پیش بینی بورس فردا یکشنبه 10 مرداد | صعود ادامه دارد؟

پیش بینی بورس فردا یکشنبه 10 مرداد | صعود ادامه دارد؟

امروز شنبه 9 مرداد 1400 بورس یکی از روز‌های سبز خود را پشت سرگذاشت و شاخص‌ها یکی از بلندترین جهش‌های سال جاری خود را تجربه کردند. بورس فردا چگونه خواهد بود؟

به گزارش نبض بورس، بورس امروز شنبه 9 مرداد یکی از سبزترین روز‌های خود در سال جاری را پشت سر گذاشت و شاخص‌ها با سبزپوشی تقریبا اکثر نماد‌های بازار جهش جالبی را تجربه کردند.

بیشتر بخوانید:

  • پیش بینی بورس فردا دوشنبه 11 مرداد 1400 
  • اخبار تاثیرگذار بر بورس فردا | خبر مهم برای کامودیتی ها

شاخص کل با 34962 واحد افزایش معادل 2.66 درصد به یک میلیون و 351 هزار و 467 واحد رسید و شاخص کل هم وزن نیز با 4178 واحد افزایش معادل 1.05 درصد خود را به ارتفاع 400 هزار و 925 واحد رساند.  

امروز همچنین بازار با اقبال حقیقی‌ها مواجه شد به طوری که ورود و خروج پول حقیقی بیانگر ورود پول حقیقی به میزان 315 میلیارد تومان بود.  

 
بورس فردا چگونه خواهد بود؟

رویا ذبیحی سامانی کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار نبض بورس گفت: نسبت پی به‌ای فعلی بازار با گزارش‌های خوب بهار و تقسیم سود مجامع به عدد 9 رسیده است که آخرین بار در بهمن 1398  پی به‌ای این عدد بوده است و نکته مهم اینکه بازار از حالت احساسی و فقط صف خرید یا فروش خارج شده و متعادل دنبال می‌شود و نسبت به گزارشات خوب، قیمت‌های جهانی و معاملات بورس کالا به خوبی واکنش نشان می‌دهد و از حالت بی تفاوتی خارج شده است.

وی افزود: افزایـش ارزش معامـلات و ورود پـول حقیقـی، همـواره در دوره صعـود و رشـد شـاخص کل بـورس اتفـاق می‌افتـد و خـود بـه یکـی از مهمتریـن عوامـل رشـد بـورس تبدیـل می‌شـود. در ماه گذشته 850 میلیارد تومان ورود پول حقیقی داشتیم، که نشانه‌ای از خوش بینی به بازار می‌باشد.

ذبیحی سامانی اظهار داشت: بـا توجـه بـه اینکه بخش عمده‌ای از بورس ایران به کامودیتی متصل است، مـوج جدیـد شـیوع کرونـا در دنیـا و آمریـکا کـه شـمار مبتلایـان جدیـد این کشـور را بـه سـه برابـر رسـانده اسـت، باعث تـداوم سیاسـت‌های انبسـاطی دولت هـا می‌شود. ایـن موضوع می‌توانـد بـه تـداوم تضعیـف شـاخص دلار و حفـظ یـا حتـی افزایـش قیمـت کامودیتی هـا منجر شود، که خبر خوبی برای شرکت‌های کامودیتی محور می‌باشد.

این تحلیلگر بازار سرمایه ادامه داد: تـورم ماهانـه تیرمـاه سـال جـاری 5/3 درصـد اعلام شـد کـه بیشـترین تـورم ماهانـه از آبـان مـاه 1399 تاکنـون محسـوب می‌شـود. میزان بالای تورم ماهانه در شرایطی که نرخ ارز تغییرات خاصی را تجربه نمی‌کند، نشانه جدیدی از وضعیت هشداردهنده متغیر‌های پولی در کشور است، که در این وضعیت افراد برای حفظ ارزش پول خود به سمت نگهداری دارایی‌ها می‌روند. از آنجا که طلا، دلار و مسکن شامل قانون مالیات بر عایدی می‌شوند، آن هم در شرایطی که تورم در این قانون در نظر گرفته نمی‌شود و سپرده که از تورم عقب‌تر هست و موجب حفظ ارزش پول نمی‌شود، اقبال به سمت بورس خواهد بود.

ذبیحی سامانی افزود: مجمــوع تامیــن مالــی دولــت از محــل انتشــار اوراق در ســال 1400 تـا انتهـای تیـر و طـی برگـزاری هشـت مرحلـه حـراج، تنهـا مبلـغ 6.49 هـزار میلیـارد ریــال بــوده اســت کــه در قیــاس بــا مــدت مشـابه سـال قبـل، عدد کمی اسـت. بـه عبـارت دیگـر، می‌تـوان گفـت دولـت بـرای تامیـن کسـری بودجـه سـال جـاری تـا بـه اینجـای کار بـا تکیـه بـر تنخـواه بانـک مرکـزی، اقـدام بـه چـاپ پـول بـدون پشـتوانه و افزایـش نقدینگـی کـرده اسـت که به شدت تورم زا خواهد بود و باز هم افراد را به سمت نگهداری دارایی‌ها سوق می‌دهد.

این کارشناس بازار سرمایه در انتها گفت: مجموع عوامل فوق موجب اقبال به بازار سرمایه شده است. اخباری مانند عرضه سیمان در بورس کالا یا قطعی برق که موجب افزایش قیمت آن‌ها شد، اقبال را به این صنعت زیاد کرد. این عرضه باعث افزایش امیدواری به حذف قیمت گذاری دستوری در صنایعی همانند دارو و دامپروری شده است. علاوه بر این با رشد تقریبا هزار تومانی دلار، صنایع دلاری محور هم رشد داشته اند. گزارش خوب پتروشیمی‌ها در کنار شایعه حذف بخش اروپایی از قیمت گذاری خوراک آن‌ها باعث توجه با این گروه شده است. در کل مسیر پیش روی بورس با توجه به تورم و نبود اخباری از برجام، فعلا صعودی خواهد بود و در این بین ممکن است اصلاحاتی هم رخ دهد.

 

بیشتر بخوانید:

  • کارنامه عرضه اولیه لطیف در فصل بهار | سود خالص چقدر شد؟
  • نامه نگاری رییس سازمان بورس به شورای رقابت و بانک مرکزی
  • غوغای بورس در نخستین روز هفته | ارزش سهام عدالت 2.5 درصد رشد کرد
  • مجامع کدام نمادها هفته دوم مرداد برگزار می شود؟

 

local_offerبرچسب‌ها:
پیش بینی بورس هفته اول شهریور | صنایع مورد استقبال در هفته‌جاری

پیش بینی بورس هفته اول شهریور | صنایع مورد استقبال در هفته‌جاری

شاخص‌کل بورس در یکی دو‌ماه گذشته تغییر جهت داده و روند رو به‌صعودی در پیش گرفته‌است. هرچند عمدتا سهامی که در عرف به‌شاخص‌ساز‌ها معروفند شاخص‌کل را سبزپوش کرده و رشد می‌دهند اما ترسی که بر بازار سایه ا...

NabzeBourse.ir/
پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 20 مرداد | شاخص 1.5 میلیون واحد را خواهد دید؟

پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 20 مرداد | شاخص 1.5 میلیون واحد را خوا...

شاخص کل امروز نیز به مانند روز‌های گذشته روند رو به رشد خود را ادامه داد و حالا در یک قدمی رسیدن به کانال 1.5 میلیون واحدی قرار دارد. آیا شاخص کل فردا چهارشنبه 20 مرداد به کانال جدید وارد خواهد شد؟

NabzeBourse.ir/
پیش‎‌بینی بورس 20 مرداد / شاخص به 1٫5 میلیون واحد می‌رسد؟

پیش‎‌بینی بورس 20 مرداد / شاخص به 1٫5 میلیون واحد می‌رسد؟

امروز بازار سرمایه با روندی صعودی بود. شاخص کل بورس در جریان معاملات امروز بازار سهام در کانال یک میلیون و 453هزار واحد قرار گرفت. با توجه به بازار امروز پیش‌بینی بورس فردا به چه صورت است؟

TejaratNews.com/
پیش بینی بورس فردا | بازار کی اصلاح خواهد کرد؟

پیش بینی بورس فردا | بازار کی اصلاح خواهد کرد؟

بورس امروز یکشنبه 17 مرداد 1400 سبزپوش بود و شاخص کل توانست جهش بیش از 10 هزار واحدی را تجربه کند. روند صعودی بازار باعث شده است تا سهامداران به رسیدن شاخص کل به کانال دو میلیون واحد امیدوار باشند. آی...

NabzeBourse.ir/
پیش بینی بورس فردا یکشنبه 17 مرداد | بورس فردا قرمزپوش است؟

پیش بینی بورس فردا یکشنبه 17 مرداد | بورس فردا قرمزپوش است؟

امروز شنبه 16 مرداد 1400 شاخص کل در ابتدا توانست در ادامه روند خوب خود جهش چشمگیری داشته باشد، اما رفته رفته بر فشار فروش افزوده شد و در نهایت هر چند شاخص‌ها سبزپوش بسته شدند، اما این سبزپوشی سهامدارا...

NabzeBourse.ir/
امیدواری به رشد بورس برگشته است | پیش بینی بورس در هفته آتی | توصیه مهم به سهامداران

امیدواری به رشد بورس برگشته است | پیش بینی بورس در هفته آتی | توصی...

اسلامی اظهار داشت: همانطور که همگی مشاهده کردند شاخص با رشد مواجه شد و در این بین گروه فلزات و پتروشیمی با توجه به این گزارشات جز پرتقاضا‌ترین گروه بودند و معاملات خوبی داشتند

NabzeBourse.ir/
پیش بینی بورس فردا سه شنبه 12 مرداد | کدام گروه سبزپوش خواهد بود؟

پیش بینی بورس فردا سه شنبه 12 مرداد | کدام گروه سبزپوش خواهد بود؟

اواخر بازار روز جاری فشار فروش بیشتر شد و در نهایت نماگر‌های بازار سرمایه در منطقه قرمز رنگ به کار خود پایان دادند. امروز همچنین 305 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار خارج شد. بورس فردا چگونه خواهد بود...

NabzeBourse.ir/
پیش بینی بورس در آخرین هفته دولت روحانی | بورس صعودی است؟

پیش بینی بورس در آخرین هفته دولت روحانی | بورس صعودی است؟

تحلیل‌گرانی که روند‌های بازار‌های دارایی را مرتبط می‌دانند معتقدند که صعود قیمت دلار به کانال 26 هزار تومانی عاملی در جهت رشد قیمت‌ها در بازار سکه و سهام خواهد بود. بدین ترتیب می‌توان 3 عامل بنیادی و ...

NabzeBourse.ir/
پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 6 مرداد | کانال 1.3 میلیون واحدی از دست خواهد رفت؟

پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 6 مرداد | کانال 1.3 میلیون واحدی از دس...

هر چند که امروز بورس و شاخص ها شروع خوبی داشتند و رشد کردند اما با گذر زمان و بازگشایی غول های بورسی فشار فروش بیشتر شد و در نهایت شاخص ها با افت ارتفاع مواجه شدند. فردا شاخص کل کانال 1.3 میلیون واحدی...

NabzeBourse.ir/
پیش بینی بورس فردا یکشنبه 27 تیر 1400 | فردا بورس قرمزپوش است؟

پیش بینی بورس فردا یکشنبه 27 تیر 1400 | فردا بورس قرمزپوش است؟

بورس امروز شنبه 26 تیر 1400 روز خوبی را پشت سر گذاشت. شاخص‌ها هر چند از اوج خود کاهش ارتفاع دادند، اما در نهایت سبز بسته شدند. همچنین باز هم شاهد ورود پول حقیقی این بار به میزان 135 میلیارد تومان بودی...

NabzeBourse.ir/
پیش بینی بورس فردا شنبه 24 تیر 1400 | روند صعودی ادامه خواهد یافت؟

پیش بینی بورس فردا شنبه 24 تیر 1400 | روند صعودی ادامه خواهد یافت؟

هفته گذشته در حالی به پایان رسید که شاخص کل توانست کانال 1.3 میلیون واحدی را فتح کند و آن را با چنگ و دندان حفظ کند. بورس فردا شنبه 24 تیر 1400 چگونه خواهد بود؟

NabzeBourse.ir/
پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 23 تیر 1400 | صعود شاخص ها یا سقوط؟

پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 23 تیر 1400 | صعود شاخص ها یا سقوط؟

امروز شاخص ها ابتدا سبزپوش کار خود را آغاز کردند اما با گذشت زمان کاهش ارتفاع دادند تا اینکه در نهایت در ناحیه قرمز به کار خود پایان دادند. بورس فردا با این وضعیت چگونه خواهد بود؟

NabzeBourse.ir/
پیش بینی بورس فردا سه شنبه 22 تیر 1400 | فردا بازار قرمزپوش است؟

پیش بینی بورس فردا سه شنبه 22 تیر 1400 | فردا بازار قرمزپوش است؟

امروز دوشنبه 21 تیر 1400 بورس سبزپوش بود و شاخص‌ها نیز افزایش ارتفاع دادند. شاخص کل توانست دوباره به کانال 1.3 میلیون واحدی بازگردد و شاخص کل هموزن نیز کانال 400 هزار واحدی را فتح کند. با رشد امروز، ب...

NabzeBourse.ir/
پیش بینی بورس فردا دوشنبه 21 تیر 1400 | چه سهامی بخریم؟

پیش بینی بورس فردا دوشنبه 21 تیر 1400 | چه سهامی بخریم؟

بورس امروز دوباره یک روز سبز را پشت سرگذاشت و شاخص کل بیش از 14.5 هزار واحد رشد را تجربه کرد. دوباره در روز جاری شاهد ورود پول حقیقی به بازار بودیم. بورس فردا چگونه خواهد بود؟

NabzeBourse.ir/
اعلام شرایط جدید رجیستری تلفن همراه مسافران ساعت کاری بانک‌ها در نیمه دوم سال قیمت دلار و یورو اعلام شد / نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/7/1 آغاز فروش فوق‌العاده رانا پلاس + قیمت و جزيیات نرخ فروش کپسول های "دکپسول" افزایش یافت همه چراغ‌های بورس قرمز شدند! دلار گران شد افزایش سرمایه 3 نماد بورسی پیش‌بینی بورس در نیمه دوم سال " لکما "برنده استعلاق قیمت خرید 100 عدد راک پیام اضطراری سهامداران "وسدید" به اژه‌ایی عرضه های اولیه در روزهای سرخی بازار لبنان پول سوخت ایران را می‌دهد؟ واردات واکسن کرونا به بیش از 65 میلیون دز رسید سخنگوی صنعت برق: فیش‌ها را قسطی می‌کنیم! قیمت مسکن در منطقه 4 تهران سهمیه بنزین مهر ماه واریز شد / چه کسانی 500 لیتر بنزین گرفتند؟ با 5 دهه تورم دو رقمی در دنیا نظیر نداریم! نحوه عرضه محصولات طی هفته آینده در بورس کالا اعلام شد نامه آملی‌لاریجانی به جنتی درباره واردات خودرو توضیح درباره فیلم پرواز هواپیمای ایلوشین به عراق مجموع واکسن‌های وارداتی از مرز 60 میلیون دز عبور کرد مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران منصوب شد با فیلترشکن ببینید 1400/06/31 عرضه 114 میلیون دلار در سامانه نیما اتاق بازرگانی نباید آمار فروش نفت به چین را منتشر می‌کرد! بررسی تمدید مهلت ثبت‌نام وام ودیعه مسکن در ستاد ملی کرونا خبر جدید از تمدید ثبت‌نام در سامانه اسکان و املاک عرضه 114 میلیون دلار در سامانه نیما زمان و جزيیات طرح جدید فروش فوری رانا پلاس با سقف پانوراما گران‌ترین تلویزیون بازار 212میلیون قیمت خورد اعلام نتایج قرعه‌کشی پیش‌فروش تارا موضع کانون سردفتران درباره بخشنامه جدید ثبت لزوم تدوین راهکارهایی برای افزایش عمق بازار سرمایه نوسان قیمت طلا و سکه ادامه دارد؟ / تاثیرات طولانی شدن مذاکرات در بازار رکود در بازار خودرو / کاهش قیمت همه خودروها تخلیه هیجان روی الاکلنگ لنگ بورس قیمت انواع مرغ و تخم مرغ در 31 شهریور 1400 (فهرست قیمت) کدام صنایع بعد از برجام رشد می‌کنند؟ / به بورس اعتماد کنیم؟ دستور بررسی مجدد محدودیت تراکنش‌های کارت به کارت قیمت گوشت در 31 شهریور 1400 (فهرست قیمت) دستور بررسی دوباره محدودیت کارت به کارت نیم تن گوشت اسب غیرمجاز در تهران معدوم شد کاهش 5 تا 10درصدی قیمت همه خودروها تلاطم بورس پایان ندارد! / خروج 3 هزار میلیارد تومانی از بورس طی 5 روز تورم ایران شش برابر تورم عراق! مخالفت شورای نگهبان با واردات خودرو/ مصوبه به مجلس برگشت آخرین اخبار از مهلت ثبت‌نام وام ودیعه مسکن روز پرصعود و نزول برای بورس ادامه ابهام‌ها و اختلاف‌ها در مورد برگ سبز خودرو

در حال بارگیری...