شاخص بورس با افت 11 هزار و 46 واحدی متوقف شد

شاخص بورس با افت 11 هزار و 46 واحدی متوقف شد

شاخص کل بورس با افت 11 هزار و 46 واحد در تراز یک میلیون و 594 هزار و 977 واحد متوقف شد.

امروز چهارشنبه (28 اردیبهشت) شاخص کل بورس در ابتدای معاملات با افت یک هزار و 697 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 604 هزار  و 326 واحد قرار گرفت.در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس با افت 11 هزار و 46 واحد در تراز یک میلیون و 594 هزار و 977 واحد متوقف شد.

آقای مهدی دلبری تحلیلگر بازار سرمایه گفت: روند امروز بازار منفی بود چند نکته بر این روند اثر گذار بود یکی گزارشات مربوط به دو شرکت پالایشی که نرخ فروش محصولات را پایین تر از نرخ های فصل گذشته اعلام کردند و انتظار بازار را برآورده نشد .مورد بعد انتظار بازار برای  انتشار گزارشات حسابرسی نشده است  که تا آخر هفته باید منتشر شود و شرکت ها معمولا این گزارشات را به آخر هفته موکول می کنند و این سهامداران را محتاط تر می کند  و مورد آخر این که شفاف سازی که در گروه غذایی و لبنات ارايه شد نشان داد رشد سودی که بازار متصور بود محقق نخواهد شد و این نیز به روند منفی بازار دامن زد.


ارزش معاملات بورس تهران امروز به حدود رقم 4 هزار و 103 میلیارد تومان رسید. «شپنا»، «کچاد» و «شبندر» سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند و «اسیاتک»، «شپنا» و «خگستر» سه نماد پر تراکنش بودند.شاخص کل هم وزن هم با افت 5 هزار و 186 واحد روی پله 442 هزار و 623 واحدی قرار گرفت. همچنین حجم معاملات امروز سهام در بورس تهران به تعداد 8 هزار و 280 میلیارد سهم به ارزش 4 هزار و 103 میلیارد تومان رسید.

شاخص فرابورس هم با افت 45 واحد روی پله 21 هزار و 643 واحدی قرار گرفت. همچنین حجم معاملات امروز در فرابورس ایران به تعداد یک هزار و 840 میلیارد و به ارزش هزار و 139 میلیارد تومان رسید.

نماد‌های تاثیر گذار در شاخص کل بورس

نماد‌های کچاد، کگل و فارس به ترتیب با 1227.03، 754.48 و 492.42 واحد بیشترین تاثیر مثبت را به جای گذاشتند و نماد‌های شپنا، شبندر و شتران به ترتیب با 1227.03، 754.48 و 492.42 واحد بیشترین تاثیر منفی را به جای گذاشتند.

نماد‌های تاثیر گذار در شاخص کل فرابورس

نماد‌های کگهر، ددانا و شجم به ترتیب با 88.04، 4.98 و 4.7 واحد بیشترین تاثیر مثبت را به جای گذاشتند و نماد‌های آریا، صبا و سمگا به ترتیب با 17.39، 11.38 و 8.13 واحد بیشترین تاثیر منفی را به جای گذاشتند.

برترین گروه صنعت بورس

امروز خودرو بیشترین ارزش معامله را با مبلغ 713 میلیارد تومان به خود اختصاص داد. همچنین «فرآورده نفتی»، «شیمیایی» و «فلزات اساسی» در رتبه‌های بعدی ارزش معاملات قرار داشتند.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت در بورس

سهام شرکت‌های ولملت، خجرخش و ورنا بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت‌های غپینو، غسالم و سکرما بیشترین کاهش قیمت را در بورس تهران تجربه کردند.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت در فرابورس

سهام شرکت‌های بیشترین افزایش قیمت مدیریت، ثرود و زدشت و سهام شرکت ثغرب، دتولید و زقیام بیشترین کاهش قیمت را در فرابورس ایران تجربه کردند.

برترین عرضه و تقاضا در بورس

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های افران، کمند و همای بیشترین عرضه فروش را نماد‌های همای، غدام و انرژی 1 در بورس ایران داشتند.

برترین عرضه و تقاضا در فرابورس

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های اعتماد، ددانا و ثبات بیشترین عرضه فروش را نماد‌های اراد 42، دارا و اراد 86 در بورس ایران داشتند.

بیشترین ارزش و حجم معاملات سهام در بورس

نماد‌های کمند، خگستر و شپنا بیشترین ارزش معامله و نماد‌های شستا، خگستر و خساپا بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.

نماد‌های اعتماد، کارا و حگهر بیشترین ارزش معامله و نماد‌های کرمان، تجلی و کارا 2 بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.

باشگاه خبرنگاران جوان اقتصادی بورس
local_offerبرچسب‌ها:
موافقت با کلیات طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت ایران از کشورهای قدرتمند کمک بگیرد/ دست دولت... فروش قلم گوساله از قدیم رایج بود به دنبال توافقی قوی و پایدار هستیم قیمت دلار 27 هزار و 717 تومان بن بست مذاکرات وین را رفع کردیم صرفه‌جویی 5 هزار مگاواتی با اعمال برنامه‌های مدیریت مصرف برق شرایط دریافت وام 4 میلیون تومانی بانک رفاه | وام آسان بدون ضامن 5 درصد مشترکان تهرانی بدمصرف هستند قیمت سکه 5 تیر 1401 به 15 میلیون و 90 هزار تومان رسید قیمت طلا، سکه و ارز 1401.04.5/ طلا و سکه ریخت درخواست فوری وزیر صمت از ريیس‌جمهوری؛ حقوق گمرکی را کاهش دهید توقف طلای جهانی بر روی پل ناکجاآباد واردات 131 هزار تن گندم و روغن خام از بنادر گیلان به کشور بورس کالا میزبان یک میلیون و 500 هزار تن کالا شد تورم ژاپن رکورد جدیدی ثبت کرد محدودیت مصرف برق برای 92 درصد مشترکان صنعتی اعمال نمی‌شود تکذیب اظهارات میرکاظمی درباره بار سنگین یارانه 300هزارتومانی بازگشت آرامش به بازار ارز با حضور به موقع بانک مرکزی فقط 70 درصد تراکنش های کارتخوان کسبه تجاری است ساماندهی نیروهای شرکتی در دستگاه‌ها یک ضرورت است دارندگان دستگاه کارتخوان بخوانند/ خبر مهم رییس اتاق اصناف درباره مالیات از تراکنش‌های دستگاه کارتخوا... بانک مرکزی چطور دلالان ارزی را به حاشیه برد خودداری بانک مسکن از ارسال پیامک به عموم متقاضیان مسکن مهر حسن رعیت از تاجری خرده‌پا تا همکاری با استاد اعظم شبکه بانکی بورسی‌ها خرداد را چگونه سپری کردند؟ نحوه ورود به بازار ارز دیجیتال، از کجا شروع کنیم؟ توقف 4 نماد جهت برگزاری مجمع | این مجامع چه زمانی برگزار می‌شوند؟ معرفی 10 شاخص برتر بورس‌های مطرح دنیا از دست‌دادن تنوع‌زیستی و آسیب به اقتصاد دستور وزیر صمت برای ثبات‌‌ قوانین صنعت پتروشیمی/ ا‌رزیابی عملکرد‌ وزارتخانه زمان لازم دارد زمستان رمزارزها بهار شد؟ هشدار مهم به متقاضیان یارانه چرا قیمت پرواز تهران -نجف 9 میلیون شد؟ آسیب‌پذیری بحرانی در بزرگ‌ترین فضای ذخیره‌‍‌سازی ابری تصمیم نهایی دولت برای حقوق بازنشستگان | حقوق این بازنشستگان افزایش می یابد افزایش 4 درصدی تولید فرآورده‌های نفتی تامین نهاده های دام و طیور تا پایان تیر ماه نگاهی تحلیلی به شرکت‌هایی که فردا به مجمع می‌روند این خودرو یک روزه 3میلیون تومان گران شد پیام تبریک مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان در پی کسب قهرمانی تیم بسکتبال فولاد هرمزگان افزایش 10 درصدی خرید تضمینی گندم در مازندران مخالفت تشکل صنفی با طرح ساماندهی نیروهای شرکتی/ دولت حجیم می‌شود پیش‌بینی افزایش 68 هزار مگاواتی مصرف برق/ دو هفته سخت پیش‌رو داریم آثار تورمی گذراست و ماندگار نخواهد بود تراز تجاری ایران 600 میلیون دلار مثبت شد گوشت گوسفندی ارزان شد نمایشگاه در و پنجره چهارده ساله شد به هوای یارانه حسابتان خالی نشود! 10 تدبیر دولت برای مهار بازار ارز/ بانک مرکزی چطور دلالان ارزی را به حاشیه برد‌