بورس کالا، گزارشگر کاهش یا افزایش قیمت کالاهاست

بورس کالا، گزارشگر کاهش یا افزایش قیمت کالاهاست

سید جواد جهرمی معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران با بیان اینکه بورس کالا یک پلتفرم معاملاتی است، گفت: بورس کالا در افزایش یا کاهش قیمت کالاها دخیل...

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  کالا خبر، سید جواد جهرمی معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با تاکید بر این نکته که بورس کالا یک پلتفرم معاملاتی است، گفت: بورس کالا نه در بحث افزایش قیمت سیمان طی ماه های اخیر دخیل بود و نه اکنون که قیمت ها روند کاهشی دارد، دخالتی داشته است.

وی افزود: آنچه که در بازار سیمان یا هر محصول دیگری در حال وقوع است عملکرد عرضه و تقاضای بازار است که گاها قیمتی را افزایش داده یا نظیر شرایط فعلی روند را کاهشی می کند.

جهرمی با تاکید دوباره این موضوع که بورس کالا تنها سازوکاری است که عرضه و تقاضا را نشان می دهد خاطرنشان کرد: بورس کالا در هر دو حالت مداخله ای در بازار نداشته و صرفا گزارشگر فعالیت عرضه و تقاضایی است که در بازار اتفاق می افتد. لذا امروز که همه از کاهش قیمت های سیمان خرسند هستند اینطور نباشد که در صورت افزایش قیمت، این رشد را از چشم بورس کالا ببینند چراکه بورس کالا هیچ گونه مداخله ای در قیمت ها ندارد.

در روزهای نوسان به دنبال علل باشیم

وی ادامه داد: امیدواریم این نگاه در کشور جایگاه خود را پیدا کند تا هر زمان که افزایش یا کاهش قیمت کالایی گزارش شد درخصوص علل آن مذاکره کنیم و به دنبال اخذ تصمیماتی از سوی سیاست گذار باشیم  که به یک قیمت تعادلی برسیم نه آنکه برخی دلیل رشد قیمت را بستر معامله یعنی بورس کالا اعلام کنند.

11 هزار نفر کد بورسی دریافت کرده اند

به گفته جهرمی در حال حاضر پیش بینی آینده بازار مقدور نیست و وظیفه ما این است که عرضه مناسبی را در بازار داشته باشیم. طی چند هفته اخیر با تلاش های آقای فاطمی امین وزیر صمت عرضه های خوبی شکل گرفت و 68 شرکت پذیرش شدند و 3 یا 4 شرکت نیز در نوبت پذیرش هستند و با تسهیلاتی که در نظر گرفته شده بالای 11 هزار نفر کد بورسی دریافت کردند.

پیشنهاد آغاز فروش اعتباری و صادرات از بورس

معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران در ادامه به شرکت های سیمانی پیشنهاد داد که با توجه به احتمال رکود بازار در آینده به فکر فروش اعتباری سیمان در بورس کالا نیز باشند.

جهرمی گفت: همچنین به نظر می رسد وزارت صمت به عنوان سیاست گذار این حوزه نیز باید اجازه صادرات مازاد سیمان عرضه شده در بورس کالا از طریق رینگ صادراتی را صادر کند چراکه در عرضه این هفته 65درصد عرضه ها معامله شد و شاهد عرضه های بیشتر از نیاز بودیم.

او اظهار داشت: صادرات سیمانی از طریق رینگ صادراتی به شرکت ها در حوزه تاممین پایدار درآمدها و جلوگیری از رقابت منفی کمک می کند و بورس کالا با تمام توان در خدمت کمک به صنعت کشور و فراهم کردن بهترین شرایط برای حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان است.

عرضه مستمر هفتگی 

معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران در بخش پایانی این گفت و گو تصریح کرد: عرضه هفتگی سیمان به حدود 1.3 میلیون تن رسیده و تاکنون 64 شرکت اقدام به عرضه محصول در بورس کالا کرده اند که با توجه به برگزاری جلسات آموزشی از سوی بورس کالا در حال حاضر عمده شرکت ها و خریداران با نحوه معاملات بورس کالا آشنا شده اند که این جلسات آموزشی ادامه خواهد داشت.

local_offerبرچسب‌ها:
رونق بورس کالا در هفته سوم مهرماه + جزییات

رونق بورس کالا در هفته سوم مهرماه + جزییات

در هفته منتهی به 22مهرماه، یک‌میلیون و 817هزار تن انواع کالا به ارزش 122هزار میلیارد ریال در بازار فیزیکی بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که نسبت به هفته...

EghtesadOnline.com/
رشد حجم و ارزش معاملات در بورس کالا

رشد حجم و ارزش معاملات در بورس کالا

در هفته منتهی به 22 مهر یک میلیون و 817 هزار تن انواع کالا به ارزش 12 هزار و 20 میلیارد تومان در بازار فیزیکی بورس کالا مورد دادوستد قرار گرفت.

YJC.news/
نارسایی رینگ صادراتی بورس کالا در معاملات قیر چیست

نارسایی رینگ صادراتی بورس کالا در معاملات قیر چیست

الزام قانونگذار به صادرات قیر از طریق رینگ صادراتی بورس کالا با هدف شفاف‌سازی معاملات صادراتی این فراورده با ارزش نفتی‌ صورت گرفته است بنابراین انتظار می‌رود بورس کالا به آسیب شناسی این فرایند در نحوه...

FarsNews.ir/
7 پذیرش جدید در بازار اصلی بورس کالا

7 پذیرش جدید در بازار اصلی بورس کالا

مدیریت پذیرش و بازاریابی بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه‌های جداگانه‌ای از پذیرش محصول 7 شرکت در بازار اصلی بورس کالا خبر داد.

YJC.news/
بورس کالا به یاری مستاجران می‌ شتابد

بورس کالا به یاری مستاجران می‌ شتابد

عزم دولت برای فراهم کردن مسکن ارزان برای مردم باعث شده است تا مجددا مساله قیمت مصالح ساختمانی مورد توجه قرار گیرد.

EghtesadOnline.com/
نماد بورس کالا به تابلوی اصلی بازار اول بورس تهران انتقال یافت

نماد بورس کالا به تابلوی اصلی بازار اول بورس تهران انتقال یافت

بورس کالا شرایط مقرر برای تابلوی اصلی بورس تهران را احراز کرده است و بنابراین نماد معاملاتی آن از تابلوی فرعی بازار اول به تابلوی اصلی بازار اول منتقل شد.

YJC.news/
جابه‌جایی نماد بورس کالا

جابه‌جایی نماد بورس کالا

معاون امور ناشران و اعضای شرکت بورس تهران با انتشار نامه‌ای از جابه‌جایی نماد بورس کالا خبر داد.

TejaratNews.com/
فهرست 10 شرکت پرفروش بورس کالا منتشر شد +جزییات

فهرست 10 شرکت پرفروش بورس کالا منتشر شد +جزییات

10 شرکت برتر بورس کالا براساس ارزش فروش محصولات در هفته گذشته معرفی شدند.

EghtesadOnline.com/
شناسایی سیگنال ارز به بورس کالا

شناسایی سیگنال ارز به بورس کالا

افت بهای تسویه عموم نمادهای فعال تابلوی آتی بورس کالا روز گذشته در حالی رقم خورد که برای سومین هفته متوالی شاهد کاهش حجم و ارزش معاملات این بازار بودیم.

EghtesadOnline.com/
بورس کالا میزبان عرضه یک میلیون و 285 هزار تن سیمان و فولاد

بورس کالا میزبان عرضه یک میلیون و 285 هزار تن سیمان و فولاد

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا امروز، میزبان عرضه یک میلیون و 139 هزار و 219 تن سیمان از سوی 58 شرکت سیمانی است.

YJC.news/

معامله 47 هزار تن میلگرد و تیرآهن در بورس کالا

رنگ سبز پتروشیمیایی‌ ها بر چهره بورس کالا

بورس کالا میزبان انواع ورق فولادی در بورس کالا

رشد 13 درصدی حجم و ارزش معاملات بورس کالا

رشد 13 درصدی حجم و ارزش معاملات بورس کالا

بورستهران - ایرنا - هفته گذشته یک میلیون و 817 هزار تن انواع کالا به ارزش 122 هزار میلیارد ریال در بازار فیزیکی بورس کالا مورد دادوستد قرار گرفت که نسبت به هفته دوم پاییز حجم و ارزش معاملات هر یک جداگ...

Irna.ir/

اثر عرضه نقره در بورس کالا / نقره موجب رونق بورس کالا می‌شود؟

هیات مدیره جدید " سمازن " انتخاب شد شروع قرمز بورس در 26 مهر نقطه حمایتی اصلاح شاخص بورس کجاست؟ عرضه مس، فولاد و شمش طلا در تالار محصولات صنعتی و معدنی سامانه بومی پس از معاملات بورس داریم، اما مجوز استفاده نه مزایده فروش " تنوین " متقاضی نداشت شاخص همچنان قرمزپوش است «کلینکر» بورس کالایی شد روسیه سومین ماینر بزرگ بیت‌کوین در جهان " تماوند " از ثبت افزایش سرمایه گفت عوامل گزارش پیش‌بینی قیمت دلار معرفی شد! سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در 26 مهرماه لزوم ترویج فرهنگ سهام داری عامه مردم عرضه انواع فرآورده هیدروکربوری در بورس انرژی جزيیاتی از افزایش سرمایه چند شرکت بورسی / افزایش سرمایه 4000 درصدی یک نماد مسکن‌های جدید دولتی به بازار امسال نمی‌رسد! نقطه حمایتی اصلاح شاخص بورس کجاست؟ شاخص کل افت 3600 واحدی دارد بازداشت کارمندان متخلف یک موسسه قرض‌الحسنه بورس 755 واحد افت کرد خبری برای سهامداران دو بانک شهر و سرمایه عرضه انواع فرآورده هیدروکربوری در بورس انرژی روابط تجاری ایران با عربستان کلید خورد آمار جدید از خودروهای ناقص ایران خودرو و سایپا درخواست محاکمه روسای سابق بانک مرکزی قیمت مسکن در منطقه شش تهران پیر‌های بازار خود را به خرفتی زدند! صورت مالی 9 ماهه حسابرسی نشده " وآتیه " منتشر شد تصمیمات مجمع " فملی " به ثبت رسید " حپترو " تصمیمات مجمع عمومی را ثبت کرد مجمع صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی تاک دانا در اول آبان ماه وام ساخت طرح جهش مسکن چقدر است؟ دعوت از سهامداران صندوق سرمایه گذاری توسعه تعاون صبا به مجمع دورهمی صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی سهم آشنا یکم در هفته آینده این هم از انتشار صورت مالی میاندوره ای " خراسان " صورت مالی 3 ماهه " غچین " منتشر شد " حگهر " صورت مالی حسابرسی شده منتشر کرد مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان صورت مالی شرکت تابعه خود را منتشر کرد " ساروج " صورت مالی میاندوره ای منتشرکرد شفافیت قراردادهای بانکی عایدی بورس را بالا می‌برد نسخه جدید برای یارانه‌های مردم / یارانه‌ها چه تغییری می‌کنند؟ کاندیدای مدیرعاملی شستا با حقوق 92میلیونی! وعده دولت عملی نشد؛ صدای روزنامه اصولگرا درآمد مهم‌ترین سیگنال‌ها برای بورس امروز بدهی جهانی به رکورد 88 تریلیون دلار رسید پیش‌بینی قیمت طلا و سکه امروز 26 مهر / فشار صعود بیت کوین به بازار طلا پیشرفتی در سند ایران و چین روی داده است؟ لوازم خانگی تقلبی با نشان برند‌های مشهور! فعالان بازار ارز چشم انتطار مذاکرات / آخرین قیمت دلار پیش از امروز 26 مهر بورس با مدیران جدید اعتماد مردم را جلب خواهد کرد؟