بورس در هفته آخر تیر/ پنجمین هفته مثبت بورس با طعم خروج پول حقیقی‌ها

بورس در هفته آخر تیر/ پنجمین هفته مثبت بورس با طعم خروج پول حقیقی‌ها

بازار سرمایه این روزها منتظر است تا بتواند مقاومت شکل گرفته در مسیر شاخص کل را از میان بردارد تا بتواند به روند صعودی خود طی هفته‌های گذشته را ادامه دهد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بورس پس از ماه ها نزول در هفته های گذشته به یک روند منطقی و متعادل رسیده بود. اما این روند در دو هفته گذشته به دلیل اینکه شاخص کل به یک مقاومت جدی رسیده است، تا حدودی متوقف شده است.

شاخص کل بورس هم اکنون زیر مقاومت یک میلیون و 310 هزار واحد به سر می ‌برد و طی 110 روز گذشته تقویمی نتوانسته از این محدوده عبور کند.

از آنجا که یکی از عوامل اصلی رشد اخیر بازار، رشد نرخ ارز بوده است، پس محرک و لنگر اصلی بازار سرمایه را باید نرخ ارز در نظر گرفت تا خطای محاسباتی به حداقل برسد. اصلاح یا رشد نرخ ارز قطعا همگرایی بازار را با خود به همراه خواهد داشت و به لحاظ زمانی باید منتظر هفته اول مرداد ماه بود تا تکلیف ظرف زمانی نرخ ارز و پس از آن بازار سرمایه مشخص شود.

البته در هفته گذشته و هفته پیش رو به دلیل تشکیل مجامع سالیانه بسیاری از نمادها بسته خواهند بود. این مساله می تواند در کاهش تقاضای بازار سرمایه به شدت موثر باشد.

شاخص کل همچنان درگیر مقاومت

شاخص کل بورس در هفته گذشته با رشد 0.4 درصدی که داشت به عدد یک میلیون و 311 هزار و 306 واحدی رسید. شاخص کل در این هفته رشد 5.811 واحدی را تجربه کرد. این پنجمین هفته متوالی است که بازدهی بورس مثبت می ‌شود.

شاخص کل بورس به دلیل اینکه در محدوده مقاومت قرار گرفته است، در هفته های گذشته یک روند نوسانی را پیرامون شاخص 1 میلیون 310 هزار واحدی را داشته است. در صورتی که بازار سرمایه بتواند از این محدوده مقاومتی عبور کند، می توان امیدوار به رشد آن داشت. شاخص کل بوری در این هفته که تنها 3 روز باز بوده است در روزهای شنبه و دوشنبه رشد داشته و در روز یکشنبه نزول را تجربه کرده است.

شاخص کل هموزن همان روند شاخص کل را می رود

شاخص کل هموزن با رشد هزار و 462 واحدی نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته قبل، در محدوده 403 هزار واحدی قرار گرفت.

شاخص کل هموزن نیز مانند شاخص کل بورس در هفته گذشته 0.4 درصد رشد داشته و در این هفته همان مسیر شاخص کل در زمینه رشد و نزول را داشته است. در این هفته شاخص کل هموزن نیز همانند شاخص کل در روزهای شنبه و دوشنبه صعود کرد و در روز یکشنبه افت داشت.

کاهش 3 درصدی میانگین هفتگی ارزش معاملات خرد

در هفته گذشته، میانگین ارزش معاملات کل هفته 18 هزار و 590 میلیارد تومان بود که نسبت به رقم 20 هزار و 85 میلیاردی هفته پیشین، افت 7 درصدی داشته است. در این هفته، میانگین ارزش معاملات خرد بورس 6 هزار و 99 میلیارد تومان بود که نسبت به رقم 6 هزار و 413 میلیاردی هفته پیشین، افت 0.3 درصدی داشته است. بالاترین رقم هفته 6 هزار و 738 میلیارد تومان بود که در روز ‌شنبه ثبت شد و پایین‌ترین رقم به روز دوشنبه برمی ‌گردد که 5 هزار و 97 میلیارد تومان بود.

وضعیت صف های خرید و فروش در بازار سرمایه

میانگین ارزش صف‌های فروش در هفته آخر تیرماه، 465 میلیارد تومان بود که از میانگین هفته‌ پیشین 132 میلیارد تومان کمتر بود و افت 22 درصدی داشته است. در آخرین روز کاری تیرماه ارزش صف‌های فروش به 441 میلیارد تومان رسید و کمترین میزان در 103 روز کاری گذشته از 25 بهمن 1399 تا به این روز را ثبت کرد.

میانگین ارزش صف‌ های خرید در هفته گذشته، 367 میلیارد تومان بود که از میانگین هفته گذشته 36 میلیارد تومان بیشتر بود. در این هفته، میانگین ارزش صف‌های خرید 11 درصد افزایش یافته است.

خروج پول از بازار سرمایه دوباره آغاز شده است؟

در این هفته متناسب با رشد یا نزول شاخص کل بورس، پول حقیقی ها هم از بازار سرمایه وارد یا از بازار خارج شده است. روزهای شنبه و دوشنبه مبلع 200 میلیارد تومان پول وارد بازار شد. اما در روز یکشنبه 249 میلیارد تومان از بازار سرمایه خارج شد.

در مجموع در هفته آخر تیرماه 386 میلیارد ریال از بورس توسط سهامداران خرد و حقیقی خارج شده است.

برخی از تحلیلگران مقاومت اصلی شاخص را در 1 میلیون و 350 هزار واحد می دانند. باید منتظر ماند و دید آیا شاخص کل می تواند از این محدوده عبور کند یا خیر؟

انتهای پیام/

پیش‌بینی بورس در نیمه دوم سال

پیش‌بینی بورس در نیمه دوم سال

پرونده بورس در آخرین ماه از گرم‌ترین فصل سال برای بورس‌بازان سرد بود. با توجه به‌ اتفاقات رخ داده در طول هفته‌های اخیر که منجر به‌کاهش شدید قیمت‌ها در بازار سرمایه شد، پیش بینی بورس در نیمه دوم سال 14...

TejaratNews.com/
نحوه عرضه محصولات طی هفته آینده در بورس کالا اعلام شد

نحوه عرضه محصولات طی هفته آینده در بورس کالا اعلام شد

مدیر عملیات عرضه بورس کالا در نامه‌ای به کارگزاران نحوه عرضه محصولات در هفته منتهی به 7 مهر ماه را با توجه به تعطیلی دوشنبه آینده اعلام کرد.

YJC.news/
نمای میانی بورس(31شهریور) / سقوط 11هزار واحدی شاخص کل

نمای میانی بورس(31شهریور) / سقوط 11هزار واحدی شاخص کل

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان نیمه اول معاملات 0.8درصد افت داشت، شاخص هم‌وزن نیز 1.6درصد نزول کرد.

EghtesadOnline.com/

کاهش 4834 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 14 هزار میلیارد تومان فراتر رفت

همه چراغ‌های بورس قرمز شدند!

همه چراغ‌های بورس قرمز شدند!

بازار بورس هفته ای کاهشی را پشت سر گذاشت به طوری که شاخص کل بورس شاخص 1 میلیون و 400 هزار واحد را هم از دست داد و به کانال 1 میلیون و 300 هزار واحد عقبگرد کرد.

Bartarinha.ir/

کدام صنایع بعد از برجام رشد می‌کنند؟ / به بورس اعتماد کنیم؟

روز پرصعود و نزول برای بورس

لزوم تدوین راهکارهایی برای افزایش عمق بازار سرمایه

لزوم تدوین راهکارهایی برای افزایش عمق بازار سرمایه

یک کارشناس بازار سرمایه یکی از سیاست‌های اصلی و اهداف متولیان بازار سرمایه را افزایش عمق این بازار است، گفت: یکی از مهمترین راهکارها، افزایش سرعت عرضه‌های اولیه و ورود شرکت‌ها به بازار است.

FarsNews.ir/
تخلیه هیجان روی الاکلنگ لنگ بورس

تخلیه هیجان روی الاکلنگ لنگ بورس

گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به متلک پاستور به دانش آموختگان دانشگاه مدیر پرور و خریدارانی که تخم شان را ملخ خورده‌ و...

BourseNews.ir/
تلاطم بورس پایان ندارد! / خروج 3 هزار میلیارد تومانی از بورس طی 5 روز

تلاطم بورس پایان ندارد! / خروج 3 هزار میلیارد تومانی از بورس طی 5 ...

شاخص کل افت 7 درصدی را در هفته کاری گذشته تجربه کرد که عوامل مختلفی بر این روند تاثیر گذار بود.

YJC.news/
صف خرید پالایشی‌ها در روز افت شاخص کل بورس

صف خرید پالایشی‌ها در روز افت شاخص کل بورس

شاخص کل بورس در پایان بازار با 0٫35 درصد افت و حدودا پنج هزار واحد منفی در محدوده یک میلیون و 386 هزار واحد قرار گرفت.

TejaratNews.com/
کاهش شاخص بورس در آخرین روز فصل تابستان

کاهش شاخص بورس در آخرین روز فصل تابستان

بورستهران- ایرنا- شاخص کل بازار بورس امروز (چهارشنبه، 31 شهریورماه) با چهار هزار و 834 واحد کاهش در جایگاه یک میلیون و 386 هزار واحدی قرار گرفت.

Irna.ir/
بورس دوباره به عقب برگشت/ بر بازار طلا و ارز در شهریور چه گذشت؟

بورس دوباره به عقب برگشت/ بر بازار طلا و ارز در شهریور چه گذشت؟

بررسی روند بازارها در شهریور امسال از بازگشت به عقب بازار سرمایه خبر می‌دهد، بازار طلا و ارز نیز در این ماه با افت ارزش مواجه شدند.

TejaratNews.com/
چرا بورس همچنان ریزش دارد؟ / در کدام صنایع بورسی سرمایه‌گذاری کنیم؟

چرا بورس همچنان ریزش دارد؟ / در کدام صنایع بورسی سرمایه‌گذاری کنیم...

بازار سرمایه در هفته آخر شهریور ماه کانال یک میلیون و 400 هزار واحد را از دست داد و حالا گمانه‌های مختلفی از ادامه روند اصلاحی در بازار زده می‌شود. تحلیل کارشناسان از ادامه روند بازار به چه صورت است؟

TejaratNews.com/
سنگین‌ ترین صف‌ های خرید و فروش در بورس امروز / عرضه‌ها از تقاضا پیشی گرفتند!

سنگین‌ ترین صف‌ های خرید و فروش در بورس امروز / عرضه‌ها از تقاضا پ...

خالص سفارشات فروش سهام در بورس امروز از رقم 120میلیارد تومان عبور کرد، برتری سمت عرضه در صنعت انبوه‌سازی، املاک و مستغلات بیش از سایرین بود و همچنین سهام عمران و...

EghtesadOnline.com/
افزایش‌سرمایه 400 درصدی از سود انباشته ثبت‌نام وام ودیعه مسکن تمام شد؟ ريیس‌جمهورهم، قانون جهش تولید مسکن را ابلاغ کرد تلاشگران ذوب آهن اصفهان با عزم جهادی در سنگر تولید حضور فعال دارند ريیس جمهور قانون جهش تولید مسکن را برای اجرا ابلاغ کرد واکسیناسیون کارکنان امانی و پیمانی فولاد هرمزگان تفاهمنامه ساخت 528 واحد مسکونی "ثرود" نرخ مواد اولیه "غصینو" افزایش یافت افت 4٫5 درصدی شاخص کل / روند اصلاحی ادامه‌دار است؟ اعلام شرایط جدید رجیستری تلفن همراه مسافران ساعت کاری بانک‌ها در نیمه دوم سال قیمت دلار و یورو اعلام شد / نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/7/1 آغاز فروش فوق‌العاده رانا پلاس + قیمت و جزيیات نرخ فروش کپسول های "دکپسول" افزایش یافت همه چراغ‌های بورس قرمز شدند! دلار گران شد افزایش سرمایه 3 نماد بورسی پیش‌بینی بورس در نیمه دوم سال " لکما "برنده استعلاق قیمت خرید 100 عدد راک پیام اضطراری سهامداران "وسدید" به اژه‌ایی عرضه های اولیه در روزهای سرخی بازار لبنان پول سوخت ایران را می‌دهد؟ واردات واکسن کرونا به بیش از 65 میلیون دز رسید سخنگوی صنعت برق: فیش‌ها را قسطی می‌کنیم! قیمت مسکن در منطقه 4 تهران سهمیه بنزین مهر ماه واریز شد / چه کسانی 500 لیتر بنزین گرفتند؟ با 5 دهه تورم دو رقمی در دنیا نظیر نداریم! نحوه عرضه محصولات طی هفته آینده در بورس کالا اعلام شد نامه آملی‌لاریجانی به جنتی درباره واردات خودرو توضیح درباره فیلم پرواز هواپیمای ایلوشین به عراق مجموع واکسن‌های وارداتی از مرز 60 میلیون دز عبور کرد مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران منصوب شد با فیلترشکن ببینید 1400/06/31 عرضه 114 میلیون دلار در سامانه نیما اتاق بازرگانی نباید آمار فروش نفت به چین را منتشر می‌کرد! بررسی تمدید مهلت ثبت‌نام وام ودیعه مسکن در ستاد ملی کرونا خبر جدید از تمدید ثبت‌نام در سامانه اسکان و املاک عرضه 114 میلیون دلار در سامانه نیما زمان و جزيیات طرح جدید فروش فوری رانا پلاس با سقف پانوراما گران‌ترین تلویزیون بازار 212میلیون قیمت خورد اعلام نتایج قرعه‌کشی پیش‌فروش تارا موضع کانون سردفتران درباره بخشنامه جدید ثبت لزوم تدوین راهکارهایی برای افزایش عمق بازار سرمایه نوسان قیمت طلا و سکه ادامه دارد؟ / تاثیرات طولانی شدن مذاکرات در بازار رکود در بازار خودرو / کاهش قیمت همه خودروها تخلیه هیجان روی الاکلنگ لنگ بورس قیمت انواع مرغ و تخم مرغ در 31 شهریور 1400 (فهرست قیمت) کدام صنایع بعد از برجام رشد می‌کنند؟ / به بورس اعتماد کنیم؟ دستور بررسی مجدد محدودیت تراکنش‌های کارت به کارت قیمت گوشت در 31 شهریور 1400 (فهرست قیمت)

در حال بارگیری...