در مجمع وبصادر چقدر سود تقسیم شد؟ | برنامه های آتی وبصادر چیست؟

در مجمع وبصادر چقدر سود تقسیم شد؟ | برنامه های آتی وبصادر چیست؟

روز سه شنبه 29 تیر 1400 مجمع بانک صادرات برگزار شد و در این مجمع علاوه بر تصویب صورت‌های مالی به ابهامات و سيوالات سهامداران پاسخ داده شد. گزارش جامع و کامل نبض بورس از این مجمع را بخوانید.

به گزارش نبض بورس، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بانک صادرات با حضور 66 درصد سهامداران، نماینده سازمان بورس، نماینده موسسه حسابرسی و بازرس قانونی و ناظرین به ریاست آقای تاجیک به صورت حضوری و آنلاین برگزار گردید.

آقای صیدی مدیرعامل شرکت گزارشی از فعالیت شرکت در خصوص سال مالی منتهی به 30 اسفند 1399 به صورت زیر ارايه دادند:

دستاورد‌های شرکت در سال‌های اخیر:
 • کاهش تعداد شعب از 2.355 در سال 1396 به 2.207 شعبه در سال 1399.
 • کاهش تعداد نیروی انسانی از 29.076 نفر در سال 1396 به 24.369 نفر در سال 1399.
 • کسب رتبه برترین بانک در واگذاری اموال مازاد.
 • گسترش فعالیت‌ها در بازار ثانویه.
 • طرح طراوت، همیان، محیا، تبسم، 67، درمان و ...
عملکرد مالی شرکت در سال 1399:

حقوق صاحبان سپرده: جمع کل حقوق صاحبان سپرده بانک در سال 1399 مبلغ 2.320.714.953 میلیون ریال بوده که با افزایش 55.8 درصد به مبلغ 3.616.855.338 میلیون ریال در پایان سال 1399 رسیده است.

 

تسهیلات اعطایی: جمع کل مانده تسهیلات بانک صادرات در پایان 1398 مبلغ 1.553.427.049 میلیون ریال بوده که با افزایش 72.8 درصدی به مبلغ 2.683.965.534 میلیون ریال در پایان سال 1399 رسیده است.
 


سرمایه گذاری‌ها و مشارکت ها: جمع کل سرمایه گذاری‌های بانک در سال 1398 مبلغ 115.277.482 میلیون ریال بوده که در سال 1399 با افزایشی معادل 262.1 درصد به مبلغ 417.437.497 میلون ریال بالغ شده است.
 

درآمدها: جمع کل درآمد‌های بانک در سال 1398 مبلغ 295.341.461 میلیون ریال بوده است که با افزایش 76.1 درصدی به مبلغ 520.053.112 میلیون ریال در پایان سال 1399 رسیده است.
 

درآمد کارمزد: جمع کل درآمد ناشی از کارمزد در سال 1398 مبلغ 18.622.528 میلیون ریال بوده است که با افزایش 37.4 درصدی به مبلغ 25.584.573 میلیون ریال در پایان سال 1399 رسیده است.
 

سود (زیان) خالص: سود خالص بانک در سال 1398 معادل مبلغ 11.814.334 میلیون ریال بوده که با رشد 894.8 درصدی به سودی معادل مبلغ 117.525.998 میلیون ریال در پایان سال 1399 رسیده است.
 
 
اهم برنامه‌های اتی شرکت:
 • تداوم خلق ارزش از طریق بهینه سازی ساختار مالی.
 • مولدسازی دارایی‌ها و افزایش سود عملیاتی.
 • ایفای نقش حداکثری در تامین مالی بخش‌های ارزش آفرین.
 • توسعه عملکرد بانکداری بین المللی.
 • توسعه فعالیت‌ها در بازار ثانویه و واگذاری دارایی‌ها از طریق بازار سرمایه.
 • تثبیت جایگاه بانک به عنوان یکی از سه بانک بزرگ کشور.

در ادامه گزارش حسابرس و بازرس قانونی توسط نماینده سازمان حسابرسی قرايت گردید و مواردی که دارای ابهام بود از جانب هیات ريیسه مجمع تشریح گردید:

در خصوص بند 4 در رابطه با رعایت استاندارد‌های حسابداری عنوان شد: شرکت معتقد است طبق دستورالعمل‌های بانک مرکزی ذخایر لازم را در نظر گرفته است.

در خصوص بند 5 در رابطه با نرخ تسعیر ارز عنوان شد: شرکت تابع بخش نامه بانک مرکزی بوده و طبق دستورالعمل بانک مرکزی عمل کرده است.

در خصوص بند 6 در رابطه با کسری منابع صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها عنوان شد: شرکت معتقد با توجه به این که بانک صادرات در گذشته یک سیت شرکت قدیر را به صندوق داده است نیازی به اخذ ذخیره نبوده است.

در خصوص بند 7 در رابطه با تفاوت تسعیرارز بخشی از بدهی به بانک مرکزی بابت سپرده مدت دار ارزی تکلیف شد: نظر کمیته فنی سازمان حسابرسی ملاک عمل قرار گیرد.

در خصوص دعوی با بانک مرکزی در رابطه با اضافه برداشت تکلیف شد در صورت عدم نتیجه ثبت اصلاحی صورت گیرد.

در انتها به ازای هر سهم 11 ریال سود تقسیم گردید، سازمان حسابرسی به عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت و سازمان حسابرسی به عنوان بازرس علی البدل انتخاب گردید.

 

بیشتر بخوانید:

 • در مجمع خودرو چه گذشت؟
 • سایپا زیر فشار قیمت گذاری دستوری
 • تحلیل تکنیکال و بنیادی فملی

 

تحلیل صورت های مالی یک بانک | زیان انباشته وبصادر کاهش یافت

تحلیل صورت های مالی یک بانک | زیان انباشته وبصادر کاهش یافت

بر اساس گزارش ارايه شده در کدال بانک صادرات ایران در تلفیق به سود خالص 7.207 میلیارد تومانی رسیده که نسبت به سال 1398 رشدی 490 درصدی را تجربه کرده است.

NabzeBourse.ir/
تحلیل تکنیکال و بنیادی یک نماد بانکی | وبصادر صعودی می ماند؟

تحلیل تکنیکال و بنیادی یک نماد بانکی | وبصادر صعودی می ماند؟

وبصادر معاملات روز چهارشنبه را از محدوده 200 تومان آغاز کرد و طی روز نوسانات عمدتا مثبتی هم در سهم اتفاق افتاد، اما در نهایت در پایان روز در همان حوالی 200 تومان به کار خود پایان داد. روند قیمتی وبصاد...

NabzeBourse.ir/
تحلیل تکنیکال وبصادر/ سیگنال خرید در وبصادر صادر شد؟

تحلیل تکنیکال وبصادر/ سیگنال خرید در وبصادر صادر شد؟

نمودار وبصادر نشان می‌دهد که قیمت سهم در چند سال گذشته درون یک کانال صعودی در حال رشد بوده است که حتی برای چند ماهی هم قیمت از این کانال فراتر رفته است. اکنون بعد از یکسال اصلاح قیمت به میانه‌های کانا...

NabzeBourse.ir/
تحلیل تکنیکال و بنیادی وبصادر | قیمت چه روندی را طی خواهدکرد؟

تحلیل تکنیکال و بنیادی وبصادر | قیمت چه روندی را طی خواهدکرد؟

وبصادر در هفته جاری بسیار خوب ظاهر شد و معاملات این نماد تا حدودی توانست موجب سبزپوشی گروه بانکی ها شود. وبصادر در روزهای آینده بورس چه روندی را طی خواهد کرد؟

NabzeBourse.ir/

تحلیل تکنیکال و بنیادی وبصادر | روند صعودی متوقف شد؟

داستان امروز وبصادر چه بود؟

داستان امروز وبصادر چه بود؟

بلوک 8 درصدی بانک صادرات امروز دوشنبه 4 مرداد 1400 به قیمت پایه هر سهم 2592 ریال توسط سازمان خصوصی‌سازی در بورس عرضه شد و بدون خریدار باقی ماند.

NabzeBourse.ir/
بازگشایی غول های بانکی/ وبصادر و وبملت صف خرید شدند

بازگشایی غول های بانکی/ وبصادر و وبملت صف خرید شدند

سه نماد وتجارت، وبصادر و وبملت امروز 15 دی 99 در حال بازگشایی می‌باشند.

NabzeBourse.ir/
عزم جدی بانک صادرات برای خروج از زیان انباشت/ عملکرد خوب آذرماه وبصادر

عزم جدی بانک صادرات برای خروج از زیان انباشت/ عملکرد خوب آذرماه وب...

بانک صادرات عملکرد رو به رشد خود را در آذرماه نیز حفظ کرد و توانست با رشد 37درصدی درآمد تسهیلات اعطایی، سهامداران خود را امیدوارتر از گذشته کند.

EghtesadOnline.com/
معاملات متعادل وتجارت/ وبصادر صدرنشین بانکی‌ها شد

معاملات متعادل وتجارت/ وبصادر صدرنشین بانکی‌ها شد

در معاملات بورس امروز وتجارت با رشد نیم درصدی قیمت 3,960و وبصادر با رشد پنج درصدی قیمت 3,760را ثبت کرد. همچنین ارزش معاملات این شرکت‌ها به ترتیب حدود هزار و 400و...

EghtesadOnline.com/
تکنیکال «وبصادر» چه می گوید؟ بخریم یا نخریم؟

تکنیکال «وبصادر» چه می گوید؟ بخریم یا نخریم؟

وبصادر یکی از سهم های مهم بازار سرمایه محسوب می شود که به دلیل قیمت کم سهام آن در مقایسه با سایر سهام، مورد توجه بسیاری از سهامداران است و معاملات آن رصد می شود. به لحاظ تکنیکال وضعیت این نماد چگونه ا...

NabzeBourse.ir/
سهامداران وبصادر حتما بخوانند/ حجم معاملات 500میلیون سهمی بانک صادرات در روز افت 2درصدی شاخص کل بورس

سهامداران وبصادر حتما بخوانند/ حجم معاملات 500میلیون سهمی بانک صاد...

بانک صادرات ایران دو درصد افت را ثبت کرد این در حالیست که در انتهای بازار صف فروش 263میلیون برگه سهمی آن سنگینی می‌کرد.

EghtesadOnline.com/
نماد وبصادر بازگشایی می‌شود

نماد وبصادر بازگشایی می‌شود

نماد شرکت بانک صادرات ایران (وبصادر) که با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه "الف" متوقف شده بود امروز بدون محدودیت نوسان قیمت با استفاده از مکانیزم حراج آماده انجام معامله می‌باشد.

TejaratNews.com/
واکنش سهامداران به توقف معاملات وبصادر / بازگشایی مثبت، معاملات را باطل کرد؟

واکنش سهامداران به توقف معاملات وبصادر / بازگشایی مثبت، معاملات را...

نماد «وبصادر» که به علت افشای اطلاعات بااهمیت گروه الف روز 31 شهریور متوقف شده بود، دیروز بدون محدودیت دامنه نوسان بازگشایی شد اما پس از بررسی معاملات این نماد باطل شد. واکنش سهامداران به این موضوع چی...

TejaratNews.com/
خبر جدید درباره بازگشایی شستا و وبصادر

خبر جدید درباره بازگشایی شستا و وبصادر

عصر امروز مدیر عامل شرکت بورس تهران توضیحات جدیدی را درباره زمان احتمالی بازگشایی دو نماد شستا و وبصادر اعلام کرد.

TejaratNews.com/
زمان واریز یارانه معیشتی مردادماه خرید دستگاه کارتخوان سیار و ثابت آمار عجیب از واردات لاستیک فرغون به ایران رشد ناگهانی بازارهای مالی/ کدام سهامداران بیشتر سود کردند؟ کارنامه ارزشمند و قابل دفاع سایپا در حوزه مالی قیمت نان از نرخ مصوب لغوشده هم بیشتر شد نحوه انتقال سهام بورسی فرد متوفی به وراث قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/5/8 سود 100میلیونی خودروی تارا؛ زیان 1میلیونی شاهین بورس کالا برای «سیمان تهران» خوش‌یمن بود چشم‌انداز مثبت بورس در نیمه دوم مردادماه قیمت پراید چقدر شده است؟ دلار عقب نشست رشد 21 میلیارد تومانی درآمد آلومینیوم المهدی 3 خبر جدید از سهام عدالت / نحوه فروش سهام عدالت تغییر می‌کند صندوق‌های اهرمی ذات پر نوسان‌تری دارند "شبندر" برای کالای خود مشتری پیدا کرد لزوم ورود به حوزه فن‌آوری‌های مالی تحول‌آفرین در بازار سرمایه صعود آهسته و پیوسته شاخص بورس فرش قرمز صندوق های مختلط برای ورود "نقدینگی" رفتارشناسی سرمایه‌گذاران و بازار براساس نمادهای وال‌استریتی سیگنال‌هایی از بغداد و واشنگتن برای قیمت دلار / بازار ارز ترسید! آخرین قیمت دلار در بازار + پیش‌بینی قیمت دلار افزایش دامنه نوسان قطعی است / سهام عدالت را نفروشید افزایش 700 هزار تومانی قیمت سکه قیمت مرغ و تخم‌مرغ در 7 مرداد 1400 برندگان کووید 19 چه کسانى هستند؟ قیمت انواع گوشت در 7 مرداد 1400 / هر کیلو شکر چند؟ چرا قیمت هر سهم میدکو کاهش یافت؟ نوسان دو هزار تومانی دلار در روز تعطیل! / شایعه ورود به کانال 26 هزار تومانی قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | دلار در معاملات پشت به روند صعودی ادامه داد مبادلات نفتی ایران و چین قطع می‌شود؟/ «برجام احیا نمی‌شود» سرانجام عرضه سیمان در بورس کالا چه شد؟ / 27 شرکت در اولویت وصل برق خبر مهم برای کریپتولندی ها | اگر کدپستی و شماره ثابت را اشتباه درج کردید، بخوانید! امروز سکه چقدر شد؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400/5/7 محدودیت برقی کدام کارخانه‌های سیمان رفع شد؟ پیش‌بینی بورس هفته دوم مرداد / کدام گروه‌ها پیش‌رو خواهند بود؟ طرحی که ایران را حذف می‌کند آیا راهی برای حل مشکل فروش سهام عدالت هست؟ سیگنال‌های تازه برای قیمت ارز / آیا مسدوسازی اینترنت دلار را گران می‌کند؟ آغاز واکسیناسیون سراسری کارکنان بانک‌ها قیمت سکه در بازار امروز رشد کم رمق شاخص بورس در هفته نخست مرداد ماه کدام شرکت‌های بورسی سود تقسیم کردند؟ / سود پنج هزار تومانی فپنتا به سهامدارانش غدیر تداوم خط نبوت است واکسیناسیون سراسری کارکنان شبکه بانکی کشور آغاز شد تحلیل تکنیکال و بنیادی سفارس | اهداف قیمتی سفارس کجاست؟ خبر جدید درباره مسکن فرهنگیان گشایش طولانی‌ترین تونل غرب آسیا در ایران رشد 170 درصدی سود خالص نمادی که قفل صف فروش است!

در حال بارگیری...