مدیرعامل جدید بانک ملی ایران منصوب شد

مدیرعامل جدید بانک ملی ایران منصوب شد

وزیر امور اقتصادی و دارایی در حکمی مدیرعامل جدید بانک ملی ایران را منصوب کرد.

همشهری آنلاین: به نقل از وزارت اقتصاد، سید احسان خاندوزی در حکمی «ابوالفضل نجارزاده» را به مدت 2 سال به عنوان مدیرعامل بانک ملی ایران منصوب کرد.

این حکم به استناد ماده 35 دستورالعمل الزامات حاکمیت شرکتی در بانک‌های دولتی مصوب مجمع عمومی بانک‌ها صادر شده است.

وزیر اقتصاد در این حکم تحقق اهدافی همچون: اصلاح ساختار مالی بانک؛ پیگیری برای بهبود نرخ کفایت سرمایه؛ خروج از بنگاه‌داری غیرضرور و واگذاری حداقل 50 درصد از ارزش سرمایه‌گذاری‌های بانک در شرکت‌های فرعی تا پایان سال؛ هدایت اعتبار به سمت بخش مولد اقتصاد متناسب با اولویت‌های توسعه کشور؛ استقرار کامل حاکمیت شرکتی و رعایت استانداردهای نظارتی را خواستار شده است.

همچنین استقرار نظام اعتبار سنجی و رتبه‌بندی و رعایت بهداشت اعتباری؛ رعایت کامل مصوبات شورای پول و اعتبار به‌ویژه در خصوص نرخ سود سپرده‌ها و تسهیلات؛ توجه بیش از پیش به جوان‌گرایی و پرورش استعدادها به منظور جانشین‌پروری؛ جلوگیری از تعطیلی واحدهای تملیکی؛ رعایت انضباط بودجه‌ای و کاهش مطالبات غیرجاری از دیگر اهدافی است که خاندوزی تحقق آن را در دوره 2 ساله مسوولیت از نجارزاده مطالبه کرده است.

گفتنی است نجارزاده دارای مدرک دکترای اقتصاد با گرایش پول و بانکداری اسلامی است و تاکنون عهده‌دار مسوولیت‌هایی در بانک مرکزی، بانک صنعت و معدن، صندوق توسعه ملی و قايم مقام و سرپرست بانک ملی ایران بوده است.

پ

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد