رییس سازمان هواپیمایی: مجوز 20 هزار پرواز نوروزی صادر شده است

رییس سازمان هواپیمایی: مجوز 20 هزار پرواز نوروزی صادر شده است

ريیس سازمان هواپیمایی کشوری از برنامه‌ریزی 20 هزار پرواز برای انجام عملیات نوروز 1402 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ محمد محمدی بخش ريیس سازمان هواپیمایی کشور ضمن قدردانی از مدیران و دست اندرکاران پروازهای نوروزی گفت: با توجه به اهمیت مدیریت سفرهای نوروزی، این مرکز برای نخستین بار در سازمان هواپیمایی کشوری تشکیل شد و با رصد 24 ساعته، فعالیت‌های مربوط به سفرهای هوایی و خدمات‌رسانی به مردم را پایش خواهد کرد.

وی ایمنی و امنیت پروازها را خط قرمز سازمان هواپیمایی کشوری دانست و افزود: مرکز مدیریت و کنترل پروازها و خدمات مسافران نوروزی مدل مناسبی است که برای اولین بار در صنعت راه اندازی شده و فعالیت این مرکز در طول تعطیلات نوروزی ادامه خواهد داشت و برای دوره‌های اوج سفر نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

محمدی بخش گفت: امسال برای انجام سفرهای نوروزی حدود 20 هزار پرواز در مسیرهای داخلی و خارجی برنامه ریزی شده که تا امروز (1401/12/27) حدود 6 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد هستیم.

ريیس سازمان هواپیمایی کشوری بر هم افزایی و به اشتراک گذاری اطلاعات در صنعت هوانوردی تاکید کرد و افزود: امیدواریم سال 1402، سال جهش و رونق حمل و نقل هوایی در حوزه بین المللی و توسعه فرودگاه های کمتر توسعه یافته باشد و در نظر داریم مدل اقتصادی جدید در صنعت ایجاد شود.

وی بر اطلاع رسانی درست و به موقع به مسافران تاکید کرد و گفت: سطح استانداردها کاملا تعریف و براساس قوانین و مقررات برنامه ریزی پروازها انجام شده و در طول ایام نوروز مدیران فرودگاه ها و روسای ایستگاه ها، پاسخگویی مناسب به مسافران نوروزی داشته باشند.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد