روند عجیب قیمت دلار!/ یک شایعه بازار ارز را بهم ریخت

روند عجیب قیمت دلار!/ یک شایعه بازار ارز را بهم ریخت

در حالی که ابتدای هفته انتظار می‌رفت دلار مسیر صعودی طی کند، دیروز و امروز با کاهش مواجه شد. فعالان بازار با توضیح علت این رفتار خلاف انتظار، از بدبینی این روزهای بازار ارز به مذاکرات و شایعه‌ای که امروز بازار را با تردید مواجه کرده، می‌گویند.

به گزارش تجارت‌نیوز، دو روز انتهایی هفته گذشته دلار آمریکا توانست مرز 26 هزار تومان را فتح کند و حتی تا پایان جمعه شب به 26 هزار و 200 تومان برسد. اما در حالی که انتظار می‌رفت دلار هفته را با افزایشی چشمگیر آغاز کند و نوسان در کانال 26 هزار تومانی بماند، اسکناس آمریکایی پا پس کشید و دوباره 25 هزار تومانی شد.

برخی کارشناسان علت این مسيله را عدم افزایش نرخ حواله درهم می‌دانند. تحلیلگران فنی باور دارند تا زمانی که قیمت درهم زیر مرز هفت هزار تومانی قرار دارد، شانس صعود دلار در بازار داخلی بالا نیست.

بعضی دیگر هم معتقدند علت صعود دلار در انتهای هفته گذشته چند روز تعطیلی روزهای قبل از آن بوده که موجب شده بازار در فضایی هیجانی بازگشایی شود. بنابراین با آغاز هفته دلار به روند نرمال خود بازگشته است.

البته دسته سومی هم هستند که معتقدند در هفته آخر دولت دوازدهم، طبیعتا سعی می‌شود با عرضه بیشتر دلار زمینه کاهش یا حداقل ثبات موقتی آن فراهم شود. پس رفتار خلاف انتظار و کاهشی دلار تعجبی ندارد.

جالب‌تر آنکه امروز هم در ادامه روند دیروز بازار ارز با نرخ‌های کاهشی در صرافی‌ملی و معاملات غیررسمی آغاز شد. آن هم درحالی که روز گذشته حمله به کشتی تجاری رژیم صهیونیستی ماجراساز شد.

این نخستین باری بود که جمله به کشتی تجاری خسارت جانی در میان غیر نظامیان به بار آورد! حالا رژیم صهیونیستی مدعی شده که مدارک خود را برای متهم کردن ایران به بریتانیا داده و برخی رسانه‌ها هم گزارش کردند که بریتانیا ایران را مقصر معرفی کرده است.

هرچند مسيولان ایرانی عنوان کردند که نقشی در ماجرا نداشته‌اند اما رژیم صهیونیستی با تهدید ایران، هشدار داده که موضوع را از طریق سازمان ملل پیگیری خواهد کرد. آمریکا نیز از رژیم صهیونیستی در این مسيله اعلام حمایت کرده و این موضوع به افزایش نگرانی‌ها درباره مذاکرات وین دامن زده است.

حالا این ماجرا هم مزید بر علت شده تا خوش‌بینی‌ها بیش از این از بازار سلب شود. به گفته فعالان بازار همین عامل امروز خریدهای احتیاطی را در بازار ارز بالا برده است و حالا دیگر احتمال صعودی بودن مسیر دلار بیش از نزولی بودن آن است.

البته آنطور که از اظهارات معامله‌گران عمده بازار برمی‌آید شایعه تعطیلی دوهفته‌ای پایتخت است که در ساعات فعلی در بازار می‌تازد و می‌تواند مسیر نرخ را تغییر دهد.

روز گذشته وزیر بهداشت در نامه‌ای به رهبری خواستار تعطیلی پایتخت برای مبارزه با کرونا شد. هر چند هنوز هیچ خبری در این باره داده نشده اما فروشنده‌های بازار از ترس برخورد با تعطیلی دو هفته‌ای بازار شروع به فروش ارز کرده‌اند. با وجود این، همچنان تعداد خریداران بازار از فروشندگان بیشتر است و ظاهرا بدبینی به آینده مذاکرات کار خودش را کرده است.

فعالان بازار در گفتگو با تجارت‌نیوز عنوان می‌کنند که اگر خبر تعطیلی بازار صحت نداشته باشد، احتمالا روند تقاضا رو به رشد باشد و قیمت افزایشی‌ شود اما اگر تعطیلی رخ بدهد تقاضا سرکوب و نرخ تا حدی کنترل می‌شود.

برای تحلیل بهتر بازار ارز گزارش دلار 26 هزار تومانی چقدر محتمل است؟ را بخوانید.

 

سیگنال مهم برجام برای قیمت دلار / بازار ارز شوکه می‌شود؟

سیگنال مهم برجام برای قیمت دلار / بازار ارز شوکه می‌شود؟

وزیر امور خارجه ایران به صراحت گفته است که به زودی به مذاکرات هسته‌ای بازمی‌گردیم. آیا این سیگنال مهم می‌تواند قیمت دلار را متاثر کند؟

TejaratNews.com/
سیگنال مهم برجام برای قیمت دلار

سیگنال مهم برجام برای قیمت دلار

وزیر امور خارجه ایران به صراحت گفته است که به زودی به مذاکرات هسته‌ای بازمی‌گردیم. آیا این سیگنال مهم می‌تواند قیمت دلار را متاثر کند؟

Bartarinha.ir/

2 سیگنال متفاوت از آمریکا برای دلار تهران / پیش‌بینی قیمت دلار فردا، شنبه

سیگنال‌ها در بازار ارز چگونه است؟

سیگنال‌ها در بازار ارز چگونه است؟

قیمت دلار در شرایطی وارد مهرماه می شود که بسیاری از معامله گران اعتقاد دارند همانند فصل تابستان احیای برجام عنصر اصلی تعیین کننده جهت بازار ارز است. به همین دلیل انتظارات نزولی و صعودی در بازار ارز کم...

TejaratNews.com/
قیمت دلار در کانال 26 هزار تومان درجا زد

قیمت دلار در کانال 26 هزار تومان درجا زد

نرخ دلار در صرافی‌های بانکی امروز (پنجشنبه، اول مهرماه) در مقایسه با روز گذشته ثابت ماند و 26 هزار و 630 تومان معامله شد.

JameJamOnline.ir/
امروز سکه چقدر شد؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400/7/1

امروز سکه چقدر شد؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400/7/1

قیمت دلار نسبت به روز گذشته تغییر زیادی نداشت اما سیگنال‌هایی برای کاهش قیمت آن وجود دارد. همچنین سکه طرح جدید 11 میلیون و 850 هزار تومان معامله می‌شد.

TejaratNews.com/

قیمت دلار و یورو اعلام شد / نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/7/1

خریداران دلار بخوانند / سیگنال‌ جدید از نیویورک برای دلار تهران

دلار گران شد

دلار گران شد

دلار گران شد. شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز افزایش یافت.

TejaratNews.com/
د‌لیل رشد دلار در انتهای شهریور چه بود؟ / پیش‌بینی قیمت دلار امروز اول مهر

د‌لیل رشد دلار در انتهای شهریور چه بود؟ / پیش‌بینی قیمت دلار امروز...

دلار روز سه‌شنبه 170 تومان رشد را به ثبت رساند و روز چهارشنبه 50 تومان افزایش را تجربه کرد. با این دو افزایش، دلار در شهریورماه روی عدد 27 هزار و 570 تومان به کار خود پایان داد. اما چرا قیمت دلار در ر...

TejaratNews.com/
قیمت سکه و دلار در نخستین روز پاییز 1400

قیمت سکه و دلار در نخستین روز پاییز 1400

دبیر ريیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: امروز قیمت طلا در مقایسه با روز قبل، با افزایش اندک همراه است.

Bartarinha.ir/

جزيیات قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/6/31

عرضه 114 میلیون دلار در سامانه نیما

عرضه 114 میلیون دلار در سامانه نیما

بانک مرکزی اعلام کرد: سامانه نیما امروز (چهارشنبه، 31 شهریورماه) شاهد عرضه حدود 114 میلیون دلار به صورت حواله ارزی به...

Borna.news/
افزایش قیمت دلار در بازار آزاد / قیمت دلار امروز 31 شهریور چقدر شد؟

افزایش قیمت دلار در بازار آزاد / قیمت دلار امروز 31 شهریور چقدر شد...

قیمت دلار در بازار آزاد امروز حدود 160 تومان افزایش داشت و به قیمت 27 هزار و 560 تومان رسید. نرخ ارز در صرافی ملی بدون تغییر 26 هزار و 531 تومان اعلام شد.

TejaratNews.com/
دلار ریخت

دلار ریخت

ارزش دلار در بازارهای جهانی مقابل دیگر ارزها کاهش یافت. اما دلایل این موضوع چه بود؟

TejaratNews.com/
قلاب ماهیگیری را در کدال بیاندازید فهرست آپارتمان‌های 2میلیاردی در تهران یک شرایط ویژه بورسی برای سیمان صورت مالی 9 ماهه " چکاپا " منتشر شد " آبادا " تا 4 روز آینده تعلیق است " واعتبار " ترازنامه 12 ماهه منتشر کرد زمان مجمع صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی خلیج فارس اعلام شد بررسی بازدهی 13 عرضه اولیه 1400/ "سپید" با 179 درصد رشد در صدر جدول صورت مالی 12 ماهه حسابرسی نشده "کفرآور" منتشر شد "شبهرن" تصمیمات مجمع را ثبت کرد مجمع صندوق سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری گسترش فردای ایرانیان در هفته آینده صندوق سرمایه گذاری گنجینه آینده روشن به مجمع می رود انتشار صورت مالی میاندوره ای حسابرسی شده "فبیرا" "فزرین" تصمیمات مجمع را ثبت کرد پیش‌بینی بورس امروز 3 مهر 1400 / کدام گروه پیشتاز بازار است؟ با فرآیند شکایت از کارگزاری‌های بورس آشنا شوید سیگنال مهم برجام برای قیمت دلار چرا و چگونه کارگزار بورس خود را تغییر دهیم؟ پیش‌بینی بورس از نگاه کارشناسان بازار سرمایه / پالایشی‌ها پیشتاز بازار می‌شوند نحوه وصول و برگشت زدن چک‌ های جدید سیگنال مهم برجام برای قیمت دلار / بازار ارز شوکه می‌شود؟ هفته آتی هیچ عرضه اولیه ای برگزار نمی شود پلی استیشن 5 پرو در چه تاریخی عرضه می‌شود؟ / قیمت کنسول‌های بازی خانگی هفته چهارم شهریور ماجرای کم واریز شدن سود نقدی شبندر چیست؟ / آیا کارگزاری‌ها اشتباه کردند؟ پیش‌بینی قیمت طلا در هفته اول مهر / طلا گران می‌شود؟ اقامت پنج‌ساله در ایران بدون حتی یک متقاضی! کدام عوامل بورس را منفی کرد؟ / هفته آینده بازار برمی‌گردد؟ 1.2 میلیون تن سیمان در بورس کالا عرضه می‌شود سقوط 5درصدی بیت‌کوین درپی حمله چین پیش‌‌بینی قیمت طلا در کوتاه مدت نیمی از کارشناسان، بورس را مثبت و 40 درصد نوسانی پیش‌بینی می‌کنند پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته اول مهر / ممنوعیت واردات خودرو ادامه دارد؟ واحد مسکونی روستایی در کشور مقاوم‌سازی می‌شود سهام عدالت چقدر می‌ارزد؟ شاخص‌های مهم بورس جهانی صعود کردند پیش‌فروش 3 خودرو زیرقیمت بازار بدون قرعه‌کشی! نحوه وصول و برگشت زدن چک‌های جدید کاهش 90 درصدی فروش نفت به چین/«باید کالای باارزش را با التماس بفروشیم» ترخیص بیش از 12 میلیون تن کالای اساسی از گمرکات کشور هزینه خانوار‌ها سنگین‌تر شد سهام عدالت چقدر می‌ارزد؟/ کاهش 5.5 درصدی ارزش سهام عدالت در هفته گذشته توزیع مرغ گرم در روز‌های جمعه از امروز بازارگردانی دستوری راه حل جمع کردن صف‌های فروش نیست افزایش 5 میلیارد دلاری صادرات محصولات صنعتی توزیع مرغ از فردا دو برابر می‌شود بازارها هفته آخر شهریور را کم‌نوسان طی کردند/ هفته‌ای نزولی برای سهامداران افزایش نرخ فروش کریستال ملامین "خراسان" تامین اعتبار لازم برای تکمیل سد کنجانچم مهران تشریح مصوبه اخیر مجلس درباره واردات خودرو نفت چه زمانی به 100 دلار می‌رسد؟

در حال بارگیری...