چین از ایران نفت وارد نمی‌کند

چین از ایران نفت وارد نمی‌کند

گمرک چین در آمار‌های جدید خود اعلام کرده که طی شش ماه ابتدایی سال 2021 هیچ نفتی از ایران وارد این کشور نشده است.

اقتصاد نیوز: گمرک چین در آمارهای جدید خود اعلام کرده که طی شش ماه ابتدایی سال 2021 هیچ نفتی از ایران وارد این کشور نشده است.

«احتمال استعفای بایدن به دلیل بیماری»، «عدم واردات نفت ایران به چین»، «هک اطلاعات 3 میلیارد کاربر در کلاب‌هاوس»، «قرارداد تامین سوخت لبنان و عراق»، «گمانه خروج آمریکایی‌ها از عراق در آخر دسامبر»، تشکیک در فضانورد بودن جف بزوس فضانورد»، «سیل ویرانگر در هند» و «اعتراضات به تداوم محدودیت‌ها در استرالیا» سرخط رسانه‌های دنیا را در نیم‌روز گذشته شکل داده‌اند.

استعفای بایدن به دلیل بیماری؟

به گزارش ایندپندنت، رانی جکسن پزشک مخصوص کاخ سفید در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما، در یک مصاحبه تلویزیونی ضمن ابراز نگرانی از سلامت عقلی جو بایدن ريیس‌جمهور کنونی آمریکا، پیش‌بینی کرده است که وی پیش از به پایان رساندن دوره ریاست جمهوری خود استعفا می‌دهد.

وی در یک برنامه تلوزیونی گفته بایدن با یک مشکل جدی مواجه است و وضعیت او بدتر خواهد شد. این دیگر یک آبرو ریزی نیست. وی گیج است و گم شده به نظر می‌رسد. او به ندرت می‌تواند یک جمله پیوسته و کامل بگوید. بایدن باید یک آزمایش جامع انجام دهد و نتیجه آن را منتشر کند.

عدم واردات نفت ایران به چین

گمرک چین در آمارهای جدید خود اعلام کرده که طی شش ماه ابتدایی سال 2021 هیچ نفتی از ایران وارد این کشور نشده است. این در حالی است که آمارهای شرکت‌های ردیابی نفتکش‌ها، از دو برابر شدن خرید نفت چین از ایران طی این دوره نسبت به سال گذشته خبر می‌دهد، از جمله تانکر ترکرز گزارش داده است که در نیمه اول سال 2021 ایران روزانه به طور متوسط یک میلیون بشکه نفت راهی چین کرده است. این رقم حتی 30 درصد بیشتر از خرید نفت چین از ایران در دوران قبل از تحریم‌ها هست.

آمارهای گمرک چین حاکی است که در نیمه اول 2021 در مجموع 3.1 میلیارد دلار واردات از ایران داشته که نسبت به دور مشابه پارسال تغییری نکرده، اما صادراتش به ایران از 4.25 میلیارد دلار در شش ماهه ابتدایی پارسال به 3.62 میلیارد دلار در دور مشابه امسال کاهش یافته است. چین بزرگ‌ترین شریک تجاری ایران و به همراه سوریه، تنها کشورهایی هستند که به رغم تحریم‌های آمریکا نفت از ایران وارد می‌کنند.

هک اطلاعات 3 میلیارد کاربر در کلاب‌هاوس

ایندیا تایمز به نقل از کارشناسان امنیتی مدعی شده که اطلاعات 3 میلیارد و 800 میلیون نفر از کاربران شبکه اجتماعی کلاب هاوس به سرقت رفته و اطلاعات آن‌ها در ماه سپتامبر در دارک نت به مزایده گذاشته شود. مارک روف، پژوهشگر امنیت فضای مجازی با انتشار تويیتی تصویری از انجمن دارک نت را منتشر کرده که در آن داده‌های لورفته کلاب هاوس نشان داده شده است. این پست توسط کاربری با عکس پروفایل ماسک گای فاکس، با جزيیات بیشتر در مورد هک داده‌ها، ارسال شده است.

فروشنده اعلام کرده که شماره تلفن ثابت، تلفن همراه، شماره تلفن شرکت‌ها و افراد خصوصی در این اطلاعات قرار دارند و او برای اثبات ادعای خود شماره تلفن 83 میلیون نفر را به صورت مجانی در اختیار علاقمندان قرار می‌دهد. به گفته کارشناسان، هک شدن این حجم عظیم از شماره‌های تلفن به دلیل ثبت دفترچه تلفن‌های کاربران توسط کلاب هاوس است که به شکل محرمانه صورت گرفته است. بدین ترتیب کلاب هاوس به شماره تلفن افرادی دست یافته‌ که حتی از این اپ هم استفاده نمی‌کنند. کلاب هاوس اعلام کرده است که 10 میلیون کاربر دارد.

قرارداد تامین سوخت لبنان و عراق

دولت لبنان در راستای کاهش کمبود شدید انرژی توافقنامه‌ای را با دولت عراق برای خرید سالانه بیش از یک میلیون تن سوخت در ازای صادرات کالا و خدمات به این کشور امضا کرد. ریموند غجر، سرپرست وزارت انرژی و آب لبنان که پس از امضای قرارداد خرید سوخت اظهار داشت، سوخت خریداری شده برای کار نیروگاه‌های تولید برق استفاده خواهد شد. سرپرست وزارت انرژی و آب لبنان تصریح کرده است این میزان از سوخت برای چهار ماه کار این نیروگا‌ه‌ها کافی خواهد بود. ریموند قاجر اضافه کرده است، ارزش این قرارداد در حدود 300 میلیون تا 400 میلیون دلار خواهد بود. وزارت نفت عراق نیر در بیانیه ای گفته است، میلیون تن سوخت نفت کوره (مازوت) تولیدی پالایشگاه خود را به لبنان عرضه خواهد کرد.

لبنان که از اواخر سال 2019 با بحران شدید اقتصادی روبرو بوده است، به طور مضاعفی در تامین برق مشکل داشته است و با توجه به مشکل تامین سوخت مورد نیاز نیروگا‌ه‌های این کشور، مجبور شده است به خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده روی بیاورد. خاموشی‌های مداوم در لبنان باعث شده است تا بسیاری از مردم این کشور برای تامین برق مجبور به استفاده از ژنراتورهای شخصی شده‌اند. به گزارش رویترز، بیمارستا‌‌ن‌های لبنان هفته گذشته هشدار دادند، سوخت مورد نیاز ژنراتورهای آنها رو به اتمام است و این مساله جان بیماران با شرایط وخیم را در معرض خطر قرار می دهد.

خروج آمریکایی‌ها از عراق در آخر دسامبر؟

قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی عراق، که در تیم مذاکره‌کننده با امریکا در قالب دور جدید گفت‌وگوهای راهبردی میان دو کشور در واشنگتن به سر می‌برد، در بیانیه‌ای کوتاه نوشته است در مذاکرات با طرف امریکایی تاکید کردیم که نیازی به حضور هیچ نیروی رزمی بیگانه در اراضی عراق نداریم. او در پایان این بیانیه اظهار داشته که روز 31 دسامبر سال 2021، طعم خاصی خواهد داشت. میدل‌ایست نیوز این اظهارات را نوعی اشاره ضمنی الاعرجی به زمان خروج نیروهای امریکایی از عراق تعبیر کرده است.

فواد حسین، وزیر امور خارجه عراق نیز در چهارمین نشست گفت‌وگوی راهبردی عراق و امریکا که در واشنگتن برگزار شد بر ضرورت احترام به حاکمیت ارضی عراق تاکید کرده بود. حسین در سخنان خود در این نشست تاکید کرد که این نشست ادامه سه دور سابق گفت‌وگوی راهبردی عراق و امریکاست و افزود که این نشست‌ها نشان‌دهنده اراده جدی دو کشور درباره رسیدن به تفاهمات مشترک برای همکاری در بخش‌های گوناگون ازجمله نفت و گاز، برق، اقتصاد، بهداشت، محیط زیست، و فرهنگ در کنار امنیت است.

جف بزوس فضانورد نیست!

اقدام جدید آمریکا در سخت‌تر کردن کلمه فضانورد، رویاهای چند میلیاردر کاوشگر فضا را نقش بر آب کرده است. قوانین جدید اداره هوانوردی فدرال آمریکا می‌گوید فضانوردان باید بخشی از خدمه پرواز باشند و به ایمنی پروازهای فضایی کمک کنند. این بدان معناست که سر ریچارد برانسون، میلیاردر بریتانیایی و جف بزوس، موسس آمازون از میلیاردرهای شیفته فضا از نظر دولت آمریکا ممکن است فضانورد نباشند.

این اولین تغییرات در قوانین بخش آموزش خلبانان اداره هوانوردی از زمان آغاز به کار آن در سال 2004 است. تغییر در قوانین برنامه آموزش فضانوردان تجاری همان روزی اعلام شد که جف بزوس با فضاپیمای نیوشپرد شرکت فضایی خصوصی خود به نام بلواوریجین به همراه سه نفر دیگر به فضا رفت.

برای واجد شرایط بودن به عنوان فضانوردان تجاری، کسانی که به فضا می‌روند باید 50 مایل ( 80 کیلومتر) بالاتر از سطح زمین سفر کنند. کاری که جف بزوس و ریچارد برانسون با موفقیت انجام دادند. جدای از ارتفاع پرواز، اداره هوانوردی همچنین گفته که فضانوردان احتمالی باید در طی پرواز فعالیت‌هایی نشان دهند که برای ایمنی عمومی ضروری است یا در ایمنی پرواز فضایی انسان نقش داشته باشند. اداره هوانوردی فدرال در بیانیه‌ای گفته این تغییرات بیشتر با نقش برنامه آموزش فضانوردان در محافظت از امنیت عمومی در پروازهای تجاری، فضایی مطابقت دارد.

سیل ویرانگر در هند

در پی بارندگی‌های شدید و جاری شدن سیل مرگبار در هند، گروه‌های امداد در مناطق تخریب شده به دنبال بازماندگان هستند. ده‌ها هزار نفر از مناطق آسیب دیده تخلیه شده‌اند و گفته می‌شود بارش باران در بخش‌هایی از این کشور بی سابقه بوده است. دو ایالت گوا و ماهاراشترا به شدت تحت تاثیر سیل قرار گرفته‌اند و بیم آن می‌رود که شمار زیادی در نزدیکی مومبای، قطب اقتصادی این کشور مفقود شده باشند. دست کم 136 نفر در ایالت ماهاراشترا جان خود را از دست داده و در گوا، صدها خانه آسیب دیده‌اند.

عوامل مختلفی در بروز سیل دخیل بوده، اما کارشناسان معتقدند گرم شدن آب و هوای زمین و پدیده تغییرات اقلیمی در وقوع باران های سیل آسا تاثیر داشته است. در هفته‌های اخیر در حالی که بخش هایی از غرب اروپا و چین شاهد بارش بی سابقه باران و جاری شدن سیل بوده، شمال آمریکا درگیر گرمای بی سابقه هوا بوده است. فصل باران‌های موسمی در هند از ژوين تا سپتامبر ادامه دارد.

اعتراضات به تداوم محدودیت‌ها در استرالیا

دو شهر بزرگ استرالیا صحنه تظاهرات هزاران نفر در اعتراض به محدودیت‌های مربوط به همه‌گیری کرونا بوده‌اند. این تظاهرات در پی دخالت نیروهای پلیس، به درگیری و دستگیری ده‌ها تن از ناراضیان انجامید.

در ملبورن معترضان به دنبال تمدید مهلت محدودیت‌ها تا ماه اکتبر از سوی مقامات، پس از تجمع در مقابل پارلمان ایالتی، بدون ماسک به خیابان‌ها ریختند. در سیدنی هم پلیس می‌گوید که در واکنش به تظاهرات مجبور به اجرای عملیات گشت نظارت ویژه شده است. بر اساس این گزارش، سازمان‌دهندگان این حرکت‌های اعتراضی که هدف تظاهرات خود را «حفظ آزادی‌های فردی» عنوان کرده‌اند، در شبکه‌های اجتماعی فعالانه در حال انتشار اطلاعات و تبلیغات نادرست علیه واکسیناسیون کرونا هستند.

local_offerبرچسب‌ها:
هشدار جدی ريیس اتاق بازرگانی ایران

هشدار جدی ريیس اتاق بازرگانی ایران

غلامحسین شافعی رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران به رتبه اخیر ایران در سطح جهان، از منظر شاخص تولید ناخالص داخلی (GDP) به استناد گزارش بانک جهانی پرداخت و افزود: براساس آخرین به‌روزرسا...

Bartarinha.ir/
فروش 95 تن ، محصول پشم شیشه شرکت پشم شیشه ایران در بورس کالای ایران

فروش 95 تن ، محصول پشم شیشه شرکت پشم شیشه ایران در بورس کالای ایرا...

شرکت پشم شیشه ایران که با هدف ایجاد بازاری منسجم و قانونمند و حذف واسطه گری در معاملات خرید و فروش مستقیم بین فروشنده و خریدار ، در اوایل سال جاری محصول پشم شیشه...

EghtesadOnline.com/
امضاء اسناد همکاری میان مقامات ایران و تاجیکستان

امضاء اسناد همکاری میان مقامات ایران و تاجیکستان

ساعتی پیش چندین سند همکاری میان مقامات ایران و تاجیکستان به امضای آقایان ريیسی و امامعلی رحمان، روسای جمهور ایران و تاجیکستان و وزرای دو کشور رسید.

Irinn.ir/
تخریب همزمان 15 برج در چین

تخریب همزمان 15 برج در چین

15 ساختمان در کشور چین که به مدت 7 سال خالی از سکنه بودند، به دلیل جلوگیری از هزینه‌‌های اضافی، تخریب شدند.

Bartarinha.ir/
رشد عجیب اقتصادی همسایه‌های شمالی ایران

رشد عجیب اقتصادی همسایه‌های شمالی ایران

رشد اقتصادی گرجستان و ارمنستان به طرز کم سابقه ای بالا گزارش شد.

Bartarinha.ir/
توافق ایران و ترکمنستان درباره حل مساله گاز

توافق ایران و ترکمنستان درباره حل مساله گاز

ريیس جمهور با اشاره به توافق ایران و ترکمنستان درباره حل مساله گاز گفت: تبادل انرژی و افزایش حجم مبادلات و ترانزیت کالا بین دو کشور از جمله زمینه‌های مستعد برای تقویت همکاری‌های ایران و ترکمنستان است.

TejaratNews.com/
چراغ سبز جدید روسیه و چین به ایران

چراغ سبز جدید روسیه و چین به ایران

ريیس جمهوری چین در نشست سازمان شانگهای در تاجیکستان گفت که در نشست امروز، ایران به عنوان عضو کامل سازمان همکاری شانگهای پذیرفته می‌شود.

Bartarinha.ir/
حمایت از فعالان اقتصادی ایران از اولویت های دستگاه دیپلماسی

حمایت از فعالان اقتصادی ایران از اولویت های دستگاه دیپلماسی

سفیر جمهوری اسلامی ایران در پکن حمایت از فعالان اقتصادی برای توسعه صادرات غیرنفتی و رفع موانع صادرات را از اولویت های دستگاه دیپلماسی کشور نام برد.

Irinn.ir/
لغو 40 عرضه اولیه در بورس‌ چین

لغو 40 عرضه اولیه در بورس‌ چین

بورس‌های چین عرضه اولیه سهام بیش از 40 شرکت را به علت تحقیقات از سه شرکت واسطه، تحت شاخص‌های شانگهای و شنزن متوقف کردند.

Borna.news/
تجارت 28 میلیارد دلاری ایران با کشورهای عضو شانگ‌های

تجارت 28 میلیارد دلاری ایران با کشورهای عضو شانگ‌های

سخنگوی گمرک از تجارت 28 میلیارد دلاری ایران با کشور‌های عضو سازمان همکاری‌های شانگ‌های خبرداد.

Irinn.ir/
چین و معادن افغانستان پس از تصرف طالبان

چین و معادن افغانستان پس از تصرف طالبان

افغانستان در بهترین شرایط یک بازی طولانی مدت است و اکنون که طالبان برنده شده اند، بیشتر نمایشی بلند مدت برای منافع چین است. بعد از پنج سال، این احتمال وجود دارد که افغانستان به یک صادرکننده مواد معدنی...

BourseNews.ir/
گام بلند مرکز مالی ایران در عرصه مهارت افزایی

گام بلند مرکز مالی ایران در عرصه مهارت افزایی

برگزاری دوره‌های آموزشی جایگاه‌های شغلی بازار‌های مالی با تاییدیه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور

BourseNews.ir/
سود 160 میلیونی ایران خودرو / سود تضمینی شامل کدام خودروها می‌شود؟

سود 160 میلیونی ایران خودرو / سود تضمینی شامل کدام خودروها می‌شود؟

ایران خودرو در طرح فروش فوق‌العاده شهریور ماه خود سه خودروی پر تقاضا را عرضه کرده است. اختلاف قیمت این خودروها با بازار آزاد به گونه‌ای است که خریدار ظرف سه ماه تا موعد تحویل ماهانه 45 میلیون تومان سو...

TejaratNews.com/
بندزدن به چینی اقتصاد با قرارداد ایران - چین؟

بندزدن به چینی اقتصاد با قرارداد ایران - چین؟

کمال اطهاری؛ تحلیلگر در روزنامه شرق نوشت: دولت می‌خواهد ظرف شکسته‌ اقتصاد ایران را با توافقی بلندمدت با چین، بند بزند. بی‌تردید عقد توافق‌نامه با کشوری که تولیدکننده و صادرکننده اول جهان است، اجتناب‌ن...

Bartarinha.ir/
سند راهبردی 25 ساله ایران-چین| چه چیزهایی درباره این سند می‌دانیم؟/ احمدی‌نژاد دقیقا با چه چیز مخالف است؟!

سند راهبردی 25 ساله ایران-چین| چه چیزهایی درباره این سند می‌دانیم؟...

اخیرا سخنگوی دولت اعلام کرد که پیش نویس سند راهبردی همکاری 25 ساله ایران و چین در هیيت دولت تصویب شده است. برخی با این سند مخالفت کرده‌اند‌، اما آیا آنچه تاکنون درباره سند گفته شده، آگاهانه و ناظر به ...

TasnimNews.com/
تورم منفی امارات برای بیست و ششمین ماه متوالی! ريیس جدید‌ سازمان بورس کی و چگونه انتخاب می‌شود؟ ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو شدت گرفت خانه 320 میلیون تومانی در تهران! / کجا خانه کمتر از یک میلیارد تومان بخریم؟ سامانه املاک و اسکان دوباره راه‌اندازی شد / مهلت ثبت‌نام تمدید می‌شود؟ هشدار جدی ريیس اتاق بازرگانی ایران ثبت‌نام مسکن ملی خبرنگاران و هنرمندان از 31 شهریور کاهش قیمت خودروهای خارجی در بازار مالیات خانه های خالی چگونه است؟ بیت کوین در ایران به رسمیت شناخته نشد قیمت بیت کوین به 45 هزار دلار سقوط کرد کشف 62 دستگاه ماینر غیرمجاز در ساوه هکر‌ها 13 میلیون دلار از شبکه pNetwork سرقت کردند گواهی واکسن کرونا در بستر بلاکچین برق گران شد؟/ نحوه محاسبه قبض برق تغییر کرد! شناسایی 20 هزار کارت بانکی فعال در حوزه قمار واکنش نمادهای خودرویی به آزادسازی واردات / سهام خودرویی بخریم؟ جعل سند یک ملک 100میلیارد تومانی در ولنجک تامین برق مراکز مجاز استخراج رمزارز از مهرماه قیمت انواع مرغ و تخم مرغ در 29 شهریور 1400 (فهرست قیمت) قیمت گوشت در 29 شهریور 1400 (فهرست قیمت) طرح اتصال انرژی برق ایران به روسیه قابل توجیه است سقوط آسانسوری، صعود لاکپشتی برنامه هلال احمر برای واردات 60میلیون دز واکسن قیمت بلیت اتوبوس‌ برگشت زايران اربعین اعلام شد تمدید مهلت تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی تا پایان سال مجوز افزایش سرمایه شتران ثبت شد افت قیمت خودرو‌های خارجی در بازار انتشار اوراق چه تاثیری در بورس دارد؟ / مثبت‌های بازار مقطعی است؟ مصرف برق استخراج بیت کوین در سال 2021 چقدر خواهد بود؟ سواد مالی و ضرورت آن صف انتظار یک ساله وام ودیعه مسکن / پرداخت وام اجاره متوقف شد؟ مشکلات مردم در وام ودیعه مسکن / «وام سرکاری» برای مستاجران! تنها راه علاج مشکل ارز دولتی «حذف» آن است پانزدهمین عرضه اولیه امسال پس فردا انجام می‌شود افزایش قیمت برنج، حتی در میادین! + جدول سهامداران " قاسم " گرد هم می آیند دعوت از سهامداران "وجامی" به مجمع اقدام به افزایش سرمایه در مجمع "غمینو" گشایش جدید برای صادرکنندگان نارنگی زرد نخرید استقبال از پیش‌خرید واحدهای گروه سرمایه‌گذاری مسکن آغاز اختیار معامله بر «اخابر» تصمیم به انتخاب هیات مدیره "قشیر" در مجمع رشد اقتصادی ایران در بهار چقدر شد؟ لغو مجوز فعالیت کارگزاری ها با عدم تجمیع مجوزها پیگیری روال عادی معاملات بدون اختلال در هسته معاملات دسترسی جدید به سامانه نامک بلامانع است وضعیت سبد سهام عدالت در 29 شهریور ماه ورق بورس تهران برگشت

در حال بارگیری...