آمار 1میلیون شغل ريیسی چه می‌گوید؟

آمار 1میلیون شغل ريیسی چه می‌گوید؟

رییس جمهور روز یکشنبه در جریان دفاع از کلیات لایحه بودجه1402 به آماری اشاره کرد که خبرساز شد.

اقتصادآنلاین: رییس جمهور روز یکشنبه در جریان دفاع از کلیات لایحه بودجه1402 به آماری اشاره کرد که خبرساز شد.

رییسی در این جلسه با استناد به آمارهای 6ماهه دوم 1400 و 6ماهه اول 1401، از ایجاد نزدیک به 1میلیون شغل خبر داد. اما آمارهای رسمی در این رابطه چه می‌گوید؟

بر این اساس میزان شاغلان در انتهای تابستان1400برابر23میلیون و 404 هزار نفر بوده که این عدد در انتهای تابستان1401 به 23میلیون و 779 هزار نفر رسیده است.

بنابراین خالص اشتغال ایجادشده در بازه زمانی مورد اشاره رییس جمهور برابر375هزار نفر بوده است.

این به آن معنی است که اگر در این یکسال 1میلیون شغل ایجاد شده باشد، 625هزار شغل موجود از بین رفته که در نهایت خالص اشتغال اضافه شده برابر 375هزار نفر بوده است.

البته اخیرا آمار نیروی کار مربوط به پاییز 1401 هم منتشر شده که مجموع شاغلان را 24میلیون و 70هزار نفر گزارش می‌کند.

در این صورت هم در 15ماه یعنی از انتهای تابستان 1400 (یعنی شروع به کار دولت سیزدهم) تا انتهای پاییز 1401، خالص اشتغال اضافه شده برابر 666هزار نفر بوده است.

پ
بورس سال جدید را چگونه آغاز کرد؟ اقدام ناهماهنگ روسیه و چین برای جایگزینی دلار آمریکا بورس سبز شد | شاخص کل بورس به مرز 2 میلیون واحد رسید بخوانید/ افزایش قیمت انواع سکه و طلا بیش از 92 درصد چک در بهمن ماه وصول شد یک پیش بینی آینده بازار سرمایه ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی از مرز 74 هزار مگاوات گذشت آرامش بازار سیمان در سال 1401 با استمرار عرضه‌ها در بورس کالا زیر و بم برقی شدن خطوط ریلی شبکه آب و برق در مناطق زلزله‌زده خوی پایدار است افزایش 37 هزار و 869 واحدی شاخص بورس تهران مقایسه عرضه‌های اولیه سال 1401 | بزرگترین و کوچکترین عرضه اولیه سال 1401 تصمیمات دولت برای ایجاد ثبات در بورس تصمیمات دولت برای ایجاد ثبات در بورس چالوس همچنان مسدود و هراز پرترافیک هفتم و هشتم فروردین؛ ثبت نام جدد خودروهای داخلی انفجار بزرگ در بازار قیمت سکه | قیمت سکه امروز چند ؟ از تحقق وعده وزیر صمت در اتمام قرعه‌کشی خودروها تا تغییر کارکرد این گردونه برای تعیین نوبت‌ها خشم نخست وزیران رژیم اشغالگر قدس و انگلیس عجیب نیست این خودرو نقلی تنها 170 میلیون تومان/ عکس شبکه آب و برق در مناطق زلزله‌زده خوی پایدار است کاهش چشمگیر صادرات اقلام فولادی تغییر نام شهر جدید هشتگرد به مهستان قیمت بیت کوین ثابت ماند نام شهر جدید هشتگرد به "مهستان" تغییر کرد شبکه آب و برق در مناطق زلزله‌زده خوی پایدار است 26 قنادی به دلیل کم فروشی به تعزیرات حکومتی معرفی شدند کاهش عجیب قیمت دلار در بازار امروز | قیمت دلار در بازار امروز چند؟ واکنش خزانه‌داری آمریکا به روسیه و چین برای کنار گذاشتن دلار پرسش‌های پرتکرار معاملات سپرده نفت‌ خام و میعانات گازی 92.7 درصد چک‌ها در بهمن ماه 1401 وصول شد رشد صنعت در پاییز سال گذشته 11.6 درصد بود 13 هزار پروژه برای محرومیت زدایی محلات کم برخوردار بانک‌های کوچک آمریکا 120 میلیارد دلار زیان کردند ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی از مرز 74 هزار مگاوات گذشت هشدار وزارت راه و شهرسازی به خریداران ویلا در تعطیلات نوروز چگونه کارت سوخت المثنی بگیریم؟ آمادگی کروز برای تحقق شعار سال 1402/ ضرورت توجه به رشد تولید سیگنال رایگان در صرافی بینگ ایکس قیمت خودرو در بازار آزاد - 5 فروردین 1402 + جدول نرخ رسمی 11 ارز کاهش یافت جزيیات آغاز به کار ادارات و مشاغل مختلف مشخص شد واکاوی مهمترین اقدامات حمایتی دولت از بورس/ از حذف قیمت‌گذاری دستوری تا برنامه 10 بندی حمایتی اعلام زمان سوددهی 5 نماد بورسی زیان 120 میلیارد دلاری بانک‌های کوچک آمریکا در یک هفته قیمت طلا کاهش یافت کدام خودروها در بورس تاختند؟ صعود شاخص کل بورس در اولین روز معاملاتی سال جدید تشدید بارش‌های بهاری از ششم فروردین/ مردم از اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها بپرهیزند عکس | عراق این بویینگ های مدرن جدید را خرید!