انتقاد ماسک از بیت‌کوین؛ رکوردزنی کاردانو و پالیگان

انتقاد ماسک از بیت‌کوین؛ رکوردزنی کاردانو و پالیگان

پس از انتقاد ایلان ماسک از مصرف انرژی بالای بیت کوین، ارزهای دیجیتال مبتنی بر اثبات سهام شروع به ثبت رکوردهای جدید کردند. به نظر می‌رسد که صنعت ارزهای دیجیتال پس از این انتقاد، به استقبال از فناوری‌های دوستدار محیط‌زیست روی آورده است.

برترین‌ها: پس از انتقاد ایلان ماسک از مصرف انرژی بالای بیت کوین، ارزهای دیجیتال مبتنی بر اثبات سهام شروع به ثبت رکوردهای جدید کردند. به نظر می‌رسد که صنعت ارزهای دیجیتال پس از این انتقاد، به استقبال از فناوری‌های دوستدار محیط‌زیست روی آورده است.

به گزارش دیکریپت، چند روز پس از اینکه ایلان ماسک توجه جامعه ارزهای دیجیتال را به محیط‌زیست معطوف کرد، ارزهای دیجیتال دوستدار محیط‌زیست همچنان در حال رکوردشکنی هستند.

قیمت پالیگان (ماتیک سابق) در 24 ساعت گذشته 30 درصد و در هفته گذشته، 116 درصد افزایش داشته است. قیمت این ارز دیجیتال در زمان نگارش این خبر برابر با 1.75 دلار و حجم بازار آن 10.1 میلیارد دلار است. لازم به ذکر است که تنها چند ساعت پیش، پالیگان توانسته رکورد قیمت 1.82 دلار را ثبت کند.

نمودار هفتگی قیمت پالیگان

همچنین قیمت کاردانو (آدا) که یکی از ارزهای دیجیتال مطرح مبتنی بر اثبات سهام است، در 24 ساعت گذشته 15 درصد و در هفته گذشته، 32 درصد افزایش داشته است. کاردانو امروز، 16 مه (26 اردیبهشت) توانسته رکورد جدیدی را ثبت کند و به قیمت 2.39 دلار برسد. با احتساب این قیمت، حجم بازار کاردانو اکنون بیش از 75 میلیارد دلار است.

نمودار هفتگی قیمت کاردانو

هر دوی این ارزهای دیجیتال از الگوریتم اجماع اثبات سهام برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها استفاده می‌کنند. اثبات سهام نسبت به بیت کوین و الگوریتم اجماع اثبات کار آن، مصرف انرژی به‌شدت پایین‌تری دارد.

در الگوریتم‌های اثبات کار، ماینرها بر سر حل معادلات پیچیده ریاضی با یکدیگر رقابت می‌کنند. از آنجایی که با گذر زمان، این معادلات غالبا پیچیده‌تر می‌شوند، ماینرها مجبورند از دستگاه‌های قوی‌تری استفاده کنند و به همان نسبت، مصرف برق آنها نیز بالاتر می‌رود. آنها در ازای این کار، کوین‌های تازه ‌استخراج‌شده را به‌عنوان پاداش دریافت می‌کنند.

در مقابل، الگوریتم اثبات سهام وجود دارد که اعتبارسنج‌ها را بر اساس میزان ارز دیجیتالی که سهام‌گذاری (استیک) کرده‌اند انتخاب می‌کند.

داده‌های سایت دیجیکونومیست (Digiconomist) نشان می‌دهد که برق موردنیاز برای استخراج بیت کوین، با برق مورداستفاده در کل کشور هلند برابر است.

البته طرفداران الگوریتم اثبات کار معتقدند که حتی مصرف این میزان از برق و انرژی نیز در شبکه‌هایی مانند بیت کوین ارزش دارد؛ چراکه امنیت این شبکه‌های غیرمتمرکز را تضمین می‌کند و برای دستیابی به فناوری‌های غیرقابل‌سانسور، ضروری است.

به‌علاوه، آنها معتقدند که این مسيله آن‌چنان هم بغرنج نیست. به‌عقیده آنها، استخراج بیت کوین می‌تواند باعث استفاده مفید از سوخت‌های فسیلی هدررفته شود. علاوه بر آن، بخش بزرگی از این صنعت بر انرژی‌های تجدیدپذیر متکی است. به‌عنوان مثال، ماینرهای چینی در بیشتر طول سال در حال جمع‌آوری و استفاده از انرژی برق‌آبی اضافه در منطقه سیچوآن هستند.

با این حال، به نظر می‌رسد که ایلان ماسک که روزی به‌عنوان قهرمان بیت کوین شناخته می‌شد، در حمایت خود از این ارز دیجیتال احتیاط بیشتری را به‌کار بسته است. متن توییت او که در آن به مصرف برق بالای بیت کوین اشاره کرده از این قرار است:

ما نگران مصرف فزاینده سوخت‌های فسیلی برای استخراج بیت کوین و انجام تراکنش‌های آن هستیم؛ علی‌الخصوص زغال‌سنگ که بیشترین تولید (گازهای گلخانه‌ای) را دارد. ایده ارزهای دیجیتال از بسیاری جهات فوق‌العاده است و آینده روشنی دارد؛ اما این ایده نباید به قیمت آسیب‌های جدی به محیط‌زیست ما عملی شود. تسلا قصد فروش‌ بیت کوین‌های خود را ندارد و به‌محض اینکه استخراج بیت کوین به سمت انرژی‌های پایدارتر حرکت کند، از آن در تراکنش‌های خود استفاده خواهد کرد. ما همچنین به‌دنبال ارزهای دیجیتالی هستیم که مصرف انرژی آنها از 1٪ بیت کوین هم کمتر باشد.

بنابراین مدیرعامل تسلا و اسپیکس ایکس صراحتا اعلام کرده که هیچ‌یک از میلیاردها دلار بیت کوینی که تسلا در ماه ژانویه (بهمن) خریداری کرده را نمی‌فروشد و از آن در تراکنش‌ها نیز استفاده نمی‌کند؛ مگر اینکه «استخراج بیت کوین به‌سمت انرژی‌های پایدارتر حرکت کند».

و در نهایت جمله آخر ماسک که احتمالا 10,000 دلار از قیمت بیت کوین را کاهش داده و حجم بازار زیادی را به ارزهای مبتنی بر اثبات سهام هدیه داده است: «ما همچنین به‌دنبال ارزهای دیجیتالی هستیم که مصرف انرژی آنها از 1٪ بیت کوین هم کمتر باشد».

local_offerبرچسب‌ها:
ارز‌های دیجیتال باز هم ریزش کردند | قیمت بیت کوین 29 خرداد 1400

ارز‌های دیجیتال باز هم ریزش کردند | قیمت بیت کوین 29 خرداد 1400

قیمت بیت کوین در روز‌های گذشته موفق به حفظ مقاومت 40،000 دلاری نشد و سقوط کرد. در این سقوط اول رسیدن به 39،500 دلار بود و امروز شاهد نزول به کانال 35 هزار دلار هستیم.

NabzeBourse.ir/
داستان سقوط بیت کوین/ این بار چینی‌ها کار دست بیت کوین‌بازها دادند

داستان سقوط بیت کوین/ این بار چینی‌ها کار دست بیت کوین‌بازها دادند

حدود یک هفته‌ای است که شاهد عرضه و تشکیل صف فروش سنگین در بازار بیت کوین هستیم و امروز هم بیت کوین رقم زیر 39 هزار دلار را هم لمس کرد.

FarsNews.ir/

مجلس السالوادور هم قانونی شدن بیت کوین را تایید کرد

تويیتربازی با بیت کوین کار دست ایلان ماسک داد

تويیتربازی با بیت کوین کار دست ایلان ماسک داد

تويیتربازی‌های ایلان ماسک درباره ارزهای مجازی باعث شده که وی جایگاه ثروتمندترین فرد جهان را از دست بدهد.

FarsNews.ir/
شرکت همیار ماینر، بهترین آموزگار و همیار در بازار بیت کوین

شرکت همیار ماینر، بهترین آموزگار و همیار در بازار بیت کوین

این شرکت همیار شما در اجاره ماینر و استخراج بیت کوین هم هست و پیشنهادهای ویژه‌ای را برای رساندن شما به سود در این حوزه در نظر گرفته است.

BourseNews.ir/
چرا بیت کوین سقوط کرد؟

چرا بیت کوین سقوط کرد؟

ایلان ماسک دوباره با یک کلمه بازار ارز مجازی را بهم ریخت و باعث شد تا بیت کوین سقوط کند.

FarsNews.ir/

چرا امروز بیت کوین و ارزهای مجازی قرمز شدند؟

با بیت کوین، خودرو بخرید

با بیت کوین، خودرو بخرید

ایلان ماسک مدیر شرکت خودروسازی تسلا از استفاده بیت‌کوین برای خرید خودروهای گران قیمت این کمپانی خبر داد.

TejaratNews.com/
بیت کوین باز هم فتیله را پایین کشید

بیت کوین باز هم فتیله را پایین کشید

قیمت بیت کوین در معاملات یکی ـ دو روز گذشته بازار جهانی چند هزار دلار عقب‌نشینی کرد.

FarsNews.ir/

سقوط 9 هزار دلاری بیت کوین تنها در چند روز

بیت کوین 58 هزار دلاری شد

بیت کوین 58 هزار دلاری شد

برای سومین بار در یک هفته اخیر بیتکوین موفق به فتح کانال 58 هزار دلاری شد.

Bartarinha.ir/

نوسان هزار دلاری بیت کوین در معاملات امروز

بیت کوین رکورد زد / ارزش بیت کوین به بیش از 63 هزار دلار رسید

بیت کوین رکورد زد / ارزش بیت کوین به بیش از 63 هزار دلار رسید

اطلاعات کوین دسک نشان می‌دهد ارزش بیت کوین در روز سه شنبه بیش از 4 درصد افزایش یافته است. بزرگترین ارز مجازی دنیا از...

Borna.news/
خبر مهم برای بیت کوین | تانزانیا بیت کوین را می پذیرد؟

خبر مهم برای بیت کوین | تانزانیا بیت کوین را می پذیرد؟

چند روز پیش بود که السالوادر بیت کوین را به عنوان پول رسمی به رسمیت شناخت. این خبر موجب ایجاد یک موج صعودی در بازار ارزهای دیجیتال شد. این بار خبرها حکایت از بررسی به رسمیت شناختن بیت کوین در تانزانیا...

NabzeBourse.ir/
استخراج بیت کوین برای کسب درآمد از بیت کوین

استخراج بیت کوین برای کسب درآمد از بیت کوین

وب سایت آی ماینر به عنوان پیشرفته‌ترین و معتبرترین سامانه آنلاین خرید و اجاره ماینر، با دریافت مجوز‌های لازم، فعالیت خود را در بازار ایران آغاز کرد.

BourseNews.ir/
بلیت پرواز تهران - مشهد یک میلیون تومان شد رانا پلاس در آستانه ورود به بازار/ ویژگی‌های محصول جدید ایران خودرو ضبط 24 دستگاه تولید ارز دیجیتال در قزوین مخالفت وزیر صمت با عرضه خودرو در بورس/ طرح جدید قیمت‌گذاری خودرو رشد چشمگیر در سود هر سهم "ونوین" "ودی" به هر سهم 4723 ریال اختصاص داد تغییر مالکیت 1.3 میلیارد اوراق بهادار مالی سود "وصندوق" دو برابر شد هشدار تحلیلگران به ریزش قیمت بیت کوین دولت با افزایش قیمت بلیت هواپیما مخالفت کرد اجاره و فروش مسکن؛ کدام مناطق تهران ارزان شد؟ قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | کاهش نرخ دلار در صرافی ملی قیمت اجاره و خرید مسکن در قم + جدول کارشناس آمریکایی:‌ بانک‌های مرکزی کشورها 10 سال از بازار ارزهای مجازی عقب افتاده‌اند کدام خودرو‌های زیر 400میلیون ارزان شدند؟ امروز 30 خرداد بورس چگونه به پایان رسید؟ تاکید به اعضای ستاد اقتصادی دولت برای ارايه گزارش به ريیس جمهور منتخب بازار مجازی‌ها هم‌چنان منفی/ ریزش قیمت ارزهای مجازی برای سومین روز متوالی "شرانل" در مجمع 5000 ریال تقسیم کرد / پرداخت سود سهام از طریق سامانه سجام طلا و سکه در بازار امروز چند؟ انتقال وجه کارت به کارت از طریق اپلیکیشن دیجی‌پی در بانک رفاه راه اندازی شد شاخص بورس در مدار صعود ساعت‌های قطعی برق در استان تهران رشد 1689 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 13 هزار میلیارد تومان فراتر رفت رشد 1689 واحدی شاخص کل بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس امروز (30خرداد) / روند نوسانی خروج پول ادامه دارد نمای پایانی بورس (30خرداد1400) / شاخص کل با رشد هزار و 700واحدی همراه شد چراغ سبز سهام به دولت جدید؟ ارزش پالایشی یکم 30 خرداد 1400 چقدر کاهش یافت؟ شاخص با رشد 1689 واحدی به کار خود پایان داد ارتباط با سامانه سازمان راهداری کشور در کوتاه‌ترین زمان ممکن عرضه 5هزار میلیارد ریال صکوک مرابحه انتظارات بورسی از دولت جدید عرضه 5 هزار میلیارد ریال صکوک مرابحه کمبود شیرخشک به زودی جبران می‌شود شاخص در لحظات پایانی سبزپوش است بازار سرمایه، شفاف‌ترین سرپناه برای نقدینگی و تامین مالی وزیر صنعت: با عرضه خودرو در بورس مخالفم تحلیل قیمت بیت کوین | آیا سقوط نزدیک است؟ قیمت دلار امروز 30 خرداد 1400 چقدر شد؟ سهامداران در انتظار مشخص شدن برنامه دولت جدید برای بازار سرمایه تحلیل بورس امروز 30 خرداد / بعد از انتخابات چه زمانی وارد بازار سرمایه شویم؟ نمای میانی بورس (30خرداد) / شاخص کل بیش از دو هزار واحد رشد کرد در این لحظات شاخص با رشد 2600 واحدی همراه است هیات مدیره جدید "ورنا" انتخاب شد تعیین هیات مدیره جدید "زفکا" توافق مالک و مستاجر بر نرخ بالاتر از سقف مجاز،مانعی ندارد وزیر صمت: با عرضه خودرو در بورس مخالفم عرضه 5 هزار میلیارد ریال اوراق صکوک مرابحه برای بهمن دیزل سود "فرابورس" 227 درصد افزایش یافت

در حال بارگیری...