قیمت مسکن در مناطق پرتقاضا چند؟

قیمت مسکن در مناطق پرتقاضا چند؟

یک ویژگی دیگر مربوط به پرتقاضاترین مناطق مصرفی شهر تهران، مربوط به سن واحدهایی است که این روزها به بازار فروش عرضه...

بازار معاملات مسکن در دو منطقه بورس عرضه واحدهای مسکونی مصرفی این روزها با چند ویژگی مهم به لحاظ مشخصات قیمتی و سایر ویژگی‌های مربوط به فایل‌های عرضه‌شده به بازار مواجه است. بررسی‌های «دنیای‌اقتصاد» با استناد به تازه‌ترین آمارهای رسمی منتشرشده از سوی بانک مرکزی نشان می‌دهد، هم‌اکنون (براساس آمارهای آبان‌ماه)، متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در منطقه4 شهر تهران معادل 46میلیون و350هزار تومان است. به این معنا که متقاضیان برای خرید یک واحد مسکونی معمولی با متراژ 70مترمربع باید به‌طور متوسط بودجه‌ای بیش از 3میلیارد تومان در اختیار داشته باشند. متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در منطقه 5شهر تهران نیز در میانه پاییز امسال به 55میلیون تومان رسیده است که متقاضیان در این منطقه برای خرید چنین واحدی (آپارتمان مصرفی معمولی با مساحت 70مترمربع) به‌طور متوسط باید بودجه‌ای بیش از 3میلیارد و 800میلیون تومان (مرز 4میلیارد تومان)، مد نظر داشته باشند.

یک ویژگی دیگر مربوط به بازار معاملات مسکن در این دو منطقه که پرتقاضاترین مناطق مصرفی شهر تهران به لحاظ انجام معاملات مصرفی و سرمایه‌گذاری در نیمه شمالی تهران هستند، مربوط به سن واحدهایی است که این روزها به بازار فروش عرضه شده‌اند. عمده واحدهایی که در روزهای گذشته در این مناطق به بازار عرضه شده‌اند، عمربنای بیش از 10سال داشته‌اند. دلیل این موضوع افزایش عمق رکود ساختمانی و کاهش محسوس عرضه نوسازها به بازار فروش مسکن تحت تاثیر رکود است. با این حال، بررسی‌های «دنیای‌اقتصاد» نشان می‌دهد در این مناطق فاصله بین قیمت محدود آپارتمان‌های نوساز عرضه‌شده به بازار فروش با واحدهای چندساله، میانسال یا قدیمی‌ساز به ترتیب، قابل توجه، زیاد و بسیار زیاد است و همین موضوع باعث شده است بخش زیادی از متقاضیان نیز عملا به جای واحد نوساز برای خرید واحدهای با عمربنای بیشتر تمایل داشته باشند. در جدول زیر برخی از تازه‌ترین فایل‌هایی که روز گذشته به بازار فروش مسکن با عمربنای تا 100مترمربع در مناطق 4 و 5 شهر تهران عرضه شد، درج شده است.

ضرورت ورود دیوان محاسبات و سازمان بازرسی به تخلف دستگاه‌ها در حساب واحد خزانه حداکثر چقدر ارز به متقاضیان فروخته می‌شود؟ پیام جدید فرزین به بازار ارز/ همچنان نرخ‌ساز ارز خواهیم... ریشه مشکل کجاست که در پی تشکیل سازمان بازرگانی هستیم؟ خبر مهم وزیر اقتصاد درباره نرخ جدید سودبانکی/ چرا بانک‌ها... فاصله‌ مزد و هزینه‌ کارگران از 200درصد گذشت! آمار گل‌ و بلبل از وضعیت اشتغال در ایران! فروش ویژه خودروسازان برای دلالان! دولت داده دقیقی از شمار کارکنان خود ندارد! خشکبار از سبد خانوارهای ایرانی حذف شد رکوردشکنی تسلا شگفتی‌ساز شد خودروهای قاچاق لوکس در انزلی توقیف شدند زمان اعلام نرخ جدید سود بانکی اعلام شد؟ حجم ترانزیت به 11 میلیون تن رسید/ پیش‌یینی درآمد 32 هزار میلیاردی از حقوق ورودی خودرو در سال آینده خاندوزی: تحریم مانع رکوردزنی صادرات غیرنفتی کشور نشده است شورای اقتصاد به جز شخص رییس مخالف عرضه خودرو در بورس نیست/ درباره توقف پرداخت وام از رییس کل بانک مر... مردم پیشرفت‌های دولت را احساس نمی‌کنند/ در صادرات غیرنفتی رکورد زدیم پیش فروش ایران خودرو با شرایط اقساطی آغاز شد | حراج بزرگ سوگلی ایران خودرو با تحویل فوری گزارش ريیس کل بانک مرکزی از عملیات احیای ثبات ارزی در کشور عرضه 191 میلیون دلار در سامانه نیما رکوردشکنی صادرات غیرنفتی در سال جاری/ 20 میلیارد دلار مازاد درآمد ارزی داشتیم استقبال کارجویان از شرکت خدمات ارتباطی رایتل در نمایشگاه کار صدور قبض کمتر از 30 هزار تومان در ماه برای 60 درصد مشترکان واحدهای خانگی گزارش ماهانه بازار بدهی منتهی به دی ماه 1401 وزیر اقتصاد: 990 ملک و دارایی دولت در مسیر مولد سازی قرار گرفت قیمت آپارتمان 60متری در غرب و شرق تهران گزارش بازار‌ها امروز 6 بهمن 1401 | پیش بینی قیمت بیت کوین برای روزهای خاص دادستان خرم‌آباد: مردم ازنا و الیگودرز فعلا قبض‌های گاز نجومی را پرداخت نکنند صادرات برق روسیه به آسیا افزایش یافت کشور باید از کارخانه‌داری به سمت صنعتی سازی برود/ نقطه معجزه آسای اقتصاد ایران؛ سرمایه گذاری، تولید ... نوسانات قیمت گوسفند سبب تعطیلی موقت برخی واحدهای صنفی در قم شده آمار 1میلیون شغل ريیسی چه می‌گوید؟ چشم‌انداز صعودی طلای سیاه/ چین بازار نفت را به کدام... واکنش وزارت صنعت به گرانی‌های اخیر اتصال 89 درصد مجوزهای کشور به درگاه ملی مجوزها برزیل تلگرام را جریمه کرد پیش‌فروش بلیت قطارهای نوروزی در هفته سوم بهمن اسامی پنج بانک دولتی که 5 هزار یورو در آن ها عرضه می‌شود صدور قبض‌های نجومی لرستانی ها را غافلگیر کرد! بازگشایی خزانه جواهرات ملی به مناسبت دهه فجر گرانی گوشت، این بلا را سر برخی اصناف قم آورد دستور ویژه درباره پیامک میلیاردی شهروند شاهرودی فاجعه قبوض نجومی گاز صدای دادستان را درآورد قیمت پژو پارس ساده؛ فقط 455میلیون! آمار ترسناک از زمستان سیاه تهران! نوسانات قیمت بازار مسکن روی کاغذ نه واقعیت! واکنش به شایعه کمبود بنزین در کشور ایرلاین‌ها موظفند اضافه‌هزینه را به خریداران بلیت پرداخت کنند پیش بینی قیمت دوج کوین و شیبا نوسانات قیمت بازار مسکن روی کاغذ نه واقعیت!