بورس محل مجادلات سیاسی نیست

بورس محل مجادلات سیاسی نیست

بورستهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه بورس محل مجادلات سیاسی نبوده و مردم باید با امنیت و اطمینان در آن سرمایه‌گذاری کنند، گفت: مکاتباتی که مجلس به قوه قضاییه کرده کمکی به بازار نکرده و امنیت روانی سهامداران را مختل می‌کند.

«مهدی دلبری» روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره تاثیر دخالت‌های خارج از بورس بر روند اعتماد سهامداران عنوان کرد: «روند کار، چه به لحاظ ارزش معاملات و عرضه اولیه، وضعیت نامطلوب اعتماد بازار را نشان می‌دهد. اکنون، می‌بینیم قیمت آخرین عرضه اولیه تقریبا به پایین‌تر از قیمت عرضه اولیه‌های ابتدایی رسیده و قطعا، در این روزها از عرضه اولیه‌ها استقبال نمی‌شود.»

او ادامه داد: «فروش اوراق و سهام دولتی و همچنین اتفاقاتی که در صندوق دارا یکم و صندوق پالایش افتاد، اعتماد را از بازار حذف کرد. از سوی دیگر نیز دارندگان سهام عدالت با سردرگمی در بازار روبرو شدند و همه این مسايل، ارزش معاملات را نسبت به پنج ماه گذشته نصف کرد و تقریبا عرضه اولیه‌ها نیز متوقف شده است.»

دلبری گفت: «این اتفاقات باعث شده با 45 درصد ریزش در پنج ماه اخیر، بزرگ‌ترین ریزش را در تاریخ بازار سرمایه، شاهد باشیم. همه این ارقام و اعداد، حاکی از این است که اعتماد از بین رفته و مردم با یک روز و دو روز مثبت شدن بازار، اعتمادشان برنمی‌گردند، مگر آنکه، تجدیدنظر شده و در فروش اوراق و سهام دولتی، تعادلی برقرار شود.»

این کارشناس بورس درباره نامه نایب‌ريیس مجلس به قوه قضاییه با مضمون برخورد قضایی با شرکت‌های متخلف بورسی، گفت: «مجلس باید نقش حمایت گرایانه خود را داشته باشد. نایب‌ريیس مجلس به‌جای اینکه به قوه قضاییه نامه بنویسد که شخصیت‌های حقوقی چه کرده‌اند، می‌توانست، نگاهی به لیست کند تا متوجه شود، آن شرکت‌های حقوقی متعلق به کجا هستند.»

وی ادامه داد: «قطعا، اگر فردی در قیمت‌ها دستکاری کرده تا سهام به‌گونه‌ای فروخته شود تا پایین بیاید، باید سازمان بورس به آن ورود پیدا کند و انتظار داریم نظارت خود را به بهترین شکل ممکن نشان دهد. اما مکاتباتی که مجلس به قوه قضاییه کرده کمکی به بازار نمی‌کند و امنیت روانی سهامداران را مختل می‌کند.»

این کارشناس بازار سرمایه توضیح داد: نامه‌ای که نایب‌ريیس مجلس برای قوه قضاییه نوشت مبنای درستی نداشت و خریدوفروش لزوما به معنای تخلف نیست منافع سهامداران باید در بالاترین سطح در مجلس و شورای عالی بورس پیگیری شود اما با وجود مجادلات و مناقشاتی که وجود دارد این اتفاق نخواهد افتاد.»

دلبری گفت: «امیدواریم آرامش به بازار برگردد و دوست داریم دولت و مجلس، حامی منافع سهامداران باشند. سهامدارانی که وارد بازار سرمایه می‌شوند ریسک بیشتری را می‌پذیرند و انتظار دارند از بازده بیشتری، بهره‌مند شوند. زیرا در اقتصادی که سپرده‌گذاران، بدون فعالیت اساسی 20 درصد سود بانکی دریافت می‌کنند، اگر سهامداران، از سود مستمر بالای 20 درصد برخوردار شوند، اتفاق عجیب و نابجایی، تلقی نمی‌شود.»

به گزارش ایرنا، شاخص کل در بازار بورس امروز (شنبه) 38 هزار و 92 واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به عدد یک میلیون و 222 هزار واحد رسید.

ریزش دلار با بورس کالا چه می‌کند؟ / دلار به زیر 24 هزار تومان می‌رسد؟

ریزش دلار با بورس کالا چه می‌کند؟ / دلار به زیر 24 هزار تومان می‌رسد؟

ريیس جمهور در جریان سخنرانی امروز خود اعلام کرد قیمت دلار واقعی نیست و باید کاهش یابد، از طرفی نیز سیگنال‌هایی مبنی بر آزادسازی بخشی از منابع بلوکه شده ایران توسط کره‌جنوبی به گوش می‌رسد که ریزش قیمت ...

TejaratNews.com/
بورس در سال 1400 چگونه خواهد بود؟ + فیلم

بورس در سال 1400 چگونه خواهد بود؟ + فیلم

در حالی که در 5 ماه ابتدایی سال بورس شرایط فوق العاده‌ای را طی کرد در 7 ماه اخیر، اما ریزش بورس فرسایشی شده است و حالا پرسش بسیاری این است که بورس در سال 1400 و نزدیک انتخابات ریاست جمهوری چگونه خواهد...

NabzeBourse.ir/
نمای بورس امروز در پایان نیمه اول معاملات/ حمایت‌ها کارساز نبود

نمای بورس امروز در پایان نیمه اول معاملات/ حمایت‌ها کارساز نبود

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان نیمه اول معاملات 0.3درصد افت داشت، شاخص هم‌وزن نیز 0.2درصد نزول کرد.

EghtesadOnline.com/

نقشه بورس امروز بر اساس ارزش معاملات/ خرید بزرگان آغاز شد؟

افت شاخص بورس در بازار امروز

افت شاخص بورس در بازار امروز

بورستهران- ایرنا- شاخص کل در بازار بورس امروز (دوشنبه، 11 اسفندماه) سه هزار و 944 واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و 181 هزار واحد رسید.

Irna.ir/

هیجان در بازار ادامه دارد / 9 هزار میلیارد تومان هم بورس را مثبت نکرد!

حاشیه‌های امروز بورس 11 اسفند 99 / فولادی‌ها از شدت افت شاخص کل بورس کم کردند

حاشیه‌های امروز بورس 11 اسفند 99 / فولادی‌ها از شدت افت شاخص کل بورس کم کردند

در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل با افتی 0٫33 درصدی در سطح یک میلیون و 181 هزار واحدی قرار گرفت. نمادهای فولادی امروز با معاملات مثبت خود از شدت افت شاخص کل کم کردند.

TejaratNews.com/
کاهش 3944 واحد شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 25 هزار میلیارد تومان فراتر رفت

کاهش 3944 واحد شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 25 هزار میلیارد تومان فراتر رفت

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند ریزشی با کاهش 3944 واحد دیگر همراه شد.

FarsNews.ir/
بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام/ حضور پررنگ حقوقی‌ها در خریدهای بانکی‌ها

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام/ حضور پررنگ حقوقی‌ها در خریدهای بانکی‌ها

افراد حقیقی در بورس امروز 680میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری و همچنین...

EghtesadOnline.com/
اخبار تازه چقدر روی بورس اثرگذار است؟

اخبار تازه چقدر روی بورس اثرگذار است؟

کارشناسان بازار سرمایه معتقدند حجم تصمیم‌ها درباره بازار گسترش یافته و تاثیرگذاری خود را از دست داده است. اگر کمی صبورانه به روند بازار نگاه کنیم احتمالا نمادهای ارزنده با گذشت زمان در بازار تاثیرگذار...

TejaratNews.com/
پذیرش 57 شرکت در فرابورس از آغاز سال تاکنون

پذیرش 57 شرکت در فرابورس از آغاز سال تاکنون

از دیگر اخبار جدید در حوزه پذیرش شرکت‌ها، پذیرش شرکت‌های توسعه پروژه است که مدیر پذیرش فرابورس در این باره اظهار کرد: در این ‌حوزه، شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات...

EghtesadOnline.com/
نگاهی به عرضه‌های امروز بورس انرژی

نگاهی به عرضه‌های امروز بورس انرژی

امروز دوشنبه 11 اسفند ماه، کالاهای اکستراکت سنگین DAE40 شرکت نفت ایرانول، آیزوریسایکل و حلال 402 پالایش نفت اصفهان، برش سنگین، برش سی7سی9، پنتان، سوخت کوره سبک و نیتروژن مایع پتروشیمی تبریز، برش سنگین...

Sena.ir/
مجمع "ساربیل" 141 تومان تقسیم کرد "زمگسا" در فکر تغییر هیات مدیره سود 600 ریالی "سنوین" نصیب سهامداران "شصفها" گرد هم می‌آیند جلسه دستمزد 1400 فردا برگزار خواهد شد مصوبه جدید مجلس کدام گوشی‌های موبایل را گران می‌کند؟ بررسی رفتارهای تاریخی سنتی سهامداران در بازار سرمایه الزامی برای تسویه اعتبارات تا پایان سال نیست حلب مورد نیاز کارخانه‌های روغن تامین شد جزییات برگزاری مجامع الکترونیک سهام عدالت سهام عدالت دولتی می‌شود؟ "وبرق" از سهامداران دعوت کرد افت 3 هزار واحدی شاخص کل معامله 10هزار کنتور برق بر تابلوی مناقصه بورس کالا "اتکای" یکساله 752ریال سود برای هرسهم ساخت افت سودسازی «وهور» در یکسال مالی چراغ بورس قرمز ماند افت شاخص بورس در بازار امروز ارزش دارایکم و پالایشی یکم امروز 10 اسفند 99 موز چقدر گران شد؟ حاشیه‌های امروز بورس 11 اسفند 99 / فولادی‌ها از شدت افت شاخص کل بورس کم کردند ارزش سهام عدالت امروز 11 اسفند 99 قیمت دلار و سکه در بازار امروز آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت آزمون بازار سرمایه از 16 اسفند توزیع میوه‌های نوروزی از 22 اسفندماه ارزش پالایشی یکم 11 اسفند 99 کاهش 3944 واحد شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 25 هزار میلیارد تومان فراتر رفت دولت؛ مقصر عملکرد شرکت‌های سهام عدالت/ مطالب معاون وزیر اقتصاد درباره عملکرد شرکت‌ها کذب است الزامی برای تسویه اعتبارات تا پایان سال نیست 51 درصد از سهامداران عدالت مازندران کد بورسی دریافت کردند امکان دریافت کارت اعتباری برای تمام سهامداران بورس فراهم شد سهامداران «شپنا» بخوانند/ دهه خونین «شپنا» الزامی برای تسویه اعتبارات تا پایان سال نیست بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام/ حضور پررنگ حقوقی‌ها در خریدهای بانکی‌ها قابل توجه سهامداران «فملی» / فشار فروش، اجازه صعود را به «فملی» نداد نشست فوق‌العاده کمیسیون اقتصادی در مخالفت با دولتی کردن سهام عدالت نمای پایانی بورس امروز/ حمایت‌ها هم منجی بازار نشد قیمت دلار و یورو امروز 11 اسفند 99 قضات 10درصد مالیات پرداخت می‌کنند امروز هم شاخص منفی ماند الزامات ورود خودرو به بورس‌کالا: نبود سقف قیمت و عرضه همه محصولات متولدین 1400 بورسی شدند عرضه 20،000 تن ورق سرد B فولاد مبارکه اصفهان در بورس کالا با تقاضای اولیه 22،300 تن روی نرخ پایه موا... عرضه 10،000 تن ورق رنگی فولاد مبارکه اصفهان در بورس کالا با تقاضای اولیه 12،450 تن روی نرخ پایه مواج... مشوق‌های جدید مجلس برای افزایش فرزندآوری عرضه 5،000 تن ورق قلع اندود فولاد مبارکه اصفهان در بورس کالا با تقاضای اولیه 2،250 تن روی نرخ پایه م... تلاش دولت برای مصادره سهام عدالت مردم/ آیین نامه اجرایی برخلاف قانون تجارت بود کزغال چرا متوقف شد؟ اعضای صندوق، اطلاعات کد بورسی خود را ثبت کنند توثیق مکانیزه سهام جهت دریافت کارت اعتباری و تسهیلات بانکی همگانی شد

در حال بارگیری...