سهام عدالت 120 هزار متوفی تعیین تکلیف شده است

سهام عدالت 120 هزار متوفی تعیین تکلیف شده است

بورستهران- ایرنا- سخنگوی آزادسازی سهام عدالت با بیان اینکه تاکنون تعداد کمی از وراث اقدام به اخذ گواهی حصر وراثت کرده‌اند، گفت: هنوز به لحاظ قانونی، وراث متوفی جهت انتقال سهام عدالت برای ما مشخص نشده است، فقط حدود 120 هزار نفر مراجعه کرده‌اند...

"حسین فهیمی" امروز (شنبه)  در نشست خبری که در محل وزارت اقتصاد و دارایی با موضوع انتخابات شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت برگزار شد،  اظهار داشت: بعد از آن که در مرحله نخست سهامداران روش های مستقیم و غیر مستقیم اداره سهام عدالت را انتخاب کردند، در مرحله دوم حدود 19 میلیون نفر توانستند معاملاتشان را انجام دهند، در مرحله سوم شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی به لحاظ ساختار سرمایه تجدید ساختار شدند و در سامانه‌های بورس و سپرده گذاری مرکزی ثبت شدند، در مرحله چهارم امکان معامله آنها فراهم شد و در نهایت در آخرین روزهای سال 99 توزیع سود مشمولان نیز انجام شد و برای نخستین بار در سهام عدالت، توزیع سود بر اساس تعداد سهامی که هر سهامدار در روش مستقیم یا غیر مستقیم داشت سود به آن تعلق گرفت و 50 درصد از سود در حساب مشمولان سهام کارسازی شد.

وی خاطرنشان کرد: اکنون وارد ششمین مرحله آزادسازی سهام عدالت شده ایم که با برگزاری مجامع الکترونیکی و انتخاب اعضای هیات مدیره سازماندهی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی این بار به لحاظ مدیریتی صورت می گیرد تا مدیریت، مالکیت و انتقال دارایی‌ها سهام عدالت به مشمولان سهام عدالت واگذار شود.

فهیمی گفت: اکنون در مرحله حساس طرح آزادسازی سهام قرار داریم که باید اعضای هیات مدیره این شرکت ها انتخاب شود و مدیریت دارایی ها را برعهده بگیرند.

سخنگوی آزادسازی سهام عدالت درباره شرایط ثبت نام متقاضیان برای عضویت در هیات مدیره شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت، گفت: عده ای به عنوان افراد متخصص، مدیریت این دارایی ها را بر عهده می گیرند که از طریق مردم انتخاب خواهند شد.

وی ادامه داد: تاکنون در کشور شاهد مشارکت های جمعی زیادی برای فعالیت های مذهبی و سیاسی بوده ایم اما انتخابات شرکت های سرمایه گذاری استانی بزرگترین و اولین مشارکت میلیونی مردم برای یک فعالیت اقتصادی محسوب می شود.

فهیمی با بیان اینکه انتخابات با حضور 30 میلیون نفر در 31 استان و با زمان‌بندی‌های متفاوت برگزار می‌شود، افزود: آنچه که برای انتخاب مدیران صورت می گیرد، مجمعی تحت عنوان مجمع عمومی عادی به صورت فوق العاده ویژه انتخاب اعضای هیات مدیره این شرکت ها است و در شرایط فعلی تاریخ انتخابات به صورت اجمالی برای نیمه نخست اردیبهشت ماه تا نیمه نخست خرداد ماه اعلام شده است.

سخنگوی آزادسازی سهام عدالت گفت: نخستین شرط، سابقه تحصیلی و مدرک کارشناسی از یکی دانشگاه های معتبر است تا از این طریق امکان مشارکت در این فعالیت را داشته باشند.

وی اظهار داشت: رشته تحصیلی آنها باید مرتبط با مدیریت یک شرکت سرمایه گذاری باشد که ترجیحا رشته مدیریت مالی، حسابداری، حقوق و اقتصاد در اولویت قرار دارند و دیگر رشته ها باید از سوابق اجرایی برخوردار باشند.

فهیمی یادآور شد: ثبت نام افراد با توجه به شرایط حاکم در کشور به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه ستان انجام می شود، همچنین در مراکز استان‌ها هم می‌توانند از طریق مراجعه حضوری به ادرات کل امور اقتصادی استان اقدام به ثبت نام کنند.

سخنگوی آزادسازی سهام عدالت خاطرنشان کرد: بر اساس آخرین مصوبه شورای عالی بورس در هفته گذشته، این امکان را فراهم شد که کمیته صلاحیت از یک کمیته به 10 کمیته افزایش پیدا کند تا در یک دوره زمانی خیلی کوتاه تر این بررسی صلاحیت انجام شود.

تعیین تکلیف سهام عدالت متوفی

وی در ادامه این جلسه از تعیین تکلیف سه میلیون سهامدار متوفی سهام عدالت خبر داد و افزود: قدم نخست برای تعیین تکلیف سهام عدالت متوفی، مراجعه وراث به مراجع قضایی برای گرفتن گواهی حصر وارثت است.

فهیمی اظهار داشت: بسیاری از مشمولین در این مرحله قرار دارند و تاکنون فقط تعداد کمی از وراث اقدام به اخذ گواهی حصر وراثت کرده اند، هنوز به لحاظ قانونی وراث آنها برای ما مشخص نیست و فقط حدود 120 هزار نفر مراجعه کرده اند و سهام متوفیان به وراث منتقل شده است.

سخنگوی آزادسازی سهام عدالت گفت: با توجه به شرایط کرونا در کشور تلاش کردیم تا مراجعه حضوری برای وراث را از بین ببریم و لازمه آن این بود که سرویس های اجرایی فراهم شود تا بدون مراجعه مردم، سهام را به وراث انتقال دهیم که به لحاظ قانونی تا کنون این اقدام صورت نگرفته است.

فهیمی با بیان اینکه به دلیل شرایط کرونایی تلاش کردیم مراجعه حضوری را از بین ببریم، اظهار داشت: وراث افراد متوفی در این مرحله امکان مشارکت در انتخابات شرکت‌های استانی سهام عدالت را نخواهند داشت. به استثنای بیش از 100 هزار نفری که اقدام کردند و سهام به وراثشان منتقل شده است.

تفکیک برگزاری انتخابات دو استان البرز و تهران

سخنگوی آزادسازی سهام عدالت به مطرح شدن مسایلی در زمینه تفکیک انتخابات دو استان البرز و تهران اظهار داشت و افزود: استان‌های تهران و البرز از یکدیگر تفکیک شدند و انتخابات این دو استان هم به صورت جداگانه برگزار می شود.

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی خاطرنشان کرد: مجمع اول 14 استان در سال 99 برگزار شد اما حد نصاب لازم در این مجامع حاصل نشده و مجمع دوم با هر تعداد سهامدار برگزار می‌شود.  

وی به احراز هویت سهامداران اشاره کرد و ادامه داد: همچنان امکان احراز هویت و سجامی شدن به صورت حضوری وجود دارد و افراد با مراجعه به کارگزاری ها و دفاتر پیشخوان می توانند اقدام به احرا هویت کنند اما با توجه به وجود شرایط کرونا احراز هویت حضوری را به سهامداران پیشنهاد نمی کنیم.

آخرین صورت حساب سهام عدالت 13 اردیبهشت 1400 / کاهش 2 درصدی ارزش سبد سهام عدالت

آخرین صورت حساب سهام عدالت 13 اردیبهشت 1400 / کاهش 2 درصدی ارزش سب...

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه عمده نمادهای شاخص‌ساز و در سبد سهام عدالت منفی و با روند کاهش قیمت همراه بودند. ارزش سبد سهام عدالت 532 هزار تومانی امروز 1٫91 درصد کاهش یافت.

TejaratNews.com/
باقیمانده سود سهام عدالت تا چند روز آینده پرداخت می شود

باقیمانده سود سهام عدالت تا چند روز آینده پرداخت می شود

سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت گفت: پنجاه درصد باقیمانده سود سهام عدالت بزودی به دارندگان این سهام پرداخت می‌شود.

Bartarinha.ir/
نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

با توجه به روند تکراری بازار سهام در جریان معاملات فروردین 1400، برخی از سیگنال‌های مثبت برای بازار بی‌اثر شده‌اند. کارشناسان، بازار را در شرایطی می‌دانند که نمی‌توان اظهار نظر تخصصی درباره روند آن ار...

TejaratNews.com/
برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس مهمان بورس انرژی

برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس مهمان بورس انرژی

برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس در رینگ بین الملل بورس انرژی عرضه خواهد شد.

BourseNews.ir/
هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

کارشناسان بازار سرمایه درباره تاثیرات برجام در بازار نظرات مختلفی دارند و برخی معتقدند برجام اگر نتیجه نهایی و بزرگی داشته باشد شاید بتواند به نفع روند بورس باشد.

TejaratNews.com/
تعیین ‌تکلیف مدیریت سهام 30میلیون مشمول سهام عدالت با برگزاری انتخابات

تعیین ‌تکلیف مدیریت سهام 30میلیون مشمول سهام عدالت با برگزاری انتخ...

بورستهران- ایرنا- سخنگوی آزادسازی سهام عدالت گفت: از 19 میلیون نفر مشمول روش مستقیم، حدود سه میلیون و 200 هزار نفر سهام خود را فروخته‌اند، سود سهام سهامدارانی که سهام عدالت را به فروش نرساندند پرداخت ...

Irna.ir/
پیش‌بینی بورس در هفته اول سال 1400

پیش‌بینی بورس در هفته اول سال 1400

بازار سهام در یک تلاطم بی‌سابقه در سالیان اخیر بالاخره به روز آخر رسید و فارغ از هر گونه نتیجه یا داوری، درس‌های زیادی برای سرمایه‌گذاران داشت. احتمال سناریوهای جدید در مختصات اقتصاد ایران، انتظارات ج...

TejaratNews.com/

روش عرضه اولیه‌های بورس در سال 1400 تغییر می‌کند

قیمت واقعی ارز 14 هزار تومان بود / وضعیت بورس از زبان دژپسند

قیمت واقعی ارز 14 هزار تومان بود / وضعیت بورس از زبان دژپسند

وزیر امور اقتصادی و دارایی ‌برآوردهای علمی ما نشان می‌دهد که در آن زمان قیمت ارز حدود 14 هزار تومان بود. گفت: موضوع قیمت در بازار سرمایه دستوری نیست، بارها گفتم که بورس در ذات خود نوسان دارد و لطفا «م...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سران قوا

پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سر...

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل 13 هزار واحد افت داشت و رکوردی دیگر در افت شاخص کل زده شد. بازار امروز تحت تاثیر کاهش نرخ دلار و ابهامات در نتیجه مذاکرات برجام بود. به گفته یک کارشناس بازا...

TejaratNews.com/
ثبت‌نام جاماندگان سهام عدالت کی شروع می‌شود؟

ثبت‌نام جاماندگان سهام عدالت کی شروع می‌شود؟

بیش از 30 میلیون نفر از جمعیت کشور سهام عدالت ندارند و از یک سال قبل به جاماندگان وعده سهام عدالت داده شده، حالا مردم می‌پرسند که سهامشان چه شد؟

TejaratNews.com/
امکان عرضه املاک اشخاص حقیقی در بورس کالا فراهم است

امکان عرضه املاک اشخاص حقیقی در بورس کالا فراهم است

بورستهران - ایرنا - معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالا با بیان اینکه امکان عرضه املاک حقیقی همانند اشخاص حقوقی در بورس کالای ایران فراهم است، گفت: مهم ترین مزیت‌های عرضه املاک در بورس کالا ...

Irna.ir/
آغاز صدور کارت اعتباری خرید با وثیقه سهام عدالت یا یارانه

آغاز صدور کارت اعتباری خرید با وثیقه سهام عدالت یا یارانه

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آغاز صدور کارت اعتباری خرید با وثیقه سهام عدالت یا یارانه خبر داد.

TejaratNews.com/
سرمایه‌ها از بورس به بازار مسکن هجوم آورد

سرمایه‌ها از بورس به بازار مسکن هجوم آورد

یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه در سال گذشته به دلیل تخلیه حباب بورس و ثبات ارز، سرمایه‌ها از این دو حوزه به بازار مسکن هجوم آوردند گفت: از طرف دیگر پول پرقدرت وارد اقتصاد کشور شد که به رشد قیمت ...

Bartarinha.ir/
دامنه نوسان معاملات بورس افزایش می‌یابد

دامنه نوسان معاملات بورس افزایش می‌یابد

بورستهران- ایرنا- سخنگوی شورای عالی بورس از تصویب سه سیاست کلی در خصوص افزایش دامنه نوسان در جلسه امروز این شورا خبر داد.

Irna.ir/
کاهش 15درصدی قیمت خودرو‌های خارجی احتمال بازگشت خارجی‌ها به آزادراه تهران - شمال شاخص بورس به زیر یک میلیون واحد می‌رسد؟/ تاثیر احیای برجام بر بازار سرمایه پیش‌گشایش بورس امروز 19 اردیبهشت / خودرویی‌ها در صف فروش پیش‌بینی تعیین تکلیف معاملات بورس از هفته نخست خردادماه سود سهام عدالت شب عید فطر واریز می‌شود خصوصی‌سازی نافرجام؛ هفت‌تپه آزاد شد شرایط مشابه بازار امروز با روزهای گذشته فایل‌های رهن و اجاره مسکن آب رفت مسکن با دلار 30هزار تومانی یا 19هزار تومانی؟ سیگنال‌های مهم بورس امروز یکشنبه 19 اردیبهشت / اخبار احتمالا اثر گذار بر بازار سرمایه جشن کارگران هفت تپه به مناسبت خلع ید هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری صرافان تقلبی شرایط پیش‌فروش جدید محصولات سایپا اعلام شد نوسان قیمت‌ها در بازار خودرو 4 عامل رشد قیمت مسکن تامین 100 درصد نهاده دامی از بازار آزاد قیمت خودروهای کارکرده زیر 200 میلیون تومان جزيیات استخدام شرکت خودروسازی مدیران‌خودرو ارز دیجیتال شیبا اینو همچنان در حال صعود/ نقشه بازار ارزهای دیجیتالی چگونه بود؟ قیمت‌های بازار طلا و سکه در آغاز هفته / قیمت دلار و یورو امروز 1400/2/18 بازار خودرو در انتظار کاهش قیمت/شورای رقابت وکیل مدافع خودروسازان شد؟ مالیات‌ گرفته شده توسط دولت برای خود بورس خرج می‌شود؟ عرضه طلاهای خانگی به بازار/ سکه به هشت میلیون تومان می‌رسد؟ چند درصد شاغلان در بخش خصوصی فعالند؟ تلاش خودروسازان برای آزادسازی قیمت‌ها پرواز صفرها، معجزه ای دیگر در بازار سرمایه انتخابات مجامع استانی سهام عدالت باید ابطال شود کشف 277 ماینر از یک خانه عطش عجیب ایرانی‎‌ها برای خرید ملک در ترکیه/ خریداران 10 برابر شدند پیش‌بینی بورس یکشنبه 19 اردیبهشت 1400 / از بازار خروج کنیم یا نکنیم؟ قاچاق انبه با هواپیما؛ هر عدد 60هزار تومان شد! ظریف به دخالت میدان در دیپلماسی معترض است آگهی افزایش سرمایه این دو نماد بر روی کدال رفت! نرخ فروش مسکن در تهران / محلات ارزان تهران کجاست؟ عدم رضایت خودروسازان از تصمیمات شورای رقابت/ نامه‌نگاری برای آزادسازی قیمت‌‌‌ها سه نماد دست به افشای اطلاعات زدند/ یک نماد خودرویی از انعقاد قرارداد مهم خبر داد شاخص بورس افت کرد بانک ملت سود تسعیر ارز را چگونه محاسبه کرد؟ برنامه های آتی غگیلا چیست؟/ علت کاهش مبلغ افزایش سرمایه چه بود؟ پای سازمان مالیاتی به ماجرای اختلاف صندوق توسعه و بورس باز شد رونق تولید جز با نگاه جدی‌تر به بازار سرمایه ممکن نخواهد بود قیمت لحظه‌ای دلار امروز شنبه 18 اردیبهشت 1400/ نوسان دلار بازار آزاد در کانال 21 هزار تومان دلار به 18 هزار تومان می‌رسد؟ / تاثیر ریزش دلار بر سایر بازارها لزوم مراجعه گیرندگان چک‌ جدید به سامانه صیاد آغاز سوددهی "وبوعلی" 7 ماه پس از مجمع گردهمایی سهامداران "همراه" در سی‌ام ماه جاری "ارفع" از مردادماه دست به جیب می‌شود سهامداران "شزنگ" دور هم جمع می‌شوند جا به جایی 3 میلیارد برگه اوراق بهادار در تالار شیشه‌ای/ فلزات اساسی در راس معاملات

در حال بارگیری...