اکسیر عشق بر مسم افتاد و زر شدم

اکسیر عشق بر مسم افتاد و زر شدم

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مس شهید باهنر منتهی به اسفند 99 به ریاست حمزه وکیلی، معاون فنی و نظارت هلدینگ صدرتامین، در محل مجتمع کرمان برگزار شد.

خواندن 2 دقیقه

به گزارش بورس نیوز، در ابتدای این جلسه، مجید ضیايی، مدیرعامل مس شهید باهنر گزارشی از وضعیت عملکرد و فعالیت‌های صورت گرفته در سال گذشته را ارايه و سپس به برخی از برنامه‌های پیش روی این شرکت در سال 1400 اشاره کرد.

وی افزود: از جمله مهمترین دستاورد‌های شرکت در سال 99، افزایش 131 درصدی ریالی کل فروش نسبت به سال 98، افزایش 19 درصدی تناژ تولید نسبت به سال گذشته، رشد 136 درصدی سود عملیاتی و 124 درصدی سود خالص بوده است.

مدیرعامل مس شهید باهنر در راستای جهش تولید، نشان ممتاز شستا در تحقق جهش تولید برای افزایش تولید قابل توجه در سال 99 توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مس باهنر اهدا شد.

وی اضافه کرد: در سال 99 رشد خوبی در تولید و افزایش سود خالص داشته ایم. جمع کل صادرات سال 98 برابر با 931 تن بوده که در سال 99 به 1504 تن رسید که با 62 درصد افزایش در تناژ و 268 درصد افزایش در ارزش همراه بوده است. همچنین شرکت در دو ماهه نخست سال جاری به اندازه کل سال 97 صادرات داشته است. وی ادامه داد: شرکت در بودجه سال 1400 حدود 6 هزار تن از تولید را به صادرات تخصیص داده است که امیدواریم این مهم محقق شود.

ضیایی در ادامه بیان کرد: در سال 99، بیش از 33 هزار تن تولید داشتیم که 6 هزار تن نسبت به سال 98 و 8 هزار تن نسبت به سال 97 افزایش را شاهد بودیم. وی افزود به دلیل وجود شیوع ویروس کرونا در ابتدای سال و بسته شدن مرز‌های جاده‌ای، علیرغم همه مشکلات، صادرات از مسیر ریلی و دریایی انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: با در نظر گرفتن عدم ثبات وضعیت بازار سرمایه و ریزش شاخص بورس در سال گذشته و مشکلاتی که برای این بازار بوجود آمد، ارزش بازار این شرکت در پایان سال 98 معادل 26000 میلیارد ریال بود که در پایان سال 99 به 46600 میلیارد ریال افزایش پیدا کرد و ارزش بازار پیش از مجمع نیز با حفظ روند افزایشی به 47200 میلیارد ریال رسید.

ضیايی در پایان سود خالص شرکت صنایع مس شهید باهنر را 6.375.776 میلیون ریال اعلام نمود با تصویب مجمع مقرر گردید مبلغ 5.700 ریال سود به ازاء هر سهم تقسیم و پرداخت شود.

گفتنی است، وکیلی معاون فنی و نظارت هلدینگ صدر تامین که ریاست مجمع عمومی عادی سالیانه مس باهنر را بر عهده داشت پس از ارايه گزارش مدیرعامل این شرکت، ضمن تشکر از تلاش‌های صورت گرفته مس باهنر در سال 99 بیان کرد: مس باهنر یکی از شرکت‌های بزرگ و موفق تاصیکو بوده که با حضور مدیر عامل و تیم مدیریتی جدید فضای همدلی و هم افزایی در کلیه بخش‌های این شرکت ایجاد شد که نتایج آن را در گزارش عملکرد این شرکت شاهد بودیم. وکیلی گفت شرایط ایجاد شده در شرکت آن شعر سعدی را تداعی می‌کند که: اکسیر عشق بر مسم افتاد و زر شدم.

وی ابراز امیدواری کرد که با تلاش مدیریت و کارکنان، مجموعه عظیم مس شهید باهنر، با همان روحیه کاری و همت مثال زدنی، با رونق و توسعه فعالیت‌های گسترده خود و برنامه ریزی دقیق، بتواند در سال 1400 به اهداف مشخص شده و کسب عناوین برتر خود در تولید، فروش و صادرات دست یابد و همچون سال 99 عملکرد درخشانی داشته باشد.

در ادامه مدیرعامل و هیات ريیسه مجمع به سوالات سهامداران در حوزه‌های مختلف پاسخ دادند.

بر اساس این گزارش در مجمع عمومی عادی سالیانه مس باهنر علاوه بر وکیلی، حمدحیدری مدیر امورحقوقی و قراردادها، اکوان مدیر امور مجامع هلدینگ سرمایه گذاری صدرتامین، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، نماینده سازمان حسابرسی و حسنی ريیس هیيت مدیره به همراه دیگر اعضا هیيت مدیره مس باهنر، گروهی از سهامداران به صورت حضوری، و بیش از 250 سهامدار نیز به صورت آنلاین حضور داشتند که در مجموع 77 درصد سهامداران شرکت را شامل می‌شدند.

لازم به ذکر است، سال جاری دومین سال متوالی بود که به دلیل انتقال دفتر مرکزی به محل مجتمع، مجمع عادی سالیانه مس باهنر در کرمان و در محل شرکت برگزار می‌شد و با توجه به قانون برگزاری مجامع در شرایط شیوع ویروس کرونا، جلسه با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد.


  • بیشتر بخوانید:
شیب دلنشین صعود فروش "فباهنر" از اسفند99/ افزایش 124درصدی سود پایه هر سهم
رپورتاژ
پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

بسیاری از کارشناسان بازار معتقدند در بیشتر بازارها روند رکودی حاکم شده است. اما معضل اساسی بازار سرمایه علاوه بر رکود، تحرکات منفی است که در نتیجه اقدامات نادرست دولت و نهاد ناظر در بازار ایجاد شده اس...

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس 26 خرداد / بازار فردا مثبت می‌ماند؟

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر بورس

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر...

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ جریان نقدینگی در بازار سرمایه خوب نیست و نقطه روشنی برای بالا رفتن حجم معاملات و در نتیجه افزایش ارزش معاملات وجود ندارد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 از نگاه کارشناسان بازار سرمایه نشان می‌دهد بازار سهام احتمالا روندی متعادل را پشت سر بگذارد.

TejaratNews.com/
بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/
پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه درباره روند بازار هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه دربا...

در اواخر هفته گذشته بازار سهام روندی متعادل و مثبت را داشت و شاخص کل به محدوده یک میلیون و 109 هزار واحد رسید. باید دید بازار سرمایه در هفته آینده از نگاه کارشناسان بازار سرمایه چه روندی را می‌گذراند؟

TejaratNews.com/

مروری به عملکرد بورس در هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس 11 خرداد 1400 / بازار تا پایان هفته متعادل خواهد بود

نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

با توجه به روند تکراری بازار سهام در جریان معاملات فروردین 1400، برخی از سیگنال‌های مثبت برای بازار بی‌اثر شده‌اند. کارشناسان، بازار را در شرایطی می‌دانند که نمی‌توان اظهار نظر تخصصی درباره روند آن ار...

TejaratNews.com/
سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی سازمان بورس در صندوق تثبیت بازار سرمایه

سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی سازمان بورس در صندوق تثبیت بازار سرمای...

بورستهران- ایرنا- مدیر امور مالی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه سازمان بورس می‌تواند بخشی از دارایی خود را در صندوق تثبیت بازار سرمایه‌گذاری کند، گفت: سازمان بورس باید حدود 450 میلیارد تومان...

Irna.ir/
دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه بورس در سال جاری،‌ مربوط به شرکت لیزینگ کارآفرین در روز چهارشنبه انجام می‌شود.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سران قوا

پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سر...

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل 13 هزار واحد افت داشت و رکوردی دیگر در افت شاخص کل زده شد. بازار امروز تحت تاثیر کاهش نرخ دلار و ابهامات در نتیجه مذاکرات برجام بود. به گفته یک کارشناس بازا...

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس 28 اردیبهشت / صف‌های فروش فردا جمع می‌شوند؟

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

کارشناسان بازار سرمایه درباره تاثیرات برجام در بازار نظرات مختلفی دارند و برخی معتقدند برجام اگر نتیجه نهایی و بزرگی داشته باشد شاید بتواند به نفع روند بورس باشد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس یکشنبه 2 خرداد / نماد مثبتی در بازار داریم؟

پیش‌بینی بورس یکشنبه 2 خرداد / نماد مثبتی در بازار داریم؟

کارشناس بازار سرمایه درباره وضعیت بازار گفت: در آبان ماه سال گذشته کف حمایتی شاخص کل به یک میلیون و 300 هزار واحد رسید اما همین کف امروز نسبت به سال گذشته شکسته شده است و شاخص کل از این محدوده هم پایی...

TejaratNews.com/
مرتفع‌ترین هتل لوکس جهان گشایش یافت پیش‌بینی بورس هفته دوم تیر / اعتماد به بازار چگونه برمی‌گردد؟ دلیل تجمع کارگران صنعت نفت چیست؟ / وزارت نفت چه می‌گوید؟ قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | رشد نسبی اسکناس آمریکایی در آخرین روز هفته خبری برای سهامداران «خاهن» / مجمع این شرکت کی برگزار می‌شود؟ روند هفتگی سهام عدالت در پایان هفته اول تیر ماه حمایت قوه قضايیه از واحد‌های صنعتی و تولیدی مقصر جدید گرانی ارز / چه چیزی مردم را به صف خرید دلار کشاند؟ خبرنگاران نقش مهمی در توسعه و اعتلای کشور دارند در مجمع عمومی "ساراب" چه گذشت؟ افتتاح واحد شیرین‌سازی پتروشیمی بوعلی سینا بازدهی هفتگی بورس بیشتر از 5 درصد شد / آیا روند صعودی بورس ادامه دارد؟ ورق بورس در هفته پایانی خردادماه برگشت فصل نوین "ذوب‌" و "ونوین" در تامین سرمایه پروژه‌های توسعه پیش‌فروش گروه صنعتی ایران‌خودرو با حذف دو محدودیت دیدار سهامداران "فلوله" در چهاردهم ماه جاری "های وب" در مجمع 90 ریال تقسیم کرد آینده قیمت بیت کوین | ارزش ارز‌های دیجیتال امروز پنجشنبه 3 تیر1400 قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/4/3 یورو دیجیتالی در راه است؟ تحلیل گزارش ماهانه یک نماد عرضه اولیه | عملکرد چخزر در بهار 1400 چگونه بود؟ جهش 65 درصدی ارزش معاملات بورس در مازندران بالاخره بورس سبز شد / دلار چند برابر سکه و ارز رشد کرد؟ محبوب‌ترین ارز‌های دیجیتال در ژوين 2021 ضرورت اصلاح نظام قیمت گذاری خودرو "خبازرس" در مناقصه با موضوع خدمات بازرسی شرکت کرد "دهدشت" و ترکیب جدیدی از هیات مدیره طرح نذر آب چیست؟ ارزش بازار مایکروسافت به 2تریلیون دلار رسید 10 درصد از سهام "وسینا" روی میز مزایده داچیا داستر 2022 معرفی شد تقسیم سود 450 ریالی در مجمع "هرمز" "حرهشا" قرارداد حمل و توزیع منعقد کرد قیمت امروز سورن پلاس چقدر است؟ آیا بیت‌کوین می‌تواند پول ملی شود؟ با 100 میلیون صاحب خودرو ملی شوید! قیمت مسکن در غرب و مرکز تهران "غالبر" صورت سودوزیان شرکت آرپی نصر خمین را منتشر کرد رمز‌ارز، کپسول قرمز یا کپسول آبی فروش طلا برای تامین اجاره خانه! چرا بورس این روزها سبز است؟ درآمد بورس از اجاره تالار حافظ چقدر است؟ انتشار اوراق حقوقی‌ ها برای خرید سهام به 4 هزار میلیارد تومان رسید تحلیل بیت کوین برای روزهای آینده/ مردم گول رشد امروز را نخورند سیمان مشمول قیمت گذاری و نظام سهمیه بندی نیست واردات خودروهای خارجی با سوخت الکل! افزایش قیمت شیرخام هنوز ابلاغ نشده است فولاد در خرداد ماه 12هزار میلیارد تومان درآمد کسب کرد چرا ایران خودرو زیان‌ده است؟ سهام عدالت امروز 2 تیر چقدر شد؟ / سبد سهام عدالت به محدوده یازده میلیون تومان رسید

در حال بارگیری...