کاهش تعرفه آب برای مشترکین کم مصرف

کاهش تعرفه آب برای مشترکین کم مصرف

سخنگوی صنعت آب گفت: تعرفه آب شرب برای مشترکانی که تا نصف الگو مصرف دارند، نسبت به سال گذشته کاهش داشته است‌.

فیروز قاسم زاده سخنگوی صنعت آب کشور در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا، درباره تشویق و جریمه افراد کم مصرف و پر مصرف اظهار داشت: تعرفه آب شرب برای مشترکانی که تا نصف الگو مصرف دارند، نسبت به سال گذشته کاهش داشته است‌ که این اقدام مشوقی برای کم‌مصرف‌ها است.

وی افزود: همچنین برای افرادی که زیر یک سوم الگوی مصرف آب مصرف می‌کنند تعرفه عدد بسیار نازلی است و برای مشترکانی که مصرف بیش از نصف الگو به بالا دارند، در سال جاری افزایش تعرفه 15 درصدی خواهند داشت و برای افزایش مصرف بیش از الگو، به‌ازای هرمترمکعب مصرف بیشتر، تعرفه متفاوت خواهد بود.

همچنین، قاسم زاده از اجرای تعرفه جدید در سال جاری خبر داد.

سخنگوی صنعت آب درباره احتمال قطع آب در تابستان خاطر نشان کرد: در سال گذشته در همه‌ی شهر ها به جز چند شهر کم جمعیت مثل شهرکرد و همدان و... تامین آب به خوبی انجام شد و قطعی وجود نداشت.

وی افزود: امسال برنامه ریزی در سطح جدی تری انجام شده و امیدواریم که شاخص تامین بهتر از سال گذشته باشد.

قاسم زاده با بیان اینکه قطعی آب در کشور جزء شاخص منفی محسوب می‌شود گفت: هدف ما قطع آب در کشور نیست چرا که این موضوع شاخص منفی محسوب شده و در کشور و 31 استان طرح هایی اجرا می‌شود که به صورت هفتگی رصد و پیشرفت این طرح ها بررسی می‌شود و در هر جایی از این پروژه ها اگر نیاز به تمهیدات باشد رسما با حضور معاون وزیر موضوع بررسی می‌شود.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد