پیش‌بینی بورس هفته دوم مرداد / کدام گروه‌ها پیش‌رو خواهند بود؟

پیش‌بینی بورس هفته دوم مرداد / کدام گروه‌ها پیش‌رو خواهند بود؟

شاخص کل بازار سهام در جریان معاملات این هفته به یک میلیون و 316 هزار واحد رسید و روند معاملات مثبت بود اما بورس هفته دوم مرداد چه می‌شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار سهام هفته گذشته با اصلاح بیشتری نسبت به هفته‌های قبل مواجه شد. بازار در آخرین روز معاملاتی با تحرکات مثبت شاخص کل به پایان رسید اما شاخص هم‌وزن با روندی منفی به کار خود پایان داد.

نیما میرزایی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز درباره تحلیل وضعیت فعلی بازار گفت: شاخص کل از مرداد سال گذشته که سقف تاریخی خود را در محدوده 2100 به ثبت رساند، روند نزولی گرفته است. روندی که در ماه های اخیر با چالش نقد شوندگی نیز همراه شده است. اما در ابتدای خرداد ماه شرایط بازار بهبود پیدا کرد و ضمن افزایش قابل توجه ارزش معاملات، شاخص نیز موفق به کسب بازدهی 20 درصدی و ثبت بیشترین سقف خود از آذر ماه سال گذشته شد.

میرزایی افزود:اما با توجه به ناحیه مقاومتی یک میلیون و 340 به نظر می‌رسد که کماکان شاخص توان شکست این محدوده را نداشته باشد. وی تشریح کرد: از طرفی با حمایت‌های صورت گرفته دولتی (کاهش نرخ بهره بین بانکی، افزایش نرخ فروش پالایشگاهی ها و..) ریسک‌های بزرگ از بازار دور شده و پیش‌بینی می‌شود که اصلاحات احتمالی، عمیق نخواهند بود، بنابراین نوسان شاخص در بازه 1300-1340 در روزهای پیش رو محتمل‌ترین گزینه رفتاری است.

این کارشناس بازار در بخش دیگری گفت: شرایط بنیادی بازار همانطور که اشاره شد در ماه‌های اخیر وضعیت مطلوب و نسبتا کم ریسکی پیدا کرده است که از جمله مهمترین عوامل تاثیرگذار بر بورس می‌توان به کاهش نرخ بهره بانکی به محدود 18 درصد افزایش، و تثبیت قیمت ارز در محدوده 25 هزار تومان برای دلار بازار آزاد و کانال 22 هزار تومان برای دلار نیمایی اشاره کرد.

وی اضافه کرد: همچنین از عوامل مهم مرتبط با بازار سهام، افزایش دسته جمعی نرخ‌های جهانی کامودیتی‌ها، پرش قیمت نفت به محدوده 75 دلار رسیدن فصل مجامع و شناسایی و تقسیم سودهای مناسب و تاخیر در به سرانجام رساندن مذاکرات برجامی در دولت فعلی از دلایل مهمی بودند که روند بازار را تغییر دادند.

میرزایی در بخش دیگری گفت:نکته مهم در نگاه کلی به وضعیت معاملات این است که هرچند روند خروج نقدینگی از بازار متوقف یا کند شده، اما هنوز شواهد ورود پول پرقدرت به بازار مشاهده نشده است. از طرفی با توجه به عبور از فصل مجامع شرکت‌ها (و تقسیم سود های جذاب سال مالی 99) طبیعتا انگیزه معامله‌گران به خرید سهام بنیادی کاسته خواهد شد و با توجه به محدود بودن نقدینگی موجود در بازار ، تمایل به خرید سهام کوچک بیش از گذشته خواهد بود.

وی افزود: در سهام کوچک تمام گروه‌ها به یک میزان جذاب نخواهند بود و اولویت با گروه‌هایی می‌تواند باشد که از شرایط تورمی اقتصاد بیشترین بهره را خواهند برد. در این بین گروه‌های غذایی، زراعت و همچنین دارویی به ترتیب بیشترین پتانسیل رشد را خواهند داشت. گروه‌هایی که یک ویژگی مشترک دیگر نیز دارند و آن هم زمزمه حذف تدریجی ارز ترجیحی در آنها است. موضوعی که طبیعتا در صورت بوقوع پیوستن سایه نامبارک نرخ‌گذاری دستوری (برای تولید) را از آخرین صنایع بورسی نیز دور خواهد کرد و ضمن افزایش بهره وری و سودآوری آنها ، سهامداران این گروه‌ها را می‌تواند منتفع نماید. مشابه این روند در سال 1400 در گروه سیمانی رخ داده است اتفاقی که همزمان با ورود برخی از شرکت های این گروه به بورس کالا، موجب رشد قیمت سهام این گروه شد.

آخرین اخبار مرتبط با پیش‌بینی بوررس را هر روز ساعت 17 در صفحه پیش‌بینی بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

پیش‌بینی بورس در نیمه دوم سال

پیش‌بینی بورس در نیمه دوم سال

پرونده بورس در آخرین ماه از گرم‌ترین فصل سال برای بورس‌بازان سرد بود. با توجه به‌ اتفاقات رخ داده در طول هفته‌های اخیر که منجر به‌کاهش شدید قیمت‌ها در بازار سرمایه شد، پیش بینی بورس در نیمه دوم سال 14...

TejaratNews.com/
نحوه عرضه محصولات طی هفته آینده در بورس کالا اعلام شد

نحوه عرضه محصولات طی هفته آینده در بورس کالا اعلام شد

مدیر عملیات عرضه بورس کالا در نامه‌ای به کارگزاران نحوه عرضه محصولات در هفته منتهی به 7 مهر ماه را با توجه به تعطیلی دوشنبه آینده اعلام کرد.

YJC.news/
همه چراغ‌های بورس قرمز شدند!

همه چراغ‌های بورس قرمز شدند!

بازار بورس هفته ای کاهشی را پشت سر گذاشت به طوری که شاخص کل بورس شاخص 1 میلیون و 400 هزار واحد را هم از دست داد و به کانال 1 میلیون و 300 هزار واحد عقبگرد کرد.

Bartarinha.ir/

کدام صنایع بعد از برجام رشد می‌کنند؟ / به بورس اعتماد کنیم؟

روز پرصعود و نزول برای بورس

لزوم تدوین راهکارهایی برای افزایش عمق بازار سرمایه

لزوم تدوین راهکارهایی برای افزایش عمق بازار سرمایه

یک کارشناس بازار سرمایه یکی از سیاست‌های اصلی و اهداف متولیان بازار سرمایه را افزایش عمق این بازار است، گفت: یکی از مهمترین راهکارها، افزایش سرعت عرضه‌های اولیه و ورود شرکت‌ها به بازار است.

FarsNews.ir/
تخلیه هیجان روی الاکلنگ لنگ بورس

تخلیه هیجان روی الاکلنگ لنگ بورس

گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به متلک پاستور به دانش آموختگان دانشگاه مدیر پرور و خریدارانی که تخم شان را ملخ خورده‌ و...

BourseNews.ir/
تلاطم بورس پایان ندارد! / خروج 3 هزار میلیارد تومانی از بورس طی 5 روز

تلاطم بورس پایان ندارد! / خروج 3 هزار میلیارد تومانی از بورس طی 5 ...

شاخص کل افت 7 درصدی را در هفته کاری گذشته تجربه کرد که عوامل مختلفی بر این روند تاثیر گذار بود.

YJC.news/
صف خرید پالایشی‌ها در روز افت شاخص کل بورس

صف خرید پالایشی‌ها در روز افت شاخص کل بورس

شاخص کل بورس در پایان بازار با 0٫35 درصد افت و حدودا پنج هزار واحد منفی در محدوده یک میلیون و 386 هزار واحد قرار گرفت.

TejaratNews.com/

کاهش 4834 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 14 هزار میلیارد تومان فراتر رفت

کاهش شاخص بورس در آخرین روز فصل تابستان

کاهش شاخص بورس در آخرین روز فصل تابستان

بورستهران- ایرنا- شاخص کل بازار بورس امروز (چهارشنبه، 31 شهریورماه) با چهار هزار و 834 واحد کاهش در جایگاه یک میلیون و 386 هزار واحدی قرار گرفت.

Irna.ir/
بورس دوباره به عقب برگشت/ بر بازار طلا و ارز در شهریور چه گذشت؟

بورس دوباره به عقب برگشت/ بر بازار طلا و ارز در شهریور چه گذشت؟

بررسی روند بازارها در شهریور امسال از بازگشت به عقب بازار سرمایه خبر می‌دهد، بازار طلا و ارز نیز در این ماه با افت ارزش مواجه شدند.

TejaratNews.com/
چرا بورس همچنان ریزش دارد؟ / در کدام صنایع بورسی سرمایه‌گذاری کنیم؟

چرا بورس همچنان ریزش دارد؟ / در کدام صنایع بورسی سرمایه‌گذاری کنیم...

بازار سرمایه در هفته آخر شهریور ماه کانال یک میلیون و 400 هزار واحد را از دست داد و حالا گمانه‌های مختلفی از ادامه روند اصلاحی در بازار زده می‌شود. تحلیل کارشناسان از ادامه روند بازار به چه صورت است؟

TejaratNews.com/
سنگین‌ ترین صف‌ های خرید و فروش در بورس امروز / عرضه‌ها از تقاضا پیشی گرفتند!

سنگین‌ ترین صف‌ های خرید و فروش در بورس امروز / عرضه‌ها از تقاضا پ...

خالص سفارشات فروش سهام در بورس امروز از رقم 120میلیارد تومان عبور کرد، برتری سمت عرضه در صنعت انبوه‌سازی، املاک و مستغلات بیش از سایرین بود و همچنین سهام عمران و...

EghtesadOnline.com/
روزهای جذاب زعفران در بورس

روزهای جذاب زعفران در بورس

با وجود نوسان محدود نرخ تسویه عموم نمادهای فعال بازار آتی بورس کالا، روز گذشته شاهد رشد نرخ برای دو سررسید زعفران نگین این بازار بودیم که نشان می‌دهد وضعیت مثبتی...

EghtesadOnline.com/
ساعت کاری بانک‌ها در نیمه دوم سال قیمت دلار و یورو اعلام شد / نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/7/1 آغاز فروش فوق‌العاده رانا پلاس + قیمت و جزيیات نرخ فروش کپسول های "دکپسول" افزایش یافت همه چراغ‌های بورس قرمز شدند! دلار گران شد افزایش سرمایه 3 نماد بورسی پیش‌بینی بورس در نیمه دوم سال " لکما "برنده استعلاق قیمت خرید 100 عدد راک پیام اضطراری سهامداران "وسدید" به اژه‌ایی عرضه های اولیه در روزهای سرخی بازار لبنان پول سوخت ایران را می‌دهد؟ واردات واکسن کرونا به بیش از 65 میلیون دز رسید سخنگوی صنعت برق: فیش‌ها را قسطی می‌کنیم! قیمت مسکن در منطقه 4 تهران سهمیه بنزین مهر ماه واریز شد / چه کسانی 500 لیتر بنزین گرفتند؟ با 5 دهه تورم دو رقمی در دنیا نظیر نداریم! نحوه عرضه محصولات طی هفته آینده در بورس کالا اعلام شد نامه آملی‌لاریجانی به جنتی درباره واردات خودرو توضیح درباره فیلم پرواز هواپیمای ایلوشین به عراق مجموع واکسن‌های وارداتی از مرز 60 میلیون دز عبور کرد مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران منصوب شد با فیلترشکن ببینید 1400/06/31 عرضه 114 میلیون دلار در سامانه نیما اتاق بازرگانی نباید آمار فروش نفت به چین را منتشر می‌کرد! بررسی تمدید مهلت ثبت‌نام وام ودیعه مسکن در ستاد ملی کرونا خبر جدید از تمدید ثبت‌نام در سامانه اسکان و املاک عرضه 114 میلیون دلار در سامانه نیما زمان و جزيیات طرح جدید فروش فوری رانا پلاس با سقف پانوراما گران‌ترین تلویزیون بازار 212میلیون قیمت خورد اعلام نتایج قرعه‌کشی پیش‌فروش تارا موضع کانون سردفتران درباره بخشنامه جدید ثبت لزوم تدوین راهکارهایی برای افزایش عمق بازار سرمایه نوسان قیمت طلا و سکه ادامه دارد؟ / تاثیرات طولانی شدن مذاکرات در بازار رکود در بازار خودرو / کاهش قیمت همه خودروها تخلیه هیجان روی الاکلنگ لنگ بورس قیمت انواع مرغ و تخم مرغ در 31 شهریور 1400 (فهرست قیمت) کدام صنایع بعد از برجام رشد می‌کنند؟ / به بورس اعتماد کنیم؟ دستور بررسی مجدد محدودیت تراکنش‌های کارت به کارت قیمت گوشت در 31 شهریور 1400 (فهرست قیمت) دستور بررسی دوباره محدودیت کارت به کارت نیم تن گوشت اسب غیرمجاز در تهران معدوم شد کاهش 5 تا 10درصدی قیمت همه خودروها تلاطم بورس پایان ندارد! / خروج 3 هزار میلیارد تومانی از بورس طی 5 روز تورم ایران شش برابر تورم عراق! مخالفت شورای نگهبان با واردات خودرو/ مصوبه به مجلس برگشت آخرین اخبار از مهلت ثبت‌نام وام ودیعه مسکن روز پرصعود و نزول برای بورس ادامه ابهام‌ها و اختلاف‌ها در مورد برگ سبز خودرو واریز وام ضروری بازنشستگان کشوری تا ظهر فردا

در حال بارگیری...