اختلاف 11 درصدی قیمت ارز نیمایی و آزاد، رانت‌آفرین است

اختلاف 11 درصدی قیمت ارز نیمایی و آزاد، رانت‌آفرین است

ريیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران معتقد است که اختلاف 11 درصدی میان قیمت ارز نیمایی و ارز واقعی، موجب انحراف و رانت شده و مشکلات زیادی را برای صادرکنندگان واقعی ایجاد کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، علی شریعتی مقدم در این مورد گفت: حتی در فروش ارز نیز رقابت میان ارز‌های پتروشیمی و دیگر ارز‌ها در سامانه نیما و محدودیت‌های موجود در آن مشکلاتی را برای صادرکنندگان به وجود آورده که باید برای رفع آن، فروش ارز صادراتی را در اولویت قرار دهیم.

وی اضافه کرد: مشکلات تولید از جمله تامین ارز نهاده‌ها باید در اولویت باشد تا در صنایع پایین دستی مشکل نداشته باشیم.

شریعتی مقدم گفت: به نظر می‌رسد که هیچ هماهنگی برای واقعی کردن اقتصاد کشاورزی در کشور وجود ندارد این ایراد بسیار بزرگی است که امیدواریم دولت جدید در بدو کار به آن توجه کند البته دست اندرکاران دولت جدید در دوران مناظره‌ها گاه‌های بخش خصوصی و تشکل‌ها را دریافت و از آن استفاده کردند.

مصوبات مالیاتی اجرا شوند

وی گفت: مصوباتی وجود دارد که اگر صادرکنندگان تسویه ارزی خود را انجام دهند باید بتوانند از مزایای معافیت مالیاتی سال 97 استفاده کنند که اگر این مصوبات ابلاغ شود کمک‌کننده خواهد بود.

ريیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران گفت: گمرک و اتاق بازرگانی پذیرفتند که سامانه پویا برای قیمت‌های پایه صادراتی ایجاد کنیم و اتاق هزینه‌های آن را تقبل خواهد کرد.

شریعتی مقدم گفت: توصیه‌ام به دولت جدید این است که در تصمیم سازی‌ها از دیدگاه‌های تشکل‌ها و بخش خصوصی استفاده کند.

وی ادامه داد: با این اقدامات امیدواریم تراز مثبت تجاری را در حوزه اقتصاد کشاورزی شاهد باشیم و در بخش‌هایی که صادرات کاهش یافته و یا متوقف شده بتوانیم این بخش‌ها را فعال کنیم و بعد از آن به افزایش صادرات اقدام کنیم.

شریعتی‌مقدم گفت: نکته دیگر این است که باید بتوانیم با افزایش راندمان قیمت تمام شده را کاهش دهیم و همچنین باید به موضوع افزایش هزینه‌های تولید که چند برابر شده توجه شود همچنین به نقدینگی لازم در بخش کشاورزی، تامین نهاده‌ها و نیز مشکلات موجود در صنایع بسته‌بندی نیز باید توجه شود تا در نهایت متناسب با این توجهات، قیمت تمام شده نیز کاهش یابد.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

آخرین اخبار حوزه ارز را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

کاهش انتظارات افزایشی در بازار دلار / پیش‌بینی‌ها از قیمت دلار چیست؟

کاهش انتظارات افزایشی در بازار دلار / پیش‌بینی‌ها از قیمت دلار چیس...

چهارشنبه خریداران از بازار ارز عقب‌نشینی کردند. دیروز، بیشتر معامله‌گران تمایل به فروش داشتند و همین موضوع موجب شد که اسکناس آمریکایی 300 تومان از ارزش خود را از دست بدهد. ساعت 3 بعدازظهر روز چهارشنبه...

TejaratNews.com/
یکسان‌سازی نرخ ارز نیمایی و بازار ضروری است

یکسان‌سازی نرخ ارز نیمایی و بازار ضروری است

ريیس کنفدراسیون صادرات ایران گفت: با توجه به اختلاف معنادار نرخ نیما و ارز آزاد که فرصت حضور از صادرکنندگان کوچک و متوسط را سلب نموده، تلاش در جهت یکسان سازی نرخ نیما و ارز آزاد ضروری به نظر می‌رسد؛ ه...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی قیمت دلار / عوامل موثر در بازار دلار کدامند؟

پیش‌بینی قیمت دلار / عوامل موثر در بازار دلار کدامند؟

شاخص دلار مجددا کانال 93 واحدی را پس گرفت. دلار در کانال 27 هزار تومانی قیمت خورده است و عوامل موثری در بازار دلار وجود دارد. عوامل موثر در بازار ارز چگونه است؟

TejaratNews.com/
آخرین قیمت دلار پیش از امروز 26 مرداد + پیش‌بینی‌های بازار دلار

آخرین قیمت دلار پیش از امروز 26 مرداد + پیش‌بینی‌های بازار دلار

قیمت دلار در بازار دیروز 25 مرداد بدون تغییر قیمت، 26,907 تومان اعلام شده است. با توجه به محدودیت منابع نمی توان عرضه دلار را برای همیشه در سطوح کنونی نگه داشت و سوال پیش رو این است که اگر کاهش عرضه پ...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی قیمت دلار امروز 13 مرداد / سیگنال‌های دولت جدید در بازار دلار

پیش‌بینی قیمت دلار امروز 13 مرداد / سیگنال‌های دولت جدید در بازار ...

در روزی که انتقال ریاست قوه‌مجریه در ایران صورت گرفت، دلار کمی افزایش قیمت را تجربه کرد. روز سه‌شنبه اسکناس آمریکایی 200 تومان رشد را به ثبت رساند و به بهای 25 هزار و 700 تومان رسید.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی‌ها از بازار دلار چگونه است؟ + آخرین قیمت دلار

پیش‌بینی‌ها از بازار دلار چگونه است؟ + آخرین قیمت دلار

دلار آمریکا عصر روز سه‌شنبه روی 25 هزار و 120 تومان قرار داشت. دلار در شروع معاملات چهارشنبه روی 25 هزار و 240 تومان و بالای مرز حساس 25 هزار و 200 تومان قرار گرفت.

TejaratNews.com/
آخرین قیمت دلار پیش از امروز اول مرداد / پیش‌بینی‌ها از بازار دلار چیست؟

آخرین قیمت دلار پیش از امروز اول مرداد / پیش‌بینی‌ها از بازار دلار...

بازار ارز در آخرین روز تیر 1400 شاهد ثبات قیمت دلار بود.این اسکناس آمریکایی امروز هم در جایگاه 24 هزار و 520 تومان قرار گرفت و نسبت به دو روز قبل تغییر نکرد.

TejaratNews.com/
آخرین قیمت دلار پیش از امروز 25 تیر / پیش‌بینی‌ها در بازار دلار چگونه است؟

آخرین قیمت دلار پیش از امروز 25 تیر / پیش‌بینی‌ها در بازار دلار چگ...

بازار آزاد امروز شاهد صعود قیمت دلار است که به 24,700 (بیست و چهار هزار و هفتصد )تومان رسید.

TejaratNews.com/
آخرین قیمت دلار پیش از امروز 17 تیر / روند قیمت در بازار دلار چگونه است؟

آخرین قیمت دلار پیش از امروز 17 تیر / روند قیمت در بازار دلار چگون...

در پنجمین روز هفته، جریان معاملاتی بازار ارز، شاهد تغییر وضعیت خریداران و فروشندگان بود. روز چهارشنبه، فروشندگان دست بالا را در بازار به دست آوردند و توانستند اسکناس آمریکایی را 160 تومان کاهش دهند و ...

TejaratNews.com/
آخرین قیمت دلار پیش از امروز 3 تیر / پیش‌بینی‌ها از بازار دلار چگونه است؟

آخرین قیمت دلار پیش از امروز 3 تیر / پیش‌بینی‌ها از بازار دلار چگو...

قیمت دلار در بازار دیروز با 0٫4 درصد کاهش، 24,179 تومان اعلام شده است. پیش‌بینی‌ها از بازار دلار چگونه است؟

TejaratNews.com/
آخرین قیمت دلار پیش از امروز 16 خرداد / پیش‌بینی‌ها در بازار دلار چگونه است؟

آخرین قیمت دلار پیش از امروز 16 خرداد / پیش‌بینی‌ها در بازار دلار ...

دیروز، پانزدهم خرداد، نرخ ارز در صرافی‌ ملی اعلام شد و نسبت به آخرین نرخ هفته قبل تغییری نکرده است و بهای دلار به رقم 23338 تومان رسید. در بازار دلار چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

TejaratNews.com/
آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 15 خرداد / پیش‌بینی‌ها از بازار دلار چگونه است؟

آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 15 خرداد / پیش‌بینی‌ها از بازار دل...

قیمت دلار در بازار در آخرین روز معاملاتی هفته، با صفر درصد تغییر، 23,433 تومان اعلام شده است. پیش‌بینی‌ها در بازار دلار چیست؟

TejaratNews.com/
آخرین قیمت دلار پیش از امروز 14 خرداد / پیش‌بینی‌ها در بازار دلار چیست؟

آخرین قیمت دلار پیش از امروز 14 خرداد / پیش‌بینی‌ها در بازار دلار ...

قیمت دلار در بازار دیروز با افزایش، 23,433 تومان اعلام شده است. آخرین قیمت دلار و پیش‌بینی‌ها از بازار دلار چیست؟

TejaratNews.com/
فهرست جدید دریافت‌کنندگان ارز نیمایی و دولتی اعلام شد

فهرست جدید دریافت‌کنندگان ارز نیمایی و دولتی اعلام شد

بانک مرکزی در راستای شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی عمومی فهرست دریافت‌کنندگان ارز دولتی و سامانه نیما را به‌روزرسانی و منتشر کرد.

TejaratNews.com/
تورم منفی امارات برای بیست و ششمین ماه متوالی! ريیس جدید‌ سازمان بورس کی و چگونه انتخاب می‌شود؟ ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو شدت گرفت خانه 320 میلیون تومانی در تهران! / کجا خانه کمتر از یک میلیارد تومان بخریم؟ سامانه املاک و اسکان دوباره راه‌اندازی شد / مهلت ثبت‌نام تمدید می‌شود؟ هشدار جدی ريیس اتاق بازرگانی ایران ثبت‌نام مسکن ملی خبرنگاران و هنرمندان از 31 شهریور کاهش قیمت خودروهای خارجی در بازار مالیات خانه های خالی چگونه است؟ بیت کوین در ایران به رسمیت شناخته نشد قیمت بیت کوین به 45 هزار دلار سقوط کرد کشف 62 دستگاه ماینر غیرمجاز در ساوه هکر‌ها 13 میلیون دلار از شبکه pNetwork سرقت کردند گواهی واکسن کرونا در بستر بلاکچین برق گران شد؟/ نحوه محاسبه قبض برق تغییر کرد! شناسایی 20 هزار کارت بانکی فعال در حوزه قمار واکنش نمادهای خودرویی به آزادسازی واردات / سهام خودرویی بخریم؟ جعل سند یک ملک 100میلیارد تومانی در ولنجک تامین برق مراکز مجاز استخراج رمزارز از مهرماه قیمت انواع مرغ و تخم مرغ در 29 شهریور 1400 (فهرست قیمت) قیمت گوشت در 29 شهریور 1400 (فهرست قیمت) طرح اتصال انرژی برق ایران به روسیه قابل توجیه است سقوط آسانسوری، صعود لاکپشتی برنامه هلال احمر برای واردات 60میلیون دز واکسن قیمت بلیت اتوبوس‌ برگشت زايران اربعین اعلام شد تمدید مهلت تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی تا پایان سال مجوز افزایش سرمایه شتران ثبت شد افت قیمت خودرو‌های خارجی در بازار انتشار اوراق چه تاثیری در بورس دارد؟ / مثبت‌های بازار مقطعی است؟ مصرف برق استخراج بیت کوین در سال 2021 چقدر خواهد بود؟ سواد مالی و ضرورت آن صف انتظار یک ساله وام ودیعه مسکن / پرداخت وام اجاره متوقف شد؟ مشکلات مردم در وام ودیعه مسکن / «وام سرکاری» برای مستاجران! تنها راه علاج مشکل ارز دولتی «حذف» آن است پانزدهمین عرضه اولیه امسال پس فردا انجام می‌شود افزایش قیمت برنج، حتی در میادین! + جدول سهامداران " قاسم " گرد هم می آیند دعوت از سهامداران "وجامی" به مجمع اقدام به افزایش سرمایه در مجمع "غمینو" گشایش جدید برای صادرکنندگان نارنگی زرد نخرید استقبال از پیش‌خرید واحدهای گروه سرمایه‌گذاری مسکن آغاز اختیار معامله بر «اخابر» تصمیم به انتخاب هیات مدیره "قشیر" در مجمع رشد اقتصادی ایران در بهار چقدر شد؟ لغو مجوز فعالیت کارگزاری ها با عدم تجمیع مجوزها پیگیری روال عادی معاملات بدون اختلال در هسته معاملات دسترسی جدید به سامانه نامک بلامانع است وضعیت سبد سهام عدالت در 29 شهریور ماه ورق بورس تهران برگشت

در حال بارگیری...