معافیت پرداخت بدهی روسیه پایان یافت

معافیت پرداخت بدهی روسیه پایان یافت

خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که ایالات‌متحده معافیتی که به مسکو اجازه پرداخت بدهی سرمایه‌گذاران آمریکایی را با وجوه نگهداری شده در روسیه می‌دهد، پایان خواهد داد. اقدامی که می‌تواند کشور ولادیمیر پوتین را به نکول نزدیک‌تر کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از اکونومیک، بند فرار از تحریم‌های مالی شدید اعمال شده بر مسکو پس از حمله به اوکراین در اواخر فوریه که به بانک‌های آمریکایی اجازه می‌داد تا پرداخت‌ها به طلبکاران را دریافت و پردازش کنند دو روز قبل از موعد پرداخت بدهی بعدی روسیه، پایان می‌یابد.

مجازات تحریم های غرب علیه روسیه تا حد زیادی این کشور را از سیستم مالی بین‌المللی جدا کرده است، از جمله مسدود کردن توانایی مسکو برای دسترسی به وجوهی که در بانک‌های ایالات‌متحده برای پرداخت به طلبکاران خارجی خود نگهداری کرده است.

جانت یلن، وزیر خزانه‌داری ایالات‌متحده هفته گذشته به این اقدام اشاره کرد و گفت که این معافیت برای اجازه دادن به موسسات مالی برای تعدیل اعمال شده است اما محدودیت زمانی دارد.

آخرین اقدام، خروجی نهایی که دولت پوتین را مجبور می‌کرد تا صندوق ذخیره جنگی خود را برای پرداخت هزینه‌ها تخلیه کند، از بین می‌برد.

جانت یلن اعلام کرده بود که هدف این پیش‌فرض، بخشی از تلاش‌های جو بایدن برای تشدید فشار بر پوتین است.

دولت روسیه تلاش کرده است که به ارز داخلی استقراض خود را پرداخت کند اما بسیاری از اوراق قرضه اجازه بازپرداخت به روبل را نمی‌دهند.

دولت روسیه امسال با ده‌ها مهلت پرداخت بدهی مواجه است؛ مورد بعدی، در 27 مه، 100 میلیون یورو سود دو اوراق است که یکی نیاز به پرداخت فقط به دلار، یورو، پوند یا فرانک سويیس دارد و دیگری را می توان به روبل پرداخت کرد.

بر اساس گزارش‌های رویترز و وال استریت ژورنال، وزارت دارایی روسیه برای انجام پرداخت‌ها و جلوگیری از نکول، وجوه را زودتر به خارج از کشور منتقل کرد.

نزدیک به 400 میلیون دلار سود در اواخر ژوين سررسید است.

با این حال، مسکو همچنان مقادیر زیادی پول نقد از صادرات انرژی خود به ارمغان می‌آورد و کشورهای اروپایی را مجبور می‌کند برای جلوگیری از تحریم‌ها به روبل پرداخت کنند.

اگر اروپا تحریم نفتی را پشت سر بگذارد، این وضعیت می‌تواند تغییر کند، اگرچه مقامات اتحادیه اروپا هفته‌هاست که بدون راه‌حلی درباره این موضوع بحث می‌کنند.

وزارت روسیه گفت که بدهی خارجی این کشور بین 4.5 تا 4.7 تریلیون روبل (حدود 50 میلیارد یورو، 60 میلیارد دلار) یا 20 درصد از کل بدهی عمومی است.

قابلیت استفاده ویژه از پرتوها در فرآیندها و حس‌گرهای کاربردی صنعت نفت تصمیمی برای فیلتر اینستاگرام و واتساپ گرفته نشده است گوشت گوسفندی حمایتی کیلویی چند؟ قطعی برق ایران را از صنعت کریپتو جهانی اخراج کرد؟ ارتقای 13 درصدی سطح کیفی سبد محصولات ایران خودرو /کاهش 39 درصدی مراجعه مشتریان به شبکه خدمات پس از ف... تدوین نظام بودجه‌بندی نوین در گروه سایپا/ برگزاری و تصویب 34 مجمع شرکت‌های اصلی گروه سایپا سرمایه گذاری 15 هزار میلیارد تومانی در زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی دریافت حقوق دولتی در معادن اجحاف در حق مردم و دولت است ایجاد شهرک‌های کشاورزی و دامپروری در دستور کار نکات کلیدی هنگام خرید سکه طالبان بازار فارکس را در افغانستان ممنوع کرد سامانه یکپارچه فروش خودرو مشکل فنی و امنیتی ندارد دستورالعمل اجرایی ودیعه مسکن ابلاغ شد اخبار مهم کدال سه شنبه 7 تیر 1401 | زاگرس سود پرداخت می کند! چلوکبابی ها تک به تک بیکار می شوند / سیر کردن... یک کارشناس: سیگنال فروش‌ها عامل بی‌اعتمادی مردم به... خطر امنیت انرژی جهان با ادامه تحریم‌های ظالمانه ایران راه‌اندازی سامانه مودیان، بزرگ‌ترین اقدام جهت تحقق نقشه راه رشد غیرتورمی ایران مکرون: امارات و عربستان ظرفیتی برای افزایش تولید نفت ندارند الزام دستگاه‌های اجرایی به استقرار چرخه بهره‌وری کاهش 25 درصدی قیمت سیمان در دو هفته گذشته با تامین برق پایدار امسال 1750 تن پیله ابریشم‌تر در پرورش بهاره تولید می‌شود شورای خلیج فارس در فکر اتصال شبکه برق به اروپا اعلام نرخ جدید مرغ در بازار تدوین برنامه راهبردی صنعت لوازم خانگی کاهش 25 درصدی قیمت سیمان در دو هفته گذشته با تامین برق پایدار رشد 12 درصدی شاخص بورس در بهار دلار در کف بازار چند؟ هلند نسبت به دومینوی بحران گاز در اروپا هشدار داد مرغ به قیمت مصوب رسید/ اعلام نرخ جدید مرغ در بازار لغو الزام درج قیمت تولیدکننده در سامانه جامع تجارت رشد 45 درصدی درآمد تسهیلات بانک سینا در سال 1400 بیانیه وزارت جهاد کشاورزی درباره تخلف در واردات نهاده های دامی و چند ابهام و پرسش توضیح وزارت جهاد کشاورزی درباره ابهام های و اردات نهاده توسط شرکت آریو تجارت ارزش سهام عدالت امروز چقدر شد؟ بازپرداخت تسهیلات صندوق توسعه ملی با نرخ جدید ارز روشنگری وزارت جهاد کشاورزی درباره حواشی ایجاد شده در زمینه واردات نهاده‌های دامی انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بانک تجارت و اتحادیه تعاونی‌های تامین نیاز صنایع پایین‌دستی پتروشیمی آغاز انعقاد قرارداد خودمالکی 27 هزار مسکن طرح نهضت ملی یارکشی «گروه هفت» از میان دوستان روسیه به بهانه تامین امنیت غذایی ثبت ورود پول 114میلیارد تومان برای صندوق ها کالا برگ الکترونیکی مسکن موقتی است فروش شکر خارج از قیمت مصوب شده روند نزولی قیمت های سکه، دلار و طلا تداوم سیر صعودی درآمد‌های "همراه" حقوق گمرکی واردات ام دی اف برداشته شود بانک مرکزی با سوء مدیریت بانک‌ها مقابله و کمیسیون اصل نود به این امر ورود کند کاهش ریسک‌های سیاسی و بین‌المللی عامل رشد بورس/ کاهش 25 درصدی خروج پول از بورس نشست هماهنگی جهت اتصال و ارسال اطلاعات صورتحساب های الکترونیکی به سامانه مودیان چرا قیمت دلار هرات کاهش پیدا کرد؟/ دلار هرات چه تاثیری بر بازار ایران دارد؟