واریز به حساب‌های تجاری به عنوان درآمد فروش تلقی می‌شود

واریز به حساب‌های تجاری به عنوان درآمد فروش تلقی می‌شود

بر اساس قوانین مالیات‌های مستقیم وجوه واریزی به حساب‌های بانکی تجاری از درگاه‌های الکترونیکی پرداخت، دستگاه‌های کارتخوان، کارت به کارت، ساتنا، پایا به عنوان فروش تلقی شده و مبنای محاسبات مالیاتی قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس،‌ سازمان امور مالیاتی کشور در اطلاعیه‌ای درباه وجوه واریزی به حساب‌های بانکی تجاری اعلام کرد: با عنایت به مفاد قوانین مالیات‌های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده، بند (م) تبصره 12 قانون بودجه سال 1400 کل کشور و مواد 10 و 11 قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان کلیه وجوه واریزی به حساب‌های بانکی تجاری از کلیه طرق از جمله درگاه‌های الکترونیکی پرداخت، دستگاه های کارتخوان، کارت به کارت، ساتنا، پایا و ... به عنوان فروش تلقی شده و مبنای محاسبات مالیاتی قرار می‌گیرد.

بنابراین لازم است مودیان محترم مالیاتی به گونه ای اقدام نمایند که صرفا مبالغ ناشی از فعالیت های اقتصادی و تجاری به حساب های مذکور واریز شود. بدیهی است پایش سایر حساب های بانکی غیرتجاری نیز به صورت مستمر انجام شده و چنانچه مبالغی بابت فعالیت های تجاری (فروش) به آن حساب ها واریز شده و در اظهارنامه های مالیاتی مودیان به عنوان درآمد ابراز نشود، به عنوان درآمد کتمان شده مشمول مالیات و جرایم غیر قابل بخشش خواهد شد.

انتهای پیام/

چرا وعده وزیر اقتصاد برای بخشودگی جرايم مالیاتی در اداره مالیات بر ارزش افزوده تهران اجرا نمی‌شود؟

چرا وعده وزیر اقتصاد برای بخشودگی جرايم مالیاتی در اداره مالیات بر...

وزیر امور اقتصادی و دارایی در روز‌های پایانی مردادماه از معافیت‌های مالیاتی صد درصدی بمناسبت هفته دولت خبر داد. اما این خبر خوش در یکی از بخش‌های مالیاتی، همچنان اجرا نمی‌شود و با گلایه مودیان روبرو ش...

Tabnak.ir/
درخواست از مخبر برای تمدید زمان ارايه اظهارنامه مالیاتی

درخواست از مخبر برای تمدید زمان ارايه اظهارنامه مالیاتی

انجمن حسابداران خبره در نامه ای به معاون اول ريیس جمهور خواستار تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی شد.

MehrNews.com/
حذف بوروکراسی اداری اعتراض‌های مالیاتی/ حقوق مودیان تامین می‌شود

حذف بوروکراسی اداری اعتراض‌های مالیاتی/ حقوق مودیان تامین می‌شود

ريیس هیيت مستشاری مرکز عالی دادخواهی مالیاتی وزارت اقتصاد گفت: این اطمینان را به مودیان می دهیم که به اعتراضات آنها با اهتمام کامل رسیدگی و حقوق آنها تامین می‌شود.

MehrNews.com/
50 درصد درآمد مالیاتی از 5 درصد از مشاغل پردرآمد اخذ می‌شود

50 درصد درآمد مالیاتی از 5 درصد از مشاغل پردرآمد اخذ می‌شود

ريیس سازمان امور مالیاتی گفت: در سال جاری درآمد مالیاتی 2.5 برابر شده و 5 درصد از مودیانی که جزو اصناف پردرآمد هستند مثل پزشکان و وکلا 50 درصد از کل مالیات را پرداخت خواهند کرد.

FarsNews.ir/

اطلاعیه سازمان امور مالیاتی در خصوص واحدهای مسکونی خالی

اقدامات دولت برای تحول و اصلاح نظام مالیاتی تشریح شد

اقدامات دولت برای تحول و اصلاح نظام مالیاتی تشریح شد

نظام مالیاتی با توجه به کارکرد خود نقش بسیار مهمی در اقتصاد کشورها دارد و در نتیجه نیاز به انجام اصلاحات اساسی در نظام مالیاتی ایران برای دستیابی به اهداف سند چشم انداز 20 ساله و اقدام برای تحول در نظ...

Isna.ir/
آخرین وضعیت اجرای قانون سامانه مودیان مالیاتی از زبان وزیر اقتصاد

آخرین وضعیت اجرای قانون سامانه مودیان مالیاتی از زبان وزیر اقتصاد

وزیر اقتصاد گفت: در سال 1401 با لحاظ مشکلات فعلی اجرای قانون سامانه مودیان مالیاتی طی بخشنامه‌ای از فعالان اقتصادی می‌خواهیم به شکل پیش‌دستانه دستگاه پز و حساب تجاری خود را معرفی کنند تا محاسبه و اخذ ...

Tabnak.ir/
درخواست سازمان مالیاتی ازشهرداری برای ارايه اطلاعات خانه‌های خالی

درخواست سازمان مالیاتی ازشهرداری برای ارايه اطلاعات خانه‌های خالی

ريیس‌کل سازمان امور مالیاتی از ريیس شورای شهر تهران خواست تا اطلاعات خانه های خالی و لوکس به صورت آنلاین به سازمان امور مالیاتی برای دریافت مالیات ارايه شود.

MehrNews.com/
تسلیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال 1400 اشخاص حقیقی تمدید شد

تسلیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال 1400 اشخاص حقیقی تمدید شد

سازمان امور مالیاتی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به موجب مصوبه مراجع قانونی، مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال 1400 اشخاص حقیقی (صاحبان مشاغل) تا 15 تیرماه تمدید می‌شود.

MehrNews.com/
چگونه حساب تجاری خود را به سازمان مالیاتی اعلام کنید؟

چگونه حساب تجاری خود را به سازمان مالیاتی اعلام کنید؟

در راستای اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان، مودیان باید در زمان ارايه اظهارنامه شماره شبای حساب تجاری خود را به سازمان امور مالیاتی اعلام کنند.

Borna.news/

مالکان واحدهای مسکونی خالی تا پایان مرداد اطلاعات خود را به سازمان مالیاتی اعلام کنند

امکان ثبت‌نام در سامانه ملی مودیان مالیاتی فراهم شد

سامانه مودیان عدالت مالیاتی را می‌تواند برقرار کند؟

سامانه مودیان عدالت مالیاتی را می‌تواند برقرار کند؟

ایلنا: ريیس اتحادیه قالیشویان اظهار داشت: متاسفانه در نظام مالیات کشور ناکارآمدی‌های زیادی هست، برخی افراد با درامدها و ثروت‌های کلان از پرداخت مالیات فرار می‌کنند...

Ilna.ir/
رشد ارايه تسهیلات مالیاتی به شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان

رشد ارايه تسهیلات مالیاتی به شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از رشد فزاینده ارايه تسهیلات مالیاتی به شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان خبر داد.

MehrNews.com/
هایلوکس از این قوی تر نداریم + عکس پاداش پایان خدمات بازنشستگان کی واریز می‌شود؟ بازنشستگان بخوانند/ پاداش پایان خدمات بازنشستگان چه... سرمایه‌ گذاری در رمزارز بهتر است یا مسکن؟ رسوایی‌های بزرگ صنعت خودرو که جهان را متحیر کرد/عکس چطور مصرف سوخت خودرو را کاهش دهیم؟ زمان راه اندازی متروی پرند اعلام شد این 8 خودروی چینی به ایران می‌آیند؟ هشدار تولیدکنندگان آلمانی نسبت به کمبود مواد غذایی دنا جهش کرد، کوییک ریخت/ آخرین قیمت تیبا، دنا، رانا... نتیجه آزمون حذف رانت خودرو چه بود؟/ دست دلالان از بازار خودرو کوتاه شد؟ اکنون زمان خریدن طلا و سکه است؟ زمان تعیین تکلیف وضعیت جاماندگان سهام عدالت رشد 55 درصدی پرداخت وام ازدواج در سال جاری رشد قابل توجه وام ازدواج+ جزيیات نرخ تورم در شهریورماه چقدر بود؟ لیر ترکیه در بازار تهران و جهان سقوط کرد لیر ترکیه در بازار تهران و جهان سقوط کرد رشد نرخ تورم در شهریورماه/ تورم خوراکی‌ها و دخانیات به 75 درصد رسید کلنگی های بازار مسکن چند؟ + جدول قیمت خبر خوب درباره پذیرش 6 کالا در بورس کالا جدیدترین قیمت کارخانه‌ای محصولات ایران خودرو دلیل کمیابی روغن موتور در بازار چیست؟/ افزایش حضور روغن های تقلبی اولین اتومبیل را چه کسی و چه سالی وارد ایران کرد؟ + تصاویر دلار یورو را زمین زد/ اتحادیه اروپا در حلقه عذاب عکس | شاهکار جدید مرسدس بنز؛ تلفیق زیبایی و قدرت زمان احتمالی واردات خودرو به کشور اعلام شد قانون‌گریزی با قراردادهای موقت کار / «قراردادهای دايم» احیا می‌شود؟ پیشتازی تورم شهریورماه در این اقلام شناور شدن قیمت تاکسی در تهران/ تغییر نرخ کرایه در زمان ترافیک بازگشت تورم به زیر 50 درصد پس از سه ماه عکس | جدیدیترین محدودیت برای اینستاگرام و واتساپ در ایران! پاسخ به ادعاهای وزارت نیرو پس از 3 ماه متوالی تورم به زیر 50 درصد رسید ثبت بیش از 3هزار میلیارد تومان درخواست وام در فاز آزمایشی زمان واریز پاداش پایان خدمت بازنشستگان کشف معدن سرشار از طلا و مس در مدینه افزایش 7 برابری قیمت گاز در یک کشور اروپایی زمان واریز پاداش پایان خدمت بازنشستگان اعلام شد ایران فرآورده‌های نفتی رایگان به لبنان نمی دهد توافق با ازبکستان برای افزایش تجارت فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی چقدر ارز در سامانه نیما فروخته شد؟ امسال باید 1.6 میلیون دستگاه خودرو تولید شود تولید «دنا» در روسیه با یک اسم جدید!/ همکاری ایرانخودرو با کمپانی معروف روسی سقوط 82 درصدی صادرات گاز روسیه به اروپا زايران پیاده امام رضا (ع) تحت پوشش بیمه سینا قرار می گیرند تاسیس نخستین صندوق املاک و مستغلات کشور چالش ارزی تولیدکنندگان پلی یورتان/ با نصف ظرفیت کار می کنیم سقوط لیر ادامه‌دار است؟ هشدار درباره ارزش پول ملی ترکیه/ سقوط لیر ادامه دار است؟