عرضه مرغ بالاتر از قیمت مصوب/ دستگاه‌های ناظر پاسخگو باشند

عرضه مرغ بالاتر از قیمت مصوب/ دستگاه‌های ناظر پاسخگو باشند

نايب‌ريیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی در واکنش به عرضه مرغ بالاتر از نرخ مصوب بیان کرد: علی‌رغم آنکه مرغداران به تکالیف خود عمل می‌کنند، اما مرغ گرم با نرخ مصوب 24 هزار و 900 تومان در مغازه‌ها عرضه نمی‌شود که با این وجود دستگاه‌های نظارتی باید پاسخگو باشند.

به گزارش تجارت‌نیوز، حبیب‌ اسداله‌نژاد، از توزیع روزانه شش هزار و 500 تن مرغ در سطح کشور خبر داد و گفت: مصرف روزانه مرغ در سطح کشور همین میزان است که با این وجود تعادل میان عرضه و تقاضا برابر است.

وی افزود: با عرضه 2 برابری مرغ در تهران نباید با بحران کمبود یا گرانی در بازار روبه‌رو باشیم که عرضه با نرخ‌های بالا بیانگر مشکلات سیستم توزیع است.

اسداله‌نژاد در واکنش به عرضه مرغ بالاتر از نرخ مصوب بیان کرد: علی‌رغم آنکه مرغداران به تکالیف خود عمل می‌کنند، اما مرغ گرم با نرخ مصوب 24 هزار و 900 تومان در مغازه ها عرضه نمی‌شود که با این وجود دستگاه‌های نظارتی باید پاسخگو باشند.

نايب‌ريیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی مشکلات سیستم توزیع و انحراف از کشتارگاه تا واحدهای صنفی را از علل اصلی گرانی مرغ در بازار اعلام کرد و گفت: گرانی مرغ در بازار ارتباطی به مرغدار ندارد چرا که تولیدکننده تنها مسيولیت تامین مرغ را بر عهده دارد.

وی با تاکید بر صحت‌سنجی آمار جوجه ریزی واحدهای مرغداری بیان کرد: آمار جوجه‌ریزی واحدهای مرغداری توسط دستگاه‌های مسيول باید راست‌آزمایی شود و با اعتقاد بنده میزان جوجه‌ریزی ثبت شده در سامانه سماصط باید راست‌آزمایی شود چرا که در صورت این میزان جوجه‌ریزی نباید مشکلی در بازار وجود داشته باشد.

اسداله‌نژاد با بیان اینکه قیمت جوجه یکروزه کماکان بالاتر از نرخ مصوب است، گفت: هم اکنون هر قطعه جوجه یکروزه بالای 6 هزار و 500 تومان توزیع می‌شود که با نرخ مصوب اختلاف معناداری دارد.

نايب‌ريیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی ادامه داد: با توجه به واردات تخم مرغ نطفه‌دار و تولید داخل، این حجم جوجه نیاز بازار را تامین می‌کند که با این وجود در تامین مرغ مورد نیاز مشکلی نداریم.

وی با اشاره به اینکه نهاده‌های دامی همچنان با تاخیر عرضه می‌شود، بیان کرد: بارها از وزارت جهاد کشاورزی درخواست کرده‌ایم که در سامانه نهاده دامی را به گونه‌ای تعریف کند که مرغدارانی که از کارخانه نهاده خریداری می‌کنند، سهمیه خود را به کارخانه اختصاص دهند یا در خرید از تابلوی سامانه بازارگاه این امکان فراهم باشد که مرغداران مستقیم از کارخانه نهاده خریداری کنند که متاسفانه در شرایط فعلی تخصیص سهمیه به برخی تعاونی‌ها و اتحادیه انجام می‌شود که امکان خرید مستقیم وجود ندارد که این امر‌ منجر به تعطیلی برخی کارخانه‌ها و افزایش هزینه برای مرغدار شده است.

اسداله‌نژاد قیمت تمام شده هر کیلو مرغ زنده را 19 هزار تا 20 هزار تومان اعلام کرد و گفت: بنابر آمار متوسط قیمت جوجه در 2 ماه گذشته 7 هزار و 500 تومان بوده که این امر در کنار افزایش 14 درصدی نرخ مصوب ذرت و کنجاله و سایر مولفه‌های تولید، قیمت تمام شده را بالا برده است.

نايب‌ريیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی در پایان با بیان اینکه کمبود نظارت زمینه را برای گرانفروشی در بازار فراهم کرده است، تصریح کرد: هم اکنون نظارت و کنترل در بازار رها شده است و تازمانیکه نظارت صورت نگیرد، التهابات در بازار ادامه خواهد داشت چرا که برای رفع بحران فعلی راهی جز حذف قیمت‌گذاری دستوری و عرضه بر مبنای مکانیزم عرضه و تقاضا یا قیمت‌گذاری دستوری با اعمال نظارت بر بازار وجود ندارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

آخرین خبرها از بازارهای مختلف را در صفحه بازار تجارت‌نیوز بخوانید.

 

وعده کاهش قیمت مرغ در روز‌های آینده

وعده کاهش قیمت مرغ در روز‌های آینده

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران، با اشاره به فراوانی تولید مرغ در کشور گفت: 130 میلیون قطعه جوجه‌ریزی در دی ماه انجام شده که نتیجه آن این است؛ ماهانه 220 تا 250 هزار تن و روزانه 7200 تا 75...

Bartarinha.ir/
مقاومت برخی مغازه‌ها در برابر کاهش قیمت مرغ/ وجود صف خرید در برخی مناطق

مقاومت برخی مغازه‌ها در برابر کاهش قیمت مرغ/ وجود صف خرید در برخی ...

قیمت مرغ در مراکز شهر و فروشگاه های بزرگ کاهش یافته اما برخی مغازه ها به ویژه حاشیه های شهر که نظارت بر آنها نیست گران فروشی و قطعه فروشی می کنند، صفهای خرید هم وجود دارد.

TejaratNews.com/

قیمت مرغ به 30 هزار تومان رسید

قیمت مرغ در بازار به نرخ مصوب نزدیک می‌شود

قیمت مرغ در بازار به نرخ مصوب نزدیک می‌شود

یک مقام مسيول با بیان اینکه با توجه به تامین و عرضه مرغ قیمت آن باید در بازار به نرخ مصوب برسد، گفت: اگر با واحدهای متخلف برخورد قاطع و اثرگذار شود، کسی جرات تخلف نخواهد داشت.

TejaratNews.com/
جوجه یک روزه کمیاب و گران شد/ هشدار درباره افزایش دوباره قیمت مرغ

جوجه یک روزه کمیاب و گران شد/ هشدار درباره افزایش دوباره قیمت مرغ

یک تولیدکننده مرغ گفت: علی رغم قیمت مصوب 4200 تومان، جوجه به قیمت 6 هزار تومان هم پیدا نمی‌شود و این زنگ هشداری برای افزایش دوباره قیمت مرغ در بازار است.

TejaratNews.com/
قیمت مرغ در دیگر شهرها چقدر است؟

قیمت مرغ در دیگر شهرها چقدر است؟

قیمت مرغ دولتی در تهران 24 هزار تومان است. برخی از گزارش‌ها هم می‌گوید قیمت مرغ در دیگر استان‌ها کمتر از این رقم است؛ عددی بین 14 تا 18 هزار تومان. اما مردم می‌گویند قیمت مرغ در شهر محل سکونت آنها فرا...

TejaratNews.com/

ثبات قیمت مرغ در بازار

احتمال افزایش دوباره قیمت مرغ، قوت گرفت

احتمال افزایش دوباره قیمت مرغ، قوت گرفت

یک عضو اتاق بازرگانی تهران معتقد است که نرسیدن نهاده‌های دامی جدید به واحدهای تولید کننده مرغ، احتمال افزایش دوباره قیمت این محصول در هفته‌های آینده را افزایش داده است.

Bartarinha.ir/
به‌زودی آرامش به بازار مرغ برمی‌گردد

به‌زودی آرامش به بازار مرغ برمی‌گردد

وزیر جهادکشاورزی ضمن عذرخواهی از مردم بابت تلاطم در بازار تاکید کرد: کارگروه ویژه ای برای کنترل بازار در بخش مرغ تشکیل شده و به زودی آرامش به کل کشور بازمی‌گردد.

TejaratNews.com/
قاچاق جوجه‌های یک روزه/ احتمال التهاب دوباره در بازار مرغ

قاچاق جوجه‌های یک روزه/ احتمال التهاب دوباره در بازار مرغ

نايب ريیس کانون سراسری انجمن‌های صنفی مرغ گوشتی کشور و یک نماینده مجلس در رابطه با قاچاق جوجه یک روزه به خارج از کشور اظهارنظر کردند.

TejaratNews.com/

قیمت مرغ بالاتر از 24 هزار و 900 تومان گرانفروشی است

افزایش 82درصدی قیمت مرغ طی ماه‌های اخیر

افزایش 82درصدی قیمت مرغ طی ماه‌های اخیر

در ادامه افزایش قیمت مرغ و نوسان آن طی ماه های اخیر این کالا نسبت به سال گذشته بیش از 82 درصد افزایش قیمت داشته است، این در حالی است که واردات نهاده های تولید از جمله ذرت و سویا متوقف نشده و تامین ارز...

Bartarinha.ir/

افزایش 82 درصدی قیمت مرغ/ واردات 2.9 میلیارد دلاری ذرت و سویا

قیمت مرغ افزایش یافت؟

قیمت مرغ افزایش یافت؟

بر اساس تصمیم قرارگاه ساماندهی مرغ کشور قیمت مصوب مرغ گرم برای مصرف‌کننده از کیلویی 20 هزار و 400 به کیلویی 24 هزار و 900 تومان افزایش یافت.

TejaratNews.com/
افزایش 100 درصدی قیمت مرغ ثبت شد

افزایش 100 درصدی قیمت مرغ ثبت شد

گزارش های رسمی از افزایش بیش از 100 درصدی قیمت مرغ در پایان سال گذشته خبر می دهد، هر چند که در بازار قیمت ها تا بیش از این میزان نیز افزایش داشته است.

TejaratNews.com/
پاداش 500میلیونی جزو کمترین پاداش‌‎ها است! تورم نقطه‌ای 62 درصدی هتل و رستوران‌ها قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | دلار در انتظار پایان دولت تدبیر و امید برق دوباره قطع می‌شود؟ نگاهی به اخبار رمزارز‌ها 1400/05/03 جزییات تقسیم سود 7 نماد بورسی | سهامداران کدام نماد بیشترین سود را دریافت میکنند؟ 147 هزار تن موز در 15 ماه گذشته غیرمجاز وارد شد کاهش تولید و عرضه در بورس کالا باعث افزایش قیمت سیمان شد کاهش بی‌سابقه تعهدات سایپا به 170هزار خودرو آغاز فروش سهام عدالت چه زمانی است؟| زمان پرداخت 10 درصد باقیمانده سود سهام عدالت توضیح بانک در مورد رقم پاداش نیم میلیاردی اختلاف 11 درصدی قیمت ارز نیمایی و آزاد، رانت‌آفرین است چرا قیمت بیت‌کوین در سه روز اخیر رشد کرد؟ بازار سیمان در دست 15 نفر!/ سلاطین سیمان چه کسانی هستند؟ تداوم تولید «شاهین» در ایام تعطیلات تابستانی ویديوی عجیب از تصویب پاداش 500میلیون تومانی قیمت گوجه‌فرنگی به بیش از 10هزار تومان رسید پیش‌بینی بورس 4 مرداد / اولین روز معاملاتی بورس مثبت خواهد بود؟ تکلیف گرانفروشی ایرلاین‌ها مشخص می‌شود؟ سیگنال‌های مهم برای بورس فردا دوشنبه 4 مرداد | افزایش سرمایه آپ لغو شد! اخلالگر 135میلیاردی بازار مرغ دستگیر شد آزاد سازی سهام عدالت بدون تاثیر در بازار سهام سقوط قیمت مسکن جدی است؟ آیا قیمت مرغ دوباره پرواز می‌کند؟ اجاره خانه دوباره افزایش یافت/ تعطیلات کرونایی به ضرر بازار مسکن تحلیلی بر دلایل رشد امروز قیمت بیت کوین بیت‌کوین 900 دلار بالا رفت/ روز نسبتا سبز بازار بقیه ارزهای مجازی توقف تولید نیسان آبی بعد از نیم قرن / آخرین قیمت نیسان چند است؟ سایپا چقدر خودرو به مردم بدهکار است؟ استارتاپ‌های سلامت؛ میان‌بری از داروخانه تا خانه دستان خالی سهامداران "لازما" از مجمع/مجمع لازما سود نداد تورم 2 رکورد جدید زد هیات مدیره جدید "فتوسا" تعیین شد رشد چراغ خاموش دلار در تعطیلات چرا ایرانی‌ها هر سال فقیرتر می‌شوند؟ سیگنال مهم به صنعت روغن‌سازی / ساوه در بهار به ازای هر سهم چقدر سود محقق کرد؟ 20 نماد با بیشترین بازدهی در تیرماه | عرضه اولیه‌ای با 100 درصد سود آغاز فروش سهام عدالت چه زمانی است؟ صادرات نفت ایران به چین قطع می‌شود؟ چین از ایران نفت وارد نمی‌کند افزایش 41 درصدی قیمت روغن موتور هیات مدیره "شرنگی" با مصوبه مجمع تغییر کرد چرا مجوزهای زايد کسب و کار حذف نمی‌شود؟ استخدام در یک شرکت خودروسازی جزيیاتی از افزایش سرمایه چند شرکت بورسی / لغو افزایش سرمایه آپ روغن خودرو 41درصد گران شد فروش سهام عدالت از چه زمانی آغاز می‌شود؟ "سکارون" املاک تهرانی را می‌فروشد "حفارس" اعضای هیات مدیره را تغییر داد اگر جنگ اقتصادی نبود دلار امروز 5 تومان بود

در حال بارگیری...