افزایش سرمایه 147 درصدی همراه اول | سهامداران منتظر یک افزایش سرمایه دیگر باشند؟

افزایش سرمایه 147 درصدی همراه اول | سهامداران منتظر یک افزایش سرمایه دیگر باشند؟

در مجمع امروز مورخ 27 تیر 1400 همراه اول افزایش سرمایه شرکت از مبلغ 19.200 میلیارد ریال به مبلغ 47.200 میلیارد ریال (معادل 146 درصد) از محل از محل اندوخته مازاد تجدید ارزیابی داراییها. مورد تصویب سهامداران قرار گرفت. آیا سهامداران منتظر یک افزایش سرمایه دیگر هم باشند؟

به گزارش نبض بورس، مجمع عمومی فوق­العاده ارتباطات سیار ایران با حضور 91 درصد سهامداران ریاست آقای بقایی برگزار گردید، آقای اخوان مدیرعامل شرکت گزارش افزایش سرمایه را به صورت زیر ارايه دادند:

 
هدف از انجام افزایش سرمایه:

مطابق ماده 14 قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی، به منظور رونق تولید و ایجاد اشتغال از طریق اصلاح ساختار مالی شرکت ها و کارآمد سازی افزایش بهای ناشی از تجدید ارزیابی دارایی های اشخاص حقوقی افزایش سرمایه از این محل مجاز و مشروط بر این است که ظرف مدت یک سال پس از تجدید ارزیابی به حساب سرمایه افزوده شده و این امر فقط یکبار در هر پنچ سال امکانپذیر است. پیشنهاد افزایش سرمایه شرکت از طرف هیيت مدیره به سهامداران در راستای مفاد 14 قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی می باشد.

یکی دیگر از اهداف اصلی شرکت از انجام افزایش سرمایه اصلاح ساختار مالی و بهبود نسبت های بدهی می باشد.

افزایش سرمایه مذکور از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی های طبقه زمین و ساختمان انجام می گیرد و به صورت مستقیم منجر به ورود وجه نقد به شرکت نخواهد شد ولی افزایش سرمایه از این محل باعث اصلاح و بهبود ساختار مالی می شود.

از آن جا که بهای تمام شده دارایی ها با در نظر گرفتن زمان خرید صورت گرفته و با وجود افزایش عمومی سطح قیمتها در سال های اخیر، تفاوت چشمگیری با ارزش روز آن ها دارد؛ شرکت نسبت به تجدید ارزیابی زمین ها و ساختمان های خود اقدام نموده و در نظر دارد که از محل تجدید ارزیابی داراییهای طبقه زمین و ساختمان افزایش سرمایه دهد.

مزایای افزایش سرمایه از این محل عبارتند از:

 • حقوق صاحبان سهام به ارزش واقعی نزدیک تر می شود.
 • افزایش سرمایه مذکور ساختار سرمایه شرکت را بهبود بخشیده و میزان سرمایه را متناسب با نیازها و توانایی شرکت ارتقاء داده و توان رقابتی شرکت را افزایش خواهد داد.
 • صورتهای مالی اساسی شرکت بیانگر ارزش منصفانه (بازار) دارایی ها خواهد بود و در نتیجه اندازه واقعی شرکت را نشان خواهد داد.
 • باعث شفاف شدن نسبتهای مالی و اظهار نظرهای دقیق در صورتهای مالی خواهد گردید.
 • حد اعتباری شرکت را نزد اعتبار دهندگان، مشتریان و بانک ها را افزایش خواهد داد. با توجه به اینکه یکی از شرایط اعطای تسهیلات و اعتبارات بانک ها میزان دارایی ها، سرمایه و برخی از نسبتهای مالی از جمله نسبت مجموع بدهی ها به مجموع حقوق صاحبان سهام و نسبت مجموع بدهی ها به کل دارایی شرکت ها می باشد و این که معیارهای مزبور، میزانی برای سنجش ریسک شرکت ها از منظر بانک محسوب می گردند لذا هرچه سرمایه شرکت ها افزایش یابد و نسبت های فوق بهبود یابند، شرکت ها قادر به اخذ تسهیلات بیشتر مورد نیاز خواهند بود.

میزان سود خالص و سود تقسیم شده شرکت طی سه سال مالی اخیر به شرح زیر بوده است:

 
در انتها افزایش سرمایه شرکت از مبلغ 19.200 میلیارد ریال به مبلغ 47.200 میلیارد ریال (معادل 147 درصد) از محل از محل اندوخته مازاد تجدید ارزیابی داراییها. مورد تصویب سهامداران قرار گرفت.
اطلاع رسانی:

کل املاک شرکت 264 عدد بوده که از این تعداد 82 ملک کارشناسی شده و 182 باقی مانده است که شرکت بنا دارد پس از رفع مشکلات در یک مرحله دیگر از طریق این املاک افزایش سرمایه دهد.

بیشتر بخوانید:

 • گزارش بورس امروز یکشنبه 27 تیر 1400
 • عرضه اولیه وهامون چقدر نقدینگی می خواهد؟ + عکس
 • افزایش دوج کوین با توییت تمسخرآمیز ایلان ماسک
 • کدام نماد‌ها امروز مجمع برگزار می‌کنند؟
 • گفتگوی نبض بورس با عضو شورای عالی بورس: آزادسازی سهام عدالت چه شد؟
 •  
 • کارگزاری مفید با اختلال مواجه شد | چرا پرتفو پرید؟

 

قیمت مسکن در مناطق پرتقاضا چند؟ بیش از 309 هزار تن میلگرد به بورس کالا می‌رود واریز افزایش حقوق کارگران بزودی | افزایش میلیونی حقوق کارگران تصویب شد صادرات مرغ با عوارض صفر ممکن شد معاملات توافقی دلار با قیمت خرید 34 هزار و 600 تومان شرایط مناسب اجاره آپارتمان در شرق تهران بررسی برنامه های وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی 2 شاخص حکومت‌داری در ایران بهبود یافت قیمت طلا در مسیر افزایشی کاهش تعرفه واردات و صادرات بین ایران و پاکستان تمدید زمان رفع تعهد ارزی تا پایان آذرماه جمع آوری امضا نمایندگان مجلس برای استیضاح وزیر بهداشت سقوط قیمت نفت به زیر 80 دلار روسیه در تصور تعیین کف قیمت برای فروش نفت توقف ثبت سفارش‌ جدید برای خرید برنج و چای از هند حجم آب دریاچه ارومیه به 1.17 میلیارد مترمکعب رسید جلسه بررسی صلاحیت و اخذ رای اعتماد به وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی آغاز شد چرخ کامیون‌های وارداتی برای رانندگان ناوگان فرسوده نچرخید/ افزایش مهاجرت رانندگان ایرانی به اروپا خانه های ارزان اجاره کنید+ جدول وام فوری دولت برای کل مردم | وام فوری بلاعوض میلیونی شامل چه کسانی می شود؟ این گروه دوباره مشمول یارانه می‌شوند کمبود نیروی انسانی آموزش دیده در فرودگاه‌ها تسهیل دسترسی تولید به نقدینگی در آینده‌ای نزدیک/ واکاوی علل عدم تسهیلات دهی بانکها تحلیل ذوب امروز 16 آذر 1401 | اصلاح در سهم به پایان رسیده است؟ طرح فروش سایپا / عرضه دو محصول جدید برای اولین بار واردات برنج ممنوع شد لیست قیمت جدید خودرو در بازار / پراید 218 میلیون ... تحلیل قجام امروز 16 آذر 1401 | برای خرید مناسب است؟ جاماندگان یارانه بخوانند/ این گروه دوباره مشمول یارانه... آشفتگی در بازار زعفران/ کشاورزان مستعمره مافیای زعفران شده‌اند رکود تورمی در انتظار مسکن؟ 112 واحد مسکونی به این افراد واگذار شد قرعه کشی ایران خودرو با تحویل یکروزه | این محصولات ایران خودرو را بدون قرعه کشی از امروز بخرید تازه ترین قیمت آپارتمان در مناطق 4 و 5 تهران اوج‌گیری گرانی کالاهای خوراکی در این استان‌ها سناریو جدید بیت کوین همه را شوکه کرد طرفداران موسیقی متال مراقب باشند! تاثیر واردات خودرو بر قیمت بازار چیست؟/ منتظر کاهش قیمت خودرو باشیم؟ قیمت‌گذاری خودرو کیلویی شده است؟/ کاکایی: خودروهای... قیمت‌گذاری خودرو کیلویی شده است؟ پایان سال با 50 هزار تن تخم مرغ مازاد مواجه می شویم/ قول معاون اول ريیس جمهور درباره رفع مشکل حمل و ... 50 درصد از مصرف گاز کشور متعلق به پر مصرفهاست/ زوم افزایش تعرفه‌ها برای پر مصرف‌ها میرتاج الدینی: بذرپاش با روحیه تحول گرایی بالا می تواند وزارت راه و شهرسازی را متحول کند کدام استان ها دچار افت فشار گاز شدند؟/ درخواست مهم شرکت ملی گاز از مردم قیمت خودروهای پرتیراژ در بازار آزاد دنا در 45 روز 55 میلیون تومان گران شد/ جهش بی‌سابقه... خانه‌های لوکس تهران متری چند؟ تورم 50 درصدی در راه اقتصاد ایران تا پایان سال؟ توضیحات سخنگوی صنعت برق درباره تعرفه‌ها تحلیل کگل امروز 15 آذر 1401 | محدوده کم ریسک برای خرید کگل کجاست؟