احتمال تعادل نمادهای بورس در معاملات یکشنبه

احتمال تعادل نمادهای بورس در معاملات یکشنبه

انتظار می‌رود برای روز معاملاتی یکشنبه هم چنان اکثر نمادها در محدوده تعادلی و صفر تابلو کار خود را آغاز کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی فراقی، کارشناس بازار سرمایه درباره وضعیت بازار سرمایه در روز چهارشنبه به مهر گفت: بازار در معاملات روز چهارشنبه به طور واضح یک رفتار ایستا را تجربه کرد، درجا زدنی به شکل واضح.

فراقی ادامه داد: عملا زمانی که بازاری نیازی به سیاست گذاری دارد در وهله اول نیاز به ثبات این سیاست گذاری ها، حال چه بخواهد این سیاست گذاری‌های مثبت باشد یا منفی ولی سرمایه گذار پس از اندکی ثبات به خوبی می‌تواند در جهت رفتاری که می‌خواهد انجام دهد تصمیم گیری داشته باشد و بعد از آن دست به عمل بزند.

وی افزود: حال اگر به مقطع رشدی بازار در چندماهه اخیر نگاه کنیم و پس از نمودار به نحوه انتشار اخبار، تصمیمات و سیاست گذاری ها نگاهی بیندازیم به خوبی می‌توان زمانی را یادآور شد که با اینکه نرخ بهره آنچنان در راستای رشد سرمایه گذاری قدم برنداشت یا دیگر پارامترها آنچنان برای بازار سرمایه شرایط مناسب آن چنانی نداشتند ولی این بازار پس از اینکه اندکی با کاهش تنش‌های خبری و تصمیمی مواجه نشد کم کم شروع به استارت مسیر رشدی زد که البته نمادهای زیادی هم با رشد قیمتی مناسبی همراه شدند و آنچنان شاهد درجا زدن نبودیم.

علی فراقی با بیان این‌که اگر بخواهیم از دیدگاه تکنیکی به بازار نگاه کنیم خواه ناخواه بازار به صورت یک خط صاف هیچ زمان حرکتی نداشته است، گفت: البته نمی‌توان منکر شدت و بیشتر شدن شیب حرکتی شد ولی در تمامی مسیرها شاهد اندکی استراحت و اصلاح بوده‌ایم، موردی که فقط به وسیله فشار اخبار و اتفاقات منفی باعث افزایش شدت آن گردیده است.

فراقی تشریح کرد: اگر به فاکتور حجم معاملات نگاهی داشته باشیم هم چنان شاهد روندی نزولی هستیم که نمی‌تواند خبری مثبت برای بازار باشد و ارزش معاملات هم رسما تغییر خاصی به خود ندید که به خوبی در کندل شاخص‌ها و رفتار معاملاتی نمادها هم قابل مشاهده است و صرفا ما شاهد یک توقف قیمتی در اکثریت بازار هستیم که مورد تعیین کننده مسیر آتی فقط نقدینگی می‌تواند باشد.

این کارشناس بازار سرمایه در پایان گفت: در قسمت پایانی هم اگر هم چنان خریداری وارد صحنه نشود تا به صورت تازه نفس جای خود را با فروشندگان تعویض نماید به خوبی می‌تواند فشار فروش را تقویت کند و انتظار می‌رود برای روز معاملاتی یکشنبه هم چنان اکثر نمادها در محدوده تعادلی و صفر تابلو کار خود را آغاز کنند.

فروش بلیت قطارهای نیمه دوم فروردین فردا آغاز می‌شود کسادی بازار مسکن در اولین روزهای سال «دولت دخالت نکند، قیمت سهام بالا می‌رود» هزینه 240 میلیارد دلاری چین برای تحقق پروژه «یک کمربند، یک جاده» پرونده مسکن مهر تا تابستان امسال بسته خواهد شد عکس| درخواست جالب یک شهروند در روزنامه: پارتی لازم دارم! قیمت ارزانترین و گرانترین گوشی آیفون در بازار بورس در آستانه فتح قله تاریخی سال 99/ بازار سرمایه می‌تواند ضربه‌گیر تورم باشد آمادگی کامل ناوگان امدادی ایران خودرو در هفته دوم نوروز اعطای سهام عدالت به جاماندگان سرانجام عملیاتی خواهد شد؟ ریل‌گذاری صنعت آب و برق برای توسعه اقتصاد کشور تثبیت جایگاه ایران در رتبه هشتم تولید سیمان جهان آمادگی کامل ناوگان امدادی ایران خودرو در هفته دوم نوروز چرا پول انصرافی‌های خرید خودرو آزاد نمی شود؟ حضور بیش از 3 هزار و 500 اکیپ امدادی فعال در سراسر ایران درآمد نفتی سال 1401 ایران، معادل سود یک ماه شرکت عربستانی بدهی بانک ها به بانک مرکزی در 10ماه بیش از 2برابر شد! / رکورد 11ساله با رشد 77.2درصدی در آذر ماه شکس... فعالان عرصه تولید کشور نگران تامین برق پایدار نباشند شرایط عمومی قراردادهای واگذاری (فاکتورینگ) ابلاغ شد خیز برداشتن قیمت میوه در بازار/ میوه گران می شود؟ تثبیت جایگاه ایران در رتبه هشتم تولید سیمان جهان رشد 34 هزار واحدی شاخص بورس در آخرین روز هفته روایت اکونومیست از سقوط ریال؛ در طول یک دهه ریال 94 درصد سقوط کرد! فعالان عرصه تولید کشور نگران تامین برق پایدار نباشند آبگیری سدهای «کهیر» و «شهری کور» سیستان و بلوچستان در آینده نزدیک تورم وارد عصر جدیدی شده است/ مسگری: دستیابی به تورم 20 تا 30 درصدی در حد آرزو می‌ماند آریا و فروش عالی 3.241 میلیارد تومانی رشد 34 هزار واحدی شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته «گرانی»کام مسافران نوروزی را تلخ کرد/دشواری اسکان در سرما و باران بورس به سقف تاریخی نزدیک شد آخرین وضعیت بدهی‌‎های خارجی ایران به دلار و یورو واکنش سازمان برنامه به تاخیر در پرداخت حقوق شب عید معلمان/ هزینه‌ها از سقف قانونی عبور کرده بود/ 24 ... مجارستان بی‌اعتنا به تحریم‌ها، مراودات با روسیه را تقویت می‌کند علت تاخیر در پرداخت حقوق شب عید معلمان مشخص شد رشد پول به بیش از 70درصد رسید! / چرا رشد نقدینگی کم اما تورم زیاد شد؟ صعود 34 هزار واحدی شاخص بورس هزینه زندگی چطور با یک همبرگر اندازه‌گیری می‌شود؟ رشد 11.6 درصدی بخش صنعت در پاییز 1401/ بالاترین نرخ رشد فصلی صنعت در 5 سال گذشته ثبت شد شاخ و شانه کشیدن مرسدس بنز برای تسلا/ عکس افزایش صادرات و واردات گمرکی هیچگونه اختلالی در سامانه های خدمات دهی بیمه سلامت وجود ندارد/ رصد و نظارت لحظه ای وزارت بهداشت بر ا... موافقت‌نامه و شرایط عمومی قرارداد‌های واگذاری (فاکتورینگ) ابلاغ شد انتقاد از امضای یک مصوبه غیرقانونی/ تلاش کارگران برای ابطال دستمزد 1402 هشدار سطح قرمز برای کاهش شدید دما و خسارت به صنعت کشاورزی ریل‌گذاری صنعت آب و برق برای توسعه اقتصاد کشور ملاک ابقاء یا حذف مدیران در سال جدید رضایتمندی عمومی است اعلام متوسط نرخ دلار در دی ماه سال گذشته پاسخ ارسالی نماینده سهامداران شرکت پدیده در هیات مدیره "گشان" به انتشار یک گزارش نرخ دلار و یورو در مرکز مبادلات ارزی افزایش 2.7 واحد درصدی پایه پولی و کاهش 5.7 واحد درصدی نقدینگی در دی ماه 1401