ورود و خروج نقدینگی زیر تابلوی بورس، سبز شد

ورود و خروج نقدینگی زیر تابلوی بورس، سبز شد

پنجمین روز تعطیلی تهران باعث شد تا برخی تحرکات در بازار ارز‌های خارجی رویت شود و البته سکوت بانک مرکزی و تعطیلی بانک‌ها و صرافی‌ها نیز چندان بی‌تاثیر نبود تا معامله‌گران این بازار بار دیگر به مرز 25 هزار تومان حمله‌ای را داشته باشند تا مقاومت این عدد را بار دیگر بسنجند که آیا جای شکست دارد یا خیر!

به گزارش بورس نیوز، صندوق‌های سرمایه‌گذاری غیرمستقیم نشان از خروج مجدد نقدینگی از صندوق‌ها داشته و این نقدینگی از زیر تابلوی بورس خارج نشده بلکه نقدینگی حقیقی‌ها حاوی این نکته بوده که بالای یک هزار و 300 میلیارد تومان نقدینگی در 10 ماه گذشته به بازارسرمایه واردشده است.

سهامداران عزیز، این سیگنال مهمی بوده، زیرا آخرین باری که نقدینگی به تابلوی بورس تزریق شد، قبل از قله 2 میلیونی شاخص کل بود و ریزش عظیم مردادماه بود بنابراین برآیند ورود و خروج حقیقی‌ها که بالاخره مثبت شد را نباید به‌آسانی از دست داد.

اهالی قدیمی بازار معتقدند که ادامه این روند در ماه جاری، می‌تواند تابستانی جذاب را پس از فصل مجامع به سهامداران بورسی هدیه دهد و خوش‌بینی‌ها باعث شده که این آینده چندان غیرقابل‌دسترس نباشد پس، هیجان را دور ساخته و سرمایه‌گذاری را کمی بلندمدت کنید تا بهترین سود را از زیر تابلو برای شهریورماه برداشت کنید.

فنر فشرده‌شده دلار، می‌جهد یا می‌شکند

پنجمین روز تعطیلی تهران باعث شد تا برخی تحرکات در بازار ارز‌های خارجی رویت شود و البته سکوت بانک مرکزی و تعطیلی بانک‌ها و صرافی‌ها نیز چندان بی‌تاثیر نبود تا معامله‌گران این بازار بار دیگر به مرز 25 هزار تومان حمله‌ای را داشته باشند تا مقاومت این عدد را بار دیگر بسنجند که آیا جای شکست دارد یا خیر!

در حالی نرخ دلار از نیمه‌های مرز 24 هزار تومان عبور کرد و در حوالی 700 تومان دست‌به‌دست هم شد که مخابره کد‌هایی از پاستور مبنی بر اینکه مجلس را مقصر برجام دانست نیز چندان بی‌تاثیر نبود اما؛ تاثیر هم دیگر آن تاثیر نبود، زیرا چنین حنایی که دولت بر بازار گرفت، آن‌چنان رنگی ندارد.

فعالان و معامله‌گران بازار ارز‌های خارجی در انتظار روز دوشنبه نشسته‌اند تا با بازگشایی مجدد بانک، صرافی و البته بورس روند سرمایه‌گذاری و تامین نیاز بازار ارز را مجددا ارزیابی کنند تا اگر حمایتی صورت نگیرد، احتمالا فنر فشرده‌شده دلار را به‌سوی شکستن مقاومت 25 هزارتایی رها کنند.

سکوت و سکون طلا

معامله‌گران بازار طلا و سکه نیز با نزدیکی ایام عید غدیر خم نیز کماکان در سکوت و سکون دست‌وپا می‌زنند، زیرا رونق روز‌های گذشته بازار، خاطره شده و عدم نوسان شدید این بازار هم سیگنالی را به اهالی دلار و دیگر بازار‌های موازی مخابره کرد که فعلا وقت تنش‌زایی در این بازار‌ها نیست.

سکه در آخرین معاملات اهالی این بازار در حدود نرخ 10 میلیون و 600 هزار تومان دست‌به‌دست شد تا نشانگر نوسان فراوانی در این بازار نباشیم.

بازار‌های غربی و شرقی این روز‌ها عجیب به دنبال آن هستند که بدانند خرید اوراق و وضعیت کاهشی یا افزایشی آن از سوی فدرال رزرو، چه سمت و سویی را برای بازار‌ها هدف می‌گیرد اما؛ معامله‌گران بازار‌های خارجی احتمال ریزش بازار را به خاطر ریسک‌های بزرگ مخصوصا کوویددلتا را نباید از فاکتور‌های سرمایه‌گذاری خود خارج کنند.

شک به دل معامله‌گران رمزارز‌ها

بازار ارز‌های دیجیتالی پس از نوسانات بار دیگر رشد جالب‌توجهی را به خود داشت تا جایی که تمام معامله‌گران این بازار را که قصد خداحافظی داشتند را دو دل کرده و نمی‌دانند وقت رفتن است یا ماندن ...

سبزپوشی رمزارز‌ها و رشد قیمت امروز باعث شد که برای مثال، بیت کوین بالای 6درصد رشد را تجربه کند و 34 هزاردلاری شود تا معامله‌گران این بازار، دو به شک نسبت به ادامه حیات خود به این بازار نگاه کنند و درگیر ریسک بالای سرمایه‌گذاری شوند.


  • بیشتر بخوانید:
پرچم "ایست" زیر تابلوی احتیاط دلار ...
پیش‌بینی بورس در نیمه دوم سال

پیش‌بینی بورس در نیمه دوم سال

پرونده بورس در آخرین ماه از گرم‌ترین فصل سال برای بورس‌بازان سرد بود. با توجه به‌ اتفاقات رخ داده در طول هفته‌های اخیر که منجر به‌کاهش شدید قیمت‌ها در بازار سرمایه شد، پیش بینی بورس در نیمه دوم سال 14...

TejaratNews.com/
همه چراغ‌های بورس قرمز شدند!

همه چراغ‌های بورس قرمز شدند!

بازار بورس هفته ای کاهشی را پشت سر گذاشت به طوری که شاخص کل بورس شاخص 1 میلیون و 400 هزار واحد را هم از دست داد و به کانال 1 میلیون و 300 هزار واحد عقبگرد کرد.

Bartarinha.ir/

کدام صنایع بعد از برجام رشد می‌کنند؟ / به بورس اعتماد کنیم؟

روز پرصعود و نزول برای بورس

تخلیه هیجان روی الاکلنگ لنگ بورس

تخلیه هیجان روی الاکلنگ لنگ بورس

گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به متلک پاستور به دانش آموختگان دانشگاه مدیر پرور و خریدارانی که تخم شان را ملخ خورده‌ و...

BourseNews.ir/
نحوه عرضه محصولات طی هفته آینده در بورس کالا اعلام شد

نحوه عرضه محصولات طی هفته آینده در بورس کالا اعلام شد

مدیر عملیات عرضه بورس کالا در نامه‌ای به کارگزاران نحوه عرضه محصولات در هفته منتهی به 7 مهر ماه را با توجه به تعطیلی دوشنبه آینده اعلام کرد.

YJC.news/

نگاهی به عرضه‌های داخلی و صادراتی بورس انرژی

کاهش شاخص بورس در آخرین روز فصل تابستان

کاهش شاخص بورس در آخرین روز فصل تابستان

بورستهران- ایرنا- شاخص کل بازار بورس امروز (چهارشنبه، 31 شهریورماه) با چهار هزار و 834 واحد کاهش در جایگاه یک میلیون و 386 هزار واحدی قرار گرفت.

Irna.ir/
کاهش 4834 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 14 هزار میلیارد تومان فراتر رفت

کاهش 4834 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 14 هزار ...

شاخص بورس تهران در پایان معاملات امروز در یک روند نوسانی با کاهش 4834 واحد همراه شد.

FarsNews.ir/
صف خرید پالایشی‌ها در روز افت شاخص کل بورس

صف خرید پالایشی‌ها در روز افت شاخص کل بورس

شاخص کل بورس در پایان بازار با 0٫35 درصد افت و حدودا پنج هزار واحد منفی در محدوده یک میلیون و 386 هزار واحد قرار گرفت.

TejaratNews.com/

نقشه بورس امروز بر اساس ارزش معاملات / رشد دو هزار واحدی شاخص کل بورس

چرا بورس همچنان ریزش دارد؟ / در کدام صنایع بورسی سرمایه‌گذاری کنیم؟

چرا بورس همچنان ریزش دارد؟ / در کدام صنایع بورسی سرمایه‌گذاری کنیم...

بازار سرمایه در هفته آخر شهریور ماه کانال یک میلیون و 400 هزار واحد را از دست داد و حالا گمانه‌های مختلفی از ادامه روند اصلاحی در بازار زده می‌شود. تحلیل کارشناسان از ادامه روند بازار به چه صورت است؟

TejaratNews.com/
سنگین‌ ترین صف‌ های خرید و فروش در بورس امروز / عرضه‌ها از تقاضا پیشی گرفتند!

سنگین‌ ترین صف‌ های خرید و فروش در بورس امروز / عرضه‌ها از تقاضا پ...

خالص سفارشات فروش سهام در بورس امروز از رقم 120میلیارد تومان عبور کرد، برتری سمت عرضه در صنعت انبوه‌سازی، املاک و مستغلات بیش از سایرین بود و همچنین سهام عمران و...

EghtesadOnline.com/
روزهای جذاب زعفران در بورس

روزهای جذاب زعفران در بورس

با وجود نوسان محدود نرخ تسویه عموم نمادهای فعال بازار آتی بورس کالا، روز گذشته شاهد رشد نرخ برای دو سررسید زعفران نگین این بازار بودیم که نشان می‌دهد وضعیت مثبتی...

EghtesadOnline.com/
عرضه 495 هزار کیلووات ساعت برق در بورس انرژی

عرضه 495 هزار کیلووات ساعت برق در بورس انرژی

در جلسه معاملاتی امروز چهارشنبه31 شهریور ماه در تابلوی برق بازار فیزیکی بورس انرژی ایران، 495 هزار کیلووات ساعت برق توسط شرکت تولید نیروی برق دماوند- نیروگاه شهدای پاکدشت و شرکت تولید نیروی برق دماوند...

Sena.ir/
قیمت دلار و یورو اعلام شد / نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/7/1 آغاز فروش فوق‌العاده رانا پلاس + قیمت و جزيیات نرخ فروش کپسول های "دکپسول" افزایش یافت همه چراغ‌های بورس قرمز شدند! دلار گران شد افزایش سرمایه 3 نماد بورسی پیش‌بینی بورس در نیمه دوم سال " لکما "برنده استعلاق قیمت خرید 100 عدد راک پیام اضطراری سهامداران "وسدید" به اژه‌ایی عرضه های اولیه در روزهای سرخی بازار لبنان پول سوخت ایران را می‌دهد؟ واردات واکسن کرونا به بیش از 65 میلیون دز رسید سخنگوی صنعت برق: فیش‌ها را قسطی می‌کنیم! قیمت مسکن در منطقه 4 تهران سهمیه بنزین مهر ماه واریز شد / چه کسانی 500 لیتر بنزین گرفتند؟ با 5 دهه تورم دو رقمی در دنیا نظیر نداریم! نحوه عرضه محصولات طی هفته آینده در بورس کالا اعلام شد نامه آملی‌لاریجانی به جنتی درباره واردات خودرو توضیح درباره فیلم پرواز هواپیمای ایلوشین به عراق مجموع واکسن‌های وارداتی از مرز 60 میلیون دز عبور کرد مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران منصوب شد با فیلترشکن ببینید 1400/06/31 عرضه 114 میلیون دلار در سامانه نیما اتاق بازرگانی نباید آمار فروش نفت به چین را منتشر می‌کرد! بررسی تمدید مهلت ثبت‌نام وام ودیعه مسکن در ستاد ملی کرونا خبر جدید از تمدید ثبت‌نام در سامانه اسکان و املاک عرضه 114 میلیون دلار در سامانه نیما زمان و جزيیات طرح جدید فروش فوری رانا پلاس با سقف پانوراما گران‌ترین تلویزیون بازار 212میلیون قیمت خورد اعلام نتایج قرعه‌کشی پیش‌فروش تارا موضع کانون سردفتران درباره بخشنامه جدید ثبت لزوم تدوین راهکارهایی برای افزایش عمق بازار سرمایه نوسان قیمت طلا و سکه ادامه دارد؟ / تاثیرات طولانی شدن مذاکرات در بازار رکود در بازار خودرو / کاهش قیمت همه خودروها تخلیه هیجان روی الاکلنگ لنگ بورس قیمت انواع مرغ و تخم مرغ در 31 شهریور 1400 (فهرست قیمت) کدام صنایع بعد از برجام رشد می‌کنند؟ / به بورس اعتماد کنیم؟ دستور بررسی مجدد محدودیت تراکنش‌های کارت به کارت قیمت گوشت در 31 شهریور 1400 (فهرست قیمت) دستور بررسی دوباره محدودیت کارت به کارت نیم تن گوشت اسب غیرمجاز در تهران معدوم شد کاهش 5 تا 10درصدی قیمت همه خودروها تلاطم بورس پایان ندارد! / خروج 3 هزار میلیارد تومانی از بورس طی 5 روز تورم ایران شش برابر تورم عراق! مخالفت شورای نگهبان با واردات خودرو/ مصوبه به مجلس برگشت آخرین اخبار از مهلت ثبت‌نام وام ودیعه مسکن روز پرصعود و نزول برای بورس ادامه ابهام‌ها و اختلاف‌ها در مورد برگ سبز خودرو واریز وام ضروری بازنشستگان کشوری تا ظهر فردا " زشگزا " در مسیر پرداخت سود قرار می گیرد

در حال بارگیری...