احداث نیروگاه 400 مگاواتی برق در ترکمنستان

احداث نیروگاه 400 مگاواتی برق در ترکمنستان

وزیرامورخارجه ترکمنستان از احداث نیروگاه 400 مگاواتی برق در نزدیکی مرز سرخس از سوی پیمانکاران ایران در شهر «ماری» ترکمنستان خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، رشید مردوف در اختتامیه شانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری ایران ایران و ترکمنستان با بیان اینکه دو روز است که برای این اجلاس به تهران آمده ایم گفت: در این سفر چند ملاقات داشتیم که هدف از آنها توسعه و گسترش روابط فی مابین در حوزه‌های انرژی، راه آهن و علمی- آموزشی است که به نتایج خوبی دست یافتیم.

وی گفت: دیروز با ريیس جمهور ایران دیداری داشتیم. همچنین با آقای قاسمی جلسات متعددی در موضوعات مختلف برگزار کردیم که در چند مورد به نتایج قطعی رسیدیم. در مواردی هم قرار شد برای بررسی بیشتر به جلسات آینده موکول شود.

وزیرامورخارجه ترکمنستان اظهار کرد: ما آماده همکاری هستیم و امیدواریم روابط گسترش یابد. یکی از مهمترین توافقات امروز ما احداث خط تولید نیروگاه برق 400 مگاواتی در شهر مرزی ماری در نزدیکی سرخس توسط پیمانکاران ایرانی ساخت شود و برق آن به ایران صادر شود. از دیگر موارد توافقتنامه امروز، سرعت بخشیدن به حمل کالا در بخش‌های جاده‌ای و ریلی شامل مرزهای سرخس، اینچه برون و لطف آباد بود. همچنین توافق شد تا برای ترانزیت کالاهای ترکمنستان از مسیر ایران منطقه‌ای در بندر شهید رجایی برای ترکمنستان در نظر گرفته شود.

وی به توافقنامه در بخش آموزش اشاره کرد و گفت: همچنین در حوزه سلامت و درمان توافقنامه‌ای از سال 2015 وجود داشت که آن را بازنگری کردیم که شامل همکاری‌ها در بخش سلامت، درمان و تجربیات علمی- آموزشی و درمانی است.

مردوف به توافق به بخش رسانه‌های جمعی اشاره کرد و افزود: بازگشایی دفتر خبرگزاری ایرنا در عشق آباد و امضای یادداشت تفاهم میان سازمان صدا و سیمای ایران و رادیو تلویزیون دولتی ترکمنستان که قبلا وجود داشت در مفاد آن بازنگری شود.

ريیس ترکمنستانی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکمنستان توافقنامه‌ها در حوزه ورزش و گردشگری را یادآور شد و افزود: قرار شد این موافقتنامه در آینده نزدیک امضا شود. همچنین برنامه‌ای برای افزایش همکاری‌های ورزشی و گردشگری تدوین شود.

وی گفت: 236 سند همکاری تاکنون امضا شده و سه پروتکل جدید هم در این اجلاس اضافه کردیم.

منبع: مهر

بیمه حوادث مشترکین برق خانگی و تجاری برقرار شد

بیمه حوادث مشترکین برق خانگی و تجاری برقرار شد

با رفع مشکلات و پیگیری‌های صورت گرفته، بیمه حوادث مشترکان خانگی و تجاری برقرار شد.

TejaratNews.com/
پایداری شبکه گاز شمال کشور با قرارداد سوآپ گازی ترکمنستان، ایران و آذربایجان

پایداری شبکه گاز شمال کشور با قرارداد سوآپ گازی ترکمنستان، ایران و...

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران تاکید کرد: قرارداد سه جانبه سوآپ گازی علاوه بر اهمیت اقتصادی بر پایداری شبکه گازی در شمال و شمال شرق ایران کمک می کند.

Irinn.ir/
افزایش تولید برق در کشور تا تابستان آینده

افزایش تولید برق در کشور تا تابستان آینده

وزیر نیرو در بازدید از شرکت مپنا گفت: ظرفیت تولید برق کشور، تا تابستان سال آینده 6 هزار مگاوات افزایش می‌یابد.

Irinn.ir/
برق گران نشده؛ به فیش‌هایتان با دقت نگاه کنید

برق گران نشده؛ به فیش‌هایتان با دقت نگاه کنید

سخنگوی صنعت برق کشور گفت: در حال حاضر برنامه‌ای برای افزایش قیمت برق در کشور نداریم.

Bartarinha.ir/
مصرف برق رمز ارز‌های غیرمجاز معادل مصرف 3 کلانشهر!

مصرف برق رمز ارز‌های غیرمجاز معادل مصرف 3 کلانشهر!

مجری طرح تامین برق رمز ارز‌ها در شرکت توانیر گفت: مصرف برق رمز ارز‌های غیرمجاز معادل مصرف 3 کلانشهر است.

Irinn.ir/
اعلام الگوی مصرف برق در زمستان 1400

اعلام الگوی مصرف برق در زمستان 1400

مدیرکل دفتر مدیریت مصرف توانیر گفت: الگوی مصرف برق زمستان 200 کیلووات بر ساعت است و این رقم در فصول گرم تا 300 کیلووات بر ساعت نیز افزایش می‌یابد.

TejaratNews.com/
تعرفه‌های برق هنوز تغییر نکرده است

تعرفه‌های برق هنوز تغییر نکرده است

تعرفه‌های موجود برق تغییری نکرده و هیچ افزایش قیمتی به عنوان جریمه اعمال نشده است.

Bartarinha.ir/
ایشان سلطان برق هستند!

ایشان سلطان برق هستند!

مصطفی رجبی: بیشترین قبض‌های برق که به صورت موردی است، بیش از 10 میلیون تومان بوده که البته این مبالغ استثنا هستند و کمتر از 2 درصد از مشترکان قبوض بیش از 700 هزار تومان پرداخت می‌کنند.

Bartarinha.ir/

بیشترین قبض برق چقدر است؟

بیشترین قبض برق در چه حدودی است؟

بیشترین قبض برق در چه حدودی است؟

سخنگوی صنعت برق گفت: خوشبختانه بیش از 85 درصد از قبوض برق کمتر از 30 هزار تومان است و بیشترین قبض های برق که به صورت موردی است، بیش از 10 میلیون تومان بوده که البته این مبالغ استثنا هستند و کمتر از 2 ...

Bartarinha.ir/
پیش‌بینی از وضعیت قطعی گاز و برق در زمستان

پیش‌بینی از وضعیت قطعی گاز و برق در زمستان

عضو کمیسیون انرژی مجلس به بیان توضیحاتی درباره وجود خطر در زمینه تامین گاز زمستان پرداخت.

Bartarinha.ir/
حذف یارانه مشترکان پرمصرف برق از سال آینده

حذف یارانه مشترکان پرمصرف برق از سال آینده

مدیرعامل شرکت توانیر گفت: دولت طرحی را مبنی بر حذف یارانه مشترکان پرمصرف در دستور کار دارد که پیش بینی می‌کنیم از سال آینده وارد مرحله اجرا شود و تمرکز ما بیشتر روی دوران گرم سال است.

Bartarinha.ir/
ماجرا‌ی ادامه‌دار قطع شبانه برق در تهران

ماجرا‌ی ادامه‌دار قطع شبانه برق در تهران

معاون توزیع و هماهنگی توانیر با اشاره به قطع برق در برخی از نقاط تهران به خصوص در شب توضیحاتی را ارايه داد.

Bartarinha.ir/
شبکه‌ برق هرمزگان پایدار است

شبکه‌ برق هرمزگان پایدار است

سخنگوی صنعت برق گفت: در ساعات نخست پس از زلزله قطعی برق برخی نقاط رفع شد و هم ‌اکنون شبکه پایدار است و قطعی نداریم.

Irinn.ir/
قطع برق زمستانه هم کلید خورد/ امسال حتی مازوت هم برای سوزاندن نداریم؟

قطع برق زمستانه هم کلید خورد/ امسال حتی مازوت هم برای سوزاندن ندار...

در حالی که هنوز یک ماه به شروع زمستان مانده رییس کمیسیون صنایع اتاق ایران هشدار داده که تنها 10 روز ذخیره مازوت و گازوییل در نیروگاه‌ها وجود دارد و با اولین موج سرما گاز نیروگاه ها قطع می‌شود. آیا خام...

TejaratNews.com/
احتمال ریزش شاخص کل تا 1 میلیون و 310 هزار واحد/ دو دیدگاه برای سرمایه‌گذاری حرکت خلاف جهت قیمت سکه و طلا /دلار پیشروی کرد پرداخت وام 10 میلیون تومانی به سرپرستان مبتلا به کرونا رشد قیمت یورو و دلار در صرافی‌های بانکی خبر‌های جدید خودرویی از زبان ريیس سازمان بورس پیام پنهان بودجه درباره مذاکرات هسته‌ای/ دولت به لغو تحریم‌ها خوش‌بین است؟ قیمت سکه در بازار امروز جزيیات تخصیص و پرداخت حقوق با روش جدید تازه‌ترین قیمت گوشت در میادین میوه و تره‌بار ادامه سودآوری شرکت‌های بورسی تا پایان سال عرضه اولیه‌های جذاب زیادی در راه‌ است قیمت احتمالی نفت و دلار در بودجه 1401 کاهش 7 دلاری قیمت طلا/تورم آمریکا فعلا ادامه دارد "همکاران سیستم" در تدارک ورود به بازار لوازم خانگی و خرده فروشی آخرین وضعیت قیمتی کالا‌های اساسی در بازار تصمیمات جدید برای حذف قیمت‌گذاری خودرو فروش ویژه خودروهای جدید بهمن در هفته آینده کاهش قیمت طلا به دنبال واکنش بانک مرکزی آمریکا روند سودآوری شرکت‌های تحت پوشش بورس تا پایان سال ادامه دارد وام 10میلیونی برای سرپرستان خانوار مبتلا به کرونا ارزش سهام عدالت 2 درصد کاهش یافت ارزش سبد سهام عدالت آب رفت/ سهام عدالت 532 هزار تومانی چند شد؟ با 17میلیون تومان چه خودرویی می‌توان خرید؟ خبرهای خوب بورسی؛ از حذف قیمت‌گذاری دستوری تا عرضه اولیه‌های جذاب ‌ تجارت در مرز ایران و افغانستان عادی شد طرح ویژه فروش 2 خودرو فردا موتور افت بیش از 3 درصدی شاخص کل/ ریزش‌های متوالی بورس به پایان می‌رسد؟ قیمت دلار در صرافی‌های بانکی تهران، بیست و نهمین شهر گران دنیا شد! یارانه معیشتی آذرماه واریز شد انتشار صورت مالی میاندوره ای "مادیرا" توقف پذیرش محموله تجاری در مرز میلک "ساراب" صورت مالی تلفیقی 6 ماهه منتشر کرد "قنیشا" صورت مالی 12 ماهه حسابرسی شده منتشر کرد شرایط ثبت‌نام در مسکن دولتی آسان شد نرخ رسمی 29 ارز افزایش یافت قیمت خودرو در بازار امروز گمرک: تجار فعلا به مرز میلک کالا ارسال نکنند "لکما" در مناقصه خرید رک BBU حاضر شد "شسم" مجوز تولید محصول جدید گرفت مسکن در تهران گران‌تر از مسکو و استانبول یارانه معیشتی آذرماه واریز شد تعیین دبیر کل اوپک تا ماه آینده رکود نامیمون و سکوت بزرگ بورس‌باز‌ها هشدار وزیز نفت درباره بنزین/ پشت پرده کمبود بنزین در ایران چیست؟ پیشنهاد پرداخت وام 450 میلیون تومانی به هر واحد مسکن ملی قیمت خودرو امروز 11 آذر 1400(جدول) خرید و فروش طلا زبر رصد مالیات می‌رود شاسی‌بلند چینی در بازار چند؟ توزیع کالاهای اساسی با پیک موتوری کلید خورد