پیش بینی قیمت سکه | هشدار به خریداران سکه

پیش بینی قیمت سکه | هشدار به خریداران سکه

قیمت سکه در روزهای گذشته با نوساناتی همراه بود. با اینکه در بازار جهانی قیمت طلا در حال افزایش است، اما در بازارهای...
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

قیمت سکه رو به افزایش است قیمت سکه هر روز گران تر می شود وسیر صعودی دارد قیمت سکه امروز نسبت به روزهای گزشته همچنان در حال افزایش است قیمت سکه را نمی شود پیش بینی کرد قیمت سکه ارزان می شود؟

امروز بازار دلار، طلا و سکه کاهشی بودند. ارزپاشی بانک مرکزی و اخبار و شایعات برجامی نزخ‌ها را نزولی کرد. به دنبال آن، طلا و سکه نیز با وجود روند صعودی اونس، ریزش قیمت را تجربه کردند.

امروز در بازار طلا و سکه نیز نوساناتی وجود داشت. سایت  اتحادیه طلا و جواهر تهران، قیمت طلا را در لحظه تنظیم این خبر کاهشی اعلام کرده است. هر گرم طلای 18 گرم اکنون یک میلیون و 340 هزار و 83 تومان داد و ستد می‌شود. این نرخ نسبت به امروز بعد از ظهر بیش از سه هزار تومان کمتر و نسبت به آخرین روز کاری، حدود 22 روز تومان کمتر است

قیمت سکه طرح جدید نیز در این لحظه روند کاهشی دارد و به قیمت 14 میلیون و 500 هزار تومان رسیده است. این رقم نسبت به بعد از ظهر امروز 50 هزار تومان بیشتر و نسبت به روز کاری گذشته 300 هزار تومان کمتر است.

همچنین قیمت سکه طرح قدیم اکنون روند نزولی دارد و به 13 میلیون و 800 هزار تومان رسیده است. این رقم 200 هزار تومان کمتر از روز کاری گذشته است.

میثم رادپور، کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با تجارت‌‌نیوز گفت: این کاهش قیمت به دلیل ریزش قیمت دلار و همچنین امیدواری بازار به نتایج مذاکرات وین است. می‌توان گفت اونس جهانی در حال حاضر اثر جزيی بر قیمت‌ها دارد و قیمت طلا و سکه ارتباط چندانی با اونس جهانی ندارد.

او افزود: برجام می‌تواند بازار دلار را تحت تاثیر قرار دهد. البته در حالت عادی، اونس جهانی نیز بر قیمت طلا و سکه تاثیر می‌گذارد. این دو عامل در کنار هم مشخص‌کننده قیمت طلا و سکه در کشور هستند.

این کارشناس بازارهای مالی در ادامه توضیح داد: اقدام به سرمایه‌گذاری بستگی به نرخ ارز تهران و اونس جهانی دارد. اگر وضعیت این دو بازار مناسب باشد، زمان مناسبی برای سرمایه‌گذاری در این بازار فراهم آمده است.

آخرین گزارش ها از قیمت سکه

در اولین روز هفته، سکه از میانه کانال 14 میلیون تومانی پایین رفت تا انتظارات کاهشی در بازار فلز گران بهای داخلی برجسته تر شود. دیروز به دنبال افت قیمت دلار، سکه حمایت 14 میلیون و 500 هزار تومانی را از دست داد و تا محدوده 14 میلیون و 300 هزار تومان افت کرد.

تحلیل گران فنی باور دارند که سکه در خطر از دست دادن آخرین حمایت بزرگ کانال 14 میلیون تومانی، یعنی محدوده 14 میلیون و 200 هزار تومان قرار دارد و در صورتی که چنین اتفاقی رخ دهد، فلز گران بهای داخلی می تواند تا محدود 13 میلیون و 800 هزار تومانی نیز ریزش کند.

روز گذشته ارزش ذاتی سکه نیز یک کانال را از دست داد و این اتفاق، در کاهشی شدن روند بازار و انتظارات معامله گران اثرگذار بود. بررسی ها نشان می دهد که در ابتدای هفته، ارزش ذاتی فلز گران بهای داخلی در محدوده 12 میلیون و 800 هزار تومان قرار گرفت،‌ حال آنکه در انتهای هفته بالای کانال 13 میلیون تومانی حضور داشت.

به باور برخی معامله گران در صورتی که دلار کانال 30 هزار تومانی را از دست بدهد، سرعت افت سکه بیشتر خواهد شد و حتی احتمال دارد که کانال 14 میلیون تومانی از دست برود. به طور کلی با توجه به سطح بالای حباب، در شرایط نزولی دلار، افت سکه نیز تسریع خواهد شد. در این میان برخی معامله گران سکه امیدوارند که امروز قیت دلار اصلاح شود و سکه نیز بخشی از ارزش از دست رفته خود را احیا کند.

بررسی هسته مرکزی بازار سکه در چند وقت اخیر نشان می دهد که سکه بازان توانایی کافی برای نفوذ به محدوده مقاومتی 15 میلیون و 200 هزار تومان را نداشته اند و بیشترین حمایت سکه بازان از محدوده 14 میلیون و 800 هزار تومان بوده است.

به عبارت دیگر فلز زرد رنگ داخلی در دومین ماه تابستان در محدوده 14 میلیون و 800 تا 15 میلیون تومان معامله شد.

برخی از فعالان بازار سکه معتقدند نوسان قیمت سکه در یک محدوده خاص به  سردرگمی نرخ دلار به واسطه اخبار برجام بر می گردد.

عده ای از سکه بازان با اشاره به نابه سامانی بازار ارز و فضای نیمه تاریک آن به دلیل مذاکرات هسته ای نسبت به آینده دلار چشم انداز دقیقی ندارند. بنابراین معامله گران سکه سعی می کنند که خود را با نوسانات کوتاه مدت بازار ارز هماهنگ کنند.

قیمت سکه هم عصر روز پنجشنبه گذشته در محدوده 14 میلیون و 750 تا 14 میلیون و 850  هزار تومان معامله شد ارزش ذاتی سکه هم 13 میلیون و 33 هزار تومان بود و حباب سکه در محدوده 13  درصد بدست آمد.

برخی از تحلیلگران  فنی معتقدند با توجه به حباب سکه باید انتظار کاهش قیمت سکه را داشت و این موضوع با افت قیمت دلار تشدید خواهد شد. یکی از مهم ترین عواملی که موجب شده است که سکه هم ارز با ارزش ذاتی خود حرکت نکند، امیدواری میان مدت سکه بازان نسبت به افزایش قیمت دلار بوده است

قیمت سکه امامی امروز یکشنبه 9 مرداد 1401 نسبت به آخرین نرخ روز شنبه افزایش یافت و در نیمه اول معاملات امروز 14 میلیون و 950 هزار تومان معامله شد. سکه طرح قدیم در نیمه اول معاملات امروز مشابه آخرین نرخ روز شنبه 14 میلیون و 200 هزار تومان به فروش رسید. قیمت هر گرم طلای 18 عیار به یک میلیون و 377 هزار تومان رسید. قیمت سکه گرمی سه میلیون و 50 هزار تومان بود.

به گزارش فرارو، قیمت هر سکه امامی روز یکشنبه دوم مرداد 1401، 14 میلیون و 830 هزار تومان بود که با توجه به نرخ امروز سکه امامی، قیمت هر سکه امامی نسبت به هفته گذشته 120 هزار تومان افزایش یافته است. سکه امامی یک ماه قبل به ارزش 15 میلیون و 700 تومان به فروش رسید که نرخ امروز سکه امامی نشان دهنده کاهش 750 هزار تومانی آن است.

تحلیل گران فنی باور دارند در صورتی که سکه زیر محدوده 14 میلیون و 800 هزار تومان تثبیت شود، فروش های بیشتری در بازار صورت خواهد گرفت.

دیروز معامله گران سکه پیامی سیاسی مثبتی درباره برجام دریافت نکردند، ولی ترجیح دادند که به منطقه خرید بازنگردند. به گزارش انتخاب، کاخ الیزه روز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد، امانويل ماکرون، ريیس‌جمهور فرانسه در تماس با همتای ایرانی خود از عدم پیشرفت در مذاکرات بر سر احیای توافق هسته‌ای 2015، ابراز ناامیدی کرد. این اتفاق می توانست انتظارات منفی را در بازار ارز و سکه تقویت کند.

local_offerبرچسب‌ها:
پیش بینی عجیب از قیمت سکه | قیمت سکه امروز چند؟

پیش بینی عجیب از قیمت سکه | قیمت سکه امروز چند؟

در شرایط کنونی برخی از تحلیلگران برای ترکیدن حباب سکه نسخه مهمی در نظر گرفته اند

MosalasOnline.com/

قیمت سکه ریخت | پیش بینی مهم از قیمت سکه

پیش بینی عجیب از قیمت سکه | قیمت سکه در بازار امروز چند؟

پیش بینی عجیب از قیمت سکه | قیمت سکه در بازار امروز چند؟

افت اونس طلا عاملی است که سکه امامی را می تواند تحت فشار بیشتری قرار دهد و زمینه ساز نزول این فلز گران بها به زیر سطح...

MosalasOnline.com/

ریزش بی سابقه قیمت سکه در بازار امروز | قیمت سکه چند؟

پیش بینی قیمت سکه در آخر هفته | قیمت سکه امروز چند؟

پیش بینی قیمت سکه در آخر هفته | قیمت سکه امروز چند؟

به باور برخی فعالان در صورتی که دلار از نیمه کانال فعلی پایین بیاید احتمال دارد که سکه امامی نیز به سرعت تا محدوده 14...

MosalasOnline.com/

قیمت سکه ارزان شد | کاهش شدید قیمت سکه در راه است

قیمت سکه و طلا امروز 22 مرداد1401/ قیمت سکه صعودی شد

قیمت سکه و طلا امروز 22 مرداد1401/ قیمت سکه صعودی شد

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (شنبه) در بازار آزاد تهران به 14 میلیون و935 هزار تومان رسید.

Borna.news/

قیمت سکه ریخت | پیش بینی قیمت سکه در روزهای آینده

ورود قیمت سکه به کانال جدید | قیمت سکه امروز چند؟

ورود قیمت سکه به کانال جدید | قیمت سکه امروز چند؟

تحلیل گران فنی باور دارند در صورتی که فلز گران بهای داخلی بالای خط 14 میلیون و 200 هزار تومان باقی بماند، احتمال رشد...

MosalasOnline.com/
پیش بینی عجیب از قیمت سکه | قیمت سکه امروز چند؟

پیش بینی عجیب از قیمت سکه | قیمت سکه امروز چند؟

یکی از عواملی که می تواند حباب سکه را کاهش دهد، افزایش بهای اونس طلا در بازارهای جهانی اس

MosalasOnline.com/

پیش بینی حساس از قیمت سکه در بازار امروز | قیمت سکه امروز چند؟

قیمت سکه نزولی شد | قیمت سکه در بازار امروز

قیمت سکه نزولی شد | قیمت سکه در بازار امروز

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز 29 مرداد ماه 1401 به 13 میلیون 410 هزار تومان رسید.

MosalasOnline.com/

ریزش شدید قیمت سکه | قیمت سکه در بازار امروز چند؟

قیمت سکه امروز چند؟ | کاهش قیمت سکه در بازار امروز

قیمت سکه امروز چند؟ | کاهش قیمت سکه در بازار امروز

در معاملات آخرین روز معاملاتی هفته، قیمت طلا و سکه نسبت به روز گذشته کاهش یافته ولی نسبت به معاملات صبح تغییری نداشته ا...

MosalasOnline.com/
قیمت سکه افزایشی شد | پیش بینی قیمت سکه در روزهای آینده

قیمت سکه افزایشی شد | پیش بینی قیمت سکه در روزهای آینده

عده ای از سکه بازان با اشاره به نابه سامانی بازار ارز و فضای نیمه تاریک آن به دلیل مذاکرات هسته ای نسبت به آینده دلار...

MosalasOnline.com/
پاداش پایان خدمات بازنشستگان کی واریز می‌شود؟ بازنشستگان بخوانند/ پاداش پایان خدمات بازنشستگان چه... سرمایه‌ گذاری در رمزارز بهتر است یا مسکن؟ رسوایی‌های بزرگ صنعت خودرو که جهان را متحیر کرد/عکس چطور مصرف سوخت خودرو را کاهش دهیم؟ زمان راه اندازی متروی پرند اعلام شد این 8 خودروی چینی به ایران می‌آیند؟ هشدار تولیدکنندگان آلمانی نسبت به کمبود مواد غذایی دنا جهش کرد، کوییک ریخت/ آخرین قیمت تیبا، دنا، رانا... نتیجه آزمون حذف رانت خودرو چه بود؟/ دست دلالان از بازار خودرو کوتاه شد؟ اکنون زمان خریدن طلا و سکه است؟ زمان تعیین تکلیف وضعیت جاماندگان سهام عدالت رشد 55 درصدی پرداخت وام ازدواج در سال جاری رشد قابل توجه وام ازدواج+ جزيیات نرخ تورم در شهریورماه چقدر بود؟ لیر ترکیه در بازار تهران و جهان سقوط کرد لیر ترکیه در بازار تهران و جهان سقوط کرد رشد نرخ تورم در شهریورماه/ تورم خوراکی‌ها و دخانیات به 75 درصد رسید کلنگی های بازار مسکن چند؟ + جدول قیمت خبر خوب درباره پذیرش 6 کالا در بورس کالا جدیدترین قیمت کارخانه‌ای محصولات ایران خودرو دلیل کمیابی روغن موتور در بازار چیست؟/ افزایش حضور روغن های تقلبی اولین اتومبیل را چه کسی و چه سالی وارد ایران کرد؟ + تصاویر دلار یورو را زمین زد/ اتحادیه اروپا در حلقه عذاب عکس | شاهکار جدید مرسدس بنز؛ تلفیق زیبایی و قدرت زمان احتمالی واردات خودرو به کشور اعلام شد قانون‌گریزی با قراردادهای موقت کار / «قراردادهای دايم» احیا می‌شود؟ پیشتازی تورم شهریورماه در این اقلام شناور شدن قیمت تاکسی در تهران/ تغییر نرخ کرایه در زمان ترافیک بازگشت تورم به زیر 50 درصد پس از سه ماه عکس | جدیدیترین محدودیت برای اینستاگرام و واتساپ در ایران! پاسخ به ادعاهای وزارت نیرو پس از 3 ماه متوالی تورم به زیر 50 درصد رسید ثبت بیش از 3هزار میلیارد تومان درخواست وام در فاز آزمایشی زمان واریز پاداش پایان خدمت بازنشستگان کشف معدن سرشار از طلا و مس در مدینه افزایش 7 برابری قیمت گاز در یک کشور اروپایی زمان واریز پاداش پایان خدمت بازنشستگان اعلام شد ایران فرآورده‌های نفتی رایگان به لبنان نمی دهد توافق با ازبکستان برای افزایش تجارت فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی چقدر ارز در سامانه نیما فروخته شد؟ امسال باید 1.6 میلیون دستگاه خودرو تولید شود تولید «دنا» در روسیه با یک اسم جدید!/ همکاری ایرانخودرو با کمپانی معروف روسی سقوط 82 درصدی صادرات گاز روسیه به اروپا زايران پیاده امام رضا (ع) تحت پوشش بیمه سینا قرار می گیرند تاسیس نخستین صندوق املاک و مستغلات کشور چالش ارزی تولیدکنندگان پلی یورتان/ با نصف ظرفیت کار می کنیم سقوط لیر ادامه‌دار است؟ هشدار درباره ارزش پول ملی ترکیه/ سقوط لیر ادامه دار است؟ قیمت جدید مرغ اعلام شد/ کاهش 50 درصدی سرانه مصرف مرغ