پیش بینی بازار طلا و سکه 7 خرداد 1402 | خریداران و فروشندگان طلا و سکه منتظر چه اتفاقی هستند؟

پیش بینی بازار طلا و سکه 7 خرداد 1402 | خریداران و فروشندگان طلا و سکه منتظر چه اتفاقی هستند؟

به صورت روزانه نبض بورس وضعیت بازار‌های موازی بورس (بیت کوین، سکه، طلا و دلار) را بررسی خواهد کرد و ضمن مرور روند هفتگی این بازار‌ها به بررسی گزارش وضعیت قیمت و اخبار مهم بازار در همان روز و نیز پیش بینی بازار در روز‌های آینده خواهد پرداخت.

به گزارش نبض بورس، به صورت روزانه نبض بورس وضعیت بازار‌های موازی بورس (بیت کوین، سکه، طلا و دلار) را بررسی خواهد کرد و ضمن مرور روند هفتگی این بازار‌ها به بررسی گزارش وضعیت قیمت و اخبار مهم بازار در همان روز و نیز پیش بینی بازار در روز‌های آینده خواهد پرداخت.

بیت کوین

قیمت بیت کوین امروز در محدوده‌ی 26690 دلار معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی 1.15 درصد افزایش داشته است.

آرتور هیز، مدیرعامل سابق صرافی ارز دیجیتال بیتمکس، می‌گوید: تصور نمی‌کند بیت کوین امسال اوج قیمتی جدیدی ثبت کند، اما به رکوردشکنی قیمت در سال‌های بعد امیدوار است. او از تسهیل کمی و نارضایتی‌های اجتماعی به‌عنوان عوامل شکل‌گیری روند صعودی بیت کوین در سال‌های آینده نام برده و 2023 را سالی پرنوسان توصیف کرده است. /ارزدیجیتال

قیمت سکه

قیمت سکه طرح جدید امروز در محدوده‌ی 27792000 تومان معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی 0.69 درصد کاهش داشته است.

امروز حباب تمام سکه‌ها قرمز و کاهشی بود بطوری که در زمان نوشتن این گزارش حباب سکه امامی با 579 هزار تومان کاهش به 7 میلیون و 98 هزار تومان و حباب سکه بهار آزادی با 326 هزار تومان کاهش به 3 میلیون و 742 هزار تومان رسید. حباب نیم سکه و ربع سکه و سکه گرمی به ترتیب 4 میلیون و 883 هزار تومان و 5 میلیون و 339 هزار تومان و در نهایت 3 میلیون و 745 هزار تومان رسیدند.

به گزارش سایت طلا، تب هیجانی افزایش قیمت سکه در روز‌های پایانی هفته قبل فروکش کرد و بازار سکه گارد نزولی به خود گرفت. بررسی‌ها نشان می‌دهد با خبر سفر قریب‌الوقوع سلطان عمان به تهران فشار فروش در بازار سکه زیاد شده بود، عده‌ای از تحلیلگران فنی می‌گفتند که سلطان، سکه‌های فردوسی را جارو کرد.فعالان اقتصادی معتقدند بازار در انتظار نتایج این سفر است و به همین دلیل معامله‌گران احتیاط خواهند کرد.
از سوی دیگر نشست شورای حکام که قرار است 15 تا 19 خرداد برگزار شود زیر ذره‌بین معامله‌گران است. تحلیلگران سیاسی و اقتصادی معتقدند که در این جلسه ممکن است درباره ایران تصمیم خاصی گرفته شود که بر روی قیمت دلار در تهران اثر بگذارد؛ بنابراین بازار فعلا نظاره‌گر اتفاقات سیاسی است.

قیمت طلا

قیمت طلای 18 عیار امروز در محدوده‌ی 2527500 تومان معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی 0.08 درصد کاهش داشته است.

قیمت طلای جهانی با 0.07 درصد کاهش نسبت به روز گذشته، در لحظه‌ی نگارش این گزارش به 1945 دلار و 74 سنت رسید.

کاخ سفید و جمهوری‌خواهان کنگره قصد دارند آخرین اقدامات را برای افزایش سقف بدهی برای دو سال انجام دهند در این صورت قیمت طلا به پایین‌ترین سطح دو ماه اخیر خود یعنی 1936 دلار و 59 سنت خواهد رسید و قرار است 1.7 درصد در هفته کاهش یابد.

قیمت دلار

قیمت دلار امروز در محدوده‌ی 42506 تومان نیز معامله شد و نسبت به روز گذشته معاملاتی تغییری نداشته است.

آخرین اخبار بورس و اقتصاد