انتخاب هیات مدیره جدید تاسیسات دریایی صدرا/خصدرا امسال هم سود نداد

انتخاب هیات مدیره جدید تاسیسات دریایی صدرا/خصدرا امسال هم سود نداد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت تاسیسات دریایی صدرا برگزار و اعضای جدید هیات مدیره انتخاب شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس، مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی تاسیسات دریایی صدرا با نماد بورسی خصدرا امروز با حضور اکثریت سهامداران عمده و تعدادی از سهامداران خرد در محل سالن بصیرت مجتمع فدک در تهران برگزار و پس از تصویب صورتهای مالی شرکت در سال منتهی به 30 اسفند 99، اعضای جدید هیات مدیره انتخاب شدند.

در این مجمع عمومی مانند مجامع چند سال گذشته سودی شناسایی نشد و بنابراین به سهامداران سودی تعلق نگرفتن البته هیيت مدیره اعلام کرد میزان زیان انباشته شرکت 430 میلیارد تومان در سال گذشته کاهش یافته و در حال حاضر آخرین رقم زیان انباشته 500 میلیارد تومان شناسایی شده است.

در این مجمع صورتهای مالی حسابرسی شرکت اعضای حاضر در مجمع قرار گرفته دستور بعدی آب بازرس و حسابرس قانونی بود که شرکت هوشیار و روزنامه اطلاعات برای درج آگهی های شرکت به عنوان روزنامه کثیرالانتشار انتخاب شد.

اعضای حاضر در مجمع علی زارعی، جواد زارعی پور، اسدالله ابویی ثانی، علی اکبر خسروی ماهانی به عنوان اعضای اصلی هیيت مدیره انتخاب شدند و محمد ملکی نظری به عنوان عضو علی‌البدل هیيت مدیره انتخاب شد.

با تصویب اعضای مجمع تعیین حق حضور اعضای غیرموظف هیيت مدیره برای هر جلسه همانند سال 99 مبلغ 700 هزار تومان تعیین شد.

بعد از مصوبات اعضای مجمع برخی از سهامداران حاضر در جلسه سوالاتی مطرح کردند که هیيت مدیره به آنها پاسخ داد از جمله اینکه در مورد تعلیق نماد معاملاتی که گفت گفته شد تعلیق نماد جنبه معاملاتی داشته و ایراد از ناشر نبوده است.

در مورد نوسان قیمت سهام صدرا در بازار پاسخ داده شد که عرضه و تقاضا در بازار تعیین کننده قیمت به شمار می رود.

در این جلسه همچنین صمدی مدیرعامل قبلی شرکت تاسیسات دریایی که به دلیل استعفا کنار رفته بود، بعد از گزارش وضعیت شرکت خداحافظی کرده و قرار شد هیيت مدیره و مدیرعامل جدید را به زودی انتخاب و به سهامداران معرفی کند، البته در این جلسه گفته شد علی زارع به عنوان مدیرعامل جدید به زودی معرفی خواهد شد.

یکی از سهامداران در مورد اعلام منطقه آزاد بوشهر که یکی از پرسید که ريیسه مجمع گفت اگر منطقه آزاد که در دولت تصویب شده در منطقه بوشهر اجرا شود، از نظر مالیاتی به نفع شرکت صدرا خواهد بود، خواهد بود.

یکی دیگر از سوالات سهامداران در مورد نرخ تسعیر ارز بود که پاسخ داده شد برای تسعیر ارز 92 میلیارد تومان در نظر گرفته شد که بر اساس گزارش 31 31 خرداد 99 نرخ قبلی دلار 22600 تومان در نظر گرفته شده بود که الان نرخ تسعیر ارز کاهش یافته و 20 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

یکی از سهامداران پرسید چه برنامه‌ای برای ارتقاء شرکت تاسیسات دریایی صدرا از بازار پایه فرابورس دارید که هیيت هیيت مدیره مجمع پاسخ داد دستورالعمل پذیرش شرکتها بر اساس قانون بازار اوراق بهادار است و برای ارتقاء به بازار اول یا دوم فرابورس باید آن دستورالعمل رعایت شود البته باید هیيت مدیره و سهامدار عمده درخواست ارتقاء شرکت را ارايه کنند تا در بورس پذیرش مورد پذیرش قرار گیرد.

به گفته صمدی مدیرعامل قبلی شرکت وقتی‌در و وقتی شرکت صدرا در بازار پایه قرار دارد، به شکل کنسرسیومی کار می‌کند، اما اگر به بازار بالاتر در فراورده برویم باید بر اساس قرارداد کار کنیم بنابراین به گفته نماینده سازمان بورس درخواست ارتقاء شرکت حتما باید از سوی هیيت مدیره و سهامدار عمده شرکت ارايه شود، یکی از سهامداران پرسید، چرا شرکت تاسیسات دریایی بعد از 14 سال سود تقسیم نمی کند، رجب پور عضو هیيت ريیسه مجمع گفت: مادامی که شرکت زیان انباشته داشته باشد، سودی تقسیم نمی شود، اما باید عرض کنم که میزان زیان انباشته شرکت تاسیسات دریایی صدرا در سال گذشته 430 میلیارد تومان کاهش یافته و کل زیان انباشته شرکت به 500 میلیارد تومان رسیده است که امیدواریم به زودی این زیان هم باشد رفع شده و تبدیل به سود سودآوری برای سال‌های آینده شود.

یک از سهامداران در مورد فاز 17 و 18 سوال کرد که پاسخ این گونه داده شد، شناسایی سود طبق استاندارد شماره 9 است قراردادهای شرکت تا سال 1400 تمدید شده،‌ سال قبل در آذرماه چند اطلاعیه شفاف‌سازی شرکت در کدال اعلام کردیم در مورد فازهای 17 و 18 23 و 24 بخشی در قالب اضافه کاری در صورت های مالی اعلام شد که بر اساس پیشرفت کار گزارش آن ارايه می‌شود، رجب پور گفت: شرکت تاسیسات دریایی صدرا 100 هزار سهامدار خرد دارد.

وی در مورد سوالی درمورد درباره سند زمین های مورد استفاده استفاده در بوشهر گفت در سند حسابرسی آورده شده بود که ساختمان یک قسمت در داخل شهر قرار دارد که دارای ساختمان و ابنیه است که سند دارد و بخشی مربوط به اسکله کشتی سازی است که قرارداد آن از سال 1350 بسته شده و سرقفلی آن در اختیار شرکت تاسیسات دریایی است و امسال هم این قرارداد اجاره تمدید شده است

وی گفت: سال گذشته 50 فقره اطلاعیه شفاف‌سازی در کدال صادر کردیم که دو و نیم برابر سال قبل بوده است.

وی در مورد سوالی مبنی بر مبنی بر چند برابر شدن هزینه اداری شرکت صدرا گفت: در تجدید ارزیابی دارایی ها استهلاک شناسایی شده و همچنین تغییر کاربری از کارگاه خشکی به دریا و پیگیری پیگیری امور حقوقی شرکت و هزینه های وکیل باعث افزایش قیمت هزینه اداری شده است و به محض یی شدن قرارداد صدرا با قرارگاه خاتم بلافاصله شفاف‌سازی می‌شود که در آن صورت سود عملیاتی 117 میلیارد تومانی در پی خواهد داشت.

یکی از سهامداران پرسید که چرا سهامداران حقوقی در اواخر سال 99 که سهام صدرا افت کرده بود، حمایت نکرد که رجب‌پور پاسخ داد سال گذشته حدود 95 درصد از معاملات نماد خصدرا مربوط به معاملات افراد حقیقی بود و تنها 5 درصد از معاملات مربوط به شرکت‌های حقوقی بود همچنین شرکت‌های حقوقی شامل 15 شرکت 151 میلیون ورقه سهام در سال گذشته فروختند و در فروردین امسال این تعداد شرکت 250 میلیون سهم در بازار عرضه کردند، در این مراسم یکی از سهامداران خرد گفت من از سه سال قبل 15 میلیارد تومان سهام صدرا خریدم اکنون با افت قیمت ارز ارزش سهام من به 3 میلیارد تومان رسیده و زیان دیده ام ما هرچه دیده ایم سرکوب قیمت بوده ما از هیيت مدیره عمل و صداقت می‌خواهیم و عده کافی است که اعضای هیيت مدیره پاسخ دادند همه مشکلات را نباید به پای شرکت بگذارید، بالاخره وضعیت اقتصادی هم اقتضا می‌کند.

انتهای پیام/ب

سود نقدی سهامداران شپنا کی واریز میشود؟

سود نقدی سهامداران شپنا کی واریز میشود؟

سود سهام سهامداران حقیقی دارای کد سجام شرکت پالایش اصفهان از شهریور ماه به حساب بانکی معرفی شده سهامداران در سامانه سجام واریز می‌شود.

NabzeBourse.ir/

سود عرضه اولیه سپید کی و چگونه پرداخت می شود؟

کدام شرکت‌های بورسی سود تقسیم کردند؟ / سود نقدی 200 تومانی بفجر برای سهامدارانش

کدام شرکت‌های بورسی سود تقسیم کردند؟ / سود نقدی 200 تومانی بفجر بر...

بر اساس گزارش‌های منتشر شده از مجامع شرکت‌های بورسی در یک ماه اخیر در سایت کدال عمده شرکت‌ها سودهای تقسیمی مناسبی را برای سهامداران خود در نظر گرفتند.اما کدام شرکت‌ها در تیر ماه سود تقسیم کردند؟

TejaratNews.com/
چرا سود سهام عدالت من واریز نشد؟ | چگونه پیگیری کنم؟

چرا سود سهام عدالت من واریز نشد؟ | چگونه پیگیری کنم؟

تاکنون طی دو مرحله سود سهام عدالت برای مشمولین این سهام واریز شده است اما برخی از سهامداران هنوز موفق به دریافت سود سهام عدالت خود نشده اند و این سود برای آن ها واریز نشده است. این سهامداران چگونه پیگ...

NabzeBourse.ir/
"شرانل" در مجمع 5000 ریال تقسیم کرد / پرداخت سود سهام از طریق سامانه سجام

"شرانل" در مجمع 5000 ریال تقسیم کرد / پرداخت سود سهام از طریق ساما...

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت نفت ایرانول برای سال مالی منتهی به 1399/12/30 با رشد اکثر شاخص‌ها و با حضور سهامداران...

Borna.news/
زمان واریز مرحله دوم سود سهام عدالت اعلام شد | عید قربان سود سهام عدالت واریز می شود

زمان واریز مرحله دوم سود سهام عدالت اعلام شد | عید قربان سود سهام ...

دژپسند، وزیر اقتصاد با بیان اینکه نخستین مرحله از واریز سود سهام عدالت اواخر سال گذشته پرداخت شد، گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مرحله دوم سود تا قبل از عید قربان پرداخت خواهد شد.

NabzeBourse.ir/
در مجمع شگویا چه گذشت؟ | چقدر سود تقسیم شد؟

در مجمع شگویا چه گذشت؟ | چقدر سود تقسیم شد؟

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پتروشیمی تندگویان با حضور 85.31 درصد سهامداران، نماینده سازمان بورس، نماینده موسسه حسابرسی و بازرس قانونی و ناظرین به ریاست آقای محبی فر، به صورت حضوری و آنلاین برگزار گرد...

NabzeBourse.ir/

در مجمع غکورش چقدر سود توزیع شد؟ | برنامه شرکت برای حمایت از سهم چیست؟

تقسیم سود 135 ریالی در مجمع "کاما"

کدام شرکت‌های بورسی سود نقدی تقسیم کردند؟ / سود 185 تومانی برای سهامداران بوعلی

کدام شرکت‌های بورسی سود نقدی تقسیم کردند؟ / سود 185 تومانی برای سه...

در این هفته مجامع عمومی سالیانه برخی نمادهای بورسی نظیر ساوه، رتاپ، وبوعلی و کاذر برگزار شد و سهامداران این شرکت‌ها از میزان سود نقدی دریافتی مطلع شدند.

TejaratNews.com/
تلیسه چقدر سود توزیع کرد؟ | آیا شرکت برنامه‌ای برای افزایش سرمایه دارد؟

تلیسه چقدر سود توزیع کرد؟ | آیا شرکت برنامه‌ای برای افزایش سرمایه ...

مدیرعامل شرکت در مجمع در پاسخ به این پرسش که چرا از سهم حمایت نمی شود؟ گفت: به گفته مدیرعامل برخی مواقع عدم خرید نوعی حمایت محسوب می‌شود. شرکت تلاش خود را برای حمایت سهم انجام می‌دهد.

NabzeBourse.ir/

سهامداران کدام شرکت‌ها منتظر سود نقدی باشند؟ / خگستر به ازای هر سهام 4 تومان سود تصویب کرد

سهامداران پتروشیمی نوری بخوانند / سود نقدی «نوری» چطور پرداخت می‌شود؟

سهامداران پتروشیمی نوری بخوانند / سود نقدی «نوری» چطور پرداخت می‌ش...

نماد «نوری» در حالی امروز به دلیل برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه متوقف خواهد شد که سهامداران آن انتظار سود نقدی 1000 تومانی را می‌کشند.

TejaratNews.com/
کدام نمادهای بورسی سود تقسیم کردند؟ / سیمانی‌ها سهامدارانشان را راضی می‌کنند

کدام نمادهای بورسی سود تقسیم کردند؟ / سیمانی‌ها سهامدارانشان را را...

در هفته‌ای که گذشت، مجامع عادی سالیانه برخی شرکت‌های بورسی انجام شد و طی آن ضمن تصویب صورت‌های مالی، سود نقدی تقسیمی میان سهامداران نیز مشخص شد.

TejaratNews.com/
سود سهام عدالت هفته آینده واریز می‌‌شود / هر سهامدار چقدر پول می‌گیرد؟

سود سهام عدالت هفته آینده واریز می‌‌شود / هر سهامدار چقدر پول می‌گ...

به نظر می‌رسد مدیران بورسی بالاخره تصمیم گرفته‌اند که مرحله دوم سود سهام عدالت را واریز کنند، اما پیگیری‌ها نشان می‌دهد که این واریزی مانند مرحله اول نیست و مبلغ آن تغییر کرده است.

TejaratNews.com/
بورس در هفته اول مرداد/ هفته پرنوسان بورس با اخبار خوب برای سیمانی‌ها پتروشیمی نوری و تقاضایی نصف بر عرضه‌ها انتقال سهام بورسی فرد متوفی به وراث چگونه است؟ پیش‌بینی قیمت‌ها در بازار طلا و سکه برق چه کسانی قطع می‌شود؟/ آیا مشترکان ایرانی پر مصرف هستند؟ آب مشترکان پرمصرف تهرانی قطع می‌شود پیشنهاد هند درباره بندر چابهار زمان واریز یارانه معیشتی مردادماه خرید دستگاه کارتخوان سیار و ثابت آمار عجیب از واردات لاستیک فرغون به ایران تحلیل تکنیکال و بنیادی کچاد | اهداف قیمتی کچاد کجاست؟ رشد ناگهانی بازارهای مالی/ کدام سهامداران بیشتر سود کردند؟ کارنامه ارزشمند و قابل دفاع سایپا در حوزه مالی قیمت نان از نرخ مصوب لغوشده هم بیشتر شد نحوه انتقال سهام بورسی فرد متوفی به وراث قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/5/8 سود 100میلیونی خودروی تارا؛ زیان 1میلیونی شاهین بورس کالا برای «سیمان تهران» خوش‌یمن بود چشم‌انداز مثبت بورس در نیمه دوم مردادماه قیمت پراید چقدر شده است؟ دلار عقب نشست رشد 21 میلیارد تومانی درآمد آلومینیوم المهدی 3 خبر جدید از سهام عدالت / نحوه فروش سهام عدالت تغییر می‌کند صندوق‌های اهرمی ذات پر نوسان‌تری دارند "شبندر" برای کالای خود مشتری پیدا کرد لزوم ورود به حوزه فن‌آوری‌های مالی تحول‌آفرین در بازار سرمایه صعود آهسته و پیوسته شاخص بورس فرش قرمز صندوق های مختلط برای ورود "نقدینگی" رفتارشناسی سرمایه‌گذاران و بازار براساس نمادهای وال‌استریتی سیگنال‌هایی از بغداد و واشنگتن برای قیمت دلار / بازار ارز ترسید! آخرین قیمت دلار در بازار + پیش‌بینی قیمت دلار افزایش دامنه نوسان قطعی است / سهام عدالت را نفروشید افزایش 700 هزار تومانی قیمت سکه قیمت مرغ و تخم‌مرغ در 7 مرداد 1400 برندگان کووید 19 چه کسانى هستند؟ قیمت انواع گوشت در 7 مرداد 1400 / هر کیلو شکر چند؟ چرا قیمت هر سهم میدکو کاهش یافت؟ نوسان دو هزار تومانی دلار در روز تعطیل! / شایعه ورود به کانال 26 هزار تومانی قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | دلار در معاملات پشت به روند صعودی ادامه داد مبادلات نفتی ایران و چین قطع می‌شود؟/ «برجام احیا نمی‌شود» سرانجام عرضه سیمان در بورس کالا چه شد؟ / 27 شرکت در اولویت وصل برق خبر مهم برای کریپتولندی ها | اگر کدپستی و شماره ثابت را اشتباه درج کردید، بخوانید! امروز سکه چقدر شد؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400/5/7 محدودیت برقی کدام کارخانه‌های سیمان رفع شد؟ پیش‌بینی بورس هفته دوم مرداد / کدام گروه‌ها پیش‌رو خواهند بود؟ طرحی که ایران را حذف می‌کند آیا راهی برای حل مشکل فروش سهام عدالت هست؟ سیگنال‌های تازه برای قیمت ارز / آیا مسدوسازی اینترنت دلار را گران می‌کند؟ آغاز واکسیناسیون سراسری کارکنان بانک‌ها قیمت سکه در بازار امروز

در حال بارگیری...