برنامه‌ریزی‌ برای تسریع تملک اراضی ‌پروژه راه‌آهن رشت-آستارا

برنامه‌ریزی‌ برای تسریع تملک اراضی ‌پروژه راه‌آهن رشت-آستارا

معاون وزیر راه و شهرسازی در جلسه بررسی تسریع تکمیل خط‌آهن رشت-آستارا با حضور نمایندگان شرکت مهندسان مشاور و پیمانکار، گفت: برای تکمیل هر چه سریع‌تر پروژه‌، راهکارهای تملک اراضی به ویژه در زمین‌های زراعی و مسکونی در تعامل کامل با مردم بررسی و انجام شود.

‌به گزارش خبرگزاری فارس‌ به نقل از روابط عمومی شرکت مادر تخصصی ساخت زیربناهای حمل و نقل کشور، خادمی در جلسه جمع‌بندی راهکارهای تسریع عملیات اجرایی راه آهن رشت- آستارا با حضور نمایندگان شرکت مهندسان مشاور و پیمانکار این ابر پروژه ریلی اظهار داشت: راه‌آهن رشت- آستارا به عنوان قطعه پایانی کریدور ریلی شمال- جنوب کشور و حلقه واسط کل شبکه راه آهن ایران به کشورهای حوزه قفقاز، روسیه و در نهایت اروپا و بخش مهمی از شبکه ریلی داخلی کشور است‌.

وی مهمترین علت برگزاری این نشست را بررسی راهکارهای موجود در تسریع عملیات اجرایی و جمع بندی فنی این پروژه عنوان کرد و اظهار داشت: به منظور تکمیل هرچه سریع‌تر راه آهن رشت- آستارا باید راهکارهای استملاک اراضی طرح که نیازمند اعتبار هنگفتی است بررسی شود تا تملک اراضی مسیر پروژه به ویژه در زمین‌های زراعی و مسکونی در تعامل کامل با مردم صورت گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برگزاری جلسه‌ای در خصوص راه آهن رشت- آستارا و تاکید وزیر راه و شهرسازی مبنی بر تکمیل هرچه سریع‌تر این پروژه اعلام کرد: به منظور اتمام این ابر پروژه راه‌آهن کشور که از ریلی و اعتبار مورد نوع خود مثال زدنی است نیازمند بهره مندی از روش های نوین و فناوری های روز دنیا هستیم و در حوزه طراحی، مهندسی و تملک اراضی با روش های نوین امکان تکمیل عملیات اجرایی این طرح در کوتاه زمان ممکن میسر می شود.

وی ادامه داد: لازم است در خصوص تجهیز کارگاه‌های مورد نیاز و ساخت بخشی از ابنیه فنی نظیر تعداد و طول پل ها و نحوه اجرای آنها با روش های مهندسی نوین و به روز دنیا تصمیماتی اتخاذ شود و لازم است در اولین فرصت نسبت به بررسی و نحوه اجرای راهکارها اقدام شود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در خصوص مزایای بهره‌برداری از راه آهن رشت- آستارا ‌بیان داشت: با بهره برداری از این مسیر ریلی انتقال بار از مبدا هلسینکی تا بنادر جنوبی کشور بیش از 20 روز کاهش پیدا می‌کند و این اقدام با توجه به موقعیت خاص ژيوپلیتیکی ایران درآمد ارزی بالایی برای کشور به همراه دارد.

بنابراین گزارش در حال حاضر عملیات زیرسازی 10 کیلومتر ابتدایی پروژه از مبدا رشت تکمیل شده است و آماده عملیات ریل‌گذاری است، زیرسازی 11.5 کیلومتر انتهایی از شهرستان آستارا نیز ـآ شده است.

اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این پروژه به ارزش 180 هزار میلیارد ریال و با احتساب هزینه های تملک اراضی حدود 200 هزار میلیارد ریال برآورد می شود.

پیام/

تسریع در عملیات اجرایی راه‌آهن رشت- آستارا با روش‌های نوین مهندسی

تسریع در عملیات اجرایی راه‌آهن رشت- آستارا با روش‌های نوین مهندسی

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: به دستور وزیر راه و شهرسازی برای تسریع در عملیات اجرایی راه‌آهن رشت- آستارا باید از روش‌های نوین و فناوری‌های روز دنیا بهره‌مند شویم.

MehrNews.com/
تاثیر خط‌آهن رشت-آستارا و رشت-کاسپین در حمل ترکیبی ایران و روسیه/ تامین مالی با تهاتر نفت

تاثیر خط‌آهن رشت-آستارا و رشت-کاسپین در حمل ترکیبی ایران و روسیه/ ...

عضو هیات مدیره شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: برنامه‌ریزی تامین منابع مالی راه‌آهن رشت-آستارا‌ ‌از ظرفیت‌های بودجه و خصوصا تهاتر نفت انجام شده است، که امیدوارم به نتیجه برسد تا کل 160...

FarsNews.ir/

تکمیل راه‌آهن رشت-آستارا معطل چیست؟

مذاکره با روسیه برای مشارکت در راه‌آهن رشت - آستارا

‌200 میلیون یورو از صندوق توسعه به خط‌آهن چابهار‌ رسید/3 استان دیگر به راه‌آهن متصل می‌شود

‌200 میلیون یورو از صندوق توسعه به خط‌آهن چابهار‌ رسید/3 استان دیگ...

اختصاص 200 میلیون یورو از محل منابع صندوق توسعه ملی به خط‌آهن چابهار، اتصال 3 استان دیگر به شبکه ریلی تا پایان 1402، تکمیل 155 کیلومتر از خط‌آهن چابهار و بکارگیری ریل ملی در همه پروژه‌های ریلی کشور، ا...

FarsNews.ir/
بازگشایی خط‌آهن طبس-یزد

بازگشایی خط‌آهن طبس-یزد

طبق اعلام شرکت راه‌آهن مسیر ریلی طبس- یزد که به دلیل سانحه قطار مشهد-یزد، مسدود شده بود، بازگشایی شد.

FarsNews.ir/
ایران و روسیه بر ساخت راه‌آهن رشت -آستارا تاکید کردند

ایران و روسیه بر ساخت راه‌آهن رشت -آستارا تاکید کردند

وزیر راه و شهرسازی در پایان سفر به مسکو، از دستیابی ایران و روسیه به توافق در زمینه گسترش همکاری‌های جاده‌ای، ریلی، دریایی و هوایی و تکمیل کریدور ریلی شمال-جنوب خبر داد.

MehrNews.com/
خبر خوب معاون وزیر راه و شهرسازی درباره مسکن

خبر خوب معاون وزیر راه و شهرسازی درباره مسکن

معاون وزیر راه و شهرسازی از افزایش 4 برابری سهم مسکن از کل تسهیلات بانکی در کشور خبر داد و گفت: در سال‌های گذشته سهم مسکن از تسهیلات بانکی در حداقل ممکن و تنها 5 درصد بود اما در جهت‌گیری‌‌های جدید این...

TejaratNews.com/
پاداش پایان خدمات بازنشستگان کی واریز می‌شود؟ بازنشستگان بخوانند/ پاداش پایان خدمات بازنشستگان چه... سرمایه‌ گذاری در رمزارز بهتر است یا مسکن؟ رسوایی‌های بزرگ صنعت خودرو که جهان را متحیر کرد/عکس چطور مصرف سوخت خودرو را کاهش دهیم؟ زمان راه اندازی متروی پرند اعلام شد این 8 خودروی چینی به ایران می‌آیند؟ هشدار تولیدکنندگان آلمانی نسبت به کمبود مواد غذایی دنا جهش کرد، کوییک ریخت/ آخرین قیمت تیبا، دنا، رانا... نتیجه آزمون حذف رانت خودرو چه بود؟/ دست دلالان از بازار خودرو کوتاه شد؟ اکنون زمان خریدن طلا و سکه است؟ زمان تعیین تکلیف وضعیت جاماندگان سهام عدالت رشد 55 درصدی پرداخت وام ازدواج در سال جاری رشد قابل توجه وام ازدواج+ جزيیات نرخ تورم در شهریورماه چقدر بود؟ لیر ترکیه در بازار تهران و جهان سقوط کرد لیر ترکیه در بازار تهران و جهان سقوط کرد رشد نرخ تورم در شهریورماه/ تورم خوراکی‌ها و دخانیات به 75 درصد رسید کلنگی های بازار مسکن چند؟ + جدول قیمت خبر خوب درباره پذیرش 6 کالا در بورس کالا جدیدترین قیمت کارخانه‌ای محصولات ایران خودرو دلیل کمیابی روغن موتور در بازار چیست؟/ افزایش حضور روغن های تقلبی اولین اتومبیل را چه کسی و چه سالی وارد ایران کرد؟ + تصاویر دلار یورو را زمین زد/ اتحادیه اروپا در حلقه عذاب عکس | شاهکار جدید مرسدس بنز؛ تلفیق زیبایی و قدرت زمان احتمالی واردات خودرو به کشور اعلام شد قانون‌گریزی با قراردادهای موقت کار / «قراردادهای دايم» احیا می‌شود؟ پیشتازی تورم شهریورماه در این اقلام شناور شدن قیمت تاکسی در تهران/ تغییر نرخ کرایه در زمان ترافیک بازگشت تورم به زیر 50 درصد پس از سه ماه عکس | جدیدیترین محدودیت برای اینستاگرام و واتساپ در ایران! پاسخ به ادعاهای وزارت نیرو پس از 3 ماه متوالی تورم به زیر 50 درصد رسید ثبت بیش از 3هزار میلیارد تومان درخواست وام در فاز آزمایشی زمان واریز پاداش پایان خدمت بازنشستگان کشف معدن سرشار از طلا و مس در مدینه افزایش 7 برابری قیمت گاز در یک کشور اروپایی زمان واریز پاداش پایان خدمت بازنشستگان اعلام شد ایران فرآورده‌های نفتی رایگان به لبنان نمی دهد توافق با ازبکستان برای افزایش تجارت فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی چقدر ارز در سامانه نیما فروخته شد؟ امسال باید 1.6 میلیون دستگاه خودرو تولید شود تولید «دنا» در روسیه با یک اسم جدید!/ همکاری ایرانخودرو با کمپانی معروف روسی سقوط 82 درصدی صادرات گاز روسیه به اروپا زايران پیاده امام رضا (ع) تحت پوشش بیمه سینا قرار می گیرند تاسیس نخستین صندوق املاک و مستغلات کشور چالش ارزی تولیدکنندگان پلی یورتان/ با نصف ظرفیت کار می کنیم سقوط لیر ادامه‌دار است؟ هشدار درباره ارزش پول ملی ترکیه/ سقوط لیر ادامه دار است؟ قیمت جدید مرغ اعلام شد/ کاهش 50 درصدی سرانه مصرف مرغ