متن و حاشیه بورس در هفته آخر مهر/ رشد 316 درصدی ارزش صف‌های خرید بازار سرمایه

متن و حاشیه بورس در هفته آخر مهر/ رشد 316 درصدی ارزش صف‌های خرید بازار سرمایه

بورس در هفته پایانی مهرماه روند نسبتا صعودی داشت. رشد ارزش صف‌های خرید در این هفته می‌تواند امیدواری برای فعالان بازار سرمایه ایجاد کند تا به آینده بازار سرمایه امید داشته باشد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بورس در هفته پایانی مهرماه با یک صعود شکننده مواجه شد که بسیاری از کارشناسان این روند را یکی از نشانه‌های رکود در بازار سرمایه می‌دانند. خروج پول سهامداران حقیقی نیز در این هفته مانند هفته‌های گذشته یکی دیگر از نشانه‌های این رکود به حساب می‌آید.

روز اول هفته گذشته بازار سرمایه در واکنش به تغییرات در راس سازمان بورس رشد خیره کننده‌ای را تجربه کرد، اما در روزهای بعدی هفته این رشد با نوسان همراه شد.

حرکت شاخص کل به یک کانال بالاتر

شاخص کل بورس در آخرین روز کاری هفته چهارم مهرماه نزول کرد و نتوانست از نیمه کانال یک میلیون و 400 هزار واحدی بالاتر برود. در اولین روز هفته شاخص کل بیش از 40 هزار واحد صعود کرد و پس از افت اندک هزار و 395 واحدی در روز یکشنبه در روز دوشنبه تنها 853 واحد رشد کرد و در روز سه ‌شنبه نیز صعود 12 هزار و 552 واحدی داشت.

اما شاخص کل در ادامه هفته پرنوسانی که داشته است، در آخرین روز کاری هفته 13 هزار و 125 واحد نزول کرد. با این حال شاخص بورس در پایان هفته نسبت به آخرین روز کاری هفته قبل 38 هزار و 971 واحد بالا‌تر ایستاد تا یک کانال بالاتر آمده و بازدهی 2.8 درصدی را به ثبت برساند.

هفته پرنوسان شاخص کل هموزن

در هفته گذشته شاخص کل هم‌وزن نیز صعود کرد و در پایان هفته نسبت به هفته پیشین 4 هزار و 487 واحد بالا‌تر ایستاد و به رقم 397 هزار و 262 واحد رسید.

شاخص کل هم‌وزن در هفته چهارم مهرماه بازدهی مثبت 1.14 درصدی را ثبت کرد که نسبت به افت 8 درصدی هفته پیشین می تواند رشد قابل قبولی باشد.

رونقی که اوراق بدهی دولت به بورس داد

در هفته گذشته در روزهای دوشنبه و چهارشنبه به علت رشد ارزش معاملات اوراق بدهی ارزش کل معاملات بازار سهام تفاوت زیادی به روزهای دیگر داشت.

روز دوشنبه معاملات کل بازار ارزشی معادل 52 هزار و 646 میلیارد تومان داشت که بالاترین رقم هفته بود. روز چهارشنبه نیز ارزش کل معاملات بازار به عدد 42 هزار و 802 میلیارد تومان رسید. میانگین ارزش معاملات کل هفته 24 هزار و 294 تومان بود که نسبت به رقم 18 هزار و 238 میلیاردی هفته پیشین، رشد 33 درصدی داشته است.

در هفته پایانی مهرماه، میانگین ارزش معاملات خرد بورس 4 هزار و 661 میلیارد تومان بود که نسبت به رقم 4 هزار و 892 میلیاردی هفته پیشین، افت اندک 0.4 درصدی داشته است. با این حال در سه روز پایانی هفته روند تغییرات ارزش معاملات خرد سهام نزولی بود و روز چهارشنبه کمترین رقم در 4 ماه اخیر ثبت شد. ارزش معاملات خرد در روز چهار‌شنبه 4 هزار و 50 میلیارد تومان بود که نسبت به روز پیشین آن افت 8 درصدی را نشان می‌دهد.

کاهش ارزش صف‌‌های فروش و رشد صف‌های خرید

میانگین ارزش صف‌های فروش در هفته اخیر 168 میلیارد تومان بود که از میانگین هفته‌ پیشین 134 میلیارد تومان کمتر بود و افت 44 درصدی داشته است. بالاترین رقم هفته 288 میلیارد تومان بود که در روز ‌یکشنبه ثبت شد و پایین ‌ترین رقم به روز ‌‌‌‌شنبه برمی‌گردد که 48 میلیارد تومان بود.

میانگین ارزش صف‌های خرید در هفته پایانی مهرماه نیز 616 میلیارد تومان بود که از میانگین هفته گذشته 468 میلیارد تومان بیشتر بود. در این هفته، میانگین ارزش صف‌های خرید 316 درصد افزایش یافته است. بالاترین رقم هفته هزار و 307 میلیارد تومان بود که در روز شنبه ثبت شد و پایین ‌ترین رقم به روز دوشنبه برمی‌گردد که 317 میلیارد تومان بود.

خروج پول حقیقی‌ها از بورس ادامه دارد؟

در هفته گذشته به جز روز شنبه، در باقی روزهای هفته خروج پول از بازار سرمایه رخ داده است. در مجموع در این هفته یک هزار 227 میلیارد تومان از پول حقیقی ها از بورس خارج شده است.

این میزان خروج پول از بازار سرمایه نسبت به هفته پیش از آن افت 66 درصدی داشته است. هفته سوم مهرماه حدود 3 هزار و 600 میلیارد تومان از بازار سرمایه خارج شده است.

حال باید منتظر ماند و دید برنامه های ريیس جدید سازمان بورس می تواند بازار سرمایه را از وضعیت رکودی فعلی خارج کند یا خیر؟

انتهای پیام/ب

روند سودآوری شرکت‌های تحت پوشش بورس تا پایان سال ادامه دارد

روند سودآوری شرکت‌های تحت پوشش بورس تا پایان سال ادامه دارد

بورستهران- ایرنا- ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: «با اطمینان می‌گویم که روند سودآوری شرکت‌های تحت پوشش بورس تا پایان سال ادامه دارد و با توجه به رویکرد و تصمیمات اخیر دولت، این روند در سال آینده...

Irna.ir/
طلسم بورسی استارتاپ‌ها شکست / تپسی در راه بازار سرمایه

طلسم بورسی استارتاپ‌ها شکست / تپسی در راه بازار سرمایه

7 آذرماه، شرکت تپسی به عنوان اولین استارتاپ در فرابورس ایران درج و سد ورود شرکت‌های استارتاپی به بورس، پس از سال‌ها شکسته شد.

EghtesadOnline.com/
سیگنال مذاکرات به بازار سهام / کمای بورس؛ وضعیت از این بدتر نمی ‌شود

سیگنال مذاکرات به بازار سهام / کمای بورس؛ وضعیت از این بدتر نمی ‌ش...

تا زمانی که مذاکرات برجام سمت و سویی مشخص پیدا نکند، بازار ارز و به دنبال آن بورس، موقعیت مناسبی برای سرمایه‌گذاران نخواهند داشت.

EghtesadOnline.com/
فراهم شدن امکان خرید متری مسکن در بورس / تاییدیه های فقهی اوراق سلف موازی مسکن دریافت شد

فراهم شدن امکان خرید متری مسکن در بورس / تاییدیه های فقهی اوراق سل...

یاسر امامی، مدیرعامل شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن در نشست خبری که در حاشیه نمایشگاه بورس، بیمه و بانک برگزار شد، با اشاره به قابل توجه بودن ظرفیت بازار سرمایه برای...

EghtesadOnline.com/
افزایش شفافیت در اقتصاد کشور با انتقال معاملات مسکن به بورس

افزایش شفافیت در اقتصاد کشور با انتقال معاملات مسکن به بورس

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه، امکان معاملات مسکن در فرابورس وجود دارد، گفت: از مسیر انتقال معاملات مسکن و رمز ارزها در فرابورس ضریب شفافیت در اقتصاد...

EghtesadOnline.com/

سهم تامین مالی اقتصاد از بورس 12 درصد

محرک های منفی این روزهای بازار سرمایه / برچیده شدن سایه مفت بری انرژی از سر صنایع

محرک های منفی این روزهای بازار سرمایه / برچیده شدن سایه مفت بری ان...

شاخص کل بورس تهران در حالی معاملات این هفته را به پایان رساند که نسبت به هفته گذشته، بازدهی منفی پنج درصدی ثبت کرده است. ارزش پایین معاملات امروز، مجددا کاهشی و...

EghtesadOnline.com/

افت 17 هزار واحدی شاخص بورس تهران

ادامه‌دار شدن روند نزولی بورس/ مذاکرات برجام بازار سهام را نجات می‌دهد؟

ادامه‌دار شدن روند نزولی بورس/ مذاکرات برجام بازار سهام را نجات می...

روزهای سرخ بورس پایان ندارد. در هفته‌ای که گذشت شاخص کل تنها دو روز در کانال 1٫4 میلیون واحدی دوام آورد.

TejaratNews.com/

افت 17 هزار واحدی شاخص کل بورس در آخرین روز معاملاتی هفته

افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته

افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته

شاخص کل بازار بورس امروز (چهارشنبه، 10 آذرماه) با 17 هزار و هشت واحد کاهش، در جایگاه یک ‌میلیون و 340 هزار واحدی قرار گرفت.

JameJamOnline.ir/
عقب‌نشینی بورس در آخرین روز کاری هفته

عقب‌نشینی بورس در آخرین روز کاری هفته

روند نزولی در بازار سرمایه همچنان ادامه دارد، به طوری که شاخص کل بورس امروز به زیر یک میلیون و 350 هزار واحد رسید.

Bartarinha.ir/
پیام پنهان بودجه درباره مذاکرات هسته‌ای/ دولت به لغو تحریم‌ها خوش‌بین است؟ قیمت سکه در بازار امروز جزيیات تخصیص و پرداخت حقوق با روش جدید تازه‌ترین قیمت گوشت در میادین میوه و تره‌بار ادامه سودآوری شرکت‌های بورسی تا پایان سال عرضه اولیه‌های جذاب زیادی در راه‌ است قیمت احتمالی نفت و دلار در بودجه 1401 کاهش 7 دلاری قیمت طلا/تورم آمریکا فعلا ادامه دارد "همکاران سیستم" در تدارک ورود به بازار لوازم خانگی و خرده فروشی آخرین وضعیت قیمتی کالا‌های اساسی در بازار تصمیمات جدید برای حذف قیمت‌گذاری خودرو فروش ویژه خودروهای جدید بهمن در هفته آینده کاهش قیمت طلا به دنبال واکنش بانک مرکزی آمریکا روند سودآوری شرکت‌های تحت پوشش بورس تا پایان سال ادامه دارد وام 10میلیونی برای سرپرستان خانوار مبتلا به کرونا ارزش سهام عدالت 2 درصد کاهش یافت ارزش سبد سهام عدالت آب رفت/ سهام عدالت 532 هزار تومانی چند شد؟ با 17میلیون تومان چه خودرویی می‌توان خرید؟ خبرهای خوب بورسی؛ از حذف قیمت‌گذاری دستوری تا عرضه اولیه‌های جذاب ‌ تجارت در مرز ایران و افغانستان عادی شد طرح ویژه فروش 2 خودرو فردا موتور افت بیش از 3 درصدی شاخص کل/ ریزش‌های متوالی بورس به پایان می‌رسد؟ قیمت دلار در صرافی‌های بانکی تهران، بیست و نهمین شهر گران دنیا شد! یارانه معیشتی آذرماه واریز شد انتشار صورت مالی میاندوره ای "مادیرا" توقف پذیرش محموله تجاری در مرز میلک "ساراب" صورت مالی تلفیقی 6 ماهه منتشر کرد "قنیشا" صورت مالی 12 ماهه حسابرسی شده منتشر کرد شرایط ثبت‌نام در مسکن دولتی آسان شد نرخ رسمی 29 ارز افزایش یافت قیمت خودرو در بازار امروز گمرک: تجار فعلا به مرز میلک کالا ارسال نکنند "لکما" در مناقصه خرید رک BBU حاضر شد "شسم" مجوز تولید محصول جدید گرفت مسکن در تهران گران‌تر از مسکو و استانبول یارانه معیشتی آذرماه واریز شد تعیین دبیر کل اوپک تا ماه آینده رکود نامیمون و سکوت بزرگ بورس‌باز‌ها هشدار وزیز نفت درباره بنزین/ پشت پرده کمبود بنزین در ایران چیست؟ پیشنهاد پرداخت وام 450 میلیون تومانی به هر واحد مسکن ملی قیمت خودرو امروز 11 آذر 1400(جدول) خرید و فروش طلا زبر رصد مالیات می‌رود شاسی‌بلند چینی در بازار چند؟ توزیع کالاهای اساسی با پیک موتوری کلید خورد سکه افزایشی شد / افزایش قیمت دلار ادامه دارد؟ آخرین وضعیت پرونده کرسنت در قوه قضاییه پروژه مسکن مهر چه زمانی به اتمام می‌رسد؟ ببینید میوه هم از سفره ما پرید! تمام بازارسرمایه برای "امنیت سرمایه‌گذاری" ایستادند