنند وام ساخت مسکن 300میلیونی شد لوازم خانگی گران می‌شود؟ پالت ارزی از عراق و کره در راه است؟/ جدیدترین اخبار از ارزهای بلوکه ایران هلدینگ ها 24 هزار میلیارد تومان به بازار تزریق می کنند نوشابه؛ بی‌توقف در مسیر گرانی واریز باقی‌مانده سود سهام عدالت سال 98 تا پایان ماه رمضان واریز 50 درصد باقیمانده سود سهام عدالت تا پایان رمضان خبر مهم برای سهامداران / جلسه ريیس سازمان بورس با شرکت‌ها ماجرای به آب بستن شیر چه بود؟ چشم‌انداز بازار سرمایه 1400 امسال محصولات جدیدی با تفکر متمایز بودن در همه سگمنت‌ها ارايه می‌کنیم ماجرای مالیات گیری از خانه‌های خالی از کجا آغاز شد؟ "سدشت" هیات مدیره جدید انتخاب کرد دلیل سرکوب تقاضا در بازار چیست جزيیات افزایش 150 درصدی قیمت برنج چرا روند قیمت دلار امروز افزایشی شد؟ دادو ستد بیش از 3 میلیارد برگه سهم در معاملات بورس نام نویسی 1600 نفر در انتخابات هیات مدیره شرکت های استانی لزوم حضور تبعه مالزی در ترکیب سهامداری بانک‌های سرمایه‌گذاری / متقاضیان مجوز کارگزاری در مالزی چه ال...

در حال بارگیری...