قیمت خانه در غرب تهران + جدول

قیمت خانه در غرب تهران + جدول

اگرچه معاملات مسکن از نیمه دوم سال جاری تا حدودی افزایش پیدا کرده، قیمتها در مسیر ثبات قرار دارد؛ به طوری که متوسط رشد...

قیمت مسکن در پرفروش‌ترین منطقه شهر تهران طی یک 9 ماه گذشته فقط 6.2 درصد افزایش داشته که با توجه به تورم حدود 45 درصد فعلی، از ثبات بازار مسکن حکایت دارد. منطقه 5 در غرب تهران هر ماهه رتبه اول معاملات را دارد و منطقه 2 در شمال غربی تهران نیز معمولا در جایگاه دوم تا چهارم قرار می‌گیرد. متوسط قیمت مسکن در دو منطقه مذکور طی 9 ماه گذشته به ترتیب 6.2 و 4.7 درصد رشد کرده‌اند.

خرید و فروش ملک در غرب شهر تهران معمولا از رونق نسبی برخوردار است. از عوامل بالا بودن تعداد معاملات در منطقه 5 می‌توان به جمعیت بالای این محدوده، وجود سرانه‌های خدماتی و قیمت متناسب با توانایی اقشار متوسط و بالا اشاره کرد. آذرماه امسال مناطق 5، 10، 2 و 4 به ترتیب چهار منطقه دارای بالاترین تعداد معاملات مسکن در شهر تهران بودند. در ماه مذکور 41 درصد قراردادهای خرید و فروش مسکن کل شهر تهران در این چهار منطقه منعقد شد.

از جمله محله‌های واقع در منطقه 5 می‌توان به پونک، جنت‌آباد، شهران، شهرزیبا، اکباتان، آپادانا، بلوار فردوس، فرحزاد، باغ فیض، دهکده المپیک، شهرک نفت، کوهسار، شاهین، سردار جنگل و سازمان برنامه اشاره کرد.

در حال حاضر متوسط قیمت هر متر خانه در منطقه 5 شهر تهران 39 میلیون و 823 هزار تومان است. آذرماه امسال تعداد1400 فقره معامله مسکن در منطقه 5 انجام شد که رتبه اول را از نظر تعداد معاملات شهر تهران به خود اختصاص داد.

 

  مظنه بازار مسکن در غرب پایتخت

دیگر منطقه‌ی واقع در غرب تهران منطقه 22 است که با وجود ساخت و سازهای گسترده و احداث برجهای مسکونی در سالهای اخیر، تعداد معاملات آن چندان بالا نیست. از دلایل آن به نیمه‌ساز بودن بسیاری از پروژه‌ها مربوط می‌شود. متوسط قیمت مسکن در منطقه 22 به میزان 30 میلیون و 591 هزار تومان در هر متر مربع است. آذرماه امسال فقط 120 فقره معامله مسکن در این منطقه انجام شد که از این نظر جایگاه بیستم را در بین مناطق 22 گانه شهر تهران داشت.

منطقه 22 از شمال به ارتفاعات البرز، از شرق به منطقه 5، از غرب به محدوده وردآورد شمالی و از جنوب به آزادراه تهران ـ کرج محدود می‌شود. دهکده المپیک، شهرک گلستان، شهرک چشمه، شهرک صدرا، شهرک لاله، زیبادشت، آزادشهر و هوانیروز از جمله محله‌های منطقه 22 هستند.

دیگر منطقه‌ای که در شمال غربی تهران قرار دارد منطقه 2 است که از نظر تعداد معاملات مسکن رتبه مناسبی دارد و معمولا در هر ماه جایگاههای دوم تا چهارم را در خرید و فروش مسکن بین مناطق 22 گانه شهر تهران به خود اختصاص می‌دهد. هم‌اکنون متوسط قیمت مسکن در منطقه 2 بالغ بر 50 میلیون و 438 هزار تومان در هر متر مربع است و آذرماه امسال با 829 فقره معامله مسکن جایگاه سوم را با 8.5 درصد از کل معاملات به خود اختصاص داد.

از جمله محله‌های منطقه 2 می‌توان به سعادت آباد، شهرک غرب، ونک، اوین، صادقیه، شهرآرا، ستارخان، فرحزاد، طرشت، تهران ویلا، پردیسان، تیموری، شادمهر، بهبودی، سیمون بولیوار، اسکندری و کوهستان اشاره کرد. بعضی از محله های منطقه 2 با منطقه 5 دارای مرز مشترک است. بسیاری از واحدهای خالی شهر تهران در محله سعادت‌آباد قرار دارد.

بازار مسکن دوباره عقب نشست

مشاوران املاک شهر تهران از کاهش نسبی معاملات در دی ماه نسبت به آذرماه خبر می‌دهند. پس از رونق نسبی بازار مسکن در آذرماه امسال که به رشد ماهیانه 34 درصدی معاملات و انعقاد حدود 9800 فقره قرارداد خرید و فروش در پایتخت منجر شد، تحت تاثیر عوامل سیاسی بین‌المللی، افت بازارهای ارز و بورس، معاملات مسکن به حالت تعلیق در آمد. طرف تقاضا در انتظار افت قیمتها و طرف عرضه منتظر افزایش است. در عین تغییر قیمت چندانی در یک ماه گذشته رخ نداده است.

با وجود کسادی معاملات مسکن در اغلب مناطق تهران، واسطه‌های ملکی غرب پایتخت از رونق نسبی در این محدوده خبر می‌دهند. علت آن می‌تواند به غنای عرضه آپارتمان در منطقه 5 مربوط باشد. اگرچه کمبود فایلهای فول امکانات ناشی از افت ساخت و ساز در مناطق جنوبی و شرقی تهران محسوس است، ذخیره مناسب ناشی از عرضه بیش از تقاضا در غرب تهران طی سالهای گذشته از ایجاد یخ رکود در این محدوده جلوگیری کرده است.

آپارتمانهای قدیمی و ناقص در بازار مسکن به وفور وجود دارد، اما تولید خانه‌های نوساز در بازار کاهش یافته و همین مساله فاصله قیمتی بین واحدهای نوساز و قدیمی را تشدید کرده است.

گذشته از رشد شدید قیمتها طی چهار سال گذشته که علت اصلی رکود معاملات محسوب می‌شود، دلیل دیگر افت قراردادهای خرید و فروش در تهران به عقب نشینی فروشندگان برمی‌گردد. بنا به گفته واسطه‌های ملکی، هم‌اکنون تعداد خریداران برای واحدهای ارزنده بیش از فروشندگان است. این نسبت برای آپارتمانهای دارای نقص، برعکس دیده می‌شود؛ بدین صورت که عرضه واحدهای قدیمی به مراتب بیش از تقاضا است.

متوسط قیمت خانه در تهران 32.6 میلیون تومان

طبق اعلام بانک مرکزی، در آذرماه امسال متوسط قیمت یک متر مربع مسکن در شهر تهران 32 میلیون و 590 هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل و مدت مشابه سال قبل به ترتیب 1.8 و 21.1 درصد افزایش یافته است. تعداد معاملات انجام شده در این ماه حدود 9.8 هزار فقره بود که نسبت به ماه قبل و در مقایسه با ماه مشابه در سال قبل به ترتیب 33.8 و 282.5 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

local_offerبرچسب‌ها:
سرانه مصرف شیر در کشور چقدر است؟ بیش از 50 درصد بار شبکه برق کنترل پذیر می‌شود/ برگزاری مناقصه 3 میلیون کنتور هوشمند امضای تفاهمنامه بین شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران و گازوست رومانی مجلس به حذف یکباره ارز ترجیحی رای نمی دهد پروازهای فرودگاه مهرآباد از سر گرفته شد بدهی خارجی ایران چقدر است؟ یخبندان و کولاک در 24 استان/ هشدار لغزندگی جاده‌ها و احتمال لغو پروازها‌ بحران لیر بازار رمزارز را داغ کرد مالیات‌های تنظیمی ابزار مهم کنترل بازار مسکن برگشت میوه‌های صادراتی ناراحتی ندارد! فوری/ پروازهای مهرآباد متوقف شد پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 29 دی | بورس از منفی به مثبت می‌رود؟ قیمت رهن و اجاره مسکن در منطقه نبرد جنوبی تهران با این اتفاق پرداخت یارانه جدید قطعی می شود سرانه مصرف شیر 86 لیتر‌/ ثروتمندان 6 برابر بیشتر شیر می‌خورند شاخص کل بورس 30 هزار و 540 واحد افت کرد زلزله در بازار رمزارز/ بیت کوین چقدر قیمت خورد؟ اعتبار؛ جایگزین ضامن در گرفتن وام بانک گردشگری بیش از 1400 میلیارد ریال وام ازدواج پرداخت کرد صید فیل ماهی 210 کیلویی توسط صیادان مازندران ساخت 25 مدرسه در مناطق محروم کشور/ تحصیل 3000 دانش آموز در مدارس بانک گردشگری 5 دستور ريیس‌جمهوری به نظام بانکی تولید سالانه 115 هزار تن عسل در کشور قیمت گوشت در 28 دی1400 (فهرست قیمت) کارگران، دستفروشی را ترجیح می‌دهند! دو روز دیگر؛ آخرین مهلت تعیین تکلیف دستگاه های کا... ممنوعیت جدید برای واردات خودرو و موبایل با تیک قیمتی در بورس آشنا شوید قیمت انواع مرغ در 28 دی 1400 بدهی خارجی ایران چقدر است؟ کف نرخ از روی بلیت هواپیما برداشته شد شکسته‌شدن همه رکوردهای منفی در بازار سرمایه/ 94 درصد نمادهای بورس قرمزپوش شدند قیمت دلار بالاتر می‌رود؟ ارز دیجیتال ملی ایران با نام عجیب مجمع "فاراک" 10 ریال تقسیم کرد پرداخت سود "خبازرس" از مرداد سال 1401 "غپاذر" سهامداران را فراخواند برگزاری مجمع "تنوین" با محور نقدینگی املاک شهرداری در بورس عرضه می‌شود این معاون وزیر خواستار کاهش 60 درصدی حقوقش شد! + ... 240 هزار متقاضی چشم انتظار تکمیل مسکن مهر/خط ارتباط پیگیری مشکلات مسکن مهر در وزارت راه ایجاد شود بیش از 50 درصد بار شبکه برق کنترل‎‌پذیر می‌شود آمار جدید بانک مرکزی از وام ‌های بانکی هشدار چین به شهروندان برای باز نکردن مرسولات پستی خارجی درخواست ريیس سازمان بورس از وزارت نفت برای اصلاح فرمول خوراک پتروشیمی‌ها سقوط شدید بیت کوین/ معامله گران نا امید شدند شاخص کل بورس با سر به زمین خورد روند خروج سرمایه از کشور خطرناک است ابعادی دیگر از ماجرای گندم‌های آلوده سازمان هواپیمایی کشوری با تعیین کف قیمت بلیت پرواز مخالف است