امروز سکه چقدر شد؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400/5/7

امروز سکه چقدر شد؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400/5/7

دلار آمریکا از روز سه‌شنبه تا کنون روندی افزایشی داشته و از مرز حساس 25 هزار و 200 تومان عبور کرده است. امروز نیز این روند صعودی ادامه داشت. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به قیمت 11 میلیون و 170 هزار تومان تومان معامله می‌شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار آمریکا عصر روز سه‌شنبه روی 25 هزار و 120 تومان قرار داشت. دلار در شروع معاملات چهارشنبه روی 25 هزار و 240 تومان و بالای مرز حساس 25 هزار و 200 تومان قرار گرفت.

قیمت دلار آمریکا در معاملات چهارشنبه رشد قابل توجهی داشت و از مرز 25 هزار و 200 تومان عبور کرد. اما نرخ دلار متشکل افت کرد. تغییرات قیمتی در بازار متشکل محدود بود، با این وجود حرکت خلاف جهت بازار متشکل در حالی که قیمت دلار بازار آزاد مرز حساس را پشت سر گذاست قابل توجه بود. قیمت دلار در بازار متشکل ارزی و بازار آزاد نزدیک 500 تومان اختلاف داشت.

واکنش بانک مرکزی به پیشروی قیمت دلار

به گزارش اقتصادنیوز، متوسط هفتگی قیمت دلار متشکل در هفته اخیر رشد کرد و دوباره به کانال 24 هزار تومان وارد شد. متوسط هفتگی قیمت دلار در هفته اخیر 24 هزار و 264 تومان بود. افزایش متوسط هفتگی قیمت دلار متشکل مدیون تغییرات قیمتی در اولین روز کاری هفته بود و در دو روز بعد قیمت دلار متشکل تغییرات منفی را به ثبت رسانده بود.

حرکت متوسط هفتگی قیمت متشکل در بازار یورو بر خلاف دلار کاهشی بود، متوسط هفتگی قیمت یورو در هفته اخیر نسبت به هفته گذشته به صورت محدود (71 تومان) افت کرد و روی 28 هزار و 463 تومان قرار گرفت.

قیمت دلار امروز پنجشنبه 7 مرداد 1400

دلار در بازار آزاد در بازار روز قبل نسبت به 2 روز پیش، با 170 تومان افزایش، 25,290 تومان نرخ گذاری شد. امروز، پنجشنبه 7 مرداد 1400 نیز با رشد 0.67 درصدی به 25,290 (بیست و پنج هزار و دویست و نود ) تومان رسید.

دلار در بازار متشکل با افزایش 1.8 درصدی نسبت به 2 روز پیش، 24,537 تومان معامله شد. دلار در سامانه سنا در بازار روز قبل نسبت به 2 روز پیش، با 99 تومان افزایش، 24,499 تومان نرخ گذاری شد. دلار کانادا با افزایش 0.48 درصدی نسبت به 2 روز پیش، 20,054 تومان معامله شد.

دلار صرافی ملی

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار صرافی ملی امروز با اندکی افزایش نسبت به روز قبل، 24499 تومان ثبت شده است. همچنین نرخ خرید دلار 24014 تومان اعلام شده است.

قیمت یورو نیز با افزایش نسبت به روز قبل، 28835 تومان را نشان می‌دهد. همچنین نرخ خرید یورو در این صرافی 28264 تومان تعیین شده است.

اتفاق جدید برای قیمت طلا

در بازار طلا، فدرال رزرو تصمیم گرفت نرخ بهره را نزدیک به صفر نگه دارد و در اولین واکنش قیمت طلا در بازار جهانی به زیر 1800 دلار افت کرد و سپس به روند صعودی خود برگشت.

در روزهایی که رشد قیمت دلار تا مرز 25500 تومان سیگنال مهمی برای بازار طلا محسوب می‌شود، در بازار جهانی تصمیم جدید آمریکا این بازار را با ابهاماتی مواجه کرد.

فدرال رزرو نرخ بهره خود را نزدیک به صفر نگه داشته و در بیانیه این نهاد آمده اقتصاد آمریکا در حال پیشرفت است اما همچنان درگیر کرونا است.

آن طور که اقتصادنیوز نوشته، همانطور که انتظار می‌رفت، کمیته بازار آزاد فدرال جلسه دو روزه خود را با حفظ نرخ بهره در محدوده هدف نزدیک به صفر به پایان رساند. در کنار آن کمیته دیدگاه خود را مبنی بر ادامه «تقویت» اقتصاد تکرار کرد.

اولین واکنش طلا به نشست فدرال رزرو پایین آمدن به زیر 1800 دلار در هر اونس بود. اما وقتی پاول شروع به صحبت کرد، این افت کاملا معکوس شد و طلای خالص به بالاترین قیمت روزانه 1،808٫20 دلار صعود کرد که در روز 0٫53 درصد افزایش داشت.

اما در بازار داخلی نیز قیمت دلار روندی صعودی را در پیش گرفته که در صورت تداوم آن، ممکن است قیمت طلا متاثر شود، با این حال با توجه به نزدیک شدن به زمان تغییر دولت از نظر داخلی نیز طلا با این ابهام مواجه است که روند دلار چه خواهد شد. در صورت تداوم روند فعلی در بازار دلار و روند فعلی بازار جهانی تقاضا برای طلا ممکن است بیشتر شود.

پیش‌بینی‌ها در بازار طلا چیست؟

دبیر اتحادیه طلا از کاهش تقاضا در طول هفته گذشته و تاثیر نوسانات قیمت دلار بر بازار طلا وسکه خبر داد و علت اصلی افزایش قیمت را نبود تقاضا و افزایش نرخ ارز می‌داند.

نادر بذرافشان، دبیر اتحادیه طلا در گفتگو با تجارت‌نیوز به افزایش قیمت طلا و سکه اشاره کرد و توضیح داد: نوسانات نرخ ارز در چند روز گذشته که با افزایش قیمت دلار همراه بود، باعث افزایش قیمت در بازار طلا و سکه شد.

بذرافشان از کاهش تقاضا در بازارهای داخلی خبر داد و گفت: نوسانات و افزایش نرخ ارز موجب افزایش قیمت طلا و سکه شد و همین موضوع کاهش تقاضا در بازار را به دنبال داشت.

انس جهانی عصر روز چهارنشبه زیر مرز 1800 دلار و روی 1799 دلار قرار داشت. با وجود اینکه طلا عملکرد نسبتا ضعیفی داشت، قیمت سکه تغییرات مثبت قیمتی را به ثبت می‌رساند. قیمت سکه در شروع معاملات دیروز روی 11 میلیون و 120 هزار تومان قرار داشت. سکه در ادامه رشد کرد، به مرز حساس 11 میلیون و 200 هزار تومان نزدیک شد، آن را لمس کرد و دوباره زیر مرز حساس روی رقم 11 میلیون و 190 هزار تومان قرار گرفت.

توصیه مهم به خریداران طلا

به نقل از خبرگزاری مهر، ابراهیم محمد ولی در مورد خرید طلای آب شده، اظهار کرد: به دلیل بازگشت آرامش نسبی به بازار طلا و اطلاع رسانی در مورد مضرات خرید طلای آب شده، تقاضا برای خرید آن طی 40 روز اخیر نسبتا کاهش یافته است و اکنون، بیشتر خود صنعتگران حوزه طلا در معاملات طلای آب شده فعال هستند که اهل فن بوده و می‌توانند درست یا غلط بودن طلای آب شده را تشخیص دهند.

ريیس اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود: زمانی که بازار دچار نوسانات شدید قیمتی می‌شود، مردم پول را تبدیل به طلا می‌کنند چرا که طلای آب شده مالیات بر ارزش افزوده و اجرت ندارد.

تغییرات قیمت سکه و طلا

در بازار ایران اما به گزارش تجارت‌نیوز، امروز قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم بر اساس آخرین نرخ اعمالی اتحادیه فروشندگان طلا، جواهر و سکه تهران، 10 میلیون و 800 هزار تومان بود. همچنین سکه طرح جدید 11 میلیون و 170 هزار تومان معامله می‌شد.

نیم سکه پنج میلیون و 800 هزار تومان، ربع سکه سه میلیون و 600 هزار تومان و سکه یک گرمی دو میلیون و 250 هزار تومان است.

همچنین قیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی به یک هزار و 825 دلار رسید و هر گرم طلای 18 عیار تا ساعت 17 و 28 دقیقه به مبلغ یک میلیون و 96 هزار تومان معامله می‌شد.

آخرین اخبار حوزه طلا و سکه را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

افزایش قیمت در بازار طلا و سکه / صعود اونس جهانی و نرخ ارز موجب افزایش قیمت‌ها شدند

افزایش قیمت در بازار طلا و سکه / صعود اونس جهانی و نرخ ارز موجب اف...

اونس جهانی در بازار امروز افزایش داشت و به نرخ 1780 دلار رسید. قیمت طلا 18 عیار با افزایش نرخ ارز روند صعودی داشت و به قیمت یک میلیون و 150 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/
امروز در بازار طلا و سکه چه خبر بود؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400/6/30

امروز در بازار طلا و سکه چه خبر بود؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400...

قیمت طلا و سکه امروز بر خلاف افت بهای طلای جهانی و افت نرخ ارز، اندکی افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه طرح جدید به 11 میلیون و 866 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/
بازار طلا درگیر نزول قیمت‌ها / قیمت طلا و سکه امروز 29 شهریور

بازار طلا درگیر نزول قیمت‌ها / قیمت طلا و سکه امروز 29 شهریور

اونس جهانی طلا امروز به 1753 دلار کاهش پیدا کرد. همچنین قیمت طلا 18 عیار به یک میلیون و 123 هزار تومان نزول قیمت داشت.

TejaratNews.com/
نوسان اندک قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/6/28

نوسان اندک قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 140...

قیمت طلا و سکه امروز بر ثبات افزایش بهای طلای جهانی، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه طرح جدید به 11 میلیون و 822 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/
کاهش قیمت‌های بازار طلا و سکه در آغاز هفته / قیمت دلار و یورو امروز 1400/6/27

کاهش قیمت‌های بازار طلا و سکه در آغاز هفته / قیمت دلار و یورو امرو...

قیمت طلا و سکه امروز بر خلاف افزایش بهای طلای جهانی در روز جمعه، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه طرح قدیم به 11 میلیون و 301 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/
کاهش انتظارات افزایشی در بازار دلار / پیش‌بینی‌ها از قیمت دلار چیست؟

کاهش انتظارات افزایشی در بازار دلار / پیش‌بینی‌ها از قیمت دلار چیس...

چهارشنبه خریداران از بازار ارز عقب‌نشینی کردند. دیروز، بیشتر معامله‌گران تمایل به فروش داشتند و همین موضوع موجب شد که اسکناس آمریکایی 300 تومان از ارزش خود را از دست بدهد. ساعت 3 بعدازظهر روز چهارشنبه...

TejaratNews.com/
قیمت‌ها در بازار طلا و سکه دوباره کاهشی شد / قیمت دلار و یورو امروز 1400/6/24

قیمت‌ها در بازار طلا و سکه دوباره کاهشی شد / قیمت دلار و یورو امرو...

قیمت طلا و سکه امروز بر خلاف ثبات بهای طلای جهانی و با پیروی از افت نرخ ارز، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه طرح جدید به 11 میلیون و 934 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/
قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/6/23

قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/6/...

قیمت طلا و سکه امروز بر خلاف رشد بهای طلای جهانی و با پیروی از رشد نرخ ارز، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه طرح جدید به 12 میلیون و 2 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/
افت مرزی در بازار سکه / پیش‌بینی قیمت طلا امروز 23 شهریور

افت مرزی در بازار سکه / پیش‌بینی قیمت طلا امروز 23 شهریور

قیمت طلا و سکه در بازار دیروز نزولی بود. سکه امامی مرز 12 میلیون تومانی را از دست داد. روز دوشنبه فلز گران‌بهای داخلی 160 هزار تومان افت را به ثبت رساند و در محدوده 11 میلیون و 920هزار تومان قرار گرفت...

TejaratNews.com/
کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/6/21

کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/6/21

قیمت طلا و سکه امروز بر خلاف ثبات بهای طلای جهانی و با پیروی از افت نرخ ارز، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه طرح جدید به 12 میلیون و 87 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/
وضعیت بازار طلا و سکه در آغاز هفته / قیمت دلار و یورو امروز 1400/6/20

وضعیت بازار طلا و سکه در آغاز هفته / قیمت دلار و یورو امروز 1400/6...

قیمت طلا و سکه امروز با پیروی ازافت بهای طلای جهانی در روز جمعه و افت نرخ ارز، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه طرح جدید به 12 میلیون و 146 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/
امروز در بازار طلا و سکه چه گذشت؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400/6/17

امروز در بازار طلا و سکه چه گذشت؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400/6/...

قیمت طلا و سکه امروز با پیروی از رشد بهای طلای جهانی و رشد نرخ ارز، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه طرح جدید به 12 میلیون و 176 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 18 شهریور / واکنش صعودی بازار طلا و ارز ایران به معرفی کابینه طالبان

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 18 شهریور / واکنش صعودی بازار طلا و ارز ای...

قیمت طلا، دلار و سکه امروز برای دومین روز متوالی روند صعودی راثبت کرد.

TejaratNews.com/
قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/6/16

قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/6/...

قیمت طلا و سکه امروز بر خلاف ثبات بهای طلای جهانی و با پیروی از رشد نرخ ارز، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه طرح جدید 12 میلیون و 114 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/
افت قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/6/15

افت قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/6/15

قیمت طلا و سکه امروز بر خلاف ثبات بهای طلای جهانی کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه طرح جدید به 12 میلیون و 3 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/
واکسیناسیون کارکنان امانی و پیمانی فولاد هرمزگان تفاهمنامه ساخت 528 واحد مسکونی "ثرود" نرخ مواد اولیه "غصینو" افزایش یافت افت 4٫5 درصدی شاخص کل / روند اصلاحی ادامه‌دار است؟ اعلام شرایط جدید رجیستری تلفن همراه مسافران ساعت کاری بانک‌ها در نیمه دوم سال قیمت دلار و یورو اعلام شد / نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/7/1 آغاز فروش فوق‌العاده رانا پلاس + قیمت و جزيیات نرخ فروش کپسول های "دکپسول" افزایش یافت همه چراغ‌های بورس قرمز شدند! دلار گران شد افزایش سرمایه 3 نماد بورسی پیش‌بینی بورس در نیمه دوم سال " لکما "برنده استعلاق قیمت خرید 100 عدد راک پیام اضطراری سهامداران "وسدید" به اژه‌ایی عرضه های اولیه در روزهای سرخی بازار لبنان پول سوخت ایران را می‌دهد؟ واردات واکسن کرونا به بیش از 65 میلیون دز رسید سخنگوی صنعت برق: فیش‌ها را قسطی می‌کنیم! قیمت مسکن در منطقه 4 تهران سهمیه بنزین مهر ماه واریز شد / چه کسانی 500 لیتر بنزین گرفتند؟ با 5 دهه تورم دو رقمی در دنیا نظیر نداریم! نحوه عرضه محصولات طی هفته آینده در بورس کالا اعلام شد نامه آملی‌لاریجانی به جنتی درباره واردات خودرو توضیح درباره فیلم پرواز هواپیمای ایلوشین به عراق مجموع واکسن‌های وارداتی از مرز 60 میلیون دز عبور کرد مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران منصوب شد با فیلترشکن ببینید 1400/06/31 عرضه 114 میلیون دلار در سامانه نیما اتاق بازرگانی نباید آمار فروش نفت به چین را منتشر می‌کرد! بررسی تمدید مهلت ثبت‌نام وام ودیعه مسکن در ستاد ملی کرونا خبر جدید از تمدید ثبت‌نام در سامانه اسکان و املاک عرضه 114 میلیون دلار در سامانه نیما زمان و جزيیات طرح جدید فروش فوری رانا پلاس با سقف پانوراما گران‌ترین تلویزیون بازار 212میلیون قیمت خورد اعلام نتایج قرعه‌کشی پیش‌فروش تارا موضع کانون سردفتران درباره بخشنامه جدید ثبت لزوم تدوین راهکارهایی برای افزایش عمق بازار سرمایه نوسان قیمت طلا و سکه ادامه دارد؟ / تاثیرات طولانی شدن مذاکرات در بازار رکود در بازار خودرو / کاهش قیمت همه خودروها تخلیه هیجان روی الاکلنگ لنگ بورس قیمت انواع مرغ و تخم مرغ در 31 شهریور 1400 (فهرست قیمت) کدام صنایع بعد از برجام رشد می‌کنند؟ / به بورس اعتماد کنیم؟ دستور بررسی مجدد محدودیت تراکنش‌های کارت به کارت قیمت گوشت در 31 شهریور 1400 (فهرست قیمت) دستور بررسی دوباره محدودیت کارت به کارت نیم تن گوشت اسب غیرمجاز در تهران معدوم شد کاهش 5 تا 10درصدی قیمت همه خودروها تلاطم بورس پایان ندارد! / خروج 3 هزار میلیارد تومانی از بورس طی 5 روز مخالفت شورای نگهبان با واردات خودرو/ مصوبه به مجلس برگشت

در حال بارگیری...