کارانه پرستاران به زودی ساماندهی می شود

کارانه پرستاران به زودی ساماندهی می شود

دکتر محمد میرزابیگی روز سه شنبه در همایش مشترک مدیران پرستاری دانشگاه‌های علوم پزشکی و هیيت مدیره های نظام پرستاری...

وی ادامه داد: با اجرای قانون تعرفه گذاری پرستاران، ارزش نسبی خدمات پرستاران مانند سایر گروه‌های پروانه بر اساس ضریب کا محاسبه شده و این خدمات با مهر نظام پرستاری پرستاران به نام خودشان ثبت می‌شود.

ريیس کل سازمان نظام پرستاری گفت: اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری دو دستاورد مبارک برای پرستاران خواهد داشت که یکی ارتقای جایگاه، هویت و منزلت حرفه‌ای و دیگری بهبود وضعیت معیشت پرستاران است.

میرزابیگی ادامه داد: بر اساس قانون تعرفه پرستاری، کارانه‌های پرستاران ساماندهی می شود. کارانه ها از قانون تعرفه پرستاری تبعیت می‌کند و رفتارهای شخصی و سلیقه‌ای در پرداخت کارانه ها کنار می‌رود. پیش از این گاهی کارانه را کمی به صورت سلیقه‌ای و با مبانی غیرمشخص به پرستاران می‌دادند که این رقم در دوران کرونا کاهش نیز یافت و به یک سوم دوران قبل از کرونا رسید.

وی با بیان اینکه ثبت خدمات پرستاری در HIS بیمارستان با اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری انجام می‌شود، تصریح کرد: مهر نظام پرستاری در ثبت این خدمات درج می‌شود و مسيولیت انجام کار بر عهده پرستار قرار می‌گیرد که این مسيله هویت‌ حرفه پرستاری است.

ريیس کل سازمان نظام پرستاری گفت: از محل تعرفه پرستاری عددی به کارانه پرستاران اضافه می‌شود. این عدد ارتباطی با اضافه کار و حقوق ندارد و حداقل به طور میانگین سه میلیون تومان با اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری به کارانه فعلی پرستاران اضافه می‌شود.

میرزابیگی با بیان اینکه برخی از تاخیر در پرداختی‌ها ناشی از کمبود درآمدها یا کج‌سلیقگی مدیران است؛ خاطرنشان کرد: در سطح کشور در برخی مراکز بیش از هفت ماه در پرداخت کارانه تاخیر وجود دارد که پذیرفته‌شده نیست، اما تاخیر تا حد سه ماه پذیرفته‌شده است؛ زیرا باید خدمات ثبت و محاسبه شود و بیمه نظارت کند که برای این اقدامات سه ماه زمان کفایت می‌کند.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان نظام پرستاری، وی خاطرنشان کرد: پرستاران از ابتدای دی‌ماه بر مبنای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری کارانه را دریافت خواهند کرد. احتمالا تا سه ماه آینده کارانه دی‌ماه پرداخت شود و این کارانه بر اساس قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری پرداخت خواهد شد.

میرزابیگی همچنین با اشاره به اختصاص 12 هزار میلیارد تومان برای تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و 89 روزه اعلام کرد: این اعتبار در کمیسیون تلفیق بودجه 1400 برای تبدیل وضعیت مدافعان سلامت با اولویت پرستاران تصویب شده و با تصویب نهایی آن در صحن مجلس تعدادی از نیروهای شرکتی تبدیل وضعیت خواهند شد.

 

تصاویر چهره جدید دنا پلاس | آخرین امکانات این سدان پرطرفدار ایرانی را ببینید وزیر خزانه‌داری آمریکا: رشد قیمت مواد غذایی و انرژی تورم جهانی ایجاد می‌کند هزینه 2 شب سفر رفت و برگشت به شیراز + جدول وزیر کشاورزی اوکراین: جهان برای افزایش قیمت گندم به هر تن 700 دلار آماده شود قیمت آپارتمان‌های 60 متری مرکز تهران سقف افزایش اجاره‌بها مسکن اعلام شد خبر مهم برای جاماندگان یارانه قیمت طلا نزولی شد سکه 14 میلیون و 93 هزار تومان شد | جدیدترین قیمت‌ طلا و انواع سکه ؛ 29 اردیبهشت 1401 قیمت سکه امامی بر مدار صعود سامانه یکپارچه تخصیص خودرو بدون اختلال فعال است + شیوه ثبت‌نام ستاد تنظیم بازار تصویب کرد/ سقف افزایش اجاره‌بها در... برخورد با متخلفان افزایش بهای اجاره مسکن مدیرعامل دخانیات در تشریح چگونگی حمایت از کشاورزان تنباکو و توتون‌کار به مجلس‌ می‌رود رابطه بین طلا و دلار / قیمت طلا سقوط می کند؟ مهدی صولی مدیرعامل شرکت پاکسان شد آخرین پیش‌بینی‌ها از قیمت فلز زرد/ چرا طلا زمین‌گیر شد؟ بازنشستگان منتظر این واریزی جدید باشند وعده جدید وزارت کار درباره اشتغال جوانان تراز تجاری مثبت 11میلیارددلاری مناطق آزادوویژه/سکوی واردات نیستیم این کشور با ارزان فروشی سود نجومی کرد! دلار چند شد؟ | جدیدترین قیمت دلار و یورو در بازار آزاد و صرافی‌ بانکی ؛ 29 اردیبهشت 1401 علت عدم واریز یارانه به این افراد / اعتراض ها بر... روسیه با ارزان فروشی کدام بازارها را تصاحب کرد؟ مجوز تاسیس اولین بانک فراساحل‌ کشور از بانک مرکزی اخذ شد ‌ محموله‌های نفتی ایران در انتظار تخلیه در بنادر چین مجوز تاسیس بانک آفشور در مناطق آزاد گرفته شد به عنوان سازنده مسکن ورود می‌کنیم اقدامات پذیرش سیمان زنجان در فرابورس انجام می‌شود چطور می‌توانید به یارانه همسر اضافه شوید؟ پیامد خرید و فروش غیر مجاز ارز در بازار خبر مهم برای جاماندگان دریافت سود سهام عدالت 83 هزار میلیارد تومان از اراضی به مناطق آزاد برگشت چطور می‌توانید به یارانه همسرتان اضافه شوید؟ نحوه ثبت نام یارانه برای یکی از زوجین قیمت طلا، سکه و ارز 1401.02.29/ سکه و ارز گران شد سرمایه‌گذاری 300 میلیارد یورویی اروپا برای حذف سوخت‌های روسیه مشکلات پخش و توزیع روغن خوراکی برطرف شد قیمت جدید طلا و سکه در بازار امروز + جدول ورود گسترده ایران و کوبا به بازارهای یکدیگر قیمت مصوب تخم مرغ بعد از هدفمندی یارانه ها گرانی عجیب در انتظار شوینده ها هشدار برای ریزش بیشتر/ تا پاییز انتظاری از رمزارزها نداشته باشید پیش بینی خطرناک درباره قیمت ارزهای دیجیتال تا پای... صدور سند 200 هزار هکتار از اراضی کشاورزی در سال جاری سایه سنگین جنگ اوکراین بر قیمت غذا در جهان حضور دوباره ایران در بازار نفت بدون نیاز به هیچ توافقی/2 میلیون نفت ایران در انتظار تخلیه در چین قیمت انواع خودرو در بازار آزاد امروز + جدول تصمیم جدید دولت برای حقوق کارگران | افزایش 10 درصدی حقوق کارگران صحت دارد؟ سقف افزایش اجاره بهای مسکن تعیین شد | برخورد سازمان تعزیرات با مشاورانی که سقف افزایش را رعایت نکنند