کاهش میل به قمار با دریافت پیامک هشدار

کاهش میل به قمار با دریافت پیامک هشدار

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: با ارسال پیامک هشدار از سوی دادستانی به افرادی که در موضوع قمار فعالیت می‌کنند مشاهده شده 75 درصد افرادی که پیامک دریافت کردند دیگر به سمت قمار نمی‌روند.

خبرگزاری میزان: مهران محرمیان معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در نشست خبری با موضوع اقدامات بانک‌مرکزی در راستای مقابله با قمار و شرط‌بندی سایبری گفت: در حقیقت در زمینه قمار و شرط بندی با زیست بوم پیچیده‌ای روبرو هستیم که خیلی از کشورهای دنیا درگیر آن هستند.

معاون فناوری‌های نوین بانک‌ مرکزی بیان کرد: در برخی از کشورها قانون خاص مبارزه با قمار غیرمجاز وجود دارد و در ایران در قانون مجازات اسلامی چند دهه از آن می‌گذرد به آن پرداخته شده است که کفاف شرایط روز را نمی‌دهد.

وی افزود: دادگستری نیز لایحه‌ای به مجلس داده است تا خلاءهای قانونی مواد 705 تا 711 بررسی شود و کسی که جرمی مرتکب شده به صورت لحظه‌ای با تبعات آن روبرو شود.

محرمیان گفت: در چنین شرایطی به دلیل تبعات و اثرات جانبی بر بخش‌های دیگر ما جدی وارد ماجرا شدیم و راهبرد اول در این زمینه بحث هوشمندی در نظارت است چراکه نظارت از onside قدرت خود را از دست داده و به سمت offside حرکت کرده است.

معاون فناوری‌های نوین بانک‌مرکزی تاکید کرد: از تبعات هوشمندی در نظارت این است که اگر کسی قمار بازی می‌کند تحت رصد هوشمند ما قرار دارد و فرد باید بداند که شناسایی و به فرد اخطار و هشدار داده می‌شود.

وی افزود: با ارسال پیامک هشدار از سوی دادستانی به افرادی که در موضوع قمار فعالیت می‌کنند دیده می‌شود که 75 درصد افرادی که پیامک دریافت کردند دیگر به سمت قمار نمی‌روند.

local_offerبرچسب‌ها:
شناسایی 20 هزار کارت بانکی فعال در حوزه قمار

شناسایی 20 هزار کارت بانکی فعال در حوزه قمار

رییس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی گفت که با پیگیری این کمیسیون، بانک مرکزی حدود 20 هزار کارت بانکی فعال که از طریق آن تراکنش‌های شبکه قمار صورت می‌گرفت را شناسایی کرده است.

Bartarinha.ir/
قیمت خودرو تا پایان سال کاهش می‌یابد وعده ارزانی تخم‌ مرغ محقق شد؟ رییسی که پاشنه آشیل بازار سرمایه را می شناخت... نرخ تورم نقطه‌ای ماهانه 4.5 درصد کاهش یافت تخم مرغ ارزان شد؟ زیان 1٫9 هزار میلیارد تومانی دارا یکم در 6 ماه / بازدهی دارا یکم در نیمه اول امسال چقدر بود؟ حذف قیمت‌گذاری دستوری خودرو پیگیری می‌شود نرخ جدید مرغ اعلام شد هزینه خانوار‌ها در مهرماه کاهش یافت درج یک شرکت ساختمانی در فرابورس ایران برنامه‌ریزی خوب سایپا در تولید و برنامه‌ریزی مالی ارزش سهام عدالت امروز 1 آبان چرا بورس امروز منفی شد؟ کودکان چگونه می‌توانند درآمد کسب کنند؟ چه کسانی مشمول وام 12 میلیونی هستند؟ رشد حجم و ارزش معاملات در بورس کالای ایران مسکن نیمی از هزینه‌های خانوار‌ها را می‌بلعد! راه اندازی صندوق املاک و مستغلات در گام آخر قیمت مسکن حمایتی چقدر است؟ ساختمانی‌ها توان رشد ندارند! رشد حجم و ارزش معاملات در بورس کالای ایران مجلس در انتظار بررسی تغییر قیمت‌گذاری دلاری پتروشیمی‌ها شاخص کل بورس در اولین روز آبان 28 هزار واحد ریخت ورود چین به پروژه‌های مسکن در ایران تايید شد صندوق‌های بورسی املاک و مستغلات، در آستانه راه‌اندازی تاریخ واریز سود شستا افزایش قیمت طلا و سکه افت شاخص بورس در نخستین روز آبان‌ماه شاخص در آستانه از دست دادن کانال 1٫4 میلیون واحدی / بورس کی مثبت می‌شود؟ اصلاح ابلاغیه شرایط موسسین یا سهامداران نهادهای مالی بانک ملت کنفرانس اطلاع رسانی برگزار کند " وبملت " تا نیمه آبان تعلیق شد/فردا، بازگشایی "کلوند"، "خمهر" و "دانا" آتش‌سوزی بزرگ در بندرعباس و قطع برق چندین محله یک گام تا راه‌اندازی صندوق املاک و مستغلات در بازار سرمایه بانک رفاه کارگران، مسابقات دوره ای "هوش حفاظتی" برگزار می کند وضعیت سبد سهام عدالت در اولین روز آبان ماه آیفکس قرمز ماند 7 میلیارد برگه بهادار دست‌به‌دست شد ریزش 28 هزار واحدی شاخص کل بورس در اولین روز هفته زمان واریز سود سهامداران شستا هشدار درباره احتمال تبدیل ایران به واردکننده گاز! آخرین وضعیت جاماندگان سهام عدالت ربات ها را خاموش کنید تا بورس نفس بکشد بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی بورس(1آبان) / استقبال از فولاد در روز خروج 770میلیاردی پول حقیقی ریزش 28688 واحدی شاخص بورس تهران / ارزش معاملات دو بازار از 15.5 هزار میلیارد تومان فراتر رفت تصمیمی جدی برای تغییر فرمول محاسبه پتروشیمی‌ ها اعلام نشده است نمای پایانی بورس(1 آبان1400) / شاخص کل با افت 28هزار واحدی معاملات را به پایان برد جزییات تغییر فرمول قیمت‌ گذاری محصولات پتروشیمی «صندوق پروژه‌ها» روش مناسب سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن قرمزی شاخص کل در نخستین روز آبان ماه