سیگنال شاخص‌های اقتصادی به بازیگران بازار ارز/ پیش‌بینی‌ مردم چیست؟

سیگنال شاخص‌های اقتصادی به بازیگران بازار ارز/ پیش‌بینی‌ مردم چیست؟

پس از چند روز حرکت در مسیر صعودی، از روز چهارشنبه دلار با نوسانات کاهشی مواجه شد و بار دیگر به انتهای کانال 26 هزار تومانی بازگشت. حالا اما به نظر می‌رسد در نبود مذاکرات وین و حواشی سیاسی‌اش، شاخص‌های اقتصادی سیگنال‌های چندان مثبتی به بازار نمی‌دهند.

به گزارش تجارت‌نیوز، چند روز پیش امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه، در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری درباره دور بعدی مذاکرات عنوان کرد:« طرف مقابل این درک را دارد که بالاخره یک پروسه دو، سه ماهه‌‌ای زمان می‌برد که دولت جدید مستقر شود و برای هر گونه تصمیمی که می‌خواهد در این رابطه بگیرد، برنامه‌ریزی کند».

برخی معامله‌گران بازار ارز از این گفته‌ها اینطور برداشت کردند که قرار گرفتن دوباره در مسیر مذاکرات، چند ماهی زمان خواهد برد. بنابراین بلافاصله شروع به افزایش خرید کردند اما بازارساز با سرعت وارد شد و سعی کرد اجازه ندهد که طی روزهای آتی قیمت دلار دچار افزایش بیشتر شود.

بنابراین قیمت دلار آمریکا که در بازار آزاد پا به کانال 28 هزار تومانی گذاشته بود، تا عصر روز پنج‌شنبه حتی موفق به لمس دوباره کانال 26 هزار تومانی شود.

حالا اما درحالی که سیگنال‌های مذاکرات وین کمرنگ‌تر از همیشه شده، ظاهرا مردم و بازیگران بازار سیگنال‌های اقتصادی را جایگزین کردند و بر مبنای آن معامله می‌کنند. سیگنال‌های به نظر می‌رسد برای آینده بازار چندان نویدبخش نباشند.

در ادامه تعدادی از پیش‌بینی‌های مخاطبان تجارت‌نیوز با تکیه بر همین سیگنال‌ها را می‌خوانید:

« امیدواربودم که اقای رییسی بیاد و حداقل دست به هیچ چیز نزند و همه مسايل عمومی مردم و مایحتاج را به همین وضع بگذارد. این اقا دلار را برفرض به محدوده 25 برسونه، بترسید از روزی که دوباره دلار صعودی بشه. اونوقت هست که تورم دو برابر الان بشه و به دلار 32 هزارتومنی باید سلام داد. بترسید از این دیدگاه رییسی چون با سرکوب دلار نشون داد که در زمینه اقتصاد صفره»

« با توجه به کسری بودجه دولت که ريیس سازمان برنامه و بودجه هم به آن اعتراف کرد، دلار در ماه‌های آخر سال حتما گران خواهد شد»

« با این سرعت افزایش نقدینگی بی‌پشتوانه توقع ارزونی یاگرون نشدن ارز منطقی به نظر نمی‌رسد»

« قیمت ارز را‌ با وعده‌ها نمیشه کاهش داد باید در عمل و با گشایش ارزی ناشی از صادرات غیر نفتی و نفتی و تعامل اقتصادی با دنیاد ثبات داد. با وضع موجود اقتصاد، قیمت دلار بیش از 30 هزار تومان است ولی به صورت دستوری پایین نگهداشته شده»

« منابعی که برای واکسن تخصیص داده شده اگر از همان منابع بلوکه شده در ژاپن و کره باشه تاثیری در قیمت ارز نداره. چون اصلا در دسترس نیست نبوده که حالا کم شدنش تاثیری داشته باشه ( این جمله هم به معنای گران نشدن ارز نیست بلکه منظور نقد عوامل گرانی احتمالی ارز است )»

« بنظر می‌رسه اینا همش موقتی باشه و در آبان ماه همه چیز مشخص میشه تا آن زمان نمیشه گفت وضعیت چجوریه! از طرفی ما دلار را با توجه به کسری عجیب و غریب بودجه انتظار داریم بالا برود و به سی هزارتومن برسه. از طرفی دیگر معلوم نیست توافقی حاصل بشه و ایران به منابع ارزی خودش دسترسی داشته باشه یا نه. اگر یکدفعه توافق بشود و ایران در بحث اف ای تی اف نیز مشکلش حل بشود دلار در محدوده 20 تا 25 تومن قرار میگیرد!»

«دلار پایبن نمیاد، اقتصاد تمام چرخاش پنچره»

« قطعا چند روز دیگه کانال 28 تومن رو پس می‌گیره. دولت دلارش کجا بود که ارزپاشی کنه؟ مگه ارز رو برای دارو و نهاده‌های دامی و کالاهای ضروری نمی‌خواد؟ خودشون عقلشون می‌رسه که با ارزپاشی بیشتر از دو سه روز نمی تونن دلار رو بیارن پايین. دلار باید با فروش نفت و بازگشت پولش و با سرمایه‌گذاری خارجی‌ها در داخل و با تولید زیاد، بیاد پايین. نه با کارهای هیجانی موقت»

سیگنال مهم برجام برای قیمت دلار / بازار ارز شوکه می‌شود؟

سیگنال مهم برجام برای قیمت دلار / بازار ارز شوکه می‌شود؟

وزیر امور خارجه ایران به صراحت گفته است که به زودی به مذاکرات هسته‌ای بازمی‌گردیم. آیا این سیگنال مهم می‌تواند قیمت دلار را متاثر کند؟

TejaratNews.com/
سیگنال‌ها در بازار ارز چگونه است؟

سیگنال‌ها در بازار ارز چگونه است؟

قیمت دلار در شرایطی وارد مهرماه می شود که بسیاری از معامله گران اعتقاد دارند همانند فصل تابستان احیای برجام عنصر اصلی تعیین کننده جهت بازار ارز است. به همین دلیل انتظارات نزولی و صعودی در بازار ارز کم...

TejaratNews.com/
سیگنال مهم واشنگتن برای قیمت دلار تهران / 3 اتفاق مهم پنجشنبه برای بازار ارز

سیگنال مهم واشنگتن برای قیمت دلار تهران / 3 اتفاق مهم پنجشنبه برای...

اظهارات جدید سخنگوی کاخ سفید، پایان بحث درباره ایران در شورای حکام و دیدار وزرای خارجه ایران، روسیه، چین و پاکستان سه اتفاق مهم سیاسی است که می‌تواند بر قیمت دلار در تهران در هفته جدید تاثیر بگذارد. ا...

TejaratNews.com/
سیگنال اروپا برای قیمت دلار تهران / تهدید جدید در بازار ارز

سیگنال اروپا برای قیمت دلار تهران / تهدید جدید در بازار ارز

قیمت دلار بار دیگر ارزان شد و با کاهش 300 تومانی در روز چهارشنبه به 27350 تومان رسید. اما سیگنال‌های نااطمینانی در این بازار همچنان قابل مشاهده است.

TejaratNews.com/
تغییر هیجانات در بازار ارز / پیش‌بینی قیمت دلار امروز 22 شهریور

تغییر هیجانات در بازار ارز / پیش‌بینی قیمت دلار امروز 22 شهریور

در دومین روز هفته، دلار دومین افت متوالی را تجربه کرد. روز گذشته اسکناس آمریکایی 220 تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای 27 هزار و 500 تومان رسید. در مقاطعی از روز، اسکناس آمریکایی حتی در محدود ...

TejaratNews.com/
احتیاط فعالان در بازار ارز / پیش‌بینی قیمت دلار امروز 21 شهریور 1400

احتیاط فعالان در بازار ارز / پیش‌بینی قیمت دلار امروز 21 شهریور 14...

ساعت 4 بعدازظهر روز شنبه قیمت دلار روی عدد 27 هزار و 720 تومان ایستاد که 80تومان افت قیمت را نسبت به روز پنج‌شنبه نشان می‌داد.

TejaratNews.com/
بدبینی مردم به وعده جدید مذاکراتی/ بازار ارز به سرنوشت بورس دچار می‌شود؟

بدبینی مردم به وعده جدید مذاکراتی/ بازار ارز به سرنوشت بورس دچار م...

با این که بازار ارز به اولین سخنان صریح ريیس‌جمهور درباره مذاکرات وین و رفع تحریم‌ها واکنشی هر چند موقتی اما مثبت نشان داده بود، گروهی از مردم همچنان به این دست وعده‌ها بدبینند. حتی برخی از آن‌ها این ...

TejaratNews.com/
سیگنال مهم آمریکایی برای قیمت دلار / بازار ارز از کدام خبر ترسید؟

سیگنال مهم آمریکایی برای قیمت دلار / بازار ارز از کدام خبر ترسید؟

شب گذشته وزیر امور خارجه آمریکا در اظهاراتی گفت در حال نزدیک شدن به نقطه‌ای هستیم که در آن بازگشت به برجام منافع مورد نظر را نخواهد داشت. اما این تنها پیام مهم سیاسی برای بازار ارز امروز نیست.

TejaratNews.com/
سیگنال سازمان انرژی اتمی به بازار ارز / شرط ورود خریداران دلار چیست؟

سیگنال سازمان انرژی اتمی به بازار ارز / شرط ورود خریداران دلار چیس...

دیروز چهارشنبه، دلار توانست با قدرت از مقاومت 27هزار و 300تومان عبور کند. حدود ساعت 4 بعدازظهر، قیمت دلار درمحدوده 27هزار و 650تومان مورد معامله قرار گرفت که 450 تومان بیشتر از روز سه شنبه بود.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی قیمت دلار امروز 17 شهریور / نوسان‌گیری فعلان بازار ارز

پیش‌بینی قیمت دلار امروز 17 شهریور / نوسان‌گیری فعلان بازار ارز

در چهارمین روز هفته، خریداران دست بالا را در معاملات ارزی به دست آوردند و توانستند قیمت اسکناس آمریکایی را به بالای کانال 27 هزار تومان ببرند. ساعت 3 بعدازظهر دیروز اسکناس آمریکایی با قیمت 27 هزار و 2...

TejaratNews.com/
بازار ارز تحت تاثیر سیگنال ريیس‌جمهور/ بازگشایی بازار هرات چقدر تاثیر داشت؟

بازار ارز تحت تاثیر سیگنال ريیس‌جمهور/ بازگشایی بازار هرات چقدر تا...

به دنبال سخنان صریح شب گذشته ريیس‌جمهور درباره احتمال رفع تحریم‌ها و بازگشت به مذاکرات، بازار ارز امروز ریزشی آغاز شد. ظاهرا تغییر انتظارات تا جایی پیش رفته که فعالان بازار آزاد آینده را هم ریزشی پیش‌...

TejaratNews.com/
سه پیش‌بینی شیرین از آینده بازار ارز

سه پیش‌بینی شیرین از آینده بازار ارز

قیمت دلار بالاخره هفته قبل ترمزش کشیده شد و کانال نوردی‌های 40 روزه و بدون توقف اسکناس آمریکایی به پایان رسید. از اولین روز‌های مردادماه تا پایان هفته اول شهریور دلار با جهش سه هزار و 600 تومانی از 24...

Bartarinha.ir/
دلیل اختلاف قیمت دلار بازار آزاد و نیمایی / پیش‌بینی‌ها در بازار ارز چگونه است؟

دلیل اختلاف قیمت دلار بازار آزاد و نیمایی / پیش‌بینی‌ها در بازار ا...

دیروز، پنجشنبه حجم معاملات دلار محدود بود و تا حوالی ظهر نرخی به صورت فراگیر بیرون نیامده بود. قیمت دلار ظهر آخرین روز معاملاتی روی مرز حساس 27 هزار و 200 تومان قرار گرفت.

TejaratNews.com/
تاثیر مذاکرات بر بازار ارز / پیش‌بینی‌ها از قیمت دلار چگونه است؟

تاثیر مذاکرات بر بازار ارز / پیش‌بینی‌ها از قیمت دلار چگونه است؟

در پنجمین روز هفته، دلار نتوانست راه صعودی را ادامه دهد و به ابتدای کانال 27‌هزار تومانی بازگشت. ساعت 3 بعدازظهر دیروز، قیمت دلار در بازار با قیمت 27 هزار و 50 تومان به فروش می‌رفت که فاصله 250 تومانی...

TejaratNews.com/
لیر ترکیه در قعر تاریخی کاهش نرخ رسمی یورو و 20 ارز دیگر شاخص با رشد 5 هزار واحدی همراه است عرضه دو محصول شرکت نفت «ایرانول» در بورس انرژی چگونه از کارگزاری‌های بورس شکایت کنیم؟ مصوبه انحصارشکن مجلس؛ ریزش قیمت‌ها پس از موافقت با واردات خودرو منتظر عرضه اولیه جدید باشیم؟ قلاب ماهیگیری را در کدال بیاندازید فهرست آپارتمان‌های 2میلیاردی در تهران یک شرایط ویژه بورسی برای سیمان صورت مالی 9 ماهه " چکاپا " منتشر شد " آبادا " تا 4 روز آینده تعلیق است " واعتبار " ترازنامه 12 ماهه منتشر کرد زمان مجمع صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی خلیج فارس اعلام شد بررسی بازدهی 13 عرضه اولیه 1400/ "سپید" با 179 درصد رشد در صدر جدول صورت مالی 12 ماهه حسابرسی نشده "کفرآور" منتشر شد "شبهرن" تصمیمات مجمع را ثبت کرد مجمع صندوق سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری گسترش فردای ایرانیان در هفته آینده صندوق سرمایه گذاری گنجینه آینده روشن به مجمع می رود انتشار صورت مالی میاندوره ای حسابرسی شده "فبیرا" "فزرین" تصمیمات مجمع را ثبت کرد پیش‌بینی بورس امروز 3 مهر 1400 / کدام گروه پیشتاز بازار است؟ با فرآیند شکایت از کارگزاری‌های بورس آشنا شوید سیگنال مهم برجام برای قیمت دلار چرا و چگونه کارگزار بورس خود را تغییر دهیم؟ پیش‌بینی بورس از نگاه کارشناسان بازار سرمایه / پالایشی‌ها پیشتاز بازار می‌شوند نحوه وصول و برگشت زدن چک‌ های جدید سیگنال مهم برجام برای قیمت دلار / بازار ارز شوکه می‌شود؟ هفته آتی هیچ عرضه اولیه ای برگزار نمی شود پلی استیشن 5 پرو در چه تاریخی عرضه می‌شود؟ / قیمت کنسول‌های بازی خانگی هفته چهارم شهریور ماجرای کم واریز شدن سود نقدی شبندر چیست؟ / آیا کارگزاری‌ها اشتباه کردند؟ پیش‌بینی قیمت طلا در هفته اول مهر / طلا گران می‌شود؟ اقامت پنج‌ساله در ایران بدون حتی یک متقاضی! کدام عوامل بورس را منفی کرد؟ / هفته آینده بازار برمی‌گردد؟ 1.2 میلیون تن سیمان در بورس کالا عرضه می‌شود سقوط 5درصدی بیت‌کوین درپی حمله چین پیش‌‌بینی قیمت طلا در کوتاه مدت نیمی از کارشناسان، بورس را مثبت و 40 درصد نوسانی پیش‌بینی می‌کنند پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته اول مهر / ممنوعیت واردات خودرو ادامه دارد؟ واحد مسکونی روستایی در کشور مقاوم‌سازی می‌شود سهام عدالت چقدر می‌ارزد؟ شاخص‌های مهم بورس جهانی صعود کردند پیش‌فروش 3 خودرو زیرقیمت بازار بدون قرعه‌کشی! نحوه وصول و برگشت زدن چک‌های جدید کاهش 90 درصدی فروش نفت به چین/«باید کالای باارزش را با التماس بفروشیم» ترخیص بیش از 12 میلیون تن کالای اساسی از گمرکات کشور هزینه خانوار‌ها سنگین‌تر شد سهام عدالت چقدر می‌ارزد؟/ کاهش 5.5 درصدی ارزش سهام عدالت در هفته گذشته توزیع مرغ گرم در روز‌های جمعه از امروز بازارگردانی دستوری راه حل جمع کردن صف‌های فروش نیست

در حال بارگیری...