چطور یک سرور مناسب برای استارت آپ انتخاب کنیم؟

چطور یک سرور مناسب برای استارت آپ انتخاب کنیم؟

در هر تجارت مدرن یا استارت آپ زمانی فرا می‌رسد که شما نیاز به انتخاب یک سرور دارید. همان طور که شرکت‌های استارت آپی رشد می‌کنند، نیاز‌های آن‌ها هم افزایش می‌یابد و به اشتراک گذاشتن فایل‌ها به یک مشکل تبدیل می‌شود.

خواندن 6دقیقه

به گزارش بورس نیوز، در هر تجارت مدرن یا استارت آپ زمانی فرا می‌رسد که شما نیاز به انتخاب یک سرور دارید. همان طور که شرکت‌های استارت آپی رشد می‌کنند، نیاز‌های آن‌ها هم افزایش می‌یابد و به اشتراک گذاشتن فایل‌ها به یک مشکل تبدیل می‌شود. به طور کلی سرور بهترین گزینه برای رفع این مشکل است، اما چگونه سرور مناسب برای تجارت خود را انتخاب کنیم؟ هزینه زیاد برای خرید سرور که فراتر از نیاز است یا هزینه نکردن برای سروری که نیاز را برطرف نمی‌کند، هدر دادن پول و زمان شماست.

سرور‌های ابری بهتر است یا فیزیکی؟

جواب مناسبی برای این سوال وجود ندارد و برای هر شرکت با توجه به شرایط ممکن است هر کدام، گزینه‌ی مناسب باشد. در سرور‌های ابری نیازی به اختصاص دادن فضای محل کار به سرور نیست پس برای کسانی که فضای کمی در اختیار دارند مناسب‌تر است، اما برای سرور‌های فیزیکی نیاز به اختصاص دادن فضا‌ی کافی برای سرور دارید. هنگام استفاده از سرور‌های فیزیکی دسترسی بیست و چهار ساعته به سرور دارید، اما در سرور‌های ابری دسترسی به سرور ندارید. در نهایت، اما مهم‌ترین مسيله شاید هزینه هر کدام از سرور‌ها باشد. استفاده از سرور‌های فیزیکی مزیت انتخاب سخت افزار و نرم افزار توسط خود شما را دارد.

شکل‌های مختلف سرور‌های فیزیکی

سرور‌های فیزیکی سه شکل اصلی دارند:

* رک (RACK)

* بلید (BLADE)

* تاور (TOWER)

انتخاب از بین این سه، به اندازه شرکت بستگی دارد. یک شرکت کوچک با حدود 15 کارمند به چند سرور تاور نیاز دارد که ارزان‌ترین گزینه است و نیازی به سیستم خنک کننده خاصی ندارد. سرور‌های تاور نسبتا قدرتمند و همجنین فابل ارتقا هستند و مدل‌های پیشرفته آن‌ها از قابلیت تقسیم فضا به چند فضای مجازی پشتیبانی می‌کنند. اما هنگامی که کار پیشرفت کند، نیاز به ابزار پیشرفته‌تری پیدا می‌کنید که سرور‌های رک گزینه بعدی است که فضای کمتری نسبت به سرور‌های تاور در اختیار می‌گیرند، اما نیاز به سیستم خنک کننده دارند. سرور‌های بلید گزینه‌ی بعدی هستند که فضای کمتری نسبت به سرور‌های رک در اختیار می‌گیرند، اما نیاز به سیستم‌های خنک کننده بیشتری دارند.

مجازی کردن یا مجازی نکردن سرور؟

مجازی کردن سرور یک شاخه دیگر از فناوری سرور است که باید هنگام انتخاب سرور در نظر گرفته شود. مجازی کردن در حقیقت استفاده از یک سرور اصلی برای ایجاد ماشین‌های مجازی است که هر کدام از این ماشین‌های مجازی مقداری از قدرت پردازنده و فضای ذخیره سازی را در اختیار می‌گیرند و به صورت مجزا کار می‌کنند. استفاه از سرور‌های مجازی باعث کاهش مصرف انرژی، در اختیار گرفتن فضای کمتر و استفاده از سیستم‌های خنک کننده کمتر می‌شود.

استفاده از سرور‌های آماده یا ساختن سرور؟

قطعا ساختن سرور مزیت‌هایی برای شما دارد از جمله شناخت کامل از تمام قطعات سرور. هرچند در نگاه اول هزینه ساختن سرور خود ممکن است بسیار ارزان‌تر به نظر برسد، اما باید توجه کنید به این که این هزینه تنها برای سخت افزار صرف شده و با اضافه کردن هزینه نرم افزار‌ها و نداشتن گارانتی و پشتیبانی فنی برای سروری که خود شما می‌سازید، در نهایت قیمت‌ها چندان متفاوت نیست. در این زمینه می‌توانید از شرکت فناوران سینداد کمک بگیرید و علاوه بر دریافت مشاوره، با تجهیزات مدرن سینداد برای راه انداری سرور آشنا شوید.

چطور یک سرور مناسب برای استارتاپ انتخاب کنیم؟

حال که با انواع سرور‌ها و خصوصیات آن‌ها آشنا شدید زمان انتخاب سرور مناسب برای کسب و کار شما است. برای انتخاب سرور مناسب نیاز‌های شما، باید از مراحل زیر پیروی کنید:

1- انتخاب نوع سرور

در مرحله اول با توجه به به فضا و بودجه‌ای که در اختیار دارید بین سرور‌های فیزیکی و سرور‌های ابری یک گزینه را انتخاب کنید. اگر سرور‌های فیزیکی را انتخاب کردید، باید امکان جابجایی در آینده را نیز در نظر بگیرید.

2- انتخاب مشخصات فنی سرور

در انتخاب مشخصات فنی سرور فاکتور‌های زیادی مانند نرم افزار‌هایی است که قصد دارید روی سرور استفاده کنید، تاثیر دارند. همچنین اندازه کسب و کار و میزان پیش بینی تان از رشد کسب و کارتان در آینده است. دیگر فاکتور تعداد کاربرانی است که از وبسایت شما بازدید می‌کنند. برای انتخاب مشخصات فنی پردازشگر و دیگر سخت افزار‌هایی که می‌خواهید بخرید، می‌توانید از مشاوره با متخصصان فنی استفاده کنید و یا خودتان تحقیقاتی را به عمل آورید.

انتخاب سرور مناسب

حال که نوع سرور خود را انتخاب کرده اید تنها انتخاب مشخصات فنی باقی مانده است. هنگام انتخاب حتما گزینه‌های زیر را در نظر بگیرید:

* نرم افزار‌هایی که باید استفاده کنید را به همراه میزان قدرت پردازشگر، حافظه اجرایی (RAM) و فضای ذخیره سازی

که نیاز دارند مشخص کنید.

* تمام اعدادی که برای قدرت پردازشگر هر نرم افزار انتخاب کرده اید را با هم جمع کنید. همین کار را برای حافظه اجرایی

و فضای ذخیره سازی انجام دهید. این اعداد نشان دهنده حداقل سیستم مورد نیاز شما است.

* رشد کسب و کار خود برای چند سال آینده را پیش بینی کنید. به عنوان مثال اگر پیش بینی می‌کنید که کار شما دو برابر می‌شود، اعدادی که در مرحله قبل به دست آوردید را بیشتر در نظر بگیرید.

* برای این که به مشکلی برخورد نکنید بهتر است کمی بیشتر از حداقل سیستم مورد نیاز را استفاده کنید. برخی از کارشناسان استفاده از بیست درصد بیشتر از حداقل سیستم مورد نیاز را توصیه می‌کنند.

زمانی که همه‌ی این مراحل را طی کردید، باید مشخصات فنی قطعات سروری که می‌خواهید بسازید و یا سرور آماده‌ای که می‌خواهید خریداری کنید را انتخاب کنید. شرکت دیتاسنتر سینداد می‌تواند در تمام این مراحل در کنار شما باشد و اطلاعات و ابزار مناسب را در اختیارتان قرار دهد.

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

کارشناسان بازار سرمایه درباره تاثیرات برجام در بازار نظرات مختلفی دارند و برخی معتقدند برجام اگر نتیجه نهایی و بزرگی داشته باشد شاید بتواند به نفع روند بورس باشد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس در هفته اول سال 1400

پیش‌بینی بورس در هفته اول سال 1400

بازار سهام در یک تلاطم بی‌سابقه در سالیان اخیر بالاخره به روز آخر رسید و فارغ از هر گونه نتیجه یا داوری، درس‌های زیادی برای سرمایه‌گذاران داشت. احتمال سناریوهای جدید در مختصات اقتصاد ایران، انتظارات ج...

TejaratNews.com/

روش عرضه اولیه‌های بورس در سال 1400 تغییر می‌کند

قیمت واقعی ارز 14 هزار تومان بود / وضعیت بورس از زبان دژپسند

قیمت واقعی ارز 14 هزار تومان بود / وضعیت بورس از زبان دژپسند

وزیر امور اقتصادی و دارایی ‌برآوردهای علمی ما نشان می‌دهد که در آن زمان قیمت ارز حدود 14 هزار تومان بود. گفت: موضوع قیمت در بازار سرمایه دستوری نیست، بارها گفتم که بورس در ذات خود نوسان دارد و لطفا «م...

TejaratNews.com/

تجمع سهامداران مقابل ساختمان سازمان بورس

سرمایه‌ها از بورس به بازار مسکن هجوم آورد

سرمایه‌ها از بورس به بازار مسکن هجوم آورد

یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه در سال گذشته به دلیل تخلیه حباب بورس و ثبات ارز، سرمایه‌ها از این دو حوزه به بازار مسکن هجوم آوردند گفت: از طرف دیگر پول پرقدرت وارد اقتصاد کشور شد که به رشد قیمت ...

Bartarinha.ir/
دامنه نوسان معاملات بورس افزایش می‌یابد

دامنه نوسان معاملات بورس افزایش می‌یابد

بورستهران- ایرنا- سخنگوی شورای عالی بورس از تصویب سه سیاست کلی در خصوص افزایش دامنه نوسان در جلسه امروز این شورا خبر داد.

Irna.ir/
عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 هزار میلیارد تومان گذشت

عقب‌نشینی 1365 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 7 ه...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با عقب‌نشینی 1365 واحد روبه‌رو شد.

FarsNews.ir/
پیش بینی وضعیت بورس پس از انتخابات

پیش بینی وضعیت بورس پس از انتخابات

یک کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: کاهش نرخ ارز تقریبا منتفی شده است و این جزو سیاست‌های دولت بود که در انتهای دوره خدمت خود از لحاظ روانی در بازار سرمایه اثر بگذارد.

Bartarinha.ir/
"صبر"، قانون اول "بورس"

"صبر"، قانون اول "بورس"

"صبر"، قانون اول "بورس"

BourseNews.ir/
انتخابات 1400 چه تاثیری بر بورس دارد؟ / بورس از اولویت‌های دولت بعد نیست!

انتخابات 1400 چه تاثیری بر بورس دارد؟ / بورس از اولویت‌های دولت بع...

روند بورس در سال 1400 با اتفاقات و متغیرهای سیاسی زیادی از جمله انتخابات و مذاکره ایران و آمریکا عجین شده است. اما انتخابات چه تاثیری بر بورس دارد؟

TejaratNews.com/
صندوق ذخیره فرهنگیان در بورس عرضه می‌شود

صندوق ذخیره فرهنگیان در بورس عرضه می‌شود

بورسعرضه سهام صندوق ذخیره فرهنگیان در بورس از طریق خرید و فروش واحدهای صندوق ذخیره فرهنگیان انجام می‌شود و مهم‌ترین مزیت پذیرش صندوق ذخیره فرهنگیان در بورس، شفافیت مالی و همچنین آنلاین شدن تمامی مراحل...

Irna.ir/
بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/
نوسان بورس در کانال یک میلیون و 200 هزار واحدی در سومین هفته فصل بهار

نوسان بورس در کانال یک میلیون و 200 هزار واحدی در سومین هفته فصل ب...

بورستهران- ایرنا- شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات هفته ای که گذشت (چهارشنبه، 18 فروردین ‌ماه) با 45 هزار واحد کاهش به عدد یک میلیون و 249 هزار واحد رسید که در مقایسه با پایان هفته قبل...

Irna.ir/
کاهش 8650 واحدی شاخص بورس تهران / وعده وزیر اقتصاد برای تعادل بازار

کاهش 8650 واحدی شاخص بورس تهران / وعده وزیر اقتصاد برای تعادل بازا...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش 8650 واحدی روبرو شد.

FarsNews.ir/
چرا نوسانات دلار محدود شده است؟ / واکنش‌ مردم به « نرخ کارشناسی دلار» افت نرخ فروش محصولات پتروشیمی مارون در بورس کالا جزيیات بسته جدید سیاست ارزی بانک مرکزی افزایش 80 درصدی قیمت روغن مایع و 146 درصدی قیمت روغن جامد باقیمانده سود سهام عدالت تا چند روز آینده پرداخت می شود دولت یا بانک مرکزی؛ بزرگ‌ترین بدهکار کیست؟ قیمت روز خودرو را اینجا دنبال کنید رشد 6 درصدی نرخ پلی اتیلن سنگین پتروشیمی امیرکبیر عدم تغییر چشمگیر در عملکرد پتروشیمی خراسان در بورس کالا افزایش 400 تنی میزان فروش آرتوزایلین پتروشیمی برزویه بورس در هفته‌ای که گذشت/ تزریق 24 هزار میلیارد تومانی هم تاثیری روی بازار نداشت بازدهی سالیانه 77 درصدی صندوق "سهامی ثروت آفرین تمدن " جوجه یک روزه کمیاب و گران شد/ هشدار درباره افزایش دوباره قیمت مرغ جزيیات پرداخت باقیمانده سود سهام عدالت آخرین وضعیت قیمت و واردات روغن 3 اقدام تاثیرگذار در خروج معاملات بورس از رکود بازدهی 86.6 درصدی سالانه صندوق "بذر امیدآفرین" عرضه صکوک اجاره 10 هزار میلیارد ریالی صبا تامین سقوط نفت به 40 دلار تا 10 سال آینده بازار سرمایه نقش کلیدی در تحقق شعار سال دارد سلامت و معیشت مردم، رفع تحریم‌ها و افتتاح طرح‌های ملی 4 هدف اصلی در 100روز پایانی دولت است محصولات معدنی وارد روند واقعی‌سازی قیمت شده‌اند امکان تنظیم بهینه بازار با تحلیل داده‌های شفاف بورس کالا ارزش 370 میلیارد ریالی صندوق "مشترک گنجینه مهر" زنگنه: 21.5 میلیون تن از تعهد افزایش ظرفیت تولید پتروشیمی محقق شد یک هفته با بورس کالا پلاستیک دوباره گران شد ارزش صندوق بانک گردشگری از 101 هزار میلیارد ریال فراتر رفت معاملات بورس در روزهای پایانی فروردین ماه مثبت می‌شود؟ قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/1/27 بازدهی یک‌ساله صندوق‌ها به کمتر از 92 درصد رسید قرارداد ترکمانچای فروشگاه‌های زنجیره‌ای با تولیدکنندگان ایرانی ها حدود 1600 خانه در ترکیه خریدند ارزش صندوق‌های مختلط به 24 هزار میلیارد ریال رسید ولخرجی دولت با دلارهای بلوکه / «به جای طلبمان واکسن بدهند» آیا با دستمزد 4 میلیون تومانی می‌توان زندگی کرد؟ ایرانی‌ها بیشترین خریدار خانه در ترکیه هستند ادامه روند تقاضای ضعیف محصول تختال فولاد خوزستان آثار مالیات خانه‌های خالی بر بازار مسکن نقدینگی در کشور به وضعیت انفجار رسید/ هدایت نقدینگی باید از روز اول دولت آینده آغاز شود یک هفته با صنایع بورسی رودخانه‌ای در ولز، پر از شیر شد چرا یارانه رمضان کم واریز شد؟ حذف تعدادی از موانع توسعه در بازار سرمایه قیمت خودرو امروز 26 فروردین 1400 اقدام غیرمنتظره هیوندای در معرفی کانسپت جدید احتمال حذف محدودیت خرید سهام از سوی کارگزاری‌ها و پرسنل آنها هدایت نقدینگی به بخش تولید و تامین مواد اولیه از مسیر بورس خرمای رطب 11.5 هزار تومانی چگونه 35 هزار تومان به مردم فروخته می‌شود؟ قیمت‌های بازار طلا و سکه در آخرین روز هفته / قیمت دلار و یورو امروز 1400/1/26

در حال بارگیری...