جنگ "یوآن" و "دلار" برای قرارداد نفتی ایران و چین

جنگ "یوآن" و "دلار" برای قرارداد نفتی ایران و چین

بر اساس تحریم‌های دلاری، بسیاری از کارشناسان در این نظر متفق‌القول بودند که احتمالا منابع ارزی یعنی

به گزارش بورس‌نیوز، گفته‌ای گران‌بها وجود دارد که از "هر دستی بدهی، از آن دست می‌گیری" و این کاملا برای کشوری که تحریم را به‌جای تعامل می‌داند کاملا صدق می‌کند؛ موضوع آنجاست که ذخیره‌های نفتی آمریکا کاملا رو به افول بوده و نمی‌تواند مانند دهه‌های گذشته سطح تولید برای آنکه قیمت نفت را تنظیم کند، دست‌کاری کند؛ حال شنیده‌شده که آمریکایی تحت قرارداد‌های نفتی ایران و چین، خواهان تحریم فروش نفت ایران هستند که طبیعتا چینی‌ها اعتنایی به آمریکا ندارند چراکه اصلا معامله‌های این دو کشور تحت دلار نیست.

بر اساس این تحریم‌ها، بسیاری از کارشناسان در این نظر بودند که احتمالا منابع ارزی یعنی "دلار" به‌شدت کاهشی شده و حتی احتمال آنکه ایران پای میز مذاکره بیاید را تقویت می‌کند و همین عامل باعث عقب‌نشینی ایران از مواضع خود می‌گردد اما؛ دلار در همان سطح 24 هزار و 500 الی 600 تومان باقی ماند تا ثابت کند که ادامه روند مذاکرات با تحریم دلاری دیگر جوابگوی اهرم فشار نیست و اتفاقا تحریم دلاری آمریکا باعث جایگزینی ارز‌های دیگر مانند یوآن، روبل، ین و ... به‌جای دلار خواهد شد.

نگاهی به بازار‌های جهانی و روند حرکت دلار نیز نشان‌دهنده آن بوده که دلار با افزایش شاخص همراه بوده، زیرا در بخش اخبار فارکس، معامله‌گران برای حفظ دارایی‌های خود به دنبال سرمایه‌گذاری‌های امن می‌گردد.

حنایی که مقابل زردی طلا رنگ ندارد

شاخص روند انس جهانی نیز از این جریان حکایت می‌کند که تقویت دلار، باعث ریزش انس جهانی طلا شده و نزدیک به  0/25 درصد این شاخص، رنگ طلایی خود را از دست داد و در سطح 1810 هزار دلاری قرارگرفته است؛ معامله گران طلا که سرمایه‌گذاری در این بخش را بسیار ایمن می‌دانستند این روز‌ها تحت تاثیر بازی بانک مرکزی، یعنی بازدهی کم اوراق خزانه‌داری قرارگرفته‌اند، زیرا این اوراق یکی از محرک‌های قوی طلا به شمار می‌آید اما؛ حنای بانک مرکزی چندان رنگی مقابل زردی طلا ندارد.

نوسان در بین معامله گران سکه در بازار ایران نیز قبل از تعطیلات دولتی و البته مناسبتی کمی افزایشی بوده، زیرا قیمت‌ها به سطح 10 میلیون و 600 هزار تومان رسیده و معامله گران در این پله اقدام به دست‌به‌دست کردن سکه می‌کنند.

بازهم عربی‌ها به نفع غربی‌ها

خودزنی در جمع شیخ‌نشین‌های عربی حاشیه خلیج‌فارس به نفع غربی‌ها ادامه دارد و ارادت آن‌ها هرروز بیشتر می‌شود، اوپک پلاس نهایتا تولید نفت خام را ماهانه 400 هزار بشکه افزایش داده ضمن آنکه گویا بسیاری از کشور‌ها به‌غیراز ایران، برای افزایش تولید نفت به توافق رسیده‌اند؛ همین موضوع قیمت نفت برنت را صعودی کرد و حدود 0/40 درصدی صعودی شد؛ شاید لازم به ذکر باشد که شاخص طلای سیاه به‌واسطه همین تصمیمات نوسان منفی تا مرز 70 دلار نیز تجربه کرد.

از شرق تا غرب

بازدهی ماه ژوين بورس ژاپن نشانگر اوضاع خوبی نبود؛ شاخص Nikkei نشان داد که شاخص این بازار 27388 درصد شد چراکه در بخش اخبار می‌توان به افزایش 0.2 درصدی سوخت تنها اشاره داشت! شاخص شانگ‌های نیز بر اساس داده‌های مالیاتی به‌واسطه کرونا ویروس که نزولی شده و حیات اقتصادی را به خطر انداخته نزولی شد و حدود 2.4 درصد کاهش را تجربه کند.

سراشیبی رمز ارز‌ها تمامی ندارد

نگاهی به بازار رمز ارز‌ها نیز گویای آن بوده که نرخ اغلب ارز‌های دیجیتال همچنان در سراشیبی نزولی قرار دارند و فعلا قصد توقف و حتی فرصت استراحت از این نزول را به خود نمی‌دهند. بسیاری از معامله گران رمز ارز حتی در مخیله خود نیز سقوط به سطح 29 هزار دلاری را هم نمی‌دادند و دیگر ارز‌های دیجیتالی نیز تحت فرمان حاکم بزرگ، در مسیر بیت کوین گام برمی‌دارند و هرروز پرچم این بازار به پایین‌ترین سطح خود سقوط می‌کنند.

هفتمین عرضه اولیه بورس تهران/"سپید" به بورس می آید

هفتمین عرضه اولیه بورس تهران/"سپید" به بورس می آید

سهام شرکت سپید ماکیان در روز چهارشنبه هفته جاری عرضه اولیه می شود.

BourseNews.ir/
قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | دلار در معاملات پشت به روند صعودی ادامه داد

قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | دلار در معامل...

جدیدترین نرخ دلار در معاملات بازار آزاد تهران نشان می‌دهد دلار آمریکا، با افزایش نسبت به روز قبل به رقم 25600 تومان رسیده است.

NabzeBourse.ir/
رکورد افزایش سرمایه تاریخ بورس می‌شکند / افزایش سرمایه 1200 درصدی شستا

رکورد افزایش سرمایه تاریخ بورس می‌شکند / افزایش سرمایه 1200 درصدی ...

مدیر عامل «شستا» از افزایش سرمایه 1200 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها خبر داد.

TejaratNews.com/
اخباری که بورس فردا را متاثر خواهند کرد | قندی ها خواستار آزاد سازی نرخ شکر!

اخباری که بورس فردا را متاثر خواهند کرد | قندی ها خواستار آزاد ساز...

فردا در حالی بازار سرمایه کار خود را آغاز خواهد کرد که احتمالا ده خبری که در روز جاری منتشر شد بر روی آن تاثیرگذار خواهند بود. قبل از معاملات فردا دوشنبه 21 تیر 1400 این ده خبر را ببینید.

NabzeBourse.ir/
پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

بسیاری از کارشناسان بازار معتقدند در بیشتر بازارها روند رکودی حاکم شده است. اما معضل اساسی بازار سرمایه علاوه بر رکود، تحرکات منفی است که در نتیجه اقدامات نادرست دولت و نهاد ناظر در بازار ایجاد شده اس...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر بورس

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر...

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ جریان نقدینگی در بازار سرمایه خوب نیست و نقطه روشنی برای بالا رفتن حجم معاملات و در نتیجه افزایش ارزش معاملات وجود ندارد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه درباره روند بازار هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه دربا...

در اواخر هفته گذشته بازار سهام روندی متعادل و مثبت را داشت و شاخص کل به محدوده یک میلیون و 109 هزار واحد رسید. باید دید بازار سرمایه در هفته آینده از نگاه کارشناسان بازار سرمایه چه روندی را می‌گذراند؟

TejaratNews.com/
مسیر قیمت دلار بعد از انتخابات 1400/ پیش‌بینی 5 کارشناس از آینده بازار ارز

مسیر قیمت دلار بعد از انتخابات 1400/ پیش‌بینی 5 کارشناس از آینده ب...

رای‌گیری برای انتخابات 1400 به ساعات پایانی رسیده است اما بازار ارز فردا چگونه به رییس‌جمور کابینه سیزدهم واکنش نشان می‌دهد؟

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس شنبه 5 تیر 1400

پیش‌بینی بورس شنبه 5 تیر 1400

کارشناس بازار سرمایه معتقد است: واژه اعتماد به بازار سرمایه واژه صحیحی نیست بلکه اعتماد باید به اقتصاد و رونق در سرمایه‌گذاری شکل بگیرد تا مردم سرمایه‌گذاری کنند در واقع بهبود شرایط اقتصادی اعتمادسازی...

TejaratNews.com/
بورس بین‌الملل در کیش افتتاح می‌شود

بورس بین‌الملل در کیش افتتاح می‌شود

بازرگانیتهران- ایرنا- دبیر شورای‌ عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه بورس بین‌الملل در کیش به زودی و پس از صدور مجوز از سوی شورای عالی بورس افتتاح خواهد شد، گفت: این بورس برای جذب سرمایه‌های...

Irna.ir/
پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 2 تیر 1400

پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 2 تیر 1400

امروز 1 تیر 1400 بورس بعد از مدت‌ها یک روز سبز را به خود دید و ارزش معاملات به شکل قابل توجهی رشد کرد و از 7 هزار میلیارد تومان عبور کرد. بورس فردا سبز خواهد بود؟

NabzeBourse.ir/
پیش بینی بورس فردا دوشنبه 31 خرداد 1400

پیش بینی بورس فردا دوشنبه 31 خرداد 1400

هر چند امروز بورس کار خود را با سبزپوشی شاخص ساز‌ها و رشد شاخص کل آغاز کرد، اما رفته رفته فشار فروش بر خرید غلبه کرد و در نهایت شاخص کل تنها با 1690 واحد افزایش به کار خود پایان داد. بورس فردا چگونه خ...

NabzeBourse.ir/
آخرین قیمت دلار پیش از امروز 14 خرداد / پیش‌بینی‌ها در بازار دلار چیست؟

آخرین قیمت دلار پیش از امروز 14 خرداد / پیش‌بینی‌ها در بازار دلار ...

قیمت دلار در بازار دیروز با افزایش، 23,433 تومان اعلام شده است. آخرین قیمت دلار و پیش‌بینی‌ها از بازار دلار چیست؟

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 از نگاه کارشناسان بازار سرمایه نشان می‌دهد بازار سهام احتمالا روندی متعادل را پشت سر بگذارد.

TejaratNews.com/
بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/
بورس در هفته اول مرداد/ هفته پرنوسان بورس با اخبار خوب برای سیمانی‌ها پتروشیمی نوری و تقاضایی نصف بر عرضه‌ها انتقال سهام بورسی فرد متوفی به وراث چگونه است؟ پیش‌بینی قیمت‌ها در بازار طلا و سکه برق چه کسانی قطع می‌شود؟/ آیا مشترکان ایرانی پر مصرف هستند؟ آب مشترکان پرمصرف تهرانی قطع می‌شود پیشنهاد هند درباره بندر چابهار زمان واریز یارانه معیشتی مردادماه خرید دستگاه کارتخوان سیار و ثابت آمار عجیب از واردات لاستیک فرغون به ایران تحلیل تکنیکال و بنیادی کچاد | اهداف قیمتی کچاد کجاست؟ رشد ناگهانی بازارهای مالی/ کدام سهامداران بیشتر سود کردند؟ کارنامه ارزشمند و قابل دفاع سایپا در حوزه مالی قیمت نان از نرخ مصوب لغوشده هم بیشتر شد نحوه انتقال سهام بورسی فرد متوفی به وراث قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/5/8 سود 100میلیونی خودروی تارا؛ زیان 1میلیونی شاهین بورس کالا برای «سیمان تهران» خوش‌یمن بود چشم‌انداز مثبت بورس در نیمه دوم مردادماه قیمت پراید چقدر شده است؟ دلار عقب نشست رشد 21 میلیارد تومانی درآمد آلومینیوم المهدی 3 خبر جدید از سهام عدالت / نحوه فروش سهام عدالت تغییر می‌کند صندوق‌های اهرمی ذات پر نوسان‌تری دارند "شبندر" برای کالای خود مشتری پیدا کرد لزوم ورود به حوزه فن‌آوری‌های مالی تحول‌آفرین در بازار سرمایه صعود آهسته و پیوسته شاخص بورس فرش قرمز صندوق های مختلط برای ورود "نقدینگی" رفتارشناسی سرمایه‌گذاران و بازار براساس نمادهای وال‌استریتی سیگنال‌هایی از بغداد و واشنگتن برای قیمت دلار / بازار ارز ترسید! آخرین قیمت دلار در بازار + پیش‌بینی قیمت دلار افزایش دامنه نوسان قطعی است / سهام عدالت را نفروشید افزایش 700 هزار تومانی قیمت سکه قیمت مرغ و تخم‌مرغ در 7 مرداد 1400 برندگان کووید 19 چه کسانى هستند؟ قیمت انواع گوشت در 7 مرداد 1400 / هر کیلو شکر چند؟ چرا قیمت هر سهم میدکو کاهش یافت؟ نوسان دو هزار تومانی دلار در روز تعطیل! / شایعه ورود به کانال 26 هزار تومانی قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | دلار در معاملات پشت به روند صعودی ادامه داد مبادلات نفتی ایران و چین قطع می‌شود؟/ «برجام احیا نمی‌شود» سرانجام عرضه سیمان در بورس کالا چه شد؟ / 27 شرکت در اولویت وصل برق خبر مهم برای کریپتولندی ها | اگر کدپستی و شماره ثابت را اشتباه درج کردید، بخوانید! امروز سکه چقدر شد؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400/5/7 محدودیت برقی کدام کارخانه‌های سیمان رفع شد؟ پیش‌بینی بورس هفته دوم مرداد / کدام گروه‌ها پیش‌رو خواهند بود؟ طرحی که ایران را حذف می‌کند آیا راهی برای حل مشکل فروش سهام عدالت هست؟ سیگنال‌های تازه برای قیمت ارز / آیا مسدوسازی اینترنت دلار را گران می‌کند؟ آغاز واکسیناسیون سراسری کارکنان بانک‌ها قیمت سکه در بازار امروز

در حال بارگیری...