حرکت جسورانه ایرانول برای تصاحب بازارهای جهانی/ رشد سودآوری با جلوگیری از خام فروشی تداوم می یابد

حرکت جسورانه ایرانول برای تصاحب بازارهای جهانی/ رشد سودآوری با جلوگیری از خام فروشی تداوم می یابد

درحالی شرکت نفت ایرانول با جهش 254 درصدی سود خالص توانست رکورددار بیشترین سودآوری در میان رقبا باشد که تولید محصولات...

به گزارش برنا، صبح روز یکشنبه 30 خردادماه، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت نفت ایرانول با حضور 87درصدی سهامداران در محل سالن تلاش برگزار شد.

راهکارهای تقویت جایگاه ایرانول در عرصه رقابت

در ابتدای این جلسه، زارع پور اشکذری مدیر عامل «ایرانول» در خصوص تلاش روزافزون مدیریت این شرکت به منظور کسب جایگاه برتر در بازار روانکار گفت: نگاه کلان مدیریت شرکت، افزایش تولید و فروش محصولات نهایی از طریق افزایش کیفیت ضمن طراحی و تولید محصولات جدید است.

وی در ادامه افزود: هرچند خام فروشی در شرایط مقطعی بنابر وضعیت بازارهای داخلی و جهانی ممکن است سود بیشتری برای شرکت به همراه داشته باشد ولی تمرکز اصلی شرکت بین کسب سود بیشتر در کوتاه مدت از طریق خام فروشی و افق بلند مدت با تکیه بر فعالیت‌های عملیاتی، دستیابی به سود پایدار بنا نهاده شده است.

تحول در تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر

یکی از چالش های پیش روی شرکت‌های تولیدی روغن موتور به ویژه ایرانول، نبود امکان افزایش ظرفیت حجمی بیش از 600 میلیون لیتر است، از این رو مدیریت شرکت برای فايق آمدن بر این رقابت سنگین ، تصمیم به بالا بردن کیفیت محصولات و تولید محصول با ارزش افزوده بالاتر گرفته است.

زارع پور مدیرعامل "شرانل" در این رابطه به سهامداران حاضر در مجمع خبر راه اندازی پروژه موم گیری پالایشگاه روغن سازی تهران تا پایان سال جاری را داد. به گفته وی اجرایی شدن این پروژه می تواند ارزش افزوده محصولات داخلی واحد مربوطه را 50 تا 70 درصد را بالا ببرد و سبب افزایش قیمت تولیدات از 500 دلار در هر تن به هزار دلار در هر تن خواهد شد.

رتبه یک سودآوری در ایرانول چطور بدست آمد؟

درآمد عملیاتی و به تبع آن سود عملیاتی یکی از اجزای مهم صورت سود وزیران است که می تواند نشان دهنده تکرار پذیر بودن سود خالص برای دوره های آتی باشد. گفتنی است شرکت نفت ایرانول با مدیریت بهینه بهای تمام شده، تغییر سیاست‌های فروش، کنترل فروش محصولات زیان ده و ایجاد سبد بهینه فروش محصولات توانسته جهش 215درصدی سود عملیاتی را برای سال مالی 99 به ثبت برساند.

در نتیجه این رشد سود عملیاتی، سود هر سهم شرکت نیز در پایان سال مالی گذشته روند صعودی بسیار چشمگیری را طی کرد و با رشد 254 درصدی به رقم 5345 ریال رسید.

بازدهی 105 درصدی نصیب سهامداران «شرانل» شد

به گواه فعالان بازار سرمایه، سال گذشته یکی از پرچالش‌ترین سال ها برای سهامداران بود. اما حرکت پیوسته و اصولی قیمت سهام ایرانول در تابلوی معاملات بورس سبب شد تا در مجموع سال 99 و باوجود ریزش های سنگین شاخص کل بورس در پایان سال، قیمت «شرانل» دستخوش تغییرات منفی نشده و در نهایت بازده 105 درصدی را نصیب سهامداران خود کند که یکی از بالاترین بازدهی ها در سال‌های اخیر بوده است.

اهم دستاوردهای ایرانول در سالی که گذشت

از مهمترین دستاوردهای شرکت نفت ایرانول در سال گذشته می توان به اخذ پذیرش و عرضه محصولات جانبی و روغن پایه در بورس کالا و انرژی و همچنین گسترش فروش مویرگی و ایجاد و راه‌اندازی سیستم CRM و تشکیل کمیته قیمت‌گذاری جهت شفاف سازی و کشف قیمت و انعقاد قرارداد و اجرای پروژه فاز یک واحد موم گیری پالایشگاه روغن سازی تهران اشاره کرد.

از دیگر نکات قابل توجه عملکرد ایرانول در زمینه افزایش سهم از بازار ، رصد میزان رضایتمندی مشتریان است. از این رو به منظور رصد و کنترل رضایت مشتری در سال 99 ، رضایتمندی مصرف کنندگان و مشتریان بطور پیوسته پایش شد که نتیجه آن رضایت 86 درصدی بود که در عالی ترین سطح قرار گرفت.

رشد سودآوری ایرانول در سال جاری چطور تکرار خواهد شد؟

زارع پور در پایان این مجمع برنامه های ایرانول به منظور تداوم روند سودآوری را تشریح کرد. وی در خصوص مدیریت تولید گفت: سیاست های شرکت ، حرکت به سمت تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر است که برای رسیدن به این هدف تمرکز خود را بر روی تولید فینیش پروداکت‌ها، قرار داده است.

اما تکمیل پروژه پالایشگاه آبادان جهت استفاده از توانمندی های بالقوه این مرکز، تولید محصولات جدید با توجه به تغییر نیاز بازارهای جهانی و همچنین مکاتبات فراوان با سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به منظور افزایش نرخ محصولات از دیگر برنامه های آتی شرکت است.

تقسیم حداکثری سود در «شرانل»

در پایان این مجمع، سهامداران با پیشنهاد تقسیم 91 درصدی سود به مبلغ 5000 ریال برای هر سهم از سوی هیات مدیره موافقت نموده که این سود از طریق سامانه سجام پرداخت خواهد شد و بدین وسیله ایرانول سال 99 را در بالاترین سطح رضایتمندی مشتریان و سهامداران به پایان رساند.

local_offerبرچسب‌ها:
رشد 53درصدی تولید شرانل در اردیبهشت / نفت ایرانول به فروش 8هزار میلیارد ریالی رسید

رشد 53درصدی تولید شرانل در اردیبهشت / نفت ایرانول به فروش 8هزار می...

با انتشار گزارش اردیبهشت ماه شرکت نفت ایرانول، میزان تولید، فروش و مبلغ فروش رشد قابل توجهی را نشان می‌دهند. فروش 8هزار میلیارد ریالی در این ماه و رشد بیش از...

EghtesadOnline.com/
رشد 440 درصدی سود هر سهم ایرانول در 3 ماه ابتدای سال 1400

رشد 440 درصدی سود هر سهم ایرانول در 3 ماه ابتدای سال 1400

شرکت نفت ایرانول، شرکت زیرمجموعه هلدینگ نفت،گاز و پتروشیمی شستا با سرمایه ثبت شده 200 میلیارد تومانی موفق شد، در عملکرد سه ماه نخست سال جاری بیش از 343 میلیارد تومان سود خالص محقق کند.

FarsNews.ir/
کسب نشان برنزین C3 توسط شرکت نفت ایرانول

کسب نشان برنزین C3 توسط شرکت نفت ایرانول

در ادامه موفقیت‌های شرکت نفت ایرانول در سال 99 که منجر به رشد 265 درصدی سود نسبت به 9 ماه مشابه سال گذشته شده، این شرکت در چهارمین دوره جایزه ملی مدیریت منابع انسانی مدل 34000، نشان برنزین C3 را کسب ک...

BourseNews.ir/
حضور شرکت نفت ایرانول در چهارمین نمایشگاه زنجیره تامین لاستیک

حضور شرکت نفت ایرانول در چهارمین نمایشگاه زنجیره تامین لاستیک

چهارمین نمایشگاه بین المللی زنجیره ارزش صنایع لاستیک 28 بهمن ماه با حضور صادقی نیارکی معاون امور صنایع و عباس قبادی معاون بازرگانی داخلی وزرات صنعت، معدن و تجارت و مدیران عامل شرکت‌های تایرسازی و سایر...

BourseNews.ir/
رونمایی از 10 محصول جدید شرکت نفت ایرانول

رونمایی از 10 محصول جدید شرکت نفت ایرانول

همزمان با چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از 10 محصول جدید شرکت نفت ایرانول رونمایی شد.

BourseNews.ir/
رشد خیره کننده سود شرکت نفت ایرانول/ بیش از 250درصد رشد در 9ماه

رشد خیره کننده سود شرکت نفت ایرانول/ بیش از 250درصد رشد در 9ماه

شرکت نفت ایرانول در 9 ماهه سال جاری با رشد 265 درصدی سود در صدر جدول روانکاران ایستاد.

EghtesadOnline.com/
افزایش سهم بازار شرکت نفت ایرانول/ افزایش صادرات و حفظ سهم بازار داخل

افزایش سهم بازار شرکت نفت ایرانول/ افزایش صادرات و حفظ سهم بازار د...

محمدحسین رزاقی مدیرعامل شرکت نفت ایرانول در‌ خصوص برخی اخبار منتشر شده در خصوص کاهش سهم بازار داخل این شرکت گفت: محصولات موتوری عمدتا توسط سازمان حمایت از مصرف...

EghtesadOnline.com/
عرضه همه محصولات شرکت نفت ایرانول دربورس کالا و انرژی

عرضه همه محصولات شرکت نفت ایرانول دربورس کالا و انرژی

همه محصولات شرکت نفت ایرانول دربورس کالا و انرژی عرضه می شود.

Borna.news/
عرضه تمام محصولات شرکت نفت ایرانول در بورس کالا و انرژی

عرضه تمام محصولات شرکت نفت ایرانول در بورس کالا و انرژی

مدیرعامل شرکت نفت ایرانول از عرضه تمام محصولات این شرکت در بورس کالا و انرژی خبر داد.

BourseNews.ir/
عرضه همه محصولات شرکت نفت ایرانول در بورس کالا و انرژی

عرضه همه محصولات شرکت نفت ایرانول در بورس کالا و انرژی

مدیرعامل شرکت نفت ایرانول از عرضه تمام محصولات این شرکت در بورس کالا و انرژی خبر داد.

Borna.news/
خبرخوب شرانل به سهامداران/ ایرانول با رشد 55 درصدی فروش درصدر ایستاد

خبرخوب شرانل به سهامداران/ ایرانول با رشد 55 درصدی فروش درصدر ایست...

شرکت نفت ایرانول در اکثر شاخص ها از جمله فروش کل مقداری و ریالی و به خصوص صادرات توانست از رقبا پیشی بگیرد و در صدر...

Borna.news/
ایرانول با رشد 55درصدی فروش در صدر ایستاد

ایرانول با رشد 55درصدی فروش در صدر ایستاد

شرکت نفت ایرانول با رشد 55 درصدی فروش کل ریالی در 9ماهه منتهی به آذر 99 نسبت به زمان مشابه 98 درمیان چهار شرکت تولید کننده روانکار در صدر جدول ایستاد.

EghtesadOnline.com/
بازگشت محصولات ایرانول به رینگ صادراتی بورس انرژی و بورس کالا

بازگشت محصولات ایرانول به رینگ صادراتی بورس انرژی و بورس کالا

معاون فروش شرکت نفت ایرانول از بازگشت محصولات این شرکت به رینگ صادراتی بورس انرژی و بورس کالا طی هفته گذشته، خبر داد.

FarsNews.ir/
عرضه تمامی محصولات ایرانول در بورس کالا

عرضه تمامی محصولات ایرانول در بورس کالا

در بازدید مدیران بورس کالا از پالایشگاه روغن سازی تهران عنوان شد که همه محصولات ایرانول در بورس کالا عرضه می‌شود.

FarsNews.ir/
ماینرهای فراری از چین در راه ایران! اقدامات لازم را برای کنترل بازار و مقابله با گرانفروشی‌ها پیگیری شود اجرای مزایده 6 هزار محدوده معدنی تکمیل می‌شود آب کدام مشترکان جیره‌بندی می‌شود؟ سلطان سیمان هم پیدا شد! 349 میلیون دلار در سامانه نیما عرضه شد افزایش سرمایه 50 درصدی نماد دارویی | دابور سرمایه خود را به چقدر رساند؟ سهام عدالت امروز 4 مرداد چقدر شد؟ تحلیل تکنیکال و بنیادی غگل | سودای قیمت 500 تومانی! کشف 2480 دستگاه ماینر غیرمجاز در آبیک اخبار بورس فردا سه شنبه 5 مرداد | فرآیند انتقال نماد ذوب از فرابورس به بورس پرش دوباره مرغ به سکوی 40 هزارتومانی! رمزارز‌ها به مدار رشد بازگشتند محدودیت اینترنت چه بلایی بر سر اقتصاد می‌آورد؟ پاداش 2میلیاردی برای هیيت مدیره یک بانک رسوب 3.5 میلیارد دلار نهاده‌ دامی در گمرک + جدول موج‌ جدید خاموشی‌ها در راه است؟ حال خوب دارویی ها از خبر حذف ارز ترجیحی سهامداران نگران آینده بورس در دولت جدید نباشند | روند مثبت بازدهی بازار سرمایه تداوم دارد خدمت رسانی به حوزه سلامت از افتخارات بانک رفاه است سقف تسهیلات طرح "جهش مهر سلامت" افزایش یافت پیش‌بینی بورس مرداد 1400/ بحران خشکسالی چه تاثیری بر صنایع بورسی می‌گذارد؟ سایت آمازون پرداخت با بیت کوین را آغاز می کند ارز دیجیتال ریف فایننس (Reef Finance) چیست؟ کاهش 2.5 درصدی ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی مدیرعامل توانیر درباره واردات ماینرهای چینی هشدار داد مخالف عرضه سیمان در بورس بودیم!! نرخ فروش رب گوجه فرنگی "غشهداب" بالا رفت "دابور" به افزایش سرمایه 50 درصدی رسید تقسیم سود 220 تومانی در مجمع "لبوتان" برگزاری مجمع "کنور" در 8 روز آینده راه‌حل عاجل بحران‌های اقتصادی "شغدیر" در مسیر پرداخت سود قرار گرفت آمازون هم به جمع بیت کوینی‌ها پیوست منتظر موج جدید خاموشی‌ها باشید آخرین اخبار از قطعی برق پاساژ علاءالدین قطعی برق اصفهان مربوط به شبکه سراسری است کشمکش بر سر عرضه سیمان در بورس / قیمت‌های نجومی و سود دلالان علت تجمع امروز در خیابان جمهوری چه بود؟ (فیلم) یارانه یک میلیونی هر ایرانی به خودروسازان! مردم نمی‌توانند بیشتر از نیم کیلو میوه بخرند! آغاز پذیره‌نویسی صندوق سرمایه گذاری جسورانه پیشرفت اصلاح خط ریخته‌گری یک مجتمع فولاد سبا «وبصادر» از بالای برج سپهر خبر خوش درآمدزایی به سهامداران داد خرید 83 درصد حقیقی‌ها اعمال محدودیت در فعالیت رمز ارزها تا پایان دوران گرمای هوا رشد 11 درصدی حجم معاملات بورس کالا در تیر ماه توضیحات بانک دی در خصوص بازگشایی نماد در بورس رنج معاملات سودده در فولاد آیفکس سبزپوش از تعطیلات بازگشت

در حال بارگیری...