تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند

تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند

وزیر اقتصاد گفت: تلاش می‌کنیم در وزارت اقتصاد که بستر بیشتری برای پیشبرد کارها در این حوزه وجود دارد، کارها معطل نماند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید احسان خاندوزی در جریان سفر به استان گلستان با حضور در فرمانداری بندرگز گفت: در زمینه مسيله توسعه متوازن منطقه‌ای و ایجاد عدالت بین نقاط محروم و کمتر برخوردار با سایر نقاط برخوردار کشور رسالت ویژه‌ای در دولت سیزدهم داریم.

وی ادامه داد: مطالبه جدی ريیس‌جمهور این است که با پایان این دولت چهره بسیاری از مناطق کم برخوردار کشور نسبت به روز شروع به کار متفاوت شده باشد.

وزیر اقتصاد، استان گلستان و به طور خاص برخی مناطق این استان را نیازمند توجه ویژه از لحاظ محرومیت زدایی دانست و گفت: در این راستا بخش‌هایی از سیاست‌های توسعه منطقه‌ای که نیازمند کمک‌های ملی و اصلاح ردیف‌های بودجه و امثالهم است با پیگیری‌هایی که نماینده محترم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی دارند، دنبال می‌شود و ما هم به قدر وسع خود وظیفه داریم در این راستا کمک‌هایی داشته باشیم.

خاندوزی با تاکید بر موضوع سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه سواحل به عنوان یکی از مصدایق مشخص برای توسعه این منطقه، تصریح کرد: پیگیری این موضوع در دستور کار قرار خواهد داشت و تلاش می‌کنیم در وزارت اقتصاد که بستر بیشتری برای پیشبرد کارها در این حوزه وجود دارد، کارها معطل نماند.

وزیر اقتصاد همچنین با وعده مساعدت درباره دغدغه‌های مالیاتی مطرح شده از سوی فرماندار و نماینده بندرگز در این نشست، تصریح کرد: مهم است که بتوانیم بستری را فراهم کنیم تا تمام کسانی که یا صاحبان سرمایه در این منطقه هستند یا تعلقی به این منطقه دارند و الان در جای دیگری حضور دارند و نهادهای سرمایه‌گذاری از این دست، به عنوان عوامل و بازیگران توسعه پایدار منطقه ایفادی نقش کنند.

وی اظهار امیدواری کرد که با فراهم شدن بستر سرمایه‌گذاری، مردم منطقه شاهد توسعه مستمر و پایدار باشند و اینگونه نباشد که پروژه‌ها به عنوان مسکن اجرا و بعد مجدد همه کارها رها شود تا چند سال بعد که دوباره چه اتفاقی خواهد افتاد.

وزیر اقتصاد با اشاره به طرح ایده ایجاد نهادهای توسعه منطقه‌ای و پیگیری‌های استاندار گلستان برای پیاده‌سازی این الگو در این استان یادآور شد: امیدواریم یک نهاد توسعه منطقه‌ای در استان گلستان شکل گیرد و با استفاده از ظرفیت‌های موجود استان و همچنین ظرفیت‌های بیرون استان، امکان تامین مالی پروژه‌های مهم حداقل مواردی که حايز اولویت هستند را فراهم کنند.

خاندوزی با تاکید بر ضرورت و اولویت بندی پروژه‌ها تصریح کرد: بارها در جلسات و سفرها به دوستان اشاره می‌کنم که وفتی در شهرستان کوچکی که فاقد هرگونه امکانات ورزشی است یکباره چند پروژه کلید بخورد مشخص است که هیچکدام از آنها به موقع به بهره‌برداری نمی‌رسد در حالی که اگر بر یکی دو اولویت خاص تمرکز کنیم و همه اعتبارات و انرژی‌ها و حمایت‌های معطوف به همان پروژه‌ها ی اولویت دار شود حتما زمان بهره‌برداری کوتاه خواهد شد و به ثمر خواهد رسید.

وی تمرکز بر پروژه‌های اولویت‌دار و تلاش برای جذب سرمایه و استفاده از ظرفیت‌های درون و بیرون استان برای به ثمر رسیدن آنها را الگویی دانست که در زمینه توسعه استان گلستان در حال پیگیری است و اظهار امیدواری کرد که ثمرات اجرای این الگو در عرصه عمل در زندگی و معیشت مردم مشهود باشد.

‌وزیر اقتصاد اضافه کرد: تا حدی که در توان ماست برای تسریع در فرآیند توسعه منطقه‌ای و عدالت سرزمینی تلاش خواهیم کرد و با افتخار کمک می‌کنیم که تجربه و سابقه‌ای خوب از این دوره عملکردی و تعامل بین دولت و مجلس و دستگاه‌های مختلف برای مردم استان باقی بماند.

خبر مهم درباره شیوه جدید فروش خودروها | نحوه متفاوت فروش خودروهای سایپا و ایران خودرو | خداحافظی با ... بورس قرمز ماند | کاهش 8 هزار و 855 واحدی شاخص کل دوسال گذشته کم آب ترین سال ها/ کاهش 26 درصدی بارندگی در تهران ادعای یک دیپلمات آگاه: قرار است پول ایران در کره جنوبی آزاد شود آیا ایرانی‌ها حاضرند این خودروی بدترکیب را بخرند؟ کاهش 10 درصدی قیمت انواع روغن خوراکی ایران مقتدر مرهون رشادت‌های رزمندگان دفاع مقدس است تایید خبر آزادسازی منابع ارزی مسدودی ایران در رویترز و فایننشال‌تایمز سهام عدالت را وثیقه کن وام بگیر! بیش از 90 درصد چک‌ها وصول شد عرضه خودرو توسط شرکت‌های خودروساز یا بورس کالا در نیمه دوم امسال دامنه نوسان این 11 نماد احتمالا تغییر کند! جدیدترین قیمت طلا و سکه در بازار+ جزيیات( 10 مهر ) وصول بیش از 90 درصد چک‌ها در مرداد 1401 فروش 98 میلیون بشکه نفت توسط عراق در ماه گذشته تخصیص 26 هزار میلیارد تومان سرمایه به بخش گاز گزارش جدید از تحولات بازار مسکن اعلام حقوق گمرکی واردات تجهیزات و ماشین آلات تراز بانک اقتصادنوین در شهریور ماه مثبت بود رشد یک درصدی تولید خودروی سواری مدرسه بانک اقتصادنوین در روستای نايب کندی ماکو افتتاح شد جزییاتی از خبر مبهم آزادسازی پول‌های بلوکه شده 26 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای طرح‌های اولویت‌دار شرکت ملی گاز پیش‌بینی شده است تازه‌ترین جزییات از آزادسازی پول‌های بلوکه شده/ ترمز بازار ارز کشیده می‌شود؟ آخرین قیمت طلا، سکه، دلار / سکه امامی در کانال 15 میلیون تومان آغاز فروش متری مسکن از ماه آینده 7 میلیارد دلار از منابع ارزی بلوکه شده ایران آزاد می‌شود سرمایه‌گذاری خارجی 4 میلیون و 500 هزار دلاری در قم معرفی سه فعالیت اقتصادی پرخطر/ ناامن‌ترین حوزه‌های... کندی اینترنت و مشکلات درمانی بازنشستگان/نسخه الکترونیک غیر قابل دسترسی شده است بانک ها تصمیم گیرنده نهایی برای ارايه تسهیلات با سهام هستند! استفاده 50 درصدی از ظرفیت خطوط لوله انتقال فراورده متوسط قیمت هر متر مسکن به 43 میلیون رسید+ جزيیات قیمت جدید رهن مسکن در تهران + جدول وقتی قدرت ژيوپلتیکی- امنیتی به کمک اقتصاد می آید بریتانیا در بحران ارزی آغاز معاملات توافقی ارز در کانال 30 هزار تومان تورم مسکن در شهریور ماه چه تغییری کرده است؟ جزيیات مهم درباره دریافت سهام عدالت جدید برنامه معاملات بورس کالا تغییر کرد باقر و سیامک نمازی آزاد شدند؛ مبادله زندانیان آمریکایی با 7 میلیارد دلار ایران در کره جنوبی؟ اقتصاد ایالات متحده وارد رکود شد وجود 4 میلیون راس دام سبک مازاد در کشور کاهش نرخ رسمی 18 ارز/ نرخ رسمی 15 ارز افزایش یافت رشد 70 درصدی فروش خودروهای برقی در سال 2023 پروژه چهارخطه شدن کریدور جاده‌ای شمال - جنوب به اتمام رسید پرداخت 27 هزار میلیارد تومان وام آسان/ 485 هزار نفر فقره وام ازدواج گرفتند پروژه چهارخطه شدن کریدور جاده‌ای شمال - جنوب به اتمام رسید همسان سازی حقوق بازنشستگان به ایستگاه آخر رسید | واریز افزایش حقوق بازنشستگان از امشب؟ ماشین خاص جیمز باند فروخته شد + تصاویر و قیمت