صعود آهسته و پیوسته شاخص بورس

صعود آهسته و پیوسته شاخص بورس

بازار سهام هفته بعد از تعطیلات 6 روزه پایتخت را متعادل آغاز کرد. اما با وجود اینکه ارزش کل معاملات و همچنین حجم کل معاملات در هفته جاری نسبت به هفته قبل کاهشی بود اما شاخص کل بورس آهسته و پیوسته به حرکت صعودی خود ادامه داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، بررسی معاملات بازار سهام در هفته جاری حاکی از آن است که ارزش کل معاملات این بازار در هفته جاری نسبت به هفته گذشته با 4.92 درصد کاهش، از 176 هزار و 3 میلیارد ریال به 167 هزار و 340 میلیارد ریال رسید. همچنین حجم کل معاملات این بازار از 22 هزار و 225 میلیون سهم در هفته گذشته به 18 هزار و 259 میلیون سهم در هفته جاری رسیده است که کاهشی 17.85 درصدی را نشان می‌دهد.

وضعیت صعود و نزول بازارها

بر این اساس، بازار بدهی و صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در این هفته بر خلاف بازار اول سهام، بازار دوم سهام و بازار مشتقه روندی صعودی داشتند. به طوریکه ارزش معاملات در بازار اول سهام، کاهشی 1.38 درصدی را در هفته جاری نسبت به هفته قبل تجربه کرد و از 64 هزار و 103 میلیارد ریال به 63 هزار و 221 میلیارد ریال رسید. حجم معاملات این بازار نیز که هفته قبل 8237 میلیون سهم بود به 6585 میلیون سهم در هفته جاری رسید و کاهشی 20.05 درصدی را تجربه کرد.

روند حرکت بازار دوم سهام نیز مانند بازار اول سهام نزولی بود. به طوریکه ارزش معاملات این بازار در هفته جاری نسبت به هفته قبل 19.89 درصد کاهش یافت و از 74 هزار و 982 میلیارد ریال تا 60 هزار و 68 میلیارد ریال کاهش یافت. حجم معاملات این بازار نیز با 25.30 درصد کاهش، از 12 هزار و 201 میلیون سهم به 9114 میلیون سهم رسید.

این درحالی است که بازار بدهی هفته ای سبز را پشت سر گذاشت و ارزش معاملات این بازار در هفته جاری با رشدی 45 درصدی از 6105 میلیارد ریال در هفته قبل به 8869 میلیارد ریال در هفته جاری رسید. حجم معاملات بازار بدهی هم از 6 میلیون برگه به 8.88 میلیون برگه رسید که رشدی 44 درصدی را نشان میدهد.

طبق بررسی های انجام شده، بازار مشتقه در هفته ای که گذشت چراغ قرمز حرکت کرد. به طوریکه ارزش معاملات این بازار در هفته قبل 111 میلیارد ریال بود که در هفته جاری به 57 میلیارد ریال رسید و کاهشی 48.79 درصدی را تجربه کرد. حجم معاملات در این بازار نیز با 31.28 درصد کاهش، از 25 میلیون قرارداد در هفته قبل به 17.1 میلیون قرار داد در هفته جاری رسید.

در این میان صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در هفته جاری در مقایسه با هفته قبل روندی صعودی داشتند و ارزش معاملات این بازار از 30 هزار و 702 میلیارد ریال در هفته قبل به 35 هزار و 126 میلیارد ریال در هفته جاری رسید و رشدی 14.41 درصدی را تجربه کرد. حجم معاملات در این بازار نیز با رشدی 44.29 درصدی در هفته جاری نسبت به هفته قبل از 1756 میلیون یونیت به 2534 میلیون یونیت رسید.

شاخص کل صعودی ماند، شاخص هم وزن نزولی شد

بر اساس این گزارش، شاخص کل بورس در هفته جاری نسبت به هفته قبل رشدی 0.40 درصدی را تجربه کرد و از یک میلیون و 311 هزار واحد تا یک میلیون و 316 هزار واحد صعود کرد که رشدی 5210 واحدی را نشان میدهد.

این درحالی است که شاخص کل با معیار هم وزن در هفته جاری نسبت به دهفته قبل روندی نزولی داشت و با 1.57 درصد کاهش از 403 هزار و 74 واحد به 396 هزار و 745 واحد رسید و 6329 واحد کاهش یافت.

*خبرنگار: پونه درخشان 

local_offerبرچسب‌ها:
صف خرید پالایشی‌ها در روز افت شاخص کل بورس

صف خرید پالایشی‌ها در روز افت شاخص کل بورس

شاخص کل بورس در پایان بازار با 0٫35 درصد افت و حدودا پنج هزار واحد منفی در محدوده یک میلیون و 386 هزار واحد قرار گرفت.

TejaratNews.com/

بورس از دیگر بازارها عقب می‌ماند؟ / پیش‌بینی بورس امروز 31 شهریور

تخلیه هیجان روی الاکلنگ لنگ بورس

تخلیه هیجان روی الاکلنگ لنگ بورس

گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به متلک پاستور به دانش آموختگان دانشگاه مدیر پرور و خریدارانی که تخم شان را ملخ خورده‌ و...

BourseNews.ir/
بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی بورس (30شهریور) / استقبال از فرابورس، در روز خروج هزار و 200میلیاردی پول حقیقی

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی بورس (30شهریور) / استقبال از فر...

افراد حقیقی امروز هزار و 240میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه فلزات اساسی و همچنین سهام صنایع...

EghtesadOnline.com/
کدام صنایع بعد از برجام رشد می‌کنند؟ / به بورس اعتماد کنیم؟

کدام صنایع بعد از برجام رشد می‌کنند؟ / به بورس اعتماد کنیم؟

بازار سهام در هفته آخر شهریور با افت گسترده شاخص رو به رو شد و شاخص کل محدوده مقاومت قبلی خود را از دست داد و به محدوده 1٫3 میلیون واحد رسید. روند بازار سهام در روزهای آینده تغییری می‌کند؟

TejaratNews.com/

بورس دوباره به عقب برگشت/ بر بازار طلا و ارز در شهریور چه گذشت؟

چرا بورس همچنان ریزش دارد؟ / در کدام صنایع بورسی سرمایه‌گذاری کنیم؟

فروش حدود 11 هزار میلیارد تومان اوراق مالی دولت در روزهای منفی بورس

امروز در بازار طلا و سکه چه خبر بود؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400/6/30

امروز در بازار طلا و سکه چه خبر بود؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400...

قیمت طلا و سکه امروز بر خلاف افت بهای طلای جهانی و افت نرخ ارز، اندکی افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه طرح جدید به 11 میلیون و 866 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/
نگاهی به عرضه‌های داخلی و صادراتی بورس انرژی

نگاهی به عرضه‌های داخلی و صادراتی بورس انرژی

امروز انواع محصولات پتروشیمی در رینگ بین‌الملل بورس انرژی عرضه می‌شود.

Sena.ir/
بورس تا پایان امسال چقدر سود می‌دهد؟

بورس تا پایان امسال چقدر سود می‌دهد؟

بورستهران- ایرنا- اگرچه برآورد میزان سودآوری بازارهای مختلف به طور دقیق امکان‌پذیر نیست، امایک کارشناس بازار سرمایه احتمال می‌دهد که بازار سهام تا پایان امسال به بازدهی حدود 20 تا 50 درصدی دست پیدا کن...

Irna.ir/
عرضه 114 میلیون دلار در سامانه نیما اتاق بازرگانی نباید آمار فروش نفت به چین را منتشر می‌کرد! بررسی تمدید مهلت ثبت‌نام وام ودیعه مسکن در ستاد ملی کرونا خبر جدید از تمدید ثبت‌نام در سامانه اسکان و املاک عرضه 114 میلیون دلار در سامانه نیما زمان و جزيیات طرح جدید فروش فوری رانا پلاس با سقف پانوراما گران‌ترین تلویزیون بازار 212میلیون قیمت خورد اعلام نتایج قرعه‌کشی پیش‌فروش تارا موضع کانون سردفتران درباره بخشنامه جدید ثبت لزوم تدوین راهکارهایی برای افزایش عمق بازار سرمایه رکود در بازار خودرو / کاهش قیمت همه خودروها تخلیه هیجان روی الاکلنگ لنگ بورس قیمت انواع مرغ و تخم مرغ در 31 شهریور 1400 (فهرست قیمت) کدام صنایع بعد از برجام رشد می‌کنند؟ / به بورس اعتماد کنیم؟ دستور بررسی مجدد محدودیت تراکنش‌های کارت به کارت قیمت گوشت در 31 شهریور 1400 (فهرست قیمت) دستور بررسی دوباره محدودیت کارت به کارت نیم تن گوشت اسب غیرمجاز در تهران معدوم شد کاهش 5 تا 10درصدی قیمت همه خودروها تلاطم بورس پایان ندارد! / خروج 3 هزار میلیارد تومانی از بورس طی 5 روز تورم ایران شش برابر تورم عراق! آخرین اخبار از مهلت ثبت‌نام وام ودیعه مسکن روز پرصعود و نزول برای بورس ادامه ابهام‌ها و اختلاف‌ها در مورد برگ سبز خودرو واریز وام ضروری بازنشستگان کشوری تا ظهر فردا " زشگزا " در مسیر پرداخت سود قرار می گیرد آغاز پرداخت سود "وتعاون" از مهرماه مخالفت قاطع وزیر اقتصاد با افزایش نرخ بهره " فاذر " مجددا به مجمع می رود 60 ثانیه 31 شهریور 1400 وضعیت سبد سهام عدالت در 31 شهریور ماه بازار دوباره قرمز پوش شد! مصوبه واردات خودرو به مجلس بازگشت احتمال شروع روند مثبت بازار از روزهای آینده انبارگردانی یک روزه شرکت زرین زعفران مشرق زمین نشست خبری شرکت توسعه سرمایه و صنعت غدیر وضعیت اقتصادی موجود ادامه پیدا نخواهد کرد فشاری از سمت کارگزاری ها برای تسویه اعتبار مشتریان وجود ندارد/ کارگزاری ها 21 هزار میلیارد تومان اعت... مهلت ثبت‌نام وام ودیعه امشب به پایان می‌رسد؟ صف خرید پالایشی‌ها در روز افت شاخص کل بورس عجیب‌ترین آگهی جهان آیفکس در نیمه کانال 20 هزار واحدی متوقف شد "فلزات اساسی" در صدر نشست کاهش شاخص بورس در آخرین روز فصل تابستان جاماندگان یارانه معیشتی منتظر یارانه جدید باشند از پرونده سکه ثامن چه خبر؟ ادامه سقوط بورس | کاهش 4 هزار و 834 واحدی شاخص کل بورس دوباره به عقب برگشت/ بر بازار طلا و ارز در شهریور چه گذشت؟ کاهش 4834 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 14 هزار میلیارد تومان فراتر رفت پایان بازار با افت 4 هزار واحدی شاخص

در حال بارگیری...