دولت داده دقیقی از شمار کارکنان خود ندارد!

دولت داده دقیقی از شمار کارکنان خود ندارد!

معاون ريیس‌جمهوری و ريیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: امروز با دولتی مواجه هستیم که داده دقیقی از شمار کارکنان...

مهر: معاون ريیس‌جمهوری و ريیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: امروز با دولتی مواجه هستیم که داده دقیقی از شمار کارکنان خود ندارد.‌

میثم لطیفی شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان اصفهان با بیان این‌که امروز با دولتی مواجه هستیم که داده دقیقی از تعداد کارکنان خود ندارد، اظهار داشت: طبق آماری که از استان اصفهان در سامانه داریم شمار کارمندان این استان 105 هزار نفر است در حالی که در جلسه امروز آمارهای اعلام شده متفاوت از گزارش ما بود.

وی با اشاره به اینکه متوسط نرخ جایگزینی کارمندان دولت در سال 70 هزار نفر است و اگر این تعداد نیرو در سال جدب شود 70 هزار نفر خارج می‌شود، افزود: این در حالی است که طبق برنامه ششم توسعه باید 15 درصد اندازه دولت کاهش یابد اما امروز 4 درصد کاهش اندازه دولت را شاهد هستیم.

معاون ريیس جمهوری و ريیس سازمان اداری و استخدامی کشور ابراز داشت: در قانون اساسی اصل سوم بند دهم موضوع حذف تشکیلات غیرضرور مطرح شده اما هرچه نگاه می‌کنیم نه تنها تشکیلاتی حذف نشده که طی این سال‌ها اضافه نیز شده است و امروز ماهیانه رقمی حدود 70 تا 80 هزار میلیارد تومان حقوق و دستمزد در دستگاه‌های اجرایی داده می‌شود.‌

وی با بیان اینکه بهره‌وری نیروی انسانی در 10 سال گذشته منفی 9 دهم بوده درحالی که پیش‌بینی دولت از بهره‌وری مثبت 2 است، اظهار داشت: بر همین اساس است که تاکید داریم باید داده مبنا تصمیم گیری شود.

لطیفی افزود: فردی که کارمند دولت می‌شود خود و متبع او به طور میانگین 70 سال با دولت ارتباط دارند و امروز با وضعیت موجود صندوق‌های بازنشستگی با مسيله‌ای مواجه هستیم.‌

ريیس سازمان اداری و استخدامی کشور اظهار داشت: گریزی نیست و باید الگوی رزم را عوض کنیم؛ نزدیک به 700 هزار نفر درخواست استخدامی طی یک سال اخیر در سامانه داشتیم، اگر اجابت کنیم چنین حجمی باید اضافه شود در حالی که جذب نیرو باید متناسب با آینده نظام اداری کشور باشد.

لطیفی با بیان اینکه باید الگوی جذب نیرو را تغییر داده و به سمت جذب نخبگان حرکت کنیم، تصریح کرد: ما اعتقاد داریم حتی اگر وضع دولت از نظر بودجه خوب بود هم اجازه نداشتیم جذب نیرو را بدون دقت انجام دهیم.

وی با بیان اینکه بنا بر فرمایش امام (ره) کاری که مردم می‌توانند انجام دهند را باید مردم انجام دهند، اضافه کرد: لذا ما با این مبنا پیش می‌رویم.

ريیس سازمان اداری و استخدامی کشور با بیان اینکه این سازمان جذب نقطه‌ای را در دستور کار خود قرار داده، تصریح کرد: دو وزارتخانه آموزش و پرورش و بهداشت، بسیار برای ما اهمیت دارد و حدود یک میلیون و 600 هزار نفر در این دو وزارتخانه کار می‌کنند، به تازگی حدود 6 هزار و 800 مجوز استخدامی به آموزش و پرورش دادیم اما در مورد این وزارتخانه باید سیاستی در پیش گرفت که از طریق دانشگاه فرهنگیان افراد به کار گرفته شوند.

لطیفی ادامه داد: هم اکنون 300 هزار نفر در آموزش و پرورش بدون اینکه آموزش تخصصی گذرانده باشند، مشغول به کار هستند؛ لذا تاکید داریم که مسیر استخدامی وزارت آموزش و پرورش باید از دانشگاه فرهنگیان باشد.

وی با بیان اینکه تاکنون دو مسیر استخدامی دولت جذب از طریق آزمون و ایثارگران بوده، خاطرنشان کرد: در دولت سیزدهم اما مسیر سوم جذب نخبگان ایجاد شده که با همکاری معاونت علمی و فناوری و دستگاه‌های اجرایی در دولت انجام می‌شود.

معاون ريیس جمهوری و ريیس سازمان اداری و استخدامی کشور با بیان اینکه تا پایان امسال یکهزار نخبه جذب دولت می‌شوند، افزود: استان اصفهان نیز نقاط حساس استان را شناسایی کند، بومی گزینی بهترین راه است تا برای این استان در سال آینده زمینه جذب پنج هزار نفر از نخبگان فراهم شود.

وی اضافه کرد: جذب نقطه‌ای را پیگیری خواهم کرد و تلاش می‌شود جذب نقطه‌ای در شهرستان‌ها و استان‌ها به جای پایتخت اتفاق افتد.

اقدام ناهماهنگ روسیه و چین برای جایگزینی دلار آمریکا بخوانید/ افزایش قیمت انواع سکه و طلا بیش از 92 درصد چک در بهمن ماه وصول شد یک پیش بینی آینده بازار سرمایه ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی از مرز 74 هزار مگاوات گذشت آرامش بازار سیمان در سال 1401 با استمرار عرضه‌ها در بورس کالا شبکه آب و برق در مناطق زلزله‌زده خوی پایدار است تصمیمات دولت برای ایجاد ثبات در بورس هفتم و هشتم فروردین؛ ثبت نام جدد خودروهای داخلی انفجار بزرگ در بازار قیمت سکه | قیمت سکه امروز چند ؟ از تحقق وعده وزیر صمت در اتمام قرعه‌کشی خودروها تا تغییر کارکرد این گردونه برای تعیین نوبت‌ها خشم نخست وزیران رژیم اشغالگر قدس و انگلیس عجیب نیست این خودرو نقلی تنها 170 میلیون تومان/ عکس شبکه آب و برق در مناطق زلزله‌زده خوی پایدار است کاهش چشمگیر صادرات اقلام فولادی تغییر نام شهر جدید هشتگرد به مهستان قیمت بیت کوین ثابت ماند نام شهر جدید هشتگرد به "مهستان" تغییر کرد شبکه آب و برق در مناطق زلزله‌زده خوی پایدار است 26 قنادی به دلیل کم فروشی به تعزیرات حکومتی معرفی شدند کاهش عجیب قیمت دلار در بازار امروز | قیمت دلار در بازار امروز چند؟ واکنش خزانه‌داری آمریکا به روسیه و چین برای کنار گذاشتن دلار پرسش‌های پرتکرار معاملات سپرده نفت‌ خام و میعانات گازی 92.7 درصد چک‌ها در بهمن ماه 1401 وصول شد رشد صنعت در پاییز سال گذشته 11.6 درصد بود 13 هزار پروژه برای محرومیت زدایی محلات کم برخوردار بانک‌های کوچک آمریکا 120 میلیارد دلار زیان کردند ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی از مرز 74 هزار مگاوات گذشت هشدار وزارت راه و شهرسازی به خریداران ویلا در تعطیلات نوروز چگونه کارت سوخت المثنی بگیریم؟ آمادگی کروز برای تحقق شعار سال 1402/ ضرورت توجه به رشد تولید سیگنال رایگان در صرافی بینگ ایکس قیمت خودرو در بازار آزاد - 5 فروردین 1402 + جدول نرخ رسمی 11 ارز کاهش یافت جزيیات آغاز به کار ادارات و مشاغل مختلف مشخص شد واکاوی مهمترین اقدامات حمایتی دولت از بورس/ از حذف قیمت‌گذاری دستوری تا برنامه 10 بندی حمایتی اعلام زمان سوددهی 5 نماد بورسی زیان 120 میلیارد دلاری بانک‌های کوچک آمریکا در یک هفته قیمت طلا کاهش یافت کدام خودروها در بورس تاختند؟ صعود شاخص کل بورس در اولین روز معاملاتی سال جدید تشدید بارش‌های بهاری از ششم فروردین/ مردم از اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها بپرهیزند عکس | عراق این بویینگ های مدرن جدید را خرید! هفتم فروردین اولین خوشه‌های طلایی گندم برداشت می‌شود افتتاح خط ریلی رشت _ آستارا چهار سال دیگر ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی از مرز 74 هزار مگاوات گذشت چگونه قیمت‌ها در بازار خودرو دو برابر شد؟/ آخرین قیمت... درخواست اسپانیا برای عدم خرید ال‌ان‌جی از روسیه چگونه 4 بانک سقوط کردند؟ ممانعت ترکیه از صادرات نفت کردستان عراق بدون موافقت بغداد