آخرین وضعیت پنجره واحد خدمات دولت هوشمند

آخرین وضعیت پنجره واحد خدمات دولت هوشمند

در جدیدترین گام‌های تکمیل پنجره واحد خدمات دولت هوشمند، دو سامانه اصلی وزارت راه و شهرسازی شامل سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن و سامانه ملی املاک و اسکان کشور به این پنجره متصل شدند.

به گزارش ایسنا، پنجره ملی خدمات دولت هوشمند، ارایه‌دهنده خدمات دولتی به‌صورت یکپارچه، سریع و آسان به عموم مردم است که در مسیر آماده‌سازی و بهره‌برداری قرار دارد. دستورالعمل اجرایی اتصال دستگاه‌های اجرایی به "پنجره واحد خدمات هوشمند دولت" شامل اولویت‌ها، اصول حاکم و ضوابط ساماندهی با همکاری دبیرخانه شورای اجرایی فناوری اطلاعات و سازمان اداری و استخدامی کشور تهیه و مطابق قانون برای تصویب نهایی به شورای اجرایی فناوری اطلاعات ارایه شده است.

بر اساس بند "واو" تبصره هفت قانون برنامه و بودجه سال 1401، این دستورالعمل به‌منظور تحقق اهداف دولت هوشمند و ارايه خدمات دولت الکترونیکی به آحاد جامعه و کاهش مراجعات مردمی به دستگاه‌های اجرايی و نهادهای عمومی تهیه شده است. همچنین راه‌اندازی مرحله اول «پنجره ملی خدمات هوشمند دولت» تا پایان دی‌ماه سال 1401 از دیگر وظایف وزارت ارتباطات در این قانون محسوب می‌شود.

از این رو نهمین دوره ارزیابی خدمات الکترونیکی دستگاه‌های اجرایی، با بررسی 170 دستگاه و 1662 خدمت انجام شد و به واسطه آن، اعلام شد 41.2 درصد خدمات دولت الکترونیکی شده‌اند؛‌ از این میان، 21 درصد خدمات دولتی کاملا الکترونیکی شده‌اند، 61 درصد خدمات همچنان نیمه‌الکترونیکی هستند و 7 درصد خدمات نیز ذاتا غیرالکترونیکی محسوب می‌شوند، اما 11 درصد خدمات به‌دلیل عدم اقدام به الکترونیکی شدن از سوی دستگاه‌های دولتی هنوز الکترونیکی نشده‌اند.

وزارت راه و شهرسازی به  پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شد

در این راستا به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، مجید فولادیان -مدیرکل دفتر پایش و نظارت بر پیاده‌سازی دولت الکترونیک- با بیان اینکه دستگاه‌ها و نهادهای عمومی مکلف‌اند در تعامل با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، پنجره واحد خدمات هوشمند خود را به پنجره ملی خدمات هوشمند دولت متصل کنند، از اتصال دو سامانه اصلی و پرکاربرد وزارت راه و شهرسازی خبر داد. 

وی در تشریح جزییات چگونگی اتصال سامانه‌های وزارت راه و شهرسازی اظهار کرد: سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن و سامانه ملی املاک و اسکان کشور، دو سامانه اصلی و پرکاربرد این وزارت‌خانه هستند که متقاضیان می‌توانند با یک بار احراز هویت از طریق پنجره ملی خدمات هوشمند دولت وارد شده و از خدمات آنها استفاده کنند. سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir ارایه‌دهنده خدماتی اعم از ثبت‌نام نهضت ملی مسکن، ثبت‌نام کمک ودیعه، تسهیلات ساخت- بافت فرسوده و تسهیلات ساخت- خارج از بافت فرسوده است که طیف قابل توجهی از مردم از این خدمات استفاده می‌کنند. سامانه ملی املاک و اسکان کشور نیز که به نشانی amlak.mrud.ir در دسترس عموم قرار دارد با هدف دریافت خوداظهاری اطلاعات مالکیت و سکونت شهروندان به فعالیت می‌پردازد. 

فولادیان در خصوص آخرین وضعیت حضور و اتصال دستگاه‌های اجرایی به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند گفت: در حال حاضر 21 دستگاه اجرایی و 26 سامانه به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شده‌اند که به زودی تعداد آنها افزایش خواهد یافت. در همین راستا 69 خدمت الکترونیکی نیز به‌صورت مستقیم در این پنجره مورد پیاده‌سازی قرار گرفته‌اند.

اتصال دو سامانه اصلی و پرکاربرد وزارت کشور به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند 

پیش از این نیز فولادیان، با اشاره به تکلیف دستگاه‌های اجرایی مبنی بر ارایه حداقل  یک‌سوم از خدمات پرکاربرد خود از طریق پنجره واحد خدمات هوشمند، اعلام کرد بود که دو سامانه اصلی و پرتراکنش وزارت کشور شامل سکوی خدمات شهروندان (سامانه امید) و میزخدمت این وزارت‌خانه که دربرگیرنده 12 خدمت و سامانه کاربردی مرتبط با وزارت کشور است به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شدند.

به گفته وی، سامانه امید که به نشانی omid.gov.ir به ارایه خدمت می‌پردازد، وظیفه بررسی مداوم و پایش واکسیناسیون کرونا و مدیریت هوشمند بیماری را به عهده دارد. همچنین این سامانه  امکان استعلام‌هایی مانند وضعیت سلامت رانندگان، حساب شهروندی، وضعیت کووید، وضعیت سلامت شهروندان و وضعیت واحد صنفی و دریافت گواهی واکسیناسیون ملی و بین‌المللی کرونا را فراهم می‌کند. 

مدیرکل دفتر پایش و نظارت بر پیاده‌سازی دولت الکترونیکی با یک بررسی آماری در خصوص چگونگی تراکنش‌های وزارت کشور در دو گذرگاه عمومی خدمات دولت (PGSB) و گذرگاه خدمات دولت(GSB) بیان کرد: وزارت کشور از ابتدای سال جاری تا کنون رتبه نخست برترین دستگاه‌ سرویس‌دهنده با اختصاص بیش از 450 میلیون و 500هزار تراکنش از میان 38 دستگاه در گذرگاه عمومی خدمات دولت را بابت ارایه خدمات سامانه امید به خود اختصاص داده است. این وزارت‌خانه در گذرگاه خدمات دولت نیز رتبه سوم برترین دستگاه‌ سرویس‌دهنده از میان 68 دستگاه سرویس‌دهنده را با حدود 80 میلیون تراکنش به خود اختصاص داده است.

local_offerبرچسب‌ها:
اتصال دستگاه‌های اجرایی به "پنجره واحد دولت هوشمند"

اتصال دستگاه‌های اجرایی به "پنجره واحد دولت هوشمند"

دستورالعمل اجرایی اتصال دستگاه‌های اجرایی به "پنجره واحد خدمات هوشمند دولت"، برای تصویب نهایی به شورای اجرایی فناوری اطلاعات ارایه شده است.

Isna.ir/
آیا ایرانی‌ها حاضرند این خودروی بدترکیب را بخرند؟ تایید خبر آزادسازی منابع ارزی مسدودی ایران در رویترز و فایننشال‌تایمز سهام عدالت را وثیقه کن وام بگیر! بیش از 90 درصد چک‌ها وصول شد دامنه نوسان این 11 نماد احتمالا تغییر کند! جدیدترین قیمت طلا و سکه در بازار+ جزيیات( 10 مهر ) فروش 98 میلیون بشکه نفت توسط عراق در ماه گذشته تخصیص 26 هزار میلیارد تومان سرمایه به بخش گاز گزارش جدید از تحولات بازار مسکن اعلام حقوق گمرکی واردات تجهیزات و ماشین آلات تراز بانک اقتصادنوین در شهریور ماه مثبت بود رشد یک درصدی تولید خودروی سواری مدرسه بانک اقتصادنوین در روستای نايب کندی ماکو افتتاح شد جزییاتی از خبر مبهم آزادسازی پول‌های بلوکه شده 26 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای طرح‌های اولویت‌دار شرکت ملی گاز پیش‌بینی شده است تازه‌ترین جزییات از آزادسازی پول‌های بلوکه شده/ ترمز بازار ارز کشیده می‌شود؟ آخرین قیمت طلا، سکه، دلار / سکه امامی در کانال 15 میلیون تومان آغاز فروش متری مسکن از ماه آینده 7 میلیارد دلار از منابع ارزی بلوکه شده ایران آزاد می‌شود سرمایه‌گذاری خارجی 4 میلیون و 500 هزار دلاری در قم معرفی سه فعالیت اقتصادی پرخطر/ ناامن‌ترین حوزه‌های... کندی اینترنت و مشکلات درمانی بازنشستگان/نسخه الکترونیک غیر قابل دسترسی شده است بانک ها تصمیم گیرنده نهایی برای ارايه تسهیلات با سهام هستند! استفاده 50 درصدی از ظرفیت خطوط لوله انتقال فراورده متوسط قیمت هر متر مسکن به 43 میلیون رسید+ جزيیات قیمت جدید رهن مسکن در تهران + جدول وقتی قدرت ژيوپلتیکی- امنیتی به کمک اقتصاد می آید بریتانیا در بحران ارزی آغاز معاملات توافقی ارز در کانال 30 هزار تومان تورم مسکن در شهریور ماه چه تغییری کرده است؟ جزيیات مهم درباره دریافت سهام عدالت جدید برنامه معاملات بورس کالا تغییر کرد باقر و سیامک نمازی آزاد شدند؛ مبادله زندانیان آمریکایی با 7 میلیارد دلار ایران در کره جنوبی؟ اقتصاد ایالات متحده وارد رکود شد وجود 4 میلیون راس دام سبک مازاد در کشور کاهش نرخ رسمی 18 ارز/ نرخ رسمی 15 ارز افزایش یافت رشد 70 درصدی فروش خودروهای برقی در سال 2023 پروژه چهارخطه شدن کریدور جاده‌ای شمال - جنوب به اتمام رسید پرداخت 27 هزار میلیارد تومان وام آسان/ 485 هزار نفر فقره وام ازدواج گرفتند پروژه چهارخطه شدن کریدور جاده‌ای شمال - جنوب به اتمام رسید همسان سازی حقوق بازنشستگان به ایستگاه آخر رسید | واریز افزایش حقوق بازنشستگان از امشب؟ ماشین خاص جیمز باند فروخته شد + تصاویر و قیمت فدرال رزرو دنبال کاهش نرخ تورم تا پایان سال جاری بررسی درخواست انتشار «اوراق اختیار فروش تبعی» حداکثر طی 2 روز رشد 135 میلیونی قیمت خودرو KMC K7 از سوی کرمان موتور وعده شهردار تهران برای ارزانی مسکن وام فوری 100 میلیونی با سود کم برای سربازان | پرداخت وام فوری ريیسی برای این سربازان روسیه تحویل گاز به «انی» ایتالیا را متوقف کرد واریز 500 میلیارد تومان به صندوق تثبیت بازار سرمایه رویکرد جدید برای افزایش جذب گردشگر / گران شدن...