احتکار بزرگ در حوزه مسکن

احتکار بزرگ در حوزه مسکن

سید ناصر موسوی لارگانی – نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی

در ابتدا ازسفر رییس جمهوری و هیات دولت به استان اصفهان و تاکید فراوان به اتمام طرح‌های نیمه تمام که از دهه 60 بر زمین مانده کمال تشکر و قدردانی را دارم؛ اما لازم است بدون تعارف اعلام کنم اصفهان فقط یک شاخص می شناسدو بس! مادام که زاینده رود خشک شود اجازه فرمایید از تعارف‌های معمول بگذریم. گذشتگان آمدند و وعده‌ها دادند متاسفانه تنها زاینده رود خشک نشده است، بلکه اعتماد مردم اصفهان آسیب جدی دیده است.ما فقط عمل می‌خواهیم بس!

آقای رییسی، رییس جمهور محترم ما شما را از جنس دیگر می‌دانیم و امیدوارم این صداقت خود را با عملیاتی کردن وعده‌های به کام مردم اصفهان شیرین کنید. مسيله بعدی به شرایط اقتصادی و برنامه اقتصادی دولت بازمی‌گردد؛ تحمل مردم زیر بار فزآینده تورم تمام شده است حتی اگر هم بخواهند نمی‌توانند تحمل کنند؛ صدای مستاجران زیر بار سنگین افزایش اجاره بها بلند است.شان و منزلت بازنشستگان بالاتر از این است که تصمیمات نسنجیده یک وزیرناپخته آنها را راهی کف خیابان کنم.

مطالبات به حق معلمان، کاهش قدرت خرید مردم، یکه تازی بانک‌ها، و بی توجهی به قوانین خروج از بنگاه‌داری دست به دست هم داده و شرایط اقتصادی کشور را در وضعیت نامناسبی قرار داده است؛ واحدهای مسکونی بانک‌ها و خارج از چرخه مصرف قرار گرفته‌اند احتکار بزرگی در حوزه مسکن رخ داده است؛ بدون تعارف بانک‌ها را از بخش مسکن اخراج کنید چه معنای می‌دهد بانک مالک واحدهای مسکونی باشد. چرا در این راستا اقدام موثری صورت نمی‌گیرید و منافع چه کسانی در میان است؛ سرچشمه فساد همین جا است؛ آن را بخشکانید.

شاهد تجمعات اعتراضی اصناف مختلف هستیم که در شرایط رکود تورمی با افزایش مالیات روبرو شده‌اند. نگذارد بهانه دست بدخواهان بیفتد اصناف و بازاریان تجارت و اقتصاد کشور هستند؛ خدا ناخواسته اگر از کار بیفتند؛ اقتصاد کشور فلج خواهد شد.

اصل برنامه سازی نقدی یارانه مورد تایید است همچنین از عزم و صداقت ريیس جمهوری در اجرای این برنامه اقتصادی تقدیر و تشکر می کنیم ،اما صادقانه عرض می کنم خطر ابر تورم جدی است به سخنان امیدوارانه جمع مشاوران خام و بی تجربه امیدوار نباشید.

این روزها آن بخش از فضای مجازی که در اختیار بدخواهان است مملو از ایجاد تحریک به آشوب در کشور است حتی بازماندگان منحوس پهلوی هم که متواری شده‌اند امید خام آنها به فرو پاشی اقتصادی کشور است،به عنوان اولین راهکار برای اصلاح اقتصاد می طلبد بدون تعارف کابینه را قدرتمندانه ترمیم کنید ،از تبلیغات منفی نترسید و شجاعانه اقدام کنید ما پشتیبان شما هستیم ما به کشور و مردم تعهد داریم نه به افراد و هم تیمی ها،هر مقامی نالایق وناتوان است بدون درنگ برکنار کنید.

برخی اعضای تیم اقتصادی شما از تجربه توان و تخصص کافی برخوردار نیستند برنامه خوب مجری خوب می‌خواهد پیشتر از وزیر مستعفی کار به عنوان پاشنه آشیل دولت یاد کردم ،کار اصلی مردمی سازی یارانه ها با وزارت کار است.

طی چند ماه اخیر صدای اعتراض بازنشستگان ،کارفرمایان و یارانه بگیران حذف شده و حتی کارمندان وزارتخانه را شنیدیم که در نهایت به استعفای وزیر ختم شد البته می شد این هزینه ها را نداد اما همین که ريیس جمهور شجاعانه یکی از وصله های ناجور کابینه را حذف کردند جای شکرش باقی است.

دوباره هشدار می دهم وزارت صمت به لحاظ سوء مدیریت، دوقلوی وزارت رفاه است اگر می خواهید اوضاع تورم قدری مهار شود وزارت صمت را دریابید و نگذارید کار به استیضاح برسد در مورد راهکار دوم کارگاه تولید نقدینگی بانک مرکزی را سه قفله کنید ریال به ريال نقدینگی که به حجم نقدینگی فعلی اضافه می شود موجب تورم است.کار را از ریشه درست کنید با دستور نمی شود مانع پیامدهای تورمی، خلق نقدینگی بی پشتوانه شد.

مانع خلق شبه پول توسط بانک ها و موسسات مالی شوید در غیر این صورت تمام دستورات برای ساماندهی اقتصاد بر زمین می‌ماند همچنین جا دارد از همکاران خود در مجلس بخواهم با رها کردن تعاریف بیهوده و صرف مشکلات وارد گود شده و هرجا لازم می‌بینند به کمک دولت بشتابند؛ متاسفانه تصمیمی که از مجلس انقلابی طی دوسال فعالیت در اذهان عمومی نقش بسته با شعارهایش همخوانی ندارد یادمان باشد ما به مجلس آمده بودیم تا اقتصاد ایران را نجات دهیم اما یک سال اول را به مماشات غیر ضروری با دولت بی کفایت روحانی سپری کردیم و مانع طرح سوال از ريیس جمهور شدیم.

طرح استیضاح وزرا به بایگانی رفت و اجازه دادیم روحانی هرگونه دلش خواست یکه تازی کندو در آخر اقتصاد نیمه جان را تحویل بدهد،در حال حاضر عملا مجلس به ناظری بدون عمل تبدیل شده است.

همکاران عزیزما وکیل ملت هستیم و سوگند یاد کرده ایم مدافع قانون اساسی کشور باشیم و در جهت رفاه و بهروزی مردم گام برداریم آیا واقعا در این دوسال چنین بوده ایم ؟آیا مردم کارنامه ما را قبول دارند.

برخی شیخ نشین های جنوب خلیج فارس نیزمتاسفانه بدون توجه به عواقب ویران کننده ای که در انتطار آنها است مانند دولت های ابله عمل کرده و پای صهیونیسم را به منطقه باز کرده اند آیا نمی دانید تاوان این حماقت شما چیست شمارا چه شده است که با دست خود گور خود را می کنید چرا سرزمین مسلمانان را در اختیار سگ های وحشی کفتار صفتی قرار می دهید که با بدست آوردن کوچکترین فرصتی صدها برابر صبرا و شتیرا جنایت خواهند آفرید آیا نمی‌دانید نا امن شدن این منطقه به زیان خودتان است اگر....خلیج فارس به ایران نرسد بسیار احمقند که فکر می کنید به شما خواهد رسید.

ایران اسلامی در موضع اقتدار است و هرزمان صلاح بداند درباره آبراهه خلیج فارس اتخاذ به تصمیم خواهد کرد صهیونیست ها بدانند ایران اسلامی به هیچ وجه از چنین ايتلاف های سوء توخالی ترسی ندارد و اگر صلاح بداند همزمان با مقابله با بحران آفرینان به فعالیت های صلح آمیز هسته ای ادامه خواهد داد

local_offerبرچسب‌ها:
شاخص بورس منفی ماند کمبود آب درحال بلعیدن زمین است شپنا بیشترین خرج پول حقیقی بورس امروز را ثبت کرد یک برش کوچک؛ خرده فروشی آنلاین، فقط 4 درصد از خرده فروشی ایران کاش این آقا وزیر اقتصاد ایران بود! افزایش 97 درصدی پروازهای عبوری از ایران در چند ماه اخیر نسبت به سال گذشته اما و اگر های تغییر تعرفه قیمت بلیط هواپیما... بازرگانان روسی برای دور زدن تحریم رو ایران حساب ویژه باز کرده‌اند ماینرها تسلیم بازار بیت کوین می شوند نخستین تامین مالی پرده نقره‌ای از بازار سرمایه شبکه زیتون چگونه وام‌های بانکی را درو کرد؟/ حضور سوال‌برانگیز مرد پشت‌پرده زیتون در اوقاف! خبر مهم برای دارندگان دستگاه‌های کارتخوان این موتورسیکلت محبوب 120 میلیون شد این مشاغل مورد توجه ویژه قرار گیرند تاثیر سیاست ارزی جدید بانک مرکزی بر بازار عرضه برق در بورس انرژی چه بلایی بر سر صنعت می آور... واردات 131 هزار تن گندم و روغن خام از بنادر گیلان به کشور کاهش شدید صادرات زعفران/60 درصد فقط در فروردین‌ماه بهترین زمان برای خرید موبایل زیر 600 دلار/ فروش واحدهای صنفی ریزش کرد جهان منتظر جایگزینی غلات رومانی به جای روسیه و اوکراین هنوز کسی در پرونده مدیران سابق بورس بازداشت نشده/ مجازات انتظامی جریمه و سلب صلاحیت برای 220 مدیر آغاز مطالعات ژيوشیمی ماهواره‌ای با هدف کشف نفت و گاز در دریای عمان شگرد جدید مشاوران املاک برای افزایش اجاره‌ بها+ ف... توانستیم بر تحریم صادرات میعانات گازی غلبه کنیم ارزان ترین لنت ترمز پراید چند؟ آغاز عملیات اجرایی 70 هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن در بنیاد مسکن 580 هزار مشترک صنعتی برق هیچ محدودیتی ندارند 7 شب سفر به مالزی چقدر هزینه می‌خواهد؟ افزایش نجومی قیمت مسکن و اجاره بهاء مکمل فشار حداکثری تحریم‌ها اعلام نمادهای مشمول فعالیت بازارگردانی در بورس و فرابورس ژاپن رکورد جدید تورمی ثبت کرد حق‌خوری طالبان و اردوغان علیه ایران فارس من| ریال از شهریورماه هوشمند می‌شود/ رمزریال ارتباطی به رمزارزها ندارد چرا بانک مرکزی ارزپاشی نمی‌کند؟ جاماندگان و معترضان یارانه بخوانند/ احتمال تغییر در فهرست یارانه‌بگیران ماه تیر؟ بزودی گاز ایرانشهر به چابهار، کنارک و سواحل استراتژیک مکران می رسد راهکار سنگاپور برای واردات 90 درصدی موادغذایی واکنش نماینده مجلس به تهدید پیامکی آقای وزیر آرژانتین هم خواستار عضویت در بریکس شد اجرای طرح سنجش وزن بسته‌های غذایی و شوینده‌ برای مقابله با کم‌فروشی وزارت جهاد تصمیم گیر نهایی صادرات شیر خشک است رانت یعنی سامانه یکپارچه خودرو نه بورس کالا جزيیات ممنوعیت واردات خودرو به مناطق آزاد از زبان سعید محمد هواپیمایی فنلاند در معرض ورشکستگی به خاطر تحریم روسیه موافقت با کلیات طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت تورم لبنان به 211 درصد رسید غلبه بر تحریم صادرات میعانات گازی با فعال‌سازی پالایشگاه‌های کوچک تسهیلات ویژه گمرک ایران برای صادرکنندگان کالا به روسیه تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی بسیار پیچیده است/آغاز جابجایی نیروهای مازاد هشدار سه برابر شدن قیمت گاز برای مردم آلمان